Biohemijska trudnoća

Da li sumnjate ili vam je potvrdjeno da ste imale biohemijsku trudnocu?   42 votes

  1. 1. Imam razlog da sumnjam da sam imala b-hemijsku trudnocu:

    • Da
      34
    • Ne
      8
  2. 2. Potvrdjena mi je b-hemijska trudnoca:

    • Da
      17
    • Ne
      25

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Hvala na odgovoru! @Fox Nikad nisam imala ovoliko jake menstrualne bolove. Ali, dobro, posto je biohemijska, rekoh mozda je zbog toga. A krvarenja nigde. Samo nesto malo braonkasto. Ovo mi je prva "trudnoca". Ne stigoh ni da tugujem, od bolova. A sve se skupilo... 

Svakako, idem kod lekara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu, bolovi su bas jaki. Ja imam bolne menstruacije, pre porodjaja su bile mnogo bolnije, a tada bolovi zbog biohemijske su bili nekoliko puta jaci i intenzivniji nego pri uobicajenoj menstruaciji. Secam se da sam popila saku brufena i da uopste nije pomoglo. Vecina doktora ne smatra biohemijsku bilo kakvim rizikom (mnogi je ni ne smatraju pobacajem), moja doktorka mi je tada rekla da se to desava jer telo odbaci plod koji iz nekog razloga nije ok i da ako nista drugo bar znam da mogu da ostanem trudna (dugo smo pokusavali pa je to ipak znacilo da ne moram na dalja testiranja). Srecno za dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje kod lekara i nek te dobro pregleda sa uz, mozda je i vanmatericna trudnoca..koliko je beta bila visoka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam. Dva puta su me gledali. Posle prve bete od 320 se video mesak, posle druge bete od 217 se nista nije videlo. Samo zadebljani zidovi materice. Sad cekam petak, da opet uradim betu kako bismo bili sigurni da se organizam sam bori. I cekam da prokrvarim. Do sada sve pomalo, braonkasto, 4 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta nije tako visoka, pokusaj sa toplim oblogama , mozda malo ublazi bol..a svakako ces na kontrolu sto je najsigurnije. I mozda nesto od lekova da popijes da opusti misice, jer verovatno bolovi lice na grceve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, odmah je od Diklofena bolje. Samo ne znam koliko treba vremena da krene normalno krvarenje, kako ne bi morala kiretaza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to razlicito, neke zene dobiju jako krvarenje a nekima ide duze to braonkasto, tek kad beta padne jako nisko , ispod 50 , mozda krene jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, devojke, zene:rolleyes:...

Kod mene izgleda opet biohemijska, drugi put za godinu dana...prva mi je potvrdjena, sad za drugu sumnjam, dva testa uradjena, drugi pozitivan, svetlija crta, 5 dana mi je kasnila i dosla vestica...opet bolno i sa ugruscima...kakvi su saveti? Prvi put smo pravili pauzu 3 meseca, ovaj put necemo...posle je odradjen pregled, sve cisto i uredno, sutra zakazujem opet kod ginekologa...kakva su vasa iskustva i saveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jole1987 Ja sam skoro prošla kroz to, prvi put. Više puta sam proveravala Beta hcg, pratila sam smanjivanje. Krvarila sam dva dana malo više nego kada dobijem i posle toga još dva dana pomalo nešto. Doktorka mi je rekla da se pazim 3 meseca, da ne dođe do trudnoće. Dala mi je uput za bakterije, viruse i hormone. Čekam rezultate i još jedan ultrazvuk. Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav, devojke, zene:rolleyes:...

Kod mene izgleda opet biohemijska, drugi put za godinu dana...prva mi je potvrdjena, sad za drugu sumnjam, dva testa uradjena, drugi pozitivan, svetlija crta, 5 dana mi je kasnila i dosla vestica...opet bolno i sa ugruscima...kakvi su saveti? Prvi put smo pravili pauzu 3 meseca, ovaj put necemo...posle je odradjen pregled, sve cisto i uredno, sutra zakazujem opet kod ginekologa...kakva su vasa iskustva i saveti?

Reci cu ti svoje misljenje a ti se raspitaj, citaj, slusaj razlicite stavove pa odluci. Sigurno postoji razlog zbog kog su se desile dve biohemijske: los kvalitet jajnih celija, speematozoida, losa prokrvljenost, nizak progesteron...sve moze a ne mora.

Ako imas novca, uradi stecene i urodjene trombofilije. Kod izabranog dr uzmi uput za ogtt sa insulinemijama. Uradi polne i hormone stitne zlezde.

Ukoliko je sve ok, pocni da treniras, uvedi vitaminsku terapiju i zdravu ishranu.

Ukoliko nije, nadji finog ginekologa i na osnovu nalaza odlucite sta dalje. 

Dok radis analize uzivaj u zadovoljstvima nezasticenog seha i probaj da se opustis.

Izmenjeno od strane leni
Zone*, Jole1987 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.