Biohemijska trudnoća

Da li sumnjate ili vam je potvrdjeno da ste imale biohemijsku trudnocu?   42 votes

  1. 1. Imam razlog da sumnjam da sam imala b-hemijsku trudnocu:

    • Da
      34
    • Ne
      8
  2. 2. Potvrdjena mi je b-hemijska trudnoca:

    • Da
      17
    • Ne
      25

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Posto sam primetila da na ovom podforumu cesto pominjemo mogucnost biohemijske trudnoce (ili hemijske trudnoce) i da, na zalost, nekoliko clanica ima iskustva ove vrste, odlucila sam da otvorim temu gde mozemo konkretno na jednom mestu da razmenimo iskustva i/ili informacije koje imamo vezane za biohemijsku trudnocu.

Nisam znala u pocetku tacno gde da svrstam ovu temu. Tema o spontanom pobacaju je svrstana u podforum o neplodnosti, medjutim, ne znam da li je i njoj tamo mesto, jer da bi se dogodio spontani mora pre toga da dodje do zaceca :unsure:, znaci nije sterilitet ili neplodnost u pitanju. To je jedan od razloga zasto ovu temu otvaram ovde. Drugi razlog je to sto se biohemijska trudnoca ne smatra "problemom", vec sasvim normalnom pojavom koja se desava u cak 40-45% svih trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, tvoje informacije su, ponovo, kompletne i detaljne.

Moje iskustvo se svodi na to da sam imala i blighted ovum, i missed abortion. Imala sam i spontani i klinicki pobacaj. Moji uzroci su hormonske prirode, a ja licno sumnjam i na odbacivanje ploda zbog antitela.

Ako koga sta zanima, mozda znam odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, tvoje informacije su, ponovo, kompletne i detaljne.

Moje iskustvo se svodi na to da sam imala i blighted ovum, i missed abortion. Imala sam i spontani i klinicki pobacaj. Moji uzroci su hormonske prirode, a ja licno sumnjam i na odbacivanje ploda zbog antitela.

Ako koga sta zanima, mozda znam odgovor.

Maybe, hvala na detaljnom objasnjenju...

I u mom slucaju je bio missed, tacnije mesak se nije razvijao...

Ali sada sto me najvise izludjuje jeste da se ciklusi ponovo vrate u normalu, kako bih i ja mogla da se vratim tamo gde sam stala... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, jos jednom da ti kazem koliko mi je zao za sve kroz sta si prosla :(.

Razmisljala sam i da otvorim temu za antitela - posto tu isto ima svasta sto moze da se napise i nauci. Ima nekoliko razlicitih vrsta antitela i veoma je skakljivo doci do informacija o mogucem formiranju istih. Hm, sta mislis? Da otvorimo temu i o tome?

A da li primas neku terapiju, ili je terapija jednostavno cekanje da se telo samo vrati u ravnotezu?

Uh, svasta nesto... Evo ukratko cu opisati... Spontani sam imala krajem oktobra, odmah posle toga sam dobila da pijem orgametril , kako bi vestice redovno krenule... I dobila sam 22. nov, medjutim pocetkom decembra pocne neko braonkasto cudo, i ja dobijem da pijem utrogestan... Pila sam ga sve do pre dva tri dana, sada ne pijem vise nista, vec cekam da vestica dodje... To je bila moja terapija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor za Maybe - Draga moja ti si toliko proučila ovu temu da ja nemam šta da dodam! Jeste,sve tako piše i u medicinskim knjigama...ali tokom studiranja ja sam postala toliko kivna na neke gluposti koje smo učili, osoba se posmatra kao skup simptoma i tako se i leči...što je tako pogrešno! Svi smo mi različiti i hvala bogu da je tako...pa tako treba i da se lečimo...svako ima svoj lek.

Ono što ja mogu da ti preporučim je naravno moje insistiranje na dovoljnom unosu vode...jer se telo potpuno očisti od toksina i svega ostalog što bi moglo da smeta. Ako imaš normalno razvijene polne organe i nemaš neke mutacije u svojim genima...znači zdrava si i prava, onda nemoj da očajavaš...naoružaj se pozitivnom energijom...nema misli tipa - joj,šta će biti,da li će se opet ponoviti...to zaboravi... Znam da očekujem od tebe tešku stvar,a to je da blokitraš negativne misli ali moraš... razmišljaj samo o svojoj bebici kao da je već tu...nećeš verovati kako telo odgovara na impulse psihe! Naravno sve ovo važi i za tvog dragog...

Zdrava ishrana,voda,umerena fizička aktivnost svaki dan,bar šetnja pod ruku,da ne pominjem da nema alkohola,cigareta,energetskih napitaka i ostalih otrova!Očistite svoja tela od otrova običnom vodom česmovačom 3l svaki dan...i VERUJTE doćiće dan kada će vaše bebče biti sa vama! :)

Lekovi i medicina nisu svemogući ali priroda jeste !!!

ivannnica, Ljubinka i Makica_ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li sanse da vestica ipak ne dodje? :) To bi bilo najlepse!

Hvala :)

E maybe to bi bilo idealno, ispunjenje jedne jedine zelje koju imam... Naznaka nema da ce doci, ali beta nije bas zadovoljavajuca. Tako da cekamo, sve mi cekamo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe,hvala za temu,i ja sam sinoc razmisljala da bi se ovo moglo uraditi.

Naime,te tekstove smo mm ja sinoc citali,i sad smo 100% sigurni da je prvi put bio spontani,ali za ovo sad meni nista nije jasno,jer je krvarenje bilo manjeg intenziteta i manje ugrusaka,sve 3-4,a prethodni put je bilo.uf...gadno...i idem sl.po upute i kod drzavnog lekara i da vidimo sta i kako.Trebala sam lepo taj prvi put ici na urgentni,pa ako je vec bilo trudnoce i ako je tad otislo sve bar da mi je bilo potvrdjeno,a ne ovako da lupam glavu da li jeste ili nije...Sad me muci da li je telo odbacilo plod zbog hromozomske anomalije ili zbog manjka progesterona,i nadam se da cu naici na dr koji ce mi sve sumnje resiti.Mislim da su u pitanju hormoni,jer kolike su sanse da su dva ploda za redom bila 'neispravna' da tako kazem?

Verujem da ce uskoro sve da se sredi i da cu biti trudna,imam jedno zivo i zdravo,pa zasto ne bih imala jos dece?

happy,cekam i ja sa tobom,pa da nas obradujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.

O,duso..i ti si to podnela dobro..bolje i sad nego posle. Drzi se. Bice jos bebica. Znam kako ti je. Grlim jako.

Legenda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.

Zao mi je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Men mi je kasnila 7 dana i odmah sam znala da sam trudna. Uradim test posle podne i pojave se dve crtice. Uvece malo prokrvatim. Uradim sutradan i ponovo dve crtice. Zakazem pregled kod Dr privatno, ona mi potvrdi trudnocu ( tek 4 nedelja ) ali me i upozori da bi mogla izgubiti plod jer je krvarenje pojacano. Dobila sam terapiju i strogo mirovanje. Nakon 24h nije bolje bilo, uradim Betu koja je bila nesto niza ali Dr je smatrala da se strogim mirovanjem mozda mogla i ocuvati. Medjutim, 24.08. u 19 i 20 h beba je otisla.. Bolovi su bili jaci neko menstrualni ali dosta manji nego porodjajni. Krvarila sam jos jedno 5 dana ( sto je vise nego dobro, Dr me upozorila da bi i do 15tak dana moglo trajati ). Imam kontrolu sledece sedmice. Ona smatra da telo iz nekih razloga nije prihvatilo plod, i da je bolje sada ( kad nije ni ozivelo ) nego kasnije. Takodje mi je rekla da se ponasam kao da je ovo bila m, i da od ovog datuma racunam sledecu. Psihicki sam dobro podnela, malo sok jer u isto vreme potvrdjuje i trudnocu i mogucnost pobacaja, ali sam se utesila jer vec imam dete i sto je rana trudnoca bila. Jos uvek imam male bolove, kao da sam prehladjena.

Bas mi je zao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ledžend...grlim te jako, jako... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas mi je zao..... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jula ove godine imala biohemijsku trudnocu. Dosta sam rano uradila test i pojavila se bleda druga crtica. Otisla sam kod doktorke, dala mi je betu da uradim i rekla mi da dodjem tek za dva cetvrtka sa rezultatima. Beta je bila 41, 35dc prokrvarila sam i otisla kod dr. Beta samo 3. Sve je otislo samo...

Imam dosta bolne menstruacije i ovaj put je bila takva, nije se razlikovala ni po cemu.

Hvala Bogu, odmah posle sam ostala u drugom stanju. Sad sam osma nedelja trudnoce. Jos uvek se uplasim svaki put kad me zaboli stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam biohemijsku trudnocu,dobila sam 01.06. i sve je samo otislo. bila sam na kontrolu juce,beta mi je bila 1,33. Zanima me vase misljenje da li da nastavimo odmah da radimo na bebi, ili treba neka pauza? Doktor savetuje pauzu,ali ne razumem zasto,jer to nije spontani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam biohemijsku trudnocu,dobila sam 01.06. i sve je samo otislo. bila sam na kontrolu juce,beta mi je bila 1,33. Zanima me vase misljenje da li da nastavimo odmah da radimo na bebi, ili treba neka pauza? Doktor savetuje pauzu,ali ne razumem zasto,jer to nije spontani.

Pa ako doktor savetuje pauzu, zasto bismo mi bile pametnije od njega? Napravi pauzu jedan ciklus, daj telu malo vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam cula da ako nije radjena kiretaza nema potrebe za pauzom.. a doktor savetuje pauzu 3-6 meseci...

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekice poslusaj lekara. Sacekaj... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su, cini mi se, savetovali samo kratku pauzu, mozda jedan ili dva ciklusa...sest meseci mi niko nije spominjao obzirom da je na pregledu nakon svega bilo sve ok i da se sve samo otislo...

Ako ti je nelogicno otidi kod drugog dr da dobijes drugo misljenje. I meni 6 meseci zvuci mnogo za biohemijsku, mada nisam dr pa ne smem mnogo ni da pricam...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje ne savjetuju nikakve pauze, ni poslije kiretaze, vec ko zeli i psihicki se osjeca spremnim da moze u radne akcije vec poslije prvog mensa. Ja sam trudnocu izgubila u 4.mjesecu(blizanacku) i dobila sam zeleno svjetlo vec poslije prvog mensa, bez ikakvog fizickog pregleda, priprema(40 dana poslije gubitka dobila mens). Ja se nisam osjecala psihicki spremnom, a clan sam i ovog foruma gdje su zene uglavnom savjetovane na pauzu do 6 mjeseci, a jbg.ne mogu bas reci da nemaju uticaja na mene :rolleyes:, pa sam ja to cekanje od 6 mjeseci prepolovila i poslije 3.mensa zatrudnila i sad moj svrco vec uveliko rastura po kuci, poradjuje mami :D

Da mi je situacija bila kao tvoja, ne vjerujem da bih pravila ikakvu pauzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odg. mozda sacekam sledeci ciklus..duze sigurno necu,jer sam ja spremna svakako.valjda ce sve biti ok. pozz;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovdje ne savjetuju nikakve pauze, ni poslije kiretaze, vec ko zeli i psihicki se osjeca spremnim da moze u radne akcije vec poslije prvog mensa. Ja sam trudnocu izgubila u 4.mjesecu(blizanacku) i dobila sam zeleno svjetlo vec poslije prvog mensa, bez ikakvog fizickog pregleda, priprema(40 dana poslije gubitka dobila mens). Ja se nisam osjecala psihicki spremnom, a clan sam i ovog foruma gdje su zene uglavnom savjetovane na pauzu do 6 mjeseci, a jbg.ne mogu bas reci da nemaju uticaja na mene :rolleyes:, pa sam ja to cekanje od 6 mjeseci prepolovila i poslije 3.mensa zatrudnila i sad moj svrco vec uveliko rastura po kuci, poradjuje mami :D

Da mi je situacija bila kao tvoja, ne vjerujem da bih pravila ikakvu pauzu.

koliko dugo si krvarila i jesi li osetila prvu ovulaciju? meni krvarenje intezivno 2 nedelje a jos nedelju neki iscedak nekad jaci nekad slabiji..inace i ja sam dobila dozvolu tj preporuku da je bolje sto pre i bez pauza ako sam psihicki spremna. sad sam uznemirena zbog toga sto mi stalno nesto curka malo malo ali ima...i sto nema ovulacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je stalo nakon 2sedmice, a za ovulaciju se ne sjecam bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, hrabre žene! 

Ustanovljena mi je biohemijska trudnoća juče na osnovu Beta HCG-a. Krvarim slabo braonkasto tri dana. Brinu me konstantno jaki bolovi u desnom delu stomaka, koji se protežu ka desnom bubregu, i niz desnu nogu. Nadam se da će neko da mi odgovori na pitanje-Da li je to normalno?- dok ne odem sutra kod lekara. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam slicne bolove pri ovulaciji, doktorka mi je  potvrdila da to jeste jedan od "tipa" bola koji je prisutan pred menstruaciju, za vreme ovulacije itd. Isto krece od krsta (oko bubrega) i spusta se niz zadnjicu, pa kroz butinu preko kolena i do stopala. Uvek je jedna strana u pitanju, redje obe. Meni ovo deluje kao slican bol sto ti opisujes. E sad, biohemijska je  ista kao menstruacija (ne izjednacavam psiholoski, mislim tehnicki gledano, znam da sam se nesretno izrazila) tako da je i tip bola srodan tome. Meni nisu savetovali pregled nakon biohemijske ali sam ja samoinicijativno otisla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.