Overa zdravstvenih na 6 meseci max za zaposlene

odgovora

Objavljeno

Da li je iko od vas cuo za ovaj novi zakon po kojem zaposleni imaju overu knjizice na max 6 meseci????

Ja sam sad jurila svoju zdravstvenu, koja je trebala da se zameni pa se naravno zaturila negde i mesec dana se natezem sa firmom za nju, tako da je dosao i kraj meseca pa je koleginica koja radi overe uzela da mi overi kad je vec sad kod nje i sad me sokirala sa vescu da zaposlenima overavaju na 6 meseci po novom zakonu...

I iskreno ne znam dal sam ja jedina lujka koju jos uvek moze da sokira ova drzava?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je iko od vas cuo za ovaj novi zakon po kojem zaposleni imaju overu knjizice na max 6 meseci????

Da, to je istina, meni je bila overena knjižica do kraja 2012, ali su mi je poništili i izdali novu jer je sad na 6 meseci, pa sad vijam da sredim mm i detetu nove zdravstvene... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni odavno se overavaju knjizice na 6 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je istina, meni je bila overena knjižica do kraja 2012, ali su mi je poništili i izdali novu jer je sad na 6 meseci, pa sad vijam da sredim mm i detetu nove zdravstvene... <_<

Pa cekaj, da li to znaci da ce na pr mom ocu isto ponistiiti knjizicu jer je njemu u toku ove godine overena na 2 godine???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su baš pre par dana overili na godinu dana...

Kuku,neću valjda to morati sada ponovo? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"U SVIM filijalama i ispostavama Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje (RFZO) počela je overa zdravstvenih knjižica za 2012. godinu.

Posle izmene Pravilnika o zdravstvenoj ispravi, koje su stupile na snagu 3. decembra, zdravstvene knjižice zaposlenih i članova njihovih porodica overavaju se na šest meseci. To bi, za razliku od prošle godine, kada je markica u knjižici važila svih 12 meseci, trebalo da obezbedi bolju kontrolu uplate doprinosa za više od 6,9 miliona osiguranika. Knjižice za zaposlene na šest moći će da overe poslodavci koji redovno uplaćuju doprinos za zdravstvo. Oni koji su imali dugovanja, a u međuvremenu počeli da uplaćuju doprinos, dobiće markice koje važe tri meseca."

Evo sta mi kaze prijatelj google :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cekaj, da li to znaci da ce na pr mom ocu isto ponistiiti knjizicu jer je njemu u toku ove godine overena na 2 godine???

Da, to je sad po novom, tj. važi od 01.01.2012. a pre dve nedelje su tek dobili te dopise... tako je barem kod nas u Novom Sadu.

To je za zaposlene, a za nezaposlene je overa na godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mom Aleksi overeno još pre godinu dana do 31.12.2012. Sad čekam šta će nas strefiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego jel neko cuo da sad pri overi knjizice treba potvrda o izabranom lekaru???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to je istina, meni je bila overena knjižica do kraja 2012, ali su mi je poništili i izdali novu jer je sad na 6 meseci, pa sad vijam da sredim mm i detetu nove zdravstvene... <_<

I nama overena do kraja 2012 al niko ništa ne kaže.... :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom suprugu meni i detetu su juce overili na dve godine,prvi put,do sada je bilo na godinu dana.Ne znam da li ce nam ponovo overavati,mada je u pitanju Pravni fakultet tako da pretpostavljam da se strogo drze zakona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooj komplikacija im je srednje ime...mene kad vide na salteru na Zvezdari nije im dobro uvek dodjem s fasciklom za bar 60 prijava i knjizica....umesto da lepoooo ljudima overe knjizice a sebi smanje posao oni zbog greske poslodavca maltretiraju radnike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo jos jedne zanimljive informacije po pitanju zdravstvenih :blink:

Dobio mm juce zdravstvenu, overenu na samo tri meseca :blink: pitam ja njega pa zasto samo na 3 kad je i on prijavljen za stalno, kaze on meni da je dobio ovaj odgovor "Do marta te a posle dobijamo cipovane knjizice"

Ja sam zaista u soku :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo jos jedne zanimljive informacije po pitanju zdravstvenih :blink:

Dobio mm juce zdravstvenu, overenu na samo tri meseca :blink: pitam ja njega pa zasto samo na 3 kad je i on prijavljen za stalno, kaze on meni da je dobio ovaj odgovor "Do marta te a posle dobijamo cipovane knjizice"

Ja sam zaista u soku :blink: :blink: :blink:

:blink: :blink:

Meni overili do kraja 2012. godine!!!??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink:

Meni overili do kraja 2012. godine!!!??

Meni su overili pred novu godinu, i to na 6 meseci, a njemu su overili 3-4 januara i tako mu overeno... Nemam pojma, mislim i nasa firma je luda tako da me ne bi cudilo da je samo do nje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dobila overenu knjizicu do juna.U firmi su rekli da se zdravstvene menjaju,kao sto su i licna karta,saobracajna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nego jel neko cuo da sad pri overi knjizice treba potvrda o izabranom lekaru???

ja sam pre par dana izradjivala suprugu i sinu knjizicu . Suprug je imao izabranog lekara i pri izradi nove na osnovu jmbg ili lbo neznam pise da ima izabranog. To je kod njih u sistemu. Ne treba potvrda, bar u Novom Sadu, ali da bi overio knjizicu moras imati izabranog lekara .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo jos jedne zanimljive informacije po pitanju zdravstvenih :blink:

Dobio mm juce zdravstvenu, overenu na samo tri meseca :blink: pitam ja njega pa zasto samo na 3 kad je i on prijavljen za stalno, kaze on meni da je dobio ovaj odgovor "Do marta te a posle dobijamo cipovane knjizice"

Ja sam zaista u soku :blink: :blink: :blink:

to sam i ja cula...neverovatno je kako cemo biti uskoro svi cipovani i plastificiorani :>>>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to sam i ja cula...neverovatno je kako cemo biti uskoro svi cipovani i plastificiorani :>>>

OMG.... <_< Smaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.