One step ovulation test

odgovora

Objavljeno

Lh trakice su svojevrstan test za predvidjane dolazece ovulacije. Detektuje porast luteinizirajućeg hormona (LH) koji je glavni pokazatelj plodnih dana. Upotreba je vrlo jednostavna (kao kod testova za trudnocu), uranjanjem trakice u casu sa urinom.

Najbolje ih je raditi svakodnevno u isto vreme. NIKAKO sa prvim jutarnjim urinom. Onog momenta kada tracica pokaze dve linije JEDNAKE jacine ili test liniju JACU od kontrolne, ovulacija ce nastupiti u narednih 24-48 sati.

Da li neko koristi Lh trakice? Da li je neko uspeo da zatrudni uz pomoc njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristila ali onda saznala da ne rade kod nas sa PCOS jer nam je LH povecan (tj. nama koji imamo pcos i lh je povecan) kao sto kod nas ne radi ni maybe babt posto svi oni rade na principu ovog hormona. e, sad meni je pokazivao ovulacije jedno 2-3 puta, al nisam zatrudnela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kada je Lh mnogo povecan, kod mene recimo postoji blaga inverzija Lh i Fsh, ali mi je Lh uvek u redu, nikada povecan od ref.vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda bi trebalo da je ok, mada ja imam i drugih razloga zbog kojih nema trudnoce nije samo pcos.

Imam maybe baby, slabo koriscen, mogu da ti poklonim ako mislis da bi ti znacio.

E, da ja sam sa ovim tracicama otkrila da mi ovulacija pada negde posle 20 dana ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam i ja njega, ali nesto nema vajde od istog. Ja sam sad plava, jbg

A sto se tracica tice, ja radila prosli mesec i otkrila ovulaciju 25.dan. Ranije je bila 21. nisam znala da se bas toliko pomerila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam posledenje pola god plava hahahahahha

Pa menja se to, a cini mi se da si mi i rekla kako ti se ciklus produzio. U tome je car pcos sto nekad bude na na 25 nekad 30 nekad 40 dana pa sad ti ubodi O. Mada ja ne sumnjam da ces uspeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ih sada prvi put koristim :lol:

juče sam videla 2. crticu koja se nazire...možda se ova moja jaja povećaju pa sklepam nešto za vikend :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stalno ta druga crtica nazirala, nikad nije bila samo jedna crtica..... A kad je O onda dve ko nacrtane flomasterom crtice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja vec neko vreme koristim maybe baby, i stalno mi pokazuje kao plodne dane,ali naj verovatnije zbog Ciklo proginola,on je na bazi estradiola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe baby sam zafrljacila u kontejner kada je moj suprug iz zezanja hteo da se poigra sa njim. CETIRI DANA zaredom mu je pokazivalo plodne dane, a meni nijednom :blink:

Onda sam pokusala i sa Lh trakicama, pokazale su plodne dane, ali tog meseca nista. Kada sam se pozalila ginekologu na sva ta pomagala, nasmejao se i rekao: "Vi bas ne znate kuda sa parama"..

Onda kada sam odustala i od matematike i pomagala, dogodilo se ono sto zelim i vama! :rolleyes:

*TJ* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obicno se desi kad prestanes da se nadas :P

Ja misli da je nalbolje pratiti plodne dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je najbolje pratiti plodne dane, ali sa ginekologom. Ne najbolja, nego - najpouzdanija metoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da,oni tacno vide kad je jajna celija spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe baby sam zafrljacila u kontejner kada je moj suprug iz zezanja hteo da se poigra sa njim. CETIRI DANA zaredom mu je pokazivalo plodne dane, a meni nijednom :blink:

Onda sam pokusala i sa Lh trakicama, pokazale su plodne dane, ali tog meseca nista. Kada sam se pozalila ginekologu na sva ta pomagala, nasmejao se i rekao: "Vi bas ne znate kuda sa parama"..

Onda kada sam odustala i od matematike i pomagala, dogodilo se ono sto zelim i vama! :rolleyes:

e ovo je dobro muzu plodni dani :D setila sam se kad je mene moj pametni muz pitao kako da zna kada su mu plodni dani dok smo pokusavali da napravimo bebu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovo je dobro muzu plodni dani :D setila sam se kad je mene moj pametni muz pitao kako da zna kada su mu plodni dani dok smo pokusavali da napravimo bebu :D

Haha, da sam znala, pa da vam dam tu (glupu) napravu da covek bude siguran ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se pojave dve crte baš kad je ovulacija ili se pojave svakog plodnog dana? Kupila sam iste, poste veštice svaki dan radila i samo 10. dana obe pocrvenele. Evo danas mi je 12. dan i samo se crveni kontrolna linija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se pojave dve crte baš kad je ovulacija ili se pojave svakog plodnog dana? Kupila sam iste, poste veštice svaki dan radila i samo 10. dana obe pocrvenele. Evo danas mi je 12. dan i samo se crveni kontrolna linija.

Da ,da samo jednog dana,taj 10.dan kada su ti obe crte bile crvene,znaci da ce u narednih 18-36 sati nastupiti ovulacija

I dva dana posle O su ti takodje plodna...tako da veceras iskoristi to ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ,da samo jednog dana,taj 10.dan kada su ti obe crte bile crvene,znaci da ce u narednih 18-36 sati nastupiti ovulacija

I dva dana posle O su ti takodje plodna...tako da veceras iskoristi to ;) ;)

Hvala puno na odgovoru! Nisam iskoristila naredna dva dana, ali taj 10. jesam ;). Ako ništa ne bude znaću za sledeći mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovoru! Nisam iskoristila naredna dva dana, ali taj 10. jesam ;). Ako ništa ne bude znaću za sledeći mesec.

Nadam se da ti sledeci mesec nece trebati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ti sledeci mesec nece trebati ;)

I ja isto :). Ali ih imam, uzela sam više ali mislim nema potrebe više ih trošiti ovog meseca. Danas je isto bila jedna crta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema potrebe,to je samo bacanje tracica

Ali cula sam da moze ako ti kasni da pokaze pozitivan rezultat koji u tom slucaju ukazuje na trudnocu. sad da li se LH tad povecava...?u svakom slucaju ne drzi me za rec, to sam samo nacula,nije proverena info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema potrebe,to je samo bacanje tracica

Ali cula sam da moze ako ti kasni da pokaze pozitivan rezultat koji u tom slucaju ukazuje na trudnocu. sad da li se LH tad povecava...?u svakom slucaju ne drzi me za rec, to sam samo nacula,nije proverena info.

Par dana pre toga nisu bile dve crte, samo tog desetog dana. Tako da je kod mene trudnoca iskljucena. Cak sam i test za trudnoću radila dva dana pre dve crte jer sam imala intervenciju na zubu/ operaciju, pa da proverim da nisam trudna jer mi je zadnja m bila nešto slabija. Nadam se da će me vestica ovog meseca zaobici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plodne dane utvrdite folikulometrijom kod ginekologa. Sigurnije, jevtinije i efikasnije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plodne dane utvrdite folikulometrijom kod ginekologa. Sigurnije, jevtinije i efikasnije ;)

Pa koliko je folikulometrija? Ako je kao ultra zvuk onda su mi tračice jeftinijejer je kod nas ultra zvuk oko 2500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koliko je folikulometrija? Ako je kao ultra zvuk onda su mi tračice jeftinijejer je kod nas ultra zvuk oko 2500.

Ultrazvuk je ta cena od prilike, ali folikulometrija je obicno od 1.200-1.400. Sad, pitanje je koliko ces tracica potrositi, a koliko ces puta ici na folikulometriju. Ja sam isla 3 puta na folikulometriju i iz treceg puta zatrudnela. Ti sad kalkulisi i sabiraj vremenski koliko sta kosta.

Sve ima svoju cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.