One step ovulation test

odgovora

Objavljeno

Надање ти тестови јесу можда најефтинији али су и најнесигурнији, ја сам их само једном користила и увек сам имала неке црте које нисам могла да дешифрујем шта значе, јел то овулација или није. По мени џаба и што су јефтини кад су тотално несигурни.имаш на тржишту скупљих али много прецизнијих тестов, ја лично користим Бејби тајм али имаш и много других који су исто тако прецизни. На овим тестовима никад ти неће бити иста црта или јача, па самим тим никад по њима нећеш прецизно одредити овулацију.

To sam i ja skapirala da najverovatnije ''koliko para toliko muzike'',ali već sam počela da se tripujem da možda uopšte ne ovuliram :( ,treba se nekako opustiti mada ja ne znam kako.A koliko koštaju ti testovi ako nije problem da mi napiše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево ово је од овог месеца кад ми је била овулација, цртица је јасно видљива и јача мало од контролне. Али ето тако тачно знам кад је овулација, ово је чисто пример.

ez-DSCI26.jpg

Hvala za primer, to na ovim testovima nikad nećeš videti,lepo je podeliti utiske da se ne istripujem još više nego što jesam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Надање ја користим ове Бејби Тајм, коштају 2200 динара има 7 комада, јесу скупље али вреде. Реагују од 25 уи/л лх хормона, и то је битно јер је тад ваљда боља овулација, за разлику од оних што реагују на 10уи/л. Он је скупљи јер више стављају тих реагенаса, и ја сам користила ове које си сада ти користила. И престала сам јер управо због бојења и слабог коришћења реагенаса нисам знала тачан да овулације по њима, јер цртице никад нису биле јаке као контролне.

Имаш тему лх тракице па тамо има још података.

Evo me opet,retko se javljam ali sad imam opet pitanje vezano za bas taj lh test baby time koji si pomenula.Vec sam pocela da gubim ovo malo strpljenja sto sam imala,ne znam da li je 5 meseci pokusaja razlog za paniku?Znam da ovde ima zena koje mnogo duze cekaju.Da se vratim na svoje pitanje,u tim testovima pise da treba imati odnos 24 sata posle dve crtice-meni je to malo nelogicno a i na taj nacin mi nije uspelo ovaj mesec.Nelogicno mi je iz razloga sto na svim drugim testovima pise da osnos treba imati u narednih 24-36h.Molim za razresenje trileme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje, posle pozitivnog lh testa (kad cu crtice iste jacine, nije dovoljno da se pojavi druga samo, mora biti ista kao kontrolna ili jaca) bi trebalo imati odnose 3 naredna dana..posto O nastupa od 16-48 sati nakon pozitivnog lh testa...nekom odmah taj dan, nekom naredni, a nekom tek za dva dana..pa da pokrijes sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadanje, posle pozitivnog lh testa (kad cu crtice iste jacine, nije dovoljno da se pojavi druga samo, mora biti ista kao kontrolna ili jaca) bi trebalo imati odnose 3 naredna dana..posto O nastupa od 16-48 sati nakon pozitivnog lh testa...nekom odmah taj dan, nekom naredni, a nekom tek za dva dana..pa da pokrijes sve

Hvala na odgovoru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da kazem da je meni ovaj test pomagao da zatrudnim,naravno pored mm :lol:

My heart voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje za devojke koje imaju iskustva s testovima ovulacije: može li se desiti da ovi testovi (pretpostavimo da se radi o najkvalitetnijim) budu netačni, u smislu da pokažu da nema ovulacije, a da je u stvari ima? I ako je odgovor potvrdan, zbog čega se to dešava, utiču li na to neki lekovi, stres i sl? Hvala na svakom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mojih lh trakica

na ovoj slici gde ih je vise su kontrolne linije 14. i 15. dana ciklusa nesto bledje nego sto su bile na dan kada je test radjen, pretpostavljam jer su se do 17. dana, kada su slikane, osusile pa je i boja bledja

na dan kada je radjen test boja je bila jaca od kontrolne linije sto se vidi na drugoj slici koja je slikana 15. dana ciklusa

2a418071.jpg

bad2cfb3.jpg

pretpostavljam da lh trakice ne mogu potvrditi valjanost tj kvalitet ovulacije niti prisustvo zutog tela

ako neko zna nesto vise o tome, neka napise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta bih dodala... Lh tračice koristim i ja, radim od 11dc (posto mi je ciklus 28dana), svaki dan u isto vreme (obično oko16h) i kada vidim da je test linija jača-bacam se u akciju narednih 3 dana...

Lh tračice sam radila par puta i ujedno pratila stanje na uz, i pokazale se kao tačne...

Ja ću moje sličice kačiti za koji dan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pretpostavljam da lh trakice ne mogu potvrditi valjanost tj kvalitet ovulacije niti prisustvo zutog tela

ako neko zna nesto vise o tome, neka napise

Da, nazalost ne garantuju dobru ovulaciju..samo porast LH, nakon cega bi trebalo da dodje ovulacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene žurka može da počne :D

12080005.jpg

Nista ti se ja to ne razumem, ali mi deluje da je test linija jaca od kontrolne, jel tako? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i ovdje, sad sam malo citala ove vase zadnje postove i hocu samo da bacim komentar :)

ove sedmice sam se sturila ovdje po Banja Luci da nadje u apotekama LH trakice i svi su me gledali kako da sam sa marsa pali i gorili mi o onom miktroskopu mejbi bejbi a ja uperko kaze da to necu nego Lh takice i kao ova jedna mi kaze da imaju to 7-am kom u jednom pakovanju kostaju 16 evra ajd reko daj mi ne vrijedi vise traziti i kad sam sjela u auto i pogledala nisu te klasicne trakice vec su vise kako testovi i onda sam bas bila bijesna ali bilo je vec gotovo :)

stvarno mi nije jasno kako to ovdje nema, mi ovdje kako da smo zaostali Boze dragi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ti se ja to ne razumem, ali mi deluje da je test linija jaca od kontrolne, jel tako? :huh:

Jeste jača je test linija. Pa prema tome O će nastupiti u narednih 48h.

Ali po žiganju desnog jajnika, rekla bih da će biti danas, eventualno sutra. A i eggwhite to potvrdjuje. Znači xxxxxx ceo vikend B)

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i ovdje, sad sam malo citala ove vase zadnje postove i hocu samo da bacim komentar :)

ove sedmice sam se sturila ovdje po Banja Luci da nadje u apotekama LH trakice i svi su me gledali kako da sam sa marsa pali i gorili mi o onom miktroskopu mejbi bejbi a ja uperko kaze da to necu nego Lh takice i kao ova jedna mi kaze da imaju to 7-am kom u jednom pakovanju kostaju 16 evra ajd reko daj mi ne vrijedi vise traziti i kad sam sjela u auto i pogledala nisu te klasicne trakice vec su vise kako testovi i onda sam bas bila bijesna ali bilo je vec gotovo :)

stvarno mi nije jasno kako to ovdje nema, mi ovdje kako da smo zaostali Boze dragi :)

Postoje i pločice, ne moraju biti samo tračice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mog današnjeg testa, što dokazuje moju tvrdnju-da je O bila juče.

I pokriveno sa x, i danas ću, za svaki slučaj B)

12080007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste jača je test linija. Pa prema tome O će nastupiti u narednih 48h.

Ali po žiganju desnog jajnika, rekla bih da će biti danas, eventualno sutra. A i eggwhite to potvrdjuje. Znači xxxxxx ceo vikend B)

Nema da omasite ;)

Evo i mog današnjeg testa, što dokazuje moju tvrdnju-da je O bila juče.

I pokriveno sa x, i danas ću, za svaki slučaj B)

12080007.jpg

Mislim da bi trebalo i danas X, sto je sigurno sigurno je :D

VelNes voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ajd da uradim još jedan test, imam ih, kad ono opet pozitivno.

Ili sam kupila neke pokvarene ili se sprema jos jedna O :blink:

mm će da pogine :D

12080012.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ajd da uradim još jedan test, imam ih, kad ono opet pozitivno.

Ili sam kupila neke pokvarene ili se sprema jos jedna O :blink:

mm će da pogine :D

12080012.jpg

Uh, ne znam sta da ti kazem, mozda je trebalo da kupis istu marku, ne znam da li to ima neke veze :blink: A mozda je i druga O, nista cudno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ne znam sta da ti kazem, mozda je trebalo da kupis istu marku, ne znam da li to ima neke veze :blink: A mozda je i druga O, nista cudno ;)

Imam obe marke, pa kombinujem ;)

Ionako ne shvatam to previše ozbiljno..

Mada uglavnom imam po dva fol.,tako da je sve moguće...

Bitno je da x-iram, neće da škodi B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja narucila preko Amazona ove LH testove:

31zr70hrwulsl500aa300.jpg

Uzela sam varijantu sa 40 LH tracica i 10 testova za trudnocu. Nadam se da biti dovoljno. :)

Bili su najjeftiniji, a i zene ga bas hvale (iako ja prvi put cujem za njih). Stizu iz Amerike, posto ni jedna online prodaja u Srbiji ne salje u inostranstvo. :wacko:

Pitanje: Koliko puta dnevno treba da ih radim? Pocecu od 10. dana ciklusa (jer dobijam na 26 dana)

I da li mora u odredjeno vreme?

Sanja, ti si u toku, pa mi, deder, pojasni malko.... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno draga moja :D

Radiš ih jednom dnevno, uvek u isto-ili približno vreme, ne sa prvom jutarnjom, već poslepodne. Ja recimo kad dodjem sa posla oko 16h.

Četiri sata pre toga ne ići u wc, i piti što manje tečnosti.

Ukoliko su linije iste jačine ili je test linija jača od kontrolne, najavljuje se O u periodu naredna dva dana.

Ukoliko je test linija slabija od kontrolne, nema najave O.

To bi bilo to-ukratko...

Ja kupujem u apoteci, na koje naletim. Zanimljivo je, nema šta ;)

Juhu, sad ćemo biti ekipa lh tračica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga na savetima, slepo cu da ih pratim! :D Mada, oni stizu tek za mesec dana, a ja bih volela da me ti tada trudna savetujes. :wub:

Je l postoji mogucnost da se test linija ne pojavi? I kako da znam da da mi je bas taj dan ovulacija? Mislim, bacicu se ja na posao, sve regularno, nego me zanima da li mozes da uhvatis bas taj dan.

I jos ovo,... Ja pijem puno vode i cesto idem u wc, nekako cu se stisnuti, nego sam na poslu do 18h, a kod kuce oko 19 h, jel to kasno da se radi? Ili cu morati na poslu da se upiskim na testic? :D

Izvini sto sam dosadna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga na savetima, slepo cu da ih pratim! :D Mada, oni stizu tek za mesec dana, a ja bih volela da me ti tada trudna savetujes. :wub:

Je l postoji mogucnost da se test linija ne pojavi? I kako da znam da da mi je bas taj dan ovulacija? Mislim, bacicu se ja na posao, sve regularno, nego me zanima da li mozes da uhvatis bas taj dan.

I jos ovo,... Ja pijem puno vode i cesto idem u wc, nekako cu se stisnuti, nego sam na poslu do 18h, a kod kuce oko 19 h, jel to kasno da se radi? Ili cu morati na poslu da se upiskim na testic? :D

Izvini sto sam dosadna...

Evo mene nepozvane, ali da odgovorim :D

Druga crtica je uvek prisutna, dakle nema da je nema :D

Samo kad bude ista ili jaca od kontrolne, znaci najverovatnije nastupa ovulacija narednih 16-72 sata..

Dakle kad vidis da su obe iste ili da je tvoja crtica jaca od kontrolne, bacis se na posao taj dan i naredna 2-3 dana za svaki slucaj da pokrijete sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se do sada uvek pojavljivala, stim sto bude mnogo slabija od kontrolne.. I tačno kako radiš svaki dan, pratiš i kako se pojačava. Uglavnom dan pred O bude baš tamna, bode oči-nema da omašiš. Šta god treba, pitaj.

Nije kasno u 19h, samo što manje tečnosti-da urin ne bude suviše vodenast i razredjen, i bez piškenja, da se što više nakupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.