One step ovulation test

odgovora

Objavljeno

Ultrazvuk je ta cena od prilike, ali folikulometrija je obicno od 1.200-1.400. Sad, pitanje je koliko ces tracica potrositi, a koliko ces puta ici na folikulometriju. Ja sam isla 3 puta na folikulometriju i iz treceg puta zatrudnela. Ti sad kalkulisi i sabiraj vremenski koliko sta kosta.

Sve ima svoju cenu.

Mislila sam da je to kao i cena ultra zvuka. A kojim danima si išla? Meni po lh tračicama ispalo da mi je ovulacija 10-11 dana. ) se blago nazirala druga, a deseteog su bile obe crte. Ciklus mi je na 28, tako da sam mislila da mi je ovulacija oko 14, kad ono ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da je to kao i cena ultra zvuka. A kojim danima si išla? Meni po lh tračicama ispalo da mi je ovulacija 10-11 dana. ) se blago nazirala druga, a deseteog su bile obe crte. Ciklus mi je na 28, tako da sam mislila da mi je ovulacija oko 14, kad ono ranije.

Ja sam isla 12.og dana, tada se vidi da li je folikul 'zreo' i tako se odredjuju dani.( i meni su ciklusi na 28 dana) Ginekolog ce ti reci posle prve folikulometrije. Najbolje j da odes kod doktora upravo 11. ili 12 dana na konsultacije sa sve tim iskustvom sa trakicama, pa ce ti on reci da li da radis odmah ili kasnije. Ovulacija nije uvek u sredini ciklusa, nekad se cak i ne formira folikul, tako da ne treba da te cudi nista. Ponekad plodni dani mogu da traju malo preko 24 sata a ponekad i 3-5 dana. Prava folikulmetrija i iskusan doktor ce ti objasniti sve.

Cena nije ista kao UZ iz prostog razloga sto se bave samo folikulama na UZ, a obicno ako ti kaze da dodjes jos jednom ili dva puta u toku jednog ciklusa, cena pada i na ispod 1000din. Ukoliko ti ne uspe iz prve, kod nekih dokotora drugu foliklometriju rade za 50% od cene,a trecu besplatno. Raspitaj se i kod svog ginekologa,a vidi mozda i za dz u Domu zdravlja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla 12.og dana, tada se vidi da li je folikul 'zreo' i tako se odredjuju dani.( i meni su ciklusi na 28 dana) Ginekolog ce ti reci posle prve folikulometrije. Najbolje j da odes kod doktora upravo 11. ili 12 dana na konsultacije sa sve tim iskustvom sa trakicama, pa ce ti on reci da li da radis odmah ili kasnije. Ovulacija nije uvek u sredini ciklusa, nekad se cak i ne formira folikul, tako da ne treba da te cudi nista. Ponekad plodni dani mogu da traju malo preko 24 sata a ponekad i 3-5 dana. Prava folikulmetrija i iskusan doktor ce ti objasniti sve.

Cena nije ista kao UZ iz prostog razloga sto se bave samo folikulama na UZ, a obicno ako ti kaze da dodjes jos jednom ili dva puta u toku jednog ciklusa, cena pada i na ispod 1000din. Ukoliko ti ne uspe iz prve, kod nekih dokotora drugu foliklometriju rade za 50% od cene,a trecu besplatno. Raspitaj se i kod svog ginekologa,a vidi mozda i za dz u Domu zdravlja. ;)

Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla 12.og dana, tada se vidi da li je folikul 'zreo' i tako se odredjuju dani.( i meni su ciklusi na 28 dana) Ginekolog ce ti reci posle prve folikulometrije. Najbolje j da odes kod doktora upravo 11. ili 12 dana na konsultacije sa sve tim iskustvom sa trakicama, pa ce ti on reci da li da radis odmah ili kasnije. Ovulacija nije uvek u sredini ciklusa, nekad se cak i ne formira folikul, tako da ne treba da te cudi nista. Ponekad plodni dani mogu da traju malo preko 24 sata a ponekad i 3-5 dana. Prava folikulmetrija i iskusan doktor ce ti objasniti sve.

Cena nije ista kao UZ iz prostog razloga sto se bave samo folikulama na UZ, a obicno ako ti kaze da dodjes jos jednom ili dva puta u toku jednog ciklusa, cena pada i na ispod 1000din. Ukoliko ti ne uspe iz prve, kod nekih dokotora drugu foliklometriju rade za 50% od cene,a trecu besplatno. Raspitaj se i kod svog ginekologa,a vidi mozda i za dz u Domu zdravlja. ;)

U našem DZ nema UZ. Videću da li će me onaj zlotvor ovog meseca zaobići, a ako me poseti posetiću i ja doktora :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde, pa javi da znamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde, pa javi da znamo!

Evo da javim da sam dobila pre 6 dana. Nego juce uradim lh i nazire mi se druga crta, a danas je nema :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da javim da sam dobila pre 6 dana. Nego juce uradim lh i nazire mi se druga crta, a danas je nema :(.

Uh breeeeeee! Sad tek videh da si se lepo javila. Sta si resila dalje? Jesi li stigla do lekara i do nekog UZea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh breeeeeee! Sad tek videh da si se lepo javila. Sta si resila dalje? Jesi li stigla do lekara i do nekog UZea?

Ma nisam isla. Mozda odem sledeci mesec. Nesto mislim da mi je bolje da vise uopste ne razmislam o tome. A kod dr sam bila u novembru i rekao mi je da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozicu se da treba napraviti pauzu ako uspes sebe da ubedis. Znam puno parova koji su uspeli onda kada su prestali da forisraju.

A koliko godina imas, ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slozicu se da treba napraviti pauzu ako uspes sebe da ubedis. Znam puno parova koji su uspeli onda kada su prestali da forisraju.

A koliko godina imas, ako nije tajna?

Naravno da nije tajna. Imam 26 godina. Pokusavamo nekih pet meseci da napravimo bebu. Nadam se da ce nam se uskoro posreciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ti zelim sto pre,draga,ali polako onda. Bez nervoze. Imas ti vremena i mladosti koliko hoces. Nemoj da se uopste tripujes.

Zaboravi jedno vreme na trakice, na ginekologe i vodi ljubav kad god ti se hoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ti zelim sto pre,draga,ali polako onda. Bez nervoze. Imas ti vremena i mladosti koliko hoces. Nemoj da se uopste tripujes.

Zaboravi jedno vreme na trakice, na ginekologe i vodi ljubav kad god ti se hoce :D

Hvala!!! Pa tako ce i biti. Samo bzv sebe tripujem sa tim planiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam nova i nisam baš, jer sam pratila forumašice dok sam bila trudna, pa onda i kada sam izgubila trudnoću, a evo me i opet sa vama :rolleyes:

Par meseci pokušavamo da "opravimo" trećeg člana, a kako ne ide, reših da vidim šta kažete za testove za ovulaciju, odn. da li je neka ostala u drugom stanju koristeći neki određeni test.

Vidim, većina "pljuje" Maybe baby, pa sam zato naručila i stigle su mi tračice "One step ovulation test".

Za mesec dana javljam utiske. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam u apoteci za lh trakice, zena me je prvo cudno pogledela :lol: a onda mi je rekla da to nemaju ali imaju neki ovu-gnost, kosta oko 250 dinara. Jel ima neko iskustva s tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мени прошла овулација, ево лх тракица скрооозз негативна.

w6-DSCI19.jpg

Jesi li bila vredna kad ti je bila pozitivna? :rolleyes: Kada trakica pokaže I I ovulacija se očekuje u narednih 12-48h i nakon pozitivnog testa nema potrebe ponoviti ga :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ти јел радиш лх тракице, има ли код тебе неких лепих вести.

Ja sam radila od prvog dana kada mi je prestala M i kao što sam očekivala, ovulacija mi je pomerena! :wacko: Prema ustaljenom načinu računanja, najplodniji dan je trebao da mi bude 22.08.,a LH mi je bio pozitivan 25.08. i kada dodamo još tih 12-36-48h eto ovulacije 26.-27.! :blink: Bili smo mi vredni i pre toga, gotovo na svaki drugi dan,a tada smo baš onako :rolleyes: ,a za dva-tri dana ćemo znati krajnji ishod. Javljam kakav god da je! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, rešila sam da radim test trudnoće prekosutra ujutru,ako sutra ne dobijem,pa javljam! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

јави обавезно, надам се лепим вестима и да ти први месец коришћења лх тракица буде добитни :lol: колико се трудите ако није тајна.

Nema nita! :(

Ja dobila. Krajem decembra sam izgubila trudnoću, trudimo se od aprila, pa to dođe 5 meseci. Ali glava gore, sledeći mesec je pred nama i nova tura LH trakica,pa... Valjda će biti "više sreće drugi put" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nita! :(

Ja dobila. Krajem decembra sam izgubila trudnoću, trudimo se od aprila, pa to dođe 5 meseci. Ali glava gore, sledeći mesec je pred nama i nova tura LH trakica,pa... Valjda će biti "više sreće drugi put" :)

Manjuska, pogledaj u temi merenje bazalne temperature, mozda ti je tako lakse da odredis ovulaciju. Imas tu i onaj sajt koji je Jekic meni poslala i nase grafikone. Pogledaj mozda bude od koristi ;)

Zao mi je sto nije uspelo ovaj but, bice, samo polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj divne ste! Ma, biće,biće-nego šta će! Mora da bude. Anchy07 već sam rešila da kupim digitalni toplomer i da krenem i sa tom varijantom "dijagnostike", a grafikon sam već skinula i odštampala. Jekić držim fige, ajde da nam podigneš veru u sve :) <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već drugi mesec za redom Lh test mi ovako izgleda u "najtamnijem" trenutku. Prema vašem mišljenju da li je ovo pozitivan test? :blink::unsure::huh:

Tamnije od ovoga neće

post-36321-1316604841_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maњушка немој да бринеш, ово је права цртица, ја на оваквим тестовима никад нисам видела јачу јер су мало лошијег квалитета па никад неће да се обоји исте јачине, видиш да ти је онде на Т линији много јача црта од Ц линије и да тек после мало бледи, то је само због тога што је мало лошијег квалитета па се мало теже боји, ово је 100% права цртица.

Jekić ja tek sad videh tvoj odgovor.

Promenila sam ginekologa, jer mi je malo dosta da slušam priče tipa "samo vi budite vredni". Odem ja kod novog doce, objasnim mu svoj problem (imam neku "cistu" 2x2,5 cm na levom jajniku već duže vreme), on mi čovek lepo uradi ultrazvuk i kaže da ne bi mogao da se zakune ni da je cista, ni da je ni u ni na jajniku, već prema pregledu da se to nešto nalazi u jajovodu i prepisa mi terapiju. Idem na pregled u petak,pa...

Inače desni jajnik mi jeste ovulirao,ali, kako već doca reče, ako je ovo čudo u jajovodu, nije moglo ni da dođe do oplodnje.

Tako da Jekić si upravu što se tiče pozitivnog testa. :rolleyes:

Inače, prošlog meseca sam svako jutro merila BT i prema njoj nije bilo ovulacije. Žensko telo je čudo, sve same kontradiktornosti.

Jekić ima li šta kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam juce na pregledu i ništa novo po pitanju tih folikula :(

Ali dobra stvar je to što mi se u desnom jajniku stvorio folikul i doca mi je rekao da budem vredni. Pored toga rekao mi je da uradim analizu estradiola i da mu se javim, što danas i jesam uradila. Kaže da je nizak,pa da ponovo uradim u ponedeljak.

Ako ovaj mesec ništa ne uradimo, onda idem na proveru prohodnosti jajovoda, jer postoji mogućnost da je onaj folikul na levom jajniku ustvari začepljenje u jajovodu.

Trista gluposti.

Jekić ne mogu ni da zamislim kako je tebi,kada ti svi govore da je sve u redu, a nikako da ostaneš u drugom stanju :( Kako ja imam te neke male zezancije, negde u malom mozgu mi stoji da možda baš to utiče. I mislim da je potpuno nebitno to na koji način ćeš ostati trudna, već da se to ostvari.Šteta je samo što svemu tome prethode meseci lupanja glave, nervoze,razočarenja.

Držim ti fige da uspete što pre i da ne prolazite kroz sve te zezancije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupih najzad i ja ove tracice. Videcemo da li ce nesto da pomognu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavljam ovu temu jer kao većina žena na sajtu želim da ostanem u drugom stanju pa sam probala sa One step ovulation test LH testovima jer su oni najjeftiniji na našem tržištu.Problem je što ja mislim da ti testovi imaju slab reagens ili kako se to već kaže pa je rezultat jedva vidljiv.Tebale bi obe tračice biti jednake debljine a ova druga je svo vreme ovulacije bila jedva vidljiva.Da li neko ima slična iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.