Tegobe i komplikacije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Biksna...legni na leđa, opusti se...duboki uzdah na nos-kratki izdah na usta...15 minuta...javi se kad osjetiš bebu....sve će biti u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rano je to da bi mogla stalno da osetis bebu. Ona je jos mala. Ipak, ako sumnjas, idi do lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje.

Ovaj sajt je zaista predivno mesto koje me je mnogo mnogo puta umirilo i dalo brojne odlične savete.

Naime, ja sam u 21. nedelji i od sinoć ne osećam bebca. Juče uveče se okretao baš dosta i odjednom ništa. Obično sam praktikovala svaki put pre nego što legnem da legnem prvo na leđa i uživam u svojoj bebici, pa posle da se okrenem na stranu da spavam, ali sinoć nije bilo nikakvih pokreta moje srećice. Užasno sam uplašena i nemam pojma kako da se smirim. Vidim da se mnogima to već dešavalo i to mi je dalo malo hrabrosti, ali...

Ne brini i ne panici odmah,draga!Znam da je tesko ne paniciti,ali i meni se desavalo da cak i par dana ne osetim bepca,pa mi posle naplati.Ako ga ne osetis duze od par dana,idi odmah kod lekara.Nije losa ideja da nabavis stetoskop,pa tvoj muzic moze da slusa otkucaje srca bebinog do kraja trudnoce-mm je uzivao u tome:) i cim ne osetim duze bepca,odmah ga zovem da proveri:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini i ne panici odmah,draga!Znam da je tesko ne paniciti,ali i meni se desavalo da cak i par dana ne osetim bepca,pa mi posle naplati.Ako ga ne osetis duze od par dana,idi odmah kod lekara.Nije losa ideja da nabavis stetoskop,pa tvoj muzic moze da slusa otkucaje srca bebinog do kraja trudnoce-mm je uzivao u tome:) i cim ne osetim duze bepca,odmah ga zovem da proveri:)

Hvala vam puno puno drage moje!

Malo sam smirila paniku. Odoh da poslušam Filipu, pa ako opet ne osetim ništa probaću da iskuliram par dana.

Moram i da se raspitam za stetoskop. Odlična ideja!

Prva mi je trudnoća, sve mi je novo i stvarno me plaši sve nepoznato i ako nikada nisam bila takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavamo se što se nismo javljale neko vreme. Želimo da se zahvalimo na podršci i da javimo da smo moja devojka i ja super. Bebica se uspavala samo na jedan dan, ali mami je to prva trudnoća pa se malo uspaničila. Sada svaki dan šetamo ko prava damica po maminoj bešici :P i strpljivo čekamo najsrećniji dan kad ćemo se videti.

Veliki pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se desava da me boli dole oko vagine,tj. pocne da me zateze kao da sam otvorena.Kad sam to rekla dr ona je rekla da to nije nista ali meni je cudno i zabrinem se jer se to cesto desava.Kad malo odmorim prodje me.Sl nedelje idem na kontrolu kod drugog dr (promenila sam lekara) pa cu da mu kazem to.Jel se desavalo to jos nekom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje a ne znam gde da ga postavim u forumu Trudnoća. Admini pomagajte... :)

Zapravo, žena je trudna (saznala je pre nedelju dana) a samo par dana pre toga je primila 12 injekcija jer je bila debelo prehlađena (antibiotika).

Moja sveki ubi rečenicom da ne bi trebalo da rodi jer je primala injekcije sad u početku, meni mozak i uši para, al me zanima i koliko je to istina???

I da li stvarno ne sme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pojma nemam, kolika je trudnoca, ako je skroz mala nema to veze, mozda nije doslo do oplodnje kad je primala...

Pa ako je saznala samo koji dan nakon terapije, onda je plafon sad 7 nedelja, a tad bila recimo 5 nedelja trudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pojma nemam najbolje pitaj Enav tj njenog supruga..

Slazem se i mislim da ces tu dobiti pravi odgovor :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se i mislim da ces tu dobiti pravi odgovor :).

Postavila.... Da nije sveki ne bi mi palo na pamet, uopšte nisam ni pomislila na tako nešto... Pogotovo što smo u subotu izašli svi na večeru (komšije i drugari "iz pelena") i tako se obradovali za vesti... :) A onda me ova moja ubije u pojam... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje a ne znam gde da ga postavim u forumu Trudnoća. Admini pomagajte... :)

Zapravo, žena je trudna (saznala je pre nedelju dana) a samo par dana pre toga je primila 12 injekcija jer je bila debelo prehlađena (antibiotika).

Moja sveki ubi rečenicom da ne bi trebalo da rodi jer je primala injekcije sad u početku, meni mozak i uši para, al me zanima i koliko je to istina???

I da li stvarno ne sme?

Mislim da nema veze.Verovatno je bio penicilin ili garamicin,a to ne utiče na plod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pojma nemam, kolika je trudnoca, ako je skroz mala nema to veze, mozda nije doslo do oplodnje kad je primala...

Ja se zaista ne razumem,ali u Trudnoci po simestrima postoji tema o uzimanju svih lekova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje a ne znam gde da ga postavim u forumu Trudnoća. Admini pomagajte... :)

Zapravo, žena je trudna (saznala je pre nedelju dana) a samo par dana pre toga je primila 12 injekcija jer je bila debelo prehlađena (antibiotika).

Moja sveki ubi rečenicom da ne bi trebalo da rodi jer je primala injekcije sad u početku, meni mozak i uši para, al me zanima i koliko je to istina???

I da li stvarno ne sme?

Mislim da nema veze.Verovatno je bio penicilin ili garamicin,a to ne utiče na plod

Ja sam u prvoj trudnoci primala penicilin,bila sam max.6. nedelja trudnoce,to jutro pred polazak doktoru sam saznala da sam trudna i rekla sam mu,ali mi je on svejedno prepisao penicilin i rekao da to ne steti plodu,i bio je u pravu.Sad imamo zdravog i veselog decaka!!!!! :D

Za svaki slucaj neka se ona konsultuje sa doktorom da ne bi razbijala glavu i mucila se pitanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci primala penicilin,bila sam max.6. nedelja trudnoce,to jutro pred polazak doktoru sam saznala da sam trudna i rekla sam mu,ali mi je on svejedno prepisao penicilin i rekao da to ne steti plodu,i bio je u pravu.Sad imamo zdravog i veselog decaka!!!!! :D

Za svaki slucaj neka se ona konsultuje sa doktorom da ne bi razbijala glavu i mucila se pitanjima.

Hvala puno, ona će svakako pitati, al ta gomila okolo nje napravi čavrzmu i samo kvari raspoloženje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... ja sam nova, kako na forumu tako i sa ovim trudnickim stvarima, u 17. nedelji trudnoce sam... Mozda moje pitanje nije za ovu temu ali ne znam gde da ga postavim, a nigde na netu ne mogu da nadjem bilo sta o mom problemu... Dakle, operisani su mi kukovi, na levom je radjen ''Chiari'', na desnom ''Tripla'' gde mi je secena i pubicna kost... imam strasne bolove u kukovima sada, inace levi kuk je bio mnogo bolestan i propao i pre operacije, a sada me boli na estu gde je secena karlica, tj kuk...Vec znam da cu morati da lezim kad krenem da rastem, ne smem previse da se ugojim, i moram na carski rez... interesuje me ima li kog sa slicnim problemom i sta je pomoglo? Hvala u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav.... Ja sam u 7 mjesecu trudnoce! Interesuje me da li je neko od Vas imao problema sa recimo probadanjima ili žiganjima po stomaku??? Zadnja dva dana osjećam tu vrstu tegobe iako nije konstantna, već povremena. I nije jaka bol u pitanju, već tupa bol. Ne znam da li je neko imao problema sa tim, ali ako jeste voljela bih da mi kaže da li zna šta je u pitanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li normalno a beba u stomaku ne reaguje u na vrisak iznenadni ili jaku muziku??? Brinem se jer sam na pocetku uzimala jake tablete protiv gripe (parkemed) nisam znala da sam trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li normalno a beba u stomaku ne reaguje u na vrisak iznenadni ili jaku muziku??? Brinem se jer sam na pocetku uzimala jake tablete protiv gripe (parkemed) nisam znala da sam trudna

Jel vrištiš ti, ili...? :unsure:

Koja si nedelja trudnoće?

Ako je trudnoća mala, svakako nećeš osetiti nikakvu reakciju u vidu pomeranja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li normalno a beba u stomaku ne reaguje u na vrisak iznenadni ili jaku muziku??? Brinem se jer sam na pocetku uzimala jake tablete protiv gripe (parkemed) nisam znala da sam trudna

ja sam u visokoj trudnoci i moja beba uglavnom reaguje samo kada se smirim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vrištiš ti, ili...? :unsure:

Koja si nedelja trudnoće?

Ako je trudnoća mala, svakako nećeš osetiti nikakvu reakciju u vidu pomeranja....

Ja sam sada 26 nedelja,imam sina 6 godina koji cesto vrisne pored mene iznenada ili dugo prica bebi... :( ja se tako brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u visokoj trudnoci i moja beba uglavnom reaguje samo kada se smirim.

imoja je aktivna uglavnom kad se smirim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, pozdrav za sve!

Imam jedno pitanjce vezano za zatvor i rad creva.

Ja sam u 18. nedelji trudnoce, stomak je pre 10ak dana krenuo da raste i od tada bas imam tegobe.

Dosta se pise zatvoru ali nisam naisla na neku trudnicu koja je pominjala i bolove u crevima.

Vec nekoliko dana imam problema sa tim, povremeno mi se javi jaci bol sa leve strane pa se prosiri i prestane. Skoro sam 100% sigurna da su u pitanju creva i zatvor. Takodje sam u ta 4dana teza na vagi 3kg sto mislim da je od nadimanja ... da li jos neka ima slicna iskustva? :unsure: Osecam se bas lose, moracu sutra u potragu za sljivama, caj od nane i zitarice definitivno ne rade za mene...

Hvala na odgovoru,

pozz

Ljilja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, pozdrav za sve!

Imam jedno pitanjce vezano za zatvor i rad creva.

Ja sam u 18. nedelji trudnoce, stomak je pre 10ak dana krenuo da raste i od tada bas imam tegobe.

Dosta se pise zatvoru ali nisam naisla na neku trudnicu koja je pominjala i bolove u crevima.

Vec nekoliko dana imam problema sa tim, povremeno mi se javi jaci bol sa leve strane pa se prosiri i prestane. Skoro sam 100% sigurna da su u pitanju creva i zatvor. Takodje sam u ta 4dana teza na vagi 3kg sto mislim da je od nadimanja ... da li jos neka ima slicna iskustva? :unsure: Osecam se bas lose, moracu sutra u potragu za sljivama, caj od nane i zitarice definitivno ne rade za mene...

Hvala na odgovoru,

pozz

Ljilja

A da pokušaš da ujutru na prazan stomak popiješ dve čaše mlake vode, meni je to rešavalo problem zatvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice, pozdrav za sve!

Imam jedno pitanjce vezano za zatvor i rad creva.

Ja sam u 18. nedelji trudnoce, stomak je pre 10ak dana krenuo da raste i od tada bas imam tegobe.

Dosta se pise zatvoru ali nisam naisla na neku trudnicu koja je pominjala i bolove u crevima.

Vec nekoliko dana imam problema sa tim, povremeno mi se javi jaci bol sa leve strane pa se prosiri i prestane. Skoro sam 100% sigurna da su u pitanju creva i zatvor. Takodje sam u ta 4dana teza na vagi 3kg sto mislim da je od nadimanja ... da li jos neka ima slicna iskustva? :unsure: Osecam se bas lose, moracu sutra u potragu za sljivama, caj od nane i zitarice definitivno ne rade za mene...

Hvala na odgovoru,

pozz

Ljilja

Takođe jedi što više vlaknastog povrća da ti masira creva. To su verovatno gasovi kad te tako zaboli. Mogla bi i probiotik malo da piješ par dana da ti se obnovi crevna flora. Naravno i topli čajevi će dobro doći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.