Tegobe i komplikacije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Majap hvala puno, sto si ti to meni opsirno sve napisala. Ja idem u subotu na UZ vanredno tj. da vidim i misljenje drugog Dr. pa cu ga usput i pitat za ishranu, i sta podpomaze razvoju mioma odmah cu da ti javim okk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao...ja sam tek u 8 nedelji i osecam se uzasno. Mucnine ne prestaju, spava mi se non-stop, nista mi se ne radi, mnogo slabo jedem ( zbog mucnina), samo krevet vidim i nista vise.. Nadam se da ovo nece da traje svih 9 meseci. :blink::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam srčanu manu ASD II, koja je jako česta.

Da li neko od vas slučajno ima ovu manu i kako vam je bilo u toku trudnoće?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka od vas cula za bruh u trudnoci.? Pojavila mi se neka oteklina malo iznad prepone ka donjem dijelu stomaka, moracu se javiti lekaru, jer me bas brine ovo. Ako neka od vas zna nesto molim vas da mi da neko objasnjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam srčanu manu ASD II, koja je jako česta.

Da li neko od vas slučajno ima ovu manu i kako vam je bilo u toku trudnoće?

Hvala

Draga Dabo,

kila se desava u trudnoci, moja drugarica je imala i nista nije opasno jer ne ugrozava ni bebu ni tebe ali ces mozda morati da operises posle porodjaja ali ce se verovatmo povuci.

Bruhjr tzv kila.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame!

Jel neko imao problema sa pojacanim sekretom u trudnoci?Citala sam da to normalno,dr. mi je dala ginodaktanol vaginalete,ali mi to pomaze samo na malo pa sve krene ponovo... :( Stavljala sam i dnevne uloske u strahu da se ne vidi ali sad sam dobila i crvenilo,iritaciju,bas je neprijatna situacija... Jel koristio neko mozda neke druge vaginalete ili nesto?Znaci nisu bakterije ili slicno,samo obican ali pojacan sekret,izludjuje me ... :angry: Pomagajte molim vas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame!

Jel neko imao problema sa pojacanim sekretom u trudnoci?Citala sam da to normalno,dr. mi je dala ginodaktanol vaginalete,ali mi to pomaze samo na malo pa sve krene ponovo... :( Stavljala sam i dnevne uloske u strahu da se ne vidi ali sad sam dobila i crvenilo,iritaciju,bas je neprijatna situacija... Jel koristio neko mozda neke druge vaginalete ili nesto?Znaci nisu bakterije ili slicno,samo obican ali pojacan sekret,izludjuje me ... :angry: Pomagajte molim vas...

malo pre ti napisah u SOS temi :)

To je sasvim normalna pojava. Najvaznije je da nema bakterija i ostalih gluposti.ja ne koristim nikakve vaginalete, pa mi je sekret par dana bas pojacan, pa se onda malo smiri...

CUla sam da ne bi valjalo da sekret bude beo i gust, vec samo onako voden....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala taj uzasan sekret, celu trudnocu. Nanosala sam se dnevnih ulozaka, pa mi onda prekipi, pa ih skinem, i onda menjam ves na pola sata, pa opet stavim ulozak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame!

Jel neko imao problema sa pojacanim sekretom u trudnoci?Citala sam da to normalno,dr. mi je dala ginodaktanol vaginalete,ali mi to pomaze samo na malo pa sve krene ponovo... :( Stavljala sam i dnevne uloske u strahu da se ne vidi ali sad sam dobila i crvenilo,iritaciju,bas je neprijatna situacija... Jel koristio neko mozda neke druge vaginalete ili nesto?Znaci nisu bakterije ili slicno,samo obican ali pojacan sekret,izludjuje me ... :angry: Pomagajte molim vas...

nisu bakterije, ali verovatno jesu gljivice (ginodaktanol je lek protiv gljivica, bar sam ga ja svojevremeno za to koristila). nemoj da te to previše uplaši jer su gljivice normalni "stanovnici" vagine. do problema, tj infekcije dolazi kada se prenamnože, a to se dešava kada se iz nekog razloga naruši prirodna kiselost vagine (korišćenje parfemisanih sapuna, unošenje antibiotika, sintetički donji veš..). u trudnoći smo podložnije ovoj infekciji jer im iz nekog razloga pogduje povećano lučenje estrogena.

evo šta te ja mogu posavetovati da radiš da ti se ne bi vratile kada ih zalečiš ginodaktanolom ili nekom drugom vaginaletom koju ti preporuči ginekolog (znam za efikasnije, ali ti ih ne smem preporučiti jer sam se ja s ovim problemom patila znatno pre trudnoće, pa ne znam da li su dobre za trudnice):

- kupi neki od gelova za intimnu negu, nikako nemoj koristiti obićan sapun (ja koristim lactacyd)

- nikako nemoj koristiti nikakve uloške, posebno ne parfemisane. trudi se da nosiš isključivo pamučni veš

- pij dosta jogurta, bar pola litre dnevno. on uspostavlja ravnotežu normalne vaginalne flore

- izbegavaj da jedeš slatko, posebno sladoled (ovoga se najteže pridržavati, al i gljivice vole slatko, sunce im žarko :angry: )

- izbegavaj sve što u sebi ima kvasac

nadam se da sam ti bila od pomoći. u svakom slučaju, pretraži još malo internet na ovu temu, naići ćeš na more korisnih informacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno vam hvala na odgovorima! :) Sve cu pokusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je super,jer otklanja brige mnogim trudnicama-sta je normalno a sta ne.Potrudicu se da se setim svih pratecih "nepogoda" od pocetka trudnoce do sada(u 32-oj nedelji sam).Nadam se da ce nekome pomoci!

U prva 3 meseca sam bila mentalno i fizicki u raspadu.Hormoni,jos uvek neizbalansirani terali su me da odlepim i na najmanju sitnicu,ali i da spavam po 15 sati dnevno.Nisam povracala uopste,pa sam normalno jela(sem sto nisam mogla da smislim slatkise).Imala sam par puta slaba krvarenja,sto je normalno,i pila sam Utrogestan.Od 4-og meseca sam se bolje osecala,nisam bila pospana,i u svakom pogledu je bilo bolje.Medjutim,otkrili su mi polip na grlicu,koji je uklonjen odmah,sa rezultatom CIN1.U trudnoci pod uticajem hormona raste sve i svasta!I to je s neke strane normalno.U 6-om mesecu sam primetila izrasline velicine ciode na bradavicama,na desetine njih(u boji bradavica) i prepala se.Dr je posumnjala na HPV,jer kako kaze moguce je da se javi na dojkama(u tom slucaju nema dojenja!)...i tako ja odoh na jos jedno kasapljenje,skinuli su mi sve i poslali na analizu.Na svu srecu nije bio HPV,niti bilo sta patoloski-infektivno-opasno.Posle toga,pa i sada imam jos tih malih cuda na bradavicama,jer nicu,ali mi je dr rekla da mogu kasnije da dojim,i da ce samo otpasti.Sledece-skoro sam imala jake bolove sa desne strane stomaka,otisla u bolnicu,i imala sam povisene transaminaze(enzimi jetre),pa sam malo polezala u bolnici,da se uvere da sam ok(jer nekad je to znak pocetka preeklampsije).Sada su ok.

Inace imam i jak sekret,koji nekad tece kao sa cesme(vrlo neprijatno),ali posto je leto-zabranjena je upotreba dnevnih ulozaka,jer bi samo izazvalo iritaciju,dakle 5-6 pari gacica dnevno:( Otekla sam uzasno,svuda,ujutru sake ne mogu da skupim,stopala su ko krofne,obucu ne mogu staru da nosim.Znojim se uzasnooooo,pogotovu nocu.Nocvu ne spavam dobro,jer ne mogu da nadjem polozaj,i stalno sam u WC-u:(

Jedem bas bas!Slatkise koje nisam mogla da smislim u prva 3 meseca unistavam( a znam da nije dobro:() Ugojila sam se 17kg,ali je to ok,jer sam bila uzasno mrsava pre trudnoce,a od ovih 17kg mislim da je veliki deo voda...sta jos reci?Sto se tice vodjenja ljubavi,nisam prestajala ni u jednom periodu,i nemam tegobe tokom istog(sem sto mi manjka zelja,a i stalno se plasim da ne povredimo bebca).

Sada sam u 32-0j nedelji i veoma se tesko krecem,kolena me bole,u svakom slucaju,ne osecam svoje telo kao svoje.

Beba je cudna,dok je bila manja osecala sam je non stop,ali sada je nema po par dana,a onda mi naplati udaranjem po celi dan...i to je normalno,kaze moja dr.

Eto,toliko od mene za sada,nadam se da sam pomogla nekome:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mara 77.

Ja sam u petom mesecu - 19 nedelja.

Prvih 13 nedelja - luda, nestabilna, placljiva, ko premlacena ili dovedena sa teskog fizickog rada, imala periode tokom dana kad sam mogla na stolici da se uspavam u sred nekog posla, preumorna, bubuljicava, bolnih grudi...

OD 14. nedelje - renesansa! Vratila mi se snaga, osecam se cilo, mogu opet da radim kao nekada, grudi polako prestaju da bole... To pocinje da mi zadaje brige - grudi smanjuju bolove a stomaka jos uvek nigde. Nerviranje - gde je? Jos uvek blago neuroticna, ali daleko manje nego ranije...

15-16. nedelja - prvi otoci... da nije rano? Noge teske kao olovo, nisam bas za setnju... Nije svakodnevno, ali ima i takvih dana... Povuku su se ako oddlezim dan - dva sa podignutim ( ;) ) nogama. Da li je ovo golicanje u stomaku to sto mislim dajeste... :wub:

17. nedelja - napokon se pojavio! Grdi skoro neprimetno bole ali ogromne su... Kao tudje. Do pre 7-8 dana su bile i lepe... Ovo sad! Bljak! Bradavice ogoromne i braon... Cini mi se svakim danom su sve vece. Vratite mi moje stare grudi!!!

18. nedelja - primecujem izrasline na bradavicama. Mara77 pomenu nesto slicno. Nema ih mnogo ali ih ima... Necu ni da se raspitam o tome sta to znaci. Moje telo i onako vise nije moje (ono koje poznajem). Ne mogu da se nerviram za sve. Da li se vaga pokvarila ili sam ja pocela da dodajem vise i brze nego sto mogu da mentalno podnesem. Svaki dan se pomakne po malo unapred... Ne jedem nista vise nego inace... Kad disem - kao da nema kiseonika u vazduhu. Disem, a pluca mi prazna... Hocu vazduh!!! Od najmanjeg fizickog napora srce lupa ko posle sprintanja...

19. nedeja - stomak se "oteo kontroli". Raste kao lud. O bebe moje! da ste zive i zdrave! Pocela je da boli kicma nisko... Stomak je poceo da se podize i preko pupka pa mi pupak dodje izbacen... Oticem ako provedem dosta vremena sedeci ili na nogama. Opet noge gore... Zbog prebrzog rasta boli me stomak nisko... Ponekad se drzim za stomak kad ustajem da preveniram "ispadanje" - hihihi - lude trudnice... Salu na stranu - bas me boli. Glupo mi da idem kod gin - pre nedelju dana sam bila i sve je bilo ok i sa bebama i sa grlicem materice... Stvarno nije ovako boleo... Doduse, ako se ne varam bio je skoro duplo manji i neprimetniji nego sada. Mora da je ubrzano sirenje matrice zbog dve bebe krivo za ove bolove... Postala sam big-mama. Vaga pocinje da me plasi. Ranije sam joj svak jutro trcala jer sam je pobedjivala :) . Sad bas i ne moram da se suocavam sa svojim neprijateljem...

Sanjala sam da sam ih rodila i da nemam dobre bradavice - da se uvlace kad pokusam da dojim.... Nema mleka za moje bebe.. C-c-c...

Ajde da cujemo druge trudnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne brinite nista ,,sve je to normalno....i bolovi i strahovi..i ruzni snovi..trudnoca proleti i posle sve bude kao pre i jos bolje...samo osmeh na lice i teraj dalje...mama bojana sto se tice pridrzavanja stomaka ne brini ja nosim jednu bebu pa mi se isto desava..tipa ,,e sad ce sve da mi ispadne..samo vise odmaraj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je super,jer otklanja brige mnogim trudnicama-sta je normalno a sta ne.Potrudicu se da se setim svih pratecih "nepogoda" od pocetka trudnoce do sada(u 32-oj nedelji sam).Nadam se da ce nekome pomoci!

U prva 3 meseca sam bila mentalno i fizicki u raspadu.Hormoni,jos uvek neizbalansirani terali su me da odlepim i na najmanju sitnicu,ali i da spavam po 15 sati dnevno.Nisam povracala uopste,pa sam normalno jela(sem sto nisam mogla da smislim slatkise).Imala sam par puta slaba krvarenja,sto je normalno,i pila sam Utrogestan.Od 4-og meseca sam se bolje osecala,nisam bila pospana,i u svakom pogledu je bilo bolje.Medjutim,otkrili su mi polip na grlicu,koji je uklonjen odmah,sa rezultatom CIN1.U trudnoci pod uticajem hormona raste sve i svasta!I to je s neke strane normalno.U 6-om mesecu sam primetila izrasline velicine ciode na bradavicama,na desetine njih(u boji bradavica) i prepala se.Dr je posumnjala na HPV,jer kako kaze moguce je da se javi na dojkama(u tom slucaju nema dojenja!)...i tako ja odoh na jos jedno kasapljenje,skinuli su mi sve i poslali na analizu.Na svu srecu nije bio HPV,niti bilo sta patoloski-infektivno-opasno.Posle toga,pa i sada imam jos tih malih cuda na bradavicama,jer nicu,ali mi je dr rekla da mogu kasnije da dojim,i da ce samo otpasti.Sledece-skoro sam imala jake bolove sa desne strane stomaka,otisla u bolnicu,i imala sam povisene transaminaze(enzimi jetre),pa sam malo polezala u bolnici,da se uvere da sam ok(jer nekad je to znak pocetka preeklampsije).Sada su ok.

Inace imam i jak sekret,koji nekad tece kao sa cesme(vrlo neprijatno),ali posto je leto-zabranjena je upotreba dnevnih ulozaka,jer bi samo izazvalo iritaciju,dakle 5-6 pari gacica dnevno:( Otekla sam uzasno,svuda,ujutru sake ne mogu da skupim,stopala su ko krofne,obucu ne mogu staru da nosim.Znojim se uzasnooooo,pogotovu nocu.Nocvu ne spavam dobro,jer ne mogu da nadjem polozaj,i stalno sam u WC-u:(

Jedem bas bas!Slatkise koje nisam mogla da smislim u prva 3 meseca unistavam( a znam da nije dobro:() Ugojila sam se 17kg,ali je to ok,jer sam bila uzasno mrsava pre trudnoce,a od ovih 17kg mislim da je veliki deo voda...sta jos reci?Sto se tice vodjenja ljubavi,nisam prestajala ni u jednom periodu,i nemam tegobe tokom istog(sem sto mi manjka zelja,a i stalno se plasim da ne povredimo bebca).

Sada sam u 32-0j nedelji i veoma se tesko krecem,kolena me bole,u svakom slucaju,ne osecam svoje telo kao svoje.

Beba je cudna,dok je bila manja osecala sam je non stop,ali sada je nema po par dana,a onda mi naplati udaranjem po celi dan...i to je normalno,kaze moja dr.

Eto,toliko od mene za sada,nadam se da sam pomogla nekome:)))

Ženo ti si heroj!

smrdo voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mara 77.

Ja sam u petom mesecu - 19 nedelja.

Prvih 13 nedelja - luda, nestabilna, placljiva, ko premlacena ili dovedena sa teskog fizickog rada, imala periode tokom dana kad sam mogla na stolici da se uspavam u sred nekog posla, preumorna, bubuljicava, bolnih grudi...

OD 14. nedelje - renesansa! Vratila mi se snaga, osecam se cilo, mogu opet da radim kao nekada, grudi polako prestaju da bole... To pocinje da mi zadaje brige - grudi smanjuju bolove a stomaka jos uvek nigde. Nerviranje - gde je? Jos uvek blago neuroticna, ali daleko manje nego ranije...

15-16. nedelja - prvi otoci... da nije rano? Noge teske kao olovo, nisam bas za setnju... Nije svakodnevno, ali ima i takvih dana... Povuku su se ako oddlezim dan - dva sa podignutim ( ;) ) nogama. da li je ovo golicanje u stomaku to sto mislim dajeste... :wub:

17. nedelja - napokon se pojavio! Grdi skoro neprimetno bole ali ogromne su... Kao tudje. Do pre 7-8 dana su bile i lepe... Ovo sad! Bljak! Bradavice ogoromne i braon... Cini mi se svakim danom su sve vece. Vratite mi moje stare grudi!!!

18. nedelja - primecujem izrasline na bradavicama. Mara77 pomenu nesto slicno. Nema ih mnogo ali ih ima... Necu ni da se raspitam o tome sta to znaci. Moje telo i onako vise nije moje (ono koje poznajem). Ne mogu da se nerviram za sve. Da li se vaga pokvarila ili sam ja pocela da dodajem vise i brze nego sto mogu da mentalno podnesem. Svaki dan se pomakne po malo unapred... Ne jedem nista vise nego inace... Kad disem - kao da nema kiseonika u vazduhu. Disem, a pluca mi prazna... Hocu vazduh!!! Od najmanjeg fizickog napora srce lupa ko posle sprintanja...

19. nedeja - stomak se "oteo kontroli". Raste kao lud. O bebe moje! da ste zive i zdrave! Pocela je da boli kicma nisko... Stomak je poceo da se podize i preko pupka pa mi pupak dodje izbacen... Oticem ako provedem dosta vremena sedeci ili na nogama. Opet noge gore... Zbog prebrzog rasta boli me stomak nisko... Ponekad se drzim za stomak kad ustajem da preveniram "ispadanje" - hihihi - lude trudnice... Salu na stranu - bas me boli. Glupo mi da idem kod gin - pre nedelju dana sam bila i sve je bilo ok i sa bebama i sa grlicem materice... Stvarno nije ovako boleo... Doduse, ako se ne varam bio je skoro duplo manji i neprimetniji nego sada. Mora da je ubrzano sirenje matrice zbog dve bebe krivo za ove bolove... Postala sam big-mama. Vaga pocinje da me plasi. Ranije sam joj svak jutro trcala jer sam je pobedjivala :) . Sad bas i nemoram da se suocavam sa svojim neprijateljem...

Sanjala sam da sam ih rodila i da nemam dobre bradavice - da se uvlace kad pokusam da dojim.... Nema mleka za moje bebe.. C-c-c...

Ajde da cujemo druge trudnice...

I ja sam jedva disala od 4.meseca pa do kraja trudnoće. Srce mi je lupalo kad se okrenem u krevetu a da ne govorim o nekom većem naporu. Ne brini. Rodila sam predivnog dečaka. Sve se posle porođaja vratilo na staro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam jedva disala od 4.meseca pa do kraja trudnoće. Srce mi je lupalo kad se okrenem u krevetu a da ne govorim o nekom većem naporu. Ne brini. Rodila sam predivnog dečaka. Sve se posle porođaja vratilo na staro.

To je najbitnije - da radjamo zdravu decu... Pozdrav!

Trudnicanow voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Ah,i ja mislim da se sve zaboravi posle,kad uzmes u ruke tu malu mekanicu kojoj si ti sve na svetu...bas se raznezih!I,mislim da su sve mame heroji:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ba ste me zenske dobro nasmijale :D

Ovo je sve nasa stvarnost, jedina je razlika sto nekome ovi "simptomi" smetaju vise , nekome manje, neko se svima zali "pa znas sad mi je ovo sad mi je ono" a neko cuti jadan ne progovara. E sto cemo mi jadne zene ;) drzimo se mi zajedno i podrzavajmo se i pomalo iskoristimo ovo "nase stanje" , sto da ne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je super,jer otklanja brige mnogim trudnicama-sta je normalno a sta ne.Potrudicu se da se setim svih pratecih "nepogoda" od pocetka trudnoce do sada(u 32-oj nedelji sam).Nadam se da ce nekome pomoci!

U prva 3 meseca sam bila mentalno i fizicki u raspadu.Hormoni,jos uvek neizbalansirani terali su me da odlepim i na najmanju sitnicu,ali i da spavam po 15 sati dnevno.Nisam povracala uopste,pa sam normalno jela(sem sto nisam mogla da smislim slatkise).Imala sam par puta slaba krvarenja,sto je normalno,i pila sam Utrogestan.Od 4-og meseca sam se bolje osecala,nisam bila pospana,i u svakom pogledu je bilo bolje.Medjutim,otkrili su mi polip na grlicu,koji je uklonjen odmah,sa rezultatom CIN1.U trudnoci pod uticajem hormona raste sve i svasta!I to je s neke strane normalno.U 6-om mesecu sam primetila izrasline velicine ciode na bradavicama,na desetine njih(u boji bradavica) i prepala se.Dr je posumnjala na HPV,jer kako kaze moguce je da se javi na dojkama(u tom slucaju nema dojenja!)...i tako ja odoh na jos jedno kasapljenje,skinuli su mi sve i poslali na analizu.Na svu srecu nije bio HPV,niti bilo sta patoloski-infektivno-opasno.Posle toga,pa i sada imam jos tih malih cuda na bradavicama,jer nicu,ali mi je dr rekla da mogu kasnije da dojim,i da ce samo otpasti.Sledece-skoro sam imala jake bolove sa desne strane stomaka,otisla u bolnicu,i imala sam povisene transaminaze(enzimi jetre),pa sam malo polezala u bolnici,da se uvere da sam ok(jer nekad je to znak pocetka preeklampsije).Sada su ok.

Inace imam i jak sekret,koji nekad tece kao sa cesme(vrlo neprijatno),ali posto je leto-zabranjena je upotreba dnevnih ulozaka,jer bi samo izazvalo iritaciju,dakle 5-6 pari gacica dnevno:( Otekla sam uzasno,svuda,ujutru sake ne mogu da skupim,stopala su ko krofne,obucu ne mogu staru da nosim.Znojim se uzasnooooo,pogotovu nocu.Nocvu ne spavam dobro,jer ne mogu da nadjem polozaj,i stalno sam u WC-u:(

Jedem bas bas!Slatkise koje nisam mogla da smislim u prva 3 meseca unistavam( a znam da nije dobro:() Ugojila sam se 17kg,ali je to ok,jer sam bila uzasno mrsava pre trudnoce,a od ovih 17kg mislim da je veliki deo voda...sta jos reci?Sto se tice vodjenja ljubavi,nisam prestajala ni u jednom periodu,i nemam tegobe tokom istog(sem sto mi manjka zelja,a i stalno se plasim da ne povredimo bebca).

Sada sam u 32-0j nedelji i veoma se tesko krecem,kolena me bole,u svakom slucaju,ne osecam svoje telo kao svoje.

Beba je cudna,dok je bila manja osecala sam je non stop,ali sada je nema po par dana,a onda mi naplati udaranjem po celi dan...i to je normalno,kaze moja dr.

Eto,toliko od mene za sada,nadam se da sam pomogla nekome:)))

Zaboravila sam...pa,da dodam:) Polovinom trudnoce mi se pojavila pojacana pigmentacija na licu,na jagodicama,nosu i iznad gornje usne:(Takodje,imam milion novih mladeza,i svakog dana otkrijem jedan novi...a ovi stari su potamneli i povecali se.Zna da bude nezgodno,jer ih non stop zakacim,pa krvare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve trudnice (sadasnje i bivse):

Da li vam se desilo da vam bebica pritiska mokracni kanal (ovaj sto vodi od bubrega do besike) pa se time izaziva zadrzavanje mokrace u bubrezima?

Ima li neka takvo iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za sve trudnice (sadasnje i bivse):

Da li vam se desilo da vam bebica pritiska mokracni kanal (ovaj sto vodi od bubrega do besike) pa se time izaziva zadrzavanje mokrace u bubrezima?

Ima li neka takvo iskustvo?

Meni bebica trenutno pritiska bešiku, tako da skoro i ne izlazim iz wc-a..ali moguće je to, s obzirom da su kod tebe dve bebice u pitanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod ovoga je simptom obrnut - ne ides dovoljlno cesti u wc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod ovoga je simptom obrnut - ne ides dovoljlno cesti u wc

Meni se desilo,3 nedelje pred porodjaj-ceo dan nisam mokrila ni kap.Bas sam se bila uplasila,ali na srecu malena(koja je tad vec imala oko 4kg )se pomerila,pa je ispalo sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se zadrzava urin u desnom mokr.putu..idem stalno u toalet,ali nemam sta toliko da ispiskim..i stalan osecaj da moram u toalet.To je sve valjda normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje.

Ovaj sajt je zaista predivno mesto koje me je mnogo mnogo puta umirilo i dalo brojne odlične savete.

Naime, ja sam u 21. nedelji i od sinoć ne osećam bebca. Juče uveče se okretao baš dosta i odjednom ništa. Obično sam praktikovala svaki put pre nego što legnem da legnem prvo na leđa i uživam u svojoj bebici, pa posle da se okrenem na stranu da spavam, ali sinoć nije bilo nikakvih pokreta moje srećice. Užasno sam uplašena i nemam pojma kako da se smirim. Vidim da se mnogima to već dešavalo i to mi je dalo malo hrabrosti, ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.