Tegobe i komplikacije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Gorušica nije retka pojava u trudnoći i najčešće se javlja u poslednjoj fazi. Da biste smanjili neprijatan osećaj gorušice, jedite manje porcije, češće – svakih dva do tri sata i sporo žvaćite. Izbegavajte začinjenu hranu.

Sa kakvim komplikacijama i tegobama ste se susrele tokom trudnoće, ispričajte nam vaša iskustva i podelite ih sa ostalim trudnicama na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam zatvor...i pojavili mi se hemoroidi! :wacko: Koji je lek za to....pomagajte zene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da treba da jedemo sto vise zitarica.ja sam imala problema sa zatvorom pre trudnoce,ali sad mi se poboljsalo.Pijem vodu,jedem zitarice i voce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedem i zitarice i puno voca i povrca..ali dzabaaaaa!!! :blink: ...iskolacim oci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedem i zitarice i puno voca i povrca..ali dzabaaaaa!!! :blink: ...iskolacim oci...

Ja sam imala isti problem,samo sto vise kompota od sljiva i neces imati nikakvih problema,veruj mi...Ja cim vidim da imam problem odmah pijem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedem i zitarice i puno voca i povrca..ali dzabaaaaa!!! :blink: ...iskolacim oci...

evo ti jedan savet iz licnog iskustva..ja sam uvek patila od zatvora pa sm se jako plasila i u trudnoci...onda mi je moj doktor rekao da sameljem laneno zrno i da svako jutro prvo popijem casu jogurta sa jednom kafenom kasikicom tog semena...uopste nije ruzno a jako je delotvorno...lan cisti organizam i stimulise creva na praznjenje

a predkraj trudnoce sam pila Transilan koji je na biljnoj bazi i ne stvara ljenost creva vec samo podstice probavu...

sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u toku trudnoce imala miom na materici,koji je odstranjen na porodjaju pa me interesuje je li iko imao nesto slicno? kakva ishrana se preporucuje posle? hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam zatvor...i pojavili mi se hemoroidi! :wacko: Koji je lek za to....pomagajte zene!

Dosta zitarica i voca koje ima laksativno dejstvo: sljive, smokve..... Meni je pomagao Laxomucil, koristila sam ga svaki 3-4 dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala ni mucnine ni neke posebne gorusice,ni zatvor,ali spavanjeeeee-KATASTROFA!!!,a posebno zadnja dva meseca kad nema koji me deo tela nije boleo,i kukovi i kicma i karlica,vrat,ma uhhh,kad se samo setim....

Sto se hemoroida tice,ja sam dobila jedan na porodjaju ali je na neki volseban nacin nestao,povukao se...Kazu da ih samo treba prstom gurati unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetima drage moje....jedino mi je problem sto ovde slabo ima sljiva(ili ih uopste nema),a jogurt(kao jogurt) ne postoji.Ima samo kiselo mleko(koje je odvratno) i obicno mleko....moracu da angazujem moje da mi posalju sljive!!! ;)

Ne idem u Wc po 5-6 dana(sto je za mene nezamislivo jer sam pre svaki dan isla)....povuce se to meni posle dva dana,ali zato ta dva dana hocu da crknem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ovo pitanje i nije za ovu temu, ali nisam znala gde da ga postavim. Dakle, trenutno sam u 24oj nedelji, odlicno se osecam i za sada je na svim testovima sve bilo apsolutno u redu. Radili smo i 4D ultrazvuk i gledali naseg klinca. Jedini problem je u tome sto bebu osecam strasno retko, nisam je osetila vec oko 3 dana. Da li je to normalono??????? Molim vas pomozite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti je beba mirna?

Mozda ,tj. sigurno,ne osetis ti svaki njen pokret.

Meni se isto to desavalo,sada sam 29-ta nedelja,veca je beba pa je vise osecam.

Ali,bolje ti pozovi dr. ili mozes da pozoves Halo bebu pa da vidis sta ce ti oni reci,ipak su strucniji.

Nemoj da brines,verovatno je sve u redu!

Znam da to nije nista strasno,to se svima desavalo,ali mozes zbog sebe cisto da se konsultujes sa lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jezic,

popij casu zasladjene vode i lezi malo.Glukoza bi trebala da razmrda bebana.

Ako ostane miran,ipak se javi lekaru,ne treba rizikovati sa tim stvarima...I javi nam sta je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetima drage moje....jedino mi je problem sto ovde slabo ima sljiva(ili ih uopste nema),a jogurt(kao jogurt) ne postoji.Ima samo kiselo mleko(koje je odvratno) i obicno mleko....moracu da angazujem moje da mi posalju sljive!!! ;)

Ne idem u Wc po 5-6 dana(sto je za mene nezamislivo jer sam pre svaki dan isla)....povuce se to meni posle dva dana,ali zato ta dva dana hocu da crknem!!!

Probaj kada ustanes na prazan stomak da u casu mlake vode razblazis dve kasicice meda.Popijes to pa posle toga malo sladju kafu sa mlekom.I ja sam imala problema sa zatvorom i ovo mi bas pomaze.Kad sve zbrljavim napravim haos.Probaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам и пре трудноће понекад имала хемороиде, али после порођаја нон стоп.

Користила сам ФАКТУ чепиће али не редовно па се нису ни повукли.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zatvor, hemoroidi, gorusica, grcevi u nogama, bolovi sad vec svugde..... necu ni da nabrajam, niti da se nerviram. Bolje i to nego nesto jos gore; ali bih svasta dala za laganu masazu citavog tela svaki dan.

Za gorusicu, ako nista od ovih standardnih metoda ne uspe, posisajte Gelusillac, nije stetan, meni pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke je l jedete kuvano? Je l kuvate?

Najbrža varijanta je malo propržen luk sa šargarepom u expres loncu, dodati začine i sočivo koje je stajalo u vodi tokom noći, naliti vodom i dodati malo paradajz soka, zatvoriti i kuvati jedno 20-30-40 min (po mirisu možete proceniti kada je gotovo) i milina. Ja ne verujem da će ijedna imati zatvor posle toga :D

Ili na kraju, bilo šta kuvano od porvća. Samo ubacite sve u expres lonac i divota! Brzo, ukusno, efektno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedino pomogne kada imam zatvor - dobar paprikas!

Inace ne jedem jaku i zacunjenu hranu u trudnoci, pa me papras protera ko lud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedem i zitarice i puno voca i povrca..ali dzabaaaaa!!! :blink: ...iskolacim oci...

Mila imala sam isti problem kod svakog nesto drugo pali ali laneno seme stvarno kod vecine pomaze ali nemoj ga mleti to je glupost grickaj kifle,keksice,stanglice sa lanenim semenom smenke se ne vare i zato one omeksavaju fizicki stolicu a pored sevga su stvaro ukusne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zaboravite na tone tecnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima. zelim da se ukljucim u diskusiju oko velikog problema vecine trudnica a to je zatvor. Ja sam imala problema sa zatvorm i prije trudnoce tako da se u trudnoci ta agonija produbila. Ko god misli da zatvor izlijeci jednim kompotom ili jednim obrokom suvih smokava grdno se vara. Prva stvar koju treba da zna svako ko ima ovaj problem je da se za jedan dan ne moze izijeciti, bar 2-3dana kontinuirane paznje u ishrani je potrebno da osjetite neki efekat i tu nije kraj na dalje svaki dan morate posvetiti paznju pravilnom odabiru hrane i ako se jedan dan opustite efekat ce odmah izostati. Sto se konkretno hrane tice ja sam svako jutro dan zapocela sa casom cijedjene pomoradze uz koju sam pojela ili 4 kivija ili 4 suve smokve (prethodnu noc potopljene u casi vode), sta god nakon toga uzela da doruckujem (npr.neko tijesto, mazalice i sl.)obavezno je bilo praceno ispijanjem case jogurta (ili kiselog mleka) u koji stavim 2vel.kasike samljevenog lana, za rucak je neophodno uzeti tanjir supe (iz kese ili bilo koje druge) i umjesto bijelog hleba jesti ili razani sa sjemenkama ili kukuruzni hleb., uzeti uvece bar jednu jabuku. Uz ovo mozete jesti i drugu hranu ali ovo sto sam navela je obavezno svaki dan. I sto je moguce manje cokolade.

probajte vidjecete da pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u toku trudnoce imala miom na materici,koji je odstranjen na porodjaju pa me interesuje je li iko imao nesto slicno? kakva ishrana se preporucuje posle? hvala unapred

Daj molim te napisi mi koje je velicine bio tvoj taj miom, ja sam 18 nedjelja trudnoce, a u 16 nedjelji mi Dr nasla na materici miom 43 mm, pa me interesuje, kad su tebi otkrili koliki je bio, kako se razvijao u trudnoci koliki je narstao kada su ga oklonili, meni je ovo druga trudnoca imam cerkicu od 2.6 god, i jako se plasim, muzu jos nista nisam ni rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je gorusica? Ja sam juce zaboravila da doruckujem,tacnije nisam uopste bila gladna i prvi put sam jela oko pola 1,ne nesto mnogo,ali posle toga me tri sata boleo zeludac,tacnije kad stavim dlan ispod grudi,ispod toga...a u kancelariji nigde nisam mogla da legnem pa sam probala da setkam,da ne sedim,ali bolelo je...tako i uvece,tako i danas (danas sam normalno doruckovala,rucala kuvano-tanjir graska i jabuku,sad opet jednu jabuku). Da li je to gorusica ili sta je,neka nadutost? Sutra ulazim u 23.nedelju i idem kod dr pa cu je pitati za to,a imam i problem da mi jako brzo nestane daha. Sinoc sam se jedva dovukla od prodavnice do kuce,a ima nepune dve ulice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj molim te napisi mi koje je velicine bio tvoj taj miom, ja sam 18 nedjelja trudnoce, a u 16 nedjelji mi Dr nasla na materici miom 43 mm, pa me interesuje, kad su tebi otkrili koliki je bio, kako se razvijao u trudnoci koliki je narstao kada su ga oklonili, meni je ovo druga trudnoca imam cerkicu od 2.6 god, i jako se plasim, muzu jos nista nisam ni rekla.

Dado dugujem ti veliko izvinjenje zbog kasnjenja odgovora.....ali stvarno sam u nekoj frci i retko na forumu..poslala sam ti juce poruku,ali evo i ovde da napisem,jer mozda neko jos ima slican problem....NE PLASI SE NIMALO!!! 85% zena ima u toku trudnoce miom,samo sto se nekima ne otkrije,nekima pukne sam a nekima se odstrani kao meni...tako da bez panike

meni su miom otkrili u 7. mesecu trudnoce,slucajno jer me naglo zaboleo stomak i otisla sam doktoru..on me zadrzao,ukljucio infuzije da se smire kontrakcije,koje su bile bolne i ceste...ja sam bila ubedjena da se to beba mrda,jer je bio jako ziv u stomaku,a meni je prva trudnoca,tako da sam otisla u bolnicu tek kad od bola nisam mogla da se pomerim...

tu sam 5 dana bila na infuziji i na ispitivanju i ustanovili su da imam neku plocicu u trbusnom zidu koja je povezana sa matericom i da stvara kontrakcije..jer beba kad se mrda zategne tu vezu,i onda nastanu jake kontrakcije..kad se to smirilo,pustili su me kuci uz strogo mirovanje i uputili Dr Jurisicu na 4D ultrazvuk u BG. on je ustanovio da je to miom, velicine 14*12cm, i da nije opasan za trudnocu,da ga ne diraju do porodjaja,a tad ako sam se ne izgubi da ga odstrane..ja sam u 8. mesecu imala jos jedan isti "napad" kontrakcija i pored mirovanaj i Giniprala koji sam pila na 6 sati,pa sam opet zavrsila u bolnici na 7 dana,infuzije i sve isto...

moj doktor mi je rekao da ce mi raditi carski rez 10 dana pre termina,medjutim kad sam otisla na pregled u 36. nedelji, treci dan po ulasku u 9. mesec, na ultrazvuku mu je bio smanjen jedan parametar,protok krvi kroz pupcanik,koji ukazuje da je porodjaj blizu.....to je bila nedelja vece... odmah je zvao ekipu i hirurga i uradili su mi carski rez...bebica je bila skroz ok,samo je rodjen mali i malo pre vremena pa je bio 7 dana u inkubatoru,ali skroz je super..miom su odstranili,bio je petiljkom povezan sa matericom a usadio se u trbusni zid..uradili su histo-patolosku analizu i sve je Hvala Bogu ok..

moj savet je da se manje krecete jer nasa pokretljivost povecava rast mioma...ja se 7 meseci nisam smirivala,ali bukvalno..obisla sam pola evrope,stalno u nekoj trci-frci...tako da nije ni cudo da je tako narastao,mada mi ga nisu pre ni otkrili...

e, ja sam pitala za ishranu jer mi niko nije dao savet..postoje neke namirnice koje pospesuju razvoj mioma kod zena,ali ne znam koje...a kazu da se oni cesto znaju vratiti,ali se to moze ishranom spreciti..pa eto pitaj svog doktora molim te za ishranu, ili neko ako zna nesto nek javi...

hvala unapred i sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jedem i zitarice i puno voca i povrca..ali dzabaaaaa!!! :blink: ...iskolacim oci...

A joj kad se samo setim, meni je pomagao musli natopljen u jogurt, a doktorka mi je rekla da moze i u mleko. Probaj, i suve sljive su mi pomagale. Za krajnju nuzdu uzimala sam sirup na bazi glukoze. Bitno je da isprazni creva ali da ne stvara grceve u stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.