Tegobe i komplikacije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Hvala vam! Bas ste brze! :* :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo dobra voda, samo ne treba preterati kao ja pa da zaglavis ceo dan na wc solji :))))) Meni je mnogo pomogla za gastritis koji me sada ne muci od kad je pijem. Takodje mi je pomogla posle porodjaja jer sam imala problema sa tvrdom stolicom i sada je sve kao pre, nemam vise nikakve tegobe.

Probaj, ne moze da skodi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima

Interesuje me vase misljenje u vezi sledeceg, naime sin treba da mi krene u vrtic vec sjutra, a kako sam ja u 18 nedelji svi mi predlazu da ga ne saljem zbog mogucih prehlada i virusa koji mogu i meni preci, sobzirom da nisma bolovala kao dijete ni ovcije boginje kao ni jednu drugu zaraznu bolest, sta vi mislite da li bih trebala da ga saljem u vrtic.

unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je slična situacija. Krećemo sutra u vrtić a ja sam ušla u 9 nedelju. Kod mene je prednost što sam ja preležala sve pomenute dečije bolesti.

Iskreno, posavetovala bi se sa ginekologom i pedijatrom. Možda da ipak ide ali čim se ukaže epidejima pomenutih bolesti da ga povučeš kući pa tamo pred kraj zime da nastavi opet.

Ali ja bih svakako prepustila ginekologu i pedijatru da daju mišljenje i pomognu ti oko donošenja odluke.

lina i matija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima...

zanima me da li je moguc prirodan porodjaj ukoliko se ima kila na pupcaniku ili se mora na carski? u 33 sam nedelji trudnoce i to su mi tek sada otkrili ali mi nisu nista konkretno rekli, pa se ubijam po forumima i trazim ali nesto nisam nasla mnogo stvari vezanih za ovu temu :(

Hvala vam unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima ovde neka tema o kontrakcijama(ranim) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo za početak ova http://www.bebac.com...p?showtopic=296 ali mislim da ima još jedna. Ako je nađem postavljam link

hvala ana :) sad sam nesto citala,tu uglavnom pisu o bolovima,a ja nemam neke bolove,vec kontrakcije.Dobila sam utrogestan ,povecala mi dozu,ali sam htela da pitam nekogg jer smem magnezijum da uzmem..?

Postavila sam i pitanje tamo u temi "pitajte ginekologa",a i,idem u ponedeljak kod dr pa cu pitati ;)

Hvala ti na brzom odgovoru :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ana :) sad sam nesto citala,tu uglavnom pisu o bolovima,a ja nemam neke bolove,vec kontrakcije.Dobila sam utrogestan ,povecala mi dozu,ali sam htela da pitam nekogg jer smem magnezijum da uzmem..?

Postavila sam i pitanje tamo u temi "pitajte ginekologa",a i,idem u ponedeljak kod dr pa cu pitati ;)

Hvala ti na brzom odgovoru :****

Mislim da smeš i da trudnice piju Magnezijum u takvim slučajevima, al' naravno, bolje proveri sa dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smeš i da trudnice piju Magnezijum u takvim slučajevima, al' naravno, bolje proveri sa dr.

pa i ja ensto kontam da smem,ali pitacu ipak dr ;) Hvala Sunce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

zamolila bih vas da mi pomognete oko par pitanja: Treci sam mesec trudnoce moram da pijem utrogestan 200mg 2x1,da nosim pojas i da stogo mirujem,receno mi je da je beba bas mnogo nisko.Sta to tacno znaci? Pre godinu sam imala pobacaj,da li to moze imati veze sa tim?Sada osecam malo jace grceve u donjem delu stomaka i cesto sam umorna. Na izvestaju pise i da je pozeljno da ostanem par dana u bolnici i da je fetus u kontrakciji i veoma nisko...Hvala na odgovorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,

zamolila bih vas da mi pomognete oko par pitanja: Treci sam mesec trudnoce moram da pijem utrogestan 200mg 2x1,da nosim pojas i da stogo mirujem,receno mi je da je beba bas mnogo nisko.Sta to tacno znaci? Pre godinu sam imala pobacaj,da li to moze imati veze sa tim?Sada osecam malo jace grceve u donjem delu stomaka i cesto sam umorna. Na izvestaju pise i da je pozeljno da ostanem par dana u bolnici i da je fetus u kontrakciji i veoma nisko...Hvala na odgovorima...

pa moze..samo ti lezi, na levi bok, nemoj da sedis ako bas ne moras, jer time izazivas najveci pritisak na grlic materice..zaista, bukalno lezi non stop...do wc i tusiranje, to mozes jer moras...ostalo- nikakav rad nista to ostavi drugima...pridrzavaj se terapije i slusaj lekara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktroka mi sad prepisala utrogestan u 28 nedelji zbog blagog krvarenja dva dana  na UZ kaze da je sa bebcem sve u redu imate li neki savet za mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li ti je rekla da mirujes ili samo utrogestan? mozda malo da smiris aktivnosti, da vise odmaras, uglavnom to lekari preporucuju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 10. nedelji trudnoće i otrili su mi miom veličine 3,5cm na prwednjem zidu materice gdje se nalazi i posteljica. Jedna ne tako prijatna i nervozna dr mi je rekla da neću najvjerovatnije dogurati do porodjaja i da čekam spontani:o

Da li je neka od vas imala sličnih komplikacija?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 10. nedelji trudnoće i otrili su mi miom veličine 3,5cm na prwednjem zidu materice gdje se nalazi i posteljica. Jedna ne tako prijatna i nervozna dr mi je rekla da neću najvjerovatnije dogurati do porodjaja i da čekam spontani:o

Da li je neka od vas imala sličnih komplikacija?

Hvala

Daco, meni su na prvom UZ u 7. nedelji videli dva mioma velicine 1,7cm svaki i doktor mi je rekao sve suprotno od tvoje nervozne dr. Da ne brinem, da to ne predstavlja nikakav problem i da samo treba da se prati da ne rastu. Na sledecim UZ miome vise nismo ni gledali a sada ni ne znam da li ih ima. A ulazim u 9. mesec ovih dana i kazu dr da necu skoro.

Iz mog iskustva , ja bih ti rekla da ne brines i da to ne znaci spontani. I mozda da promenis doktora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je pitanje za ovu temu ali mi možda neka od vas može pomoći. Dobila sam rezultat urinokulture sledeće: Izolovan je Lactobacillus spp. U velikom broju i Staphylococcus koagulaza negativne u malom broju. Nalaz ukazuje na spoljašnju kontaminaciju urinu. Sestra mi je na šalteru rekla da nije u redu nalaz. Da li je neka imala iskustva. Zabrinuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam mozda to ne pripada ovoj temi al me jako muci pa zato molim za odgovor... Trudna sam jos nisam ustanovila ultrazvukom nego preko krvi i testa. Al imam problem,muz mi je pre mesec dana radio ct abdomena sa kontrastom i receno mu je da godinu dana ne bi smeo da pravi decu,da li je neko od vas imao iskustva slicna u napred se zahvaljujem na odgovorima...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam mozda to ne pripada ovoj temi al me jako muci pa zato molim za odgovor... Trudna sam jos nisam ustanovila ultrazvukom nego preko krvi i testa. Al imam problem,muz mi je pre mesec dana radio ct abdomena sa kontrastom i receno mu je da godinu dana ne bi smeo da pravi decu,da li je neko od vas imao iskustva slicna u napred se zahvaljujem na odgovorima...?!

Prvo pitanje je zasto ste imali nezasticene odnose kada ste znali za to? 
Drugo je: da li ppstoji sansa da si pre togs ostala trudna?

U svakom slucaju sad je tzv. sve ili nista. Moze da se desi da sve bude ok, a moze i da ne bude. Doktor ce te uputiti,verovatno ces raditi amniocintezu, sve moje prijateljice koje su iz nekog razloga bile pod nekim rizicnim terapijama, dobile su preporuku za amniocintezu. 
Znaci-nikako ne treba da se nerviras i brines, nista ne mozes da uradis. Uzivaj u trudnoci, a doktor ce te najbolje posavetovati. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne bi smeo godinu dana da pravi decu? Ja sam imala snimanje IVU sa kontrastom manje od 6mes pre nego sto sam ostala trudna. To je rendgensko snimanje ali velikom broju snimaka i jos sam ga radila nekoliko puta sa nativnim snimanjem jer nije uspelo. Rekla sam da planiram trudnocu tada radiologu. Koja ostecenja moze napraviti spermatozoidima da mi je znati i jos zabrana godinu dana?!?

Kad smo kod snimanja..od avgusta sam imala 3 mala snimanja zuba, a danas ortopan. Dojim bebu i zato sam bila malo zabrinuta ali dr mi je rekla da je dozvoljeno uraditi 24 mala snimka godisnje. A da je u inostranstvu uobicajeno da se ortopan radi jednom godisnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne bi smeo godinu dana da pravi decu? Ja sam imala snimanje IVU sa kontrastom manje od 6mes pre nego sto sam ostala trudna. To je rendgensko snimanje ali velikom broju snimaka i jos sam ga radila nekoliko puta sa nativnim snimanjem jer nije uspelo. Rekla sam da planiram trudnocu tada radiologu. Koja ostecenja moze napraviti spermatozoidima da mi je znati i jos zabrana godinu dana?!?

Kad smo kod snimanja..od avgusta sam imala 3 mala snimanja zuba, a danas ortopan. Dojim bebu i zato sam bila malo zabrinuta ali dr mi je rekla da je dozvoljeno uraditi 24 mala snimka godisnje. A da je u inostranstvu uobicajeno da se ortopan radi jednom godisnje. 

Ne znam to za spermatozoide i ja sam se raspitivala i istrazivala na internetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice sa komplikacijama, zelim da vam ispricam moju pricu, iskljucivo radi ohrabrenja. Lista mojih dijagnoza i prijetnji je podugacka pa ce i tekst biti takav. Imam 39 godina i tri trudnoce iza sebe, od toga 2 pobacaja i jednu tek rodjenu djevojcicu. Prvi put sam zatrudnila sa 34 godine i imala spontani u 17/18 nedelji. Razlog tada nije ustanovljen, ali je krivica bacena na 2 mioma koja imam. Oni su rasli u toj trudnoci te je jedan sa 5cm dosao na 11cm, drugi sa 5cm na 9cm. Neko vrijeme nakon trudnoce su se vratili na 5,5cm i 5cm i ostali gotovo istih dimenzija i danas. Taj gubitak sam jako tesko podnijela, i danas, nakon 5 godina, mi je tesko da mislim i pricam o tom. Ali zivot ide dalje... Imala sam 37 godina kad sam ostala trudna drugi put, ali ubrzo nakon uradjenog testa sam prokrvarila i plod je otisao bez kiretaze u 7 nedelji. Nakon toga na kontrolnom ultrazvuku opet prica o mojim miomima i preporuka od svih koji su me gledali da ih odstranim kad se osjetim spremnom (bolje sto prije zbog mojih godina) jer su oni vjerovatni razlog za oba pobacaja. Ipak, na jednom od kasnijih pregleda ultrazvuk mi je radio doktor koji je mijenjao mog doktora i njegov savjet je bio da miome ignorisem za sad. Po njemu, oni niti su bili dovoljno veliki niti u takvom polozaju da mogu smetati razvoju ploda. Poslao me je da uradim test na trombofiliju i provjerim stanje hormona stitne, i kako je rekao kad eliminisemo ostale moguce uzroke tek onda cemo “rezati”. Uradim test hormona, dijagnoza hipotireoza. Test na trombofiliju nisam tad bila uradila. Nekako se u tom vremenu nisam vise mogla baviti mojim propalim trudnocama. Nesto vise od dvije godine poslije toga ja trudna treci put. Tad sam bila vec skoro potpuno odustala od ideje da cu imati bebu. Pomisao na jos jedan gubitak mi je bila grozna. Kad je menstruacija izostala i kad su poceli prvi simptomi bila sam sigurna o cemu se radi, ali sam odlagala potvrdjivanje testom i pregledom, cekajuci da plod ode. Tih par nedelja sam se trudila da ni ne mislim o trudnoci i da se ne navikavam na pomisao uopste. Medjutim, izgledalo je da je plod “odlucio” da se odrzi. Tek u 9. nedelji smognem snage da uradim test koji je, naravno, bio pozitivan i onda i zakazem pregled kod ginekologa. Dobijem termin kod doktora koje me do tad nije nikada pregledao. Covjek mi ispise hrpu uputnica za hrpu testova koje treba da uradim (medju njima i test na trombofiliju) i tu pocinje moja “Odiseja”. Prvi pregled uredan. Velicina ploda odgovara starosti trudnoce, plod vitalan, sve izgleda kako treba. Na nalazu pise: “ranije vidjena dva mioma” on ih nije ni pomenuo, ja nisam pitala. Radim jedan po jedan test. TORCH dobar, secer dobar, amniocinteza pokaze da nosim djevojcicu bez sindroma, PAPA  dobar, ostalo nije bas bilo dobro. Test na trombofiliju pokaze nasljednu trombofiliju sa ne bas naivnom PAI 4G/4G mutacijom. Hematolog me stavlja na Fragmin prvo 5000 i.j. poslije zbog konstantno povisenih D dimera dodaje jos jednu injekciju od 2500 i.j. Sa Fragminom sam pocela tek u 16/17 nedelji. Test je uradjen malo kasno, a rezultati se u toj laboratoriji cekaju oko mjesec dana. Dalje dijagnoze su Hashimoto sindrom, povisen krvni pritisak, ureaplasma 10/4, bakterije u mokraci, skracen cerviks od 16. nedelje, niske zalihe zeljeza, kasnije u 32 nedelji i starost posteljice III stepen...  (trudnoca visokog rizika, prijeteci pobacaj, kasnije prijeteci prijevremeni porodjaj) ne znam ni da li sam se sjetila svih . Terapije: eutirox, utrogestan, magnezijum, heferol, methyldopa, eritromicin, probiotici, vaginalete, vitamini, mirovanje... Spakovala torbu za bolnicu u 28. nedelji. Prije toga molila boga da izguramo i do tad, a onda do 32, 34,  36, 37. Od ulaska u 9. mjesec CTG svaki drugi dan zbog zrelosti posteljice. Porodila se sa 37+6, mrvicu od 2850g sa ocjenom 9/10. Otvorila se ekspresno do 8 cm do tad osjetila svega 2 kontrakcije, porodjaj trajao 2,5 sata, iz bolnice izasli za 3 dana. Na kraju bez obzira na sve prijetnje, sama trudnoca je prosla dobro, to sad mogu reci. Nisam krvarila ni jednom, nisam imala zatvor, povratila 3-4 puta i to u kasnijoj trudnoci, jednom zbog nervoze, ostatak zbog voznje automobilom. E jedino me kiselina mucila bukvalno svaku noc od ulaska u 7. mjesec. Udebljala se 11kg. Mirovala sam ozbiljno jedino nakon amniocinteze, poslije sam samo bila namjerno lijena. Kretala se kad moram, sjedila kad moram, lezala kad god mogu. Na kraju sve ipak dobro proslo i sad gledam moju djevojcicu kako spava. Tako da, drage moje, bez obzira na prijetnje, idite samo dan po dan, nedelju po nedelju, redovni pregledi i terapija i nadajte se najboljem. Uradite sve sto je do vas, poslusajte sta vasi doktori preporucuju, potrazite misljenje vise njih ako je potrebno, sve ostalo jednostavno nije u nasim rukama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.