Tegobe i komplikacije u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Hvala vam! Bas ste brze! :* :P

Objavljeno

Mnogo dobra voda, samo ne treba preterati kao ja pa da zaglavis ceo dan na wc solji :))))) Meni je mnogo pomogla za gastritis koji me sada ne muci od kad je pijem. Takodje mi je pomogla posle porodjaja jer sam imala problema sa tvrdom stolicom i sada je sve kao pre, nemam vise nikakve tegobe.

Probaj, ne moze da skodi. ;)

Objavljeno

pozdrav svima

Interesuje me vase misljenje u vezi sledeceg, naime sin treba da mi krene u vrtic vec sjutra, a kako sam ja u 18 nedelji svi mi predlazu da ga ne saljem zbog mogucih prehlada i virusa koji mogu i meni preci, sobzirom da nisma bolovala kao dijete ni ovcije boginje kao ni jednu drugu zaraznu bolest, sta vi mislite da li bih trebala da ga saljem u vrtic.

unaprijed hvala

Objavljeno

I kod nas je slična situacija. Krećemo sutra u vrtić a ja sam ušla u 9 nedelju. Kod mene je prednost što sam ja preležala sve pomenute dečije bolesti.

Iskreno, posavetovala bi se sa ginekologom i pedijatrom. Možda da ipak ide ali čim se ukaže epidejima pomenutih bolesti da ga povučeš kući pa tamo pred kraj zime da nastavi opet.

Ali ja bih svakako prepustila ginekologu i pedijatru da daju mišljenje i pomognu ti oko donošenja odluke.

lina i matija voli ovo

Objavljeno

cao svima...

zanima me da li je moguc prirodan porodjaj ukoliko se ima kila na pupcaniku ili se mora na carski? u 33 sam nedelji trudnoce i to su mi tek sada otkrili ali mi nisu nista konkretno rekli, pa se ubijam po forumima i trazim ali nesto nisam nasla mnogo stvari vezanih za ovu temu :(

Hvala vam unapred...

Objavljeno

Jel ima ovde neka tema o kontrakcijama(ranim) ??

Objavljeno

Evo za početak ova http://www.bebac.com...p?showtopic=296 ali mislim da ima još jedna. Ako je nađem postavljam link

hvala ana :) sad sam nesto citala,tu uglavnom pisu o bolovima,a ja nemam neke bolove,vec kontrakcije.Dobila sam utrogestan ,povecala mi dozu,ali sam htela da pitam nekogg jer smem magnezijum da uzmem..?

Postavila sam i pitanje tamo u temi "pitajte ginekologa",a i,idem u ponedeljak kod dr pa cu pitati ;)

Hvala ti na brzom odgovoru :****

Objavljeno

hvala ana :) sad sam nesto citala,tu uglavnom pisu o bolovima,a ja nemam neke bolove,vec kontrakcije.Dobila sam utrogestan ,povecala mi dozu,ali sam htela da pitam nekogg jer smem magnezijum da uzmem..?

Postavila sam i pitanje tamo u temi "pitajte ginekologa",a i,idem u ponedeljak kod dr pa cu pitati ;)

Hvala ti na brzom odgovoru :****

Mislim da smeš i da trudnice piju Magnezijum u takvim slučajevima, al' naravno, bolje proveri sa dr.

Objavljeno

Mislim da smeš i da trudnice piju Magnezijum u takvim slučajevima, al' naravno, bolje proveri sa dr.

pa i ja ensto kontam da smem,ali pitacu ipak dr ;) Hvala Sunce :)

Objavljeno

Pozdrav svima,

zamolila bih vas da mi pomognete oko par pitanja: Treci sam mesec trudnoce moram da pijem utrogestan 200mg 2x1,da nosim pojas i da stogo mirujem,receno mi je da je beba bas mnogo nisko.Sta to tacno znaci? Pre godinu sam imala pobacaj,da li to moze imati veze sa tim?Sada osecam malo jace grceve u donjem delu stomaka i cesto sam umorna. Na izvestaju pise i da je pozeljno da ostanem par dana u bolnici i da je fetus u kontrakciji i veoma nisko...Hvala na odgovorima...

Objavljeno

Pozdrav svima,

zamolila bih vas da mi pomognete oko par pitanja: Treci sam mesec trudnoce moram da pijem utrogestan 200mg 2x1,da nosim pojas i da stogo mirujem,receno mi je da je beba bas mnogo nisko.Sta to tacno znaci? Pre godinu sam imala pobacaj,da li to moze imati veze sa tim?Sada osecam malo jace grceve u donjem delu stomaka i cesto sam umorna. Na izvestaju pise i da je pozeljno da ostanem par dana u bolnici i da je fetus u kontrakciji i veoma nisko...Hvala na odgovorima...

pa moze..samo ti lezi, na levi bok, nemoj da sedis ako bas ne moras, jer time izazivas najveci pritisak na grlic materice..zaista, bukalno lezi non stop...do wc i tusiranje, to mozes jer moras...ostalo- nikakav rad nista to ostavi drugima...pridrzavaj se terapije i slusaj lekara..

Objavljeno

Doktroka mi sad prepisala utrogestan u 28 nedelji zbog blagog krvarenja dva dana  na UZ kaze da je sa bebcem sve u redu imate li neki savet za mene?

Objavljeno

da li ti je rekla da mirujes ili samo utrogestan? mozda malo da smiris aktivnosti, da vise odmaras, uglavnom to lekari preporucuju..

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 10. nedelji trudnoće i otrili su mi miom veličine 3,5cm na prwednjem zidu materice gdje se nalazi i posteljica. Jedna ne tako prijatna i nervozna dr mi je rekla da neću najvjerovatnije dogurati do porodjaja i da čekam spontani:o

Da li je neka od vas imala sličnih komplikacija?

Hvala

Objavljeno

Drage moje, ja sam u 10. nedelji trudnoće i otrili su mi miom veličine 3,5cm na prwednjem zidu materice gdje se nalazi i posteljica. Jedna ne tako prijatna i nervozna dr mi je rekla da neću najvjerovatnije dogurati do porodjaja i da čekam spontani:o

Da li je neka od vas imala sličnih komplikacija?

Hvala

Daco, meni su na prvom UZ u 7. nedelji videli dva mioma velicine 1,7cm svaki i doktor mi je rekao sve suprotno od tvoje nervozne dr. Da ne brinem, da to ne predstavlja nikakav problem i da samo treba da se prati da ne rastu. Na sledecim UZ miome vise nismo ni gledali a sada ni ne znam da li ih ima. A ulazim u 9. mesec ovih dana i kazu dr da necu skoro.

Iz mog iskustva , ja bih ti rekla da ne brines i da to ne znaci spontani. I mozda da promenis doktora. 

Objavljeno

Ne znam da li je pitanje za ovu temu ali mi možda neka od vas može pomoći. Dobila sam rezultat urinokulture sledeće: Izolovan je Lactobacillus spp. U velikom broju i Staphylococcus koagulaza negativne u malom broju. Nalaz ukazuje na spoljašnju kontaminaciju urinu. Sestra mi je na šalteru rekla da nije u redu nalaz. Da li je neka imala iskustva. Zabrinuta

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.