! Trojke

odgovora

Objavljeno

Boze dragi! Boze dragi! Citam i ne verujem...Znas sta? I taj virusni konjuktivitis me je uzasavao jer sam ubedjena da su ga dobili od zaposlenih u porodilistu. Sad ovo u Tirsovoj me vec dovodi do ludila, a mogu misliti koliko vas izludjuje.

Sto se tice Mirsolava, ja cvrsto verujem da se zagrcnuo sa mlekom i da mu se dusnik refleksno zatvorio. Sreca je pa ste dobro odreagovali. I drugi put kad mu se desilo jer, koliko znam, normalna pojava za taj refleks. Odlicno je, ipak, da ga zadrze u bolnici i da isprate do kraja situaciju. Ipak su oni jako mali i slabi.

Danicica ima temperaturu, a doktor ne moze nista tu?! A jel neko spominje analize krvi? Mokrace? Ono redovno sto se radi bebama sa temperaturom? Pa neces valjda morati da placas privatnu laboratoriju da bebi u sred Tirsove vade krv i nose na analizu?

Majko mila, koliko je ovaj svet otisao u bestraga!!! <_<

Izvini tata Zmaju, ali sam mnogo ljuta! Bas ljuta! Ljuta sam i za tebe i za mamu Zmaj da vi ne bi bili toliko ljuti.

Puno vas grlim, vi ste moji idoli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi, ovo je izrezirano kao u nekom filmu. Da covek ne poveruje! Svaka cast kako ste odreagovali. Ja bih umrla od straha, i ako sam medicinska sestra i radila sam par godina u hitnoj. Ali kada je svoje dete u pitanju, tu se covek prosto paralise. Zelim vam da sto pre ozdravite i da brzo sve ovo zaboravite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi, ja ne mogu da verujem sta vas je snaslo! Budite hrabri i izdrzite, morate...

Jel ima sanse da se mamaZmaj sa Danom iz Tirsove prebaci na Institut, da budu pored bate?

Ne bi bili na istom odeljenju, ali nema veze... bili bi bar blizu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sam sad videla slike, Zmajici su preslatki!!!

Drzim vam fige da klinci ozdrave. javljaj sta se zbiva!

I jedno veliko bravo za Andjelcic sto je odnela poklone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet.... sada sam jos mirniji....

Prvo da otklonimo zablude: radili su sve analize, krv, urin, ... sve sto su mogli u Tirsovoj i nisu nista pronasli. LM, mama Zmaj je bila sa Danicom na odeljenju gde su boginje (koje nije prelezala) i ostali kaslji i viroze..... u zajednickoj sobi sa jos jednom majkom i detetom koji su kasljali kao .... ne mogu opisati. Stigoh danas tamo i cujem pricu. Na neonatologiji ima mesta! ali beba ima vise od 30 dana i ne moze tamo! Molim lepo. Odemo ka direktoru klinike mama Zmaj i ja, nema direktorke, tu je sekretarica, ispricamo sta imamo i damo rok od pola sata da rese situaciju ili idemo kod direktora KBC. Posle par minuta nas obavestavaju da su pronasli sobu za mamu Zmaj i Danicu na odeljenju pulmologije... barem nema virusa i varicele...

Odem do Miska, ulazim na odeljenje, gledam u krevet gde mi je dete - krevet prazan. Izvinite, gde je Miroslav!!!!!?>?>>?? A, odveli ga na kardiologiju na pregled, sada ce da stigne..... Ohladio sam se ali tek kasnije, kada sam izasao.... mene uvek stize kasno..... Stize glavonja, usran, ali sa dobrim nalazima. Sestra ga opere, ja ga uzmem i 15 minuta smo nas dvojica pricali a onda sam ga nahranio. Jede covek skoro 90ml, ima preko 3kgr! Mozda ga puste u ponedeljak kuci.....

Vratim se kod mame Zmaj i Dane, preseljeni u sobu, nateram mamu Zmaj da spava, nahranim Danu sa njenim mlekom i ona je junacki odspavala celih sat i po. Na ovom odeljenju su joj dali isti paracetamol samo od drugog proizvodjaca i Dani je spala temperatura na 37.1. Nismo mogli da verujemo. Uglavnom, merio sam na pola sata, isla je 37.1, 37.4, 37.4, 37.8, 37.6, .... tu se koleba. Kada sam otisao od njih imala je 37.8. Super je za sada. Sada treba da se izborimo i sa tim.... Cekam mamu Zmaj da me nazove... mozda spava...... zelim da spava..... to znaci da je i Dana u redu i da moze konacno malo da se opusti....

Milica nam je dobro zahvaljujuci budnoj paznji babe i dede (roditelji mame Zmaj) i na ovaj nacin i njima zelim neizmerno da se zahvalim na svoj pruzenoj pomoci i podrsci bez koje ne znam kako bismo uspeli bilo sta......

Dobri smo mi, mi Zmajovi..... A bicemo jos bolji.......

SRECNO VAM SVIMA BADNJE VECE!!!!

Vasi Zmajovi......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, dobro je. A bice jos bolje, naravno!

Zelim vam svima srecno i radosno Badnje vece i da cujemo jos lepsih vesti sutra, za Bozic!

Mislim na male Zmajeve. :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh.. kakve su me emocije obuzele citajuci ove postove..

tata Zmaj, srecno vam badnje vece i Bozic sutra, zelim vam sve sto i svojoj porodici od srca :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DRAGI ZMAJEVI, ZELIM VAM SRECNO BADNJE VECE I SUTRASNJI NAJVECI PRAZNIK DA VAM PODARI PU

NO,PUNO ZDRAVLJA,SRECE I VESELJA!J

SVE NAJ,NAJ,NAJBOLJE ZELIM MALIM ZMAJEVIMA BORCIMA!

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaju,puno ti hvala sto nas obavestavas o svemu. Hvala ti sto stizes da mislis i na nas.

Ljubac za sve Zmajeve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Zmajevi kakvi ste slatki kao med , svi troje su kao preslikani :) zelim vam mir , zadovoljstvo i blagostanje i da... pored ovakvih andjelcica nikada ali nikada necete aterirati :) Pozdrav od Markica i mame :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi zelim vam svu srecu ovog sveta! Mnogo mi je zao za sve sto vam se desava i zelim vam da sve sto pre prevazidjete! Da ponovo svi budete na okupu, da Danica sto pre ozdravi a da se Miroslavu nikada vise ne desi to sto se desavalo.

Mnogo ste me zabrinuli i jedva cekam post gde ce biti sve u redu, da nam budete zdravi, srecni i da lepo rastete!

Hvala ti puno sto si se u svoj toj guzvi setio da mi cestitas Bozic! Srecan Bozic celoj velikoj porodici!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi nasi,

Danica od juce nema povisenu temperaturu. Medjutim, nocas je plakala a danas se u nekoliko navrata bas drala uz poneku suzu... Jutros su joj skinuli braunilu iz ruke i stavili u nogu, moguce da je to razlog placa. Uglavnom, danas je bio dezuran lekar sa odeljenja gde leze njih dve, pa je natuknuo kao mogucnost da ako sutra rezultati krvi i urina budu dobri da idu kuci mama Zmaj i Dana.

Kod Miroslava nisam otisao danas ali sam zvao telefonom i rekli su mi da je i dalje normalno, nema nikakvih problema sa disanjem tako da je verovatan sutranji otpust, ali ostaje jos lekari da odluce da li ce raditi jos neke analize... mada ne znam sta jos mogu da ispituju....

Mi smo optimisti i smatramo da cemo sutra opet biti kompletni.... sa druge strane strepimo kako cemo sa Miskom sutra kuci, kako cemo nocu... koliko moramo da dezuramo...... po nekim clancima to moze da se desi do treceg meseca zivota...... posle prestaje...... a po drugim clancima prestaje do dana kada je trebalo da se rodi dete......

Danas nam je termin za porodjaj...... danas smo trebali da se rodimo.... Uraaaaaaaaaaaaaaaa............

Misko je juce imao 3070gr, Danica danas 3100gr, Milicu nismo merili. Izgleda da prelazimo na narednu verziju prehrane, a Miska sam vec pakovao u pampers 2!!! Ha! Staje covek u broj 2.

Juce mi se Misko ukakao kada sam bio u poseti pa ga je taja oprao, presvukao, dao mu da rucka i covek je posle gledao...... srce malo..... A danas mi se Danica ukakila dok je mama Zmaj spavala (mama Zmaj daj Boze da je sastavila 10 sati spavanja za 4 dana!), i ona mi mirise na pampers 2! Imamo jos jedinice, pa je trosimo. Milica je kuci u obicnim pelenama... peremo i dalje...... i ovo dvoje ce jos da budu u obicnim samo da mi se vrate kuci.....

Hvala na porsci..... svima vam hvala!

Puno pozdrava od porodice Zmajova!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tata Zmaju, eto već danas je bolje, ja držim fige da sutra opet budete svi na okupu i da se grlite u vašoj kućici. Veliki zagrljaj za mamu Zmaj, ljubac za bebironce, i veliki pozdrav tebi tata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi tata Zmaju, zao mi je zbog svega sto ste prošli ovih dana. Hvala Bogu sve se dobro završilo. Sto se tiče Miroslava, jesu li mu radili UZ da vide da nema refluks? Postoji za taj slučaj specijalno mleko koje je malo gusce da se ne zagrcne. A ima i dodatak majcinom mleku koliko se secam. Nesto slično se desilo našem kumcetu pa su mu našli refluks. Kako dete raste tako se i to samo resava... Mogu da zamislim kako vam je bilo...

Ovde kazu da do 38 stepeni ( u guzi mereno) nije visoka temperatura, da dete razgolitimo i kupamo u mlakoj vodi?! IPak kod malih beba ja mislim da moraju u bolnicu, pravo je ništa ne prepustiti slučaju. Ta temperatura dolazi od nečega! Meni su rekli da deca dobijaju " trodnevnu temperaturu" ( prevod sa nemackog) bez ikakvog razloga i da skoro svako dete to mora da prodje. Hmmmmm. Drugo ti ne mogu reci.

Cuvajte se i pazite i dalje. Želim vam svima od srca samo najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi oni bili Zmajevi kada bi ih temperatura i zagrcavanje toliko poremetili. Videcete vi kad zmajcici pocnu da bljuju vatru koliko su veliki i jaki. :D

Samo nek rastu, ljubim ih ja!

Mami Zmaj poseban naklon jer je pokazala koliko je velika i hrabra majka. Veca od svih nas zajedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali zmajići su preslatki, srca mala sa napućenim usnicama :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srece male, pravi ste ZMAJEVI!

Svaka cast za poboljsanje, i da vam se nista slicno ne ponovi i nista lose vise nikad ne desi! Misku da se to vise ne desava, a Danica da sto pre totalno ozdravi!

Srecan vam prelazak na narednu verziju prehrane, da lepo ruckaju i rastu!

Super ste kilaze za dan rodjenja, samo nastavite da rastete!

Kad jos malo porastemo, bice jos bebanovih stvarcica za male zmajeve!

Cekam novosti! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajevi, javite se da znamo da ste dobro. Veliki pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz i puno,puno poljubaca malim zmajevima. :D:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet....

Dana i Milica su kuci, sto je bitno. Ruckaju preko 60ml, presli smo sa Danom na sledecu vrstu hrane, ona bije oko 90ml po obroku i preko, a Milica je prati...

Misku su radjeni detaljan EEG i jos neka ispitivanja, ni ja nisam pohvatao lekare koja, uglavnom nema epi praznjenja, sto je vazno, ali i dalje ne znaju sta je. Doktorka sumnja da je refluks u pitanju (vracanje hrane iz zeludca) iako nema fizickih naznaka za tako necim. Uglavnom, planiran je otpust sutra, a za sutra smo porucili i alarm koji prati disanje deteta i njega cemo staviti kod Miska dok je kuci. Sve u svemu, covek je dobro, ne ponavljaju mu se epizode, ostaje da cekamo da prodje neki period (4-6 nedelja otprilike) i onda cemo moci da odahnemo, barem se nadamo tome.

Samo kratko, necu da duzim.....

Pozz svima.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao...samo neki problemi...tako mi je žao što prolazite kroz sve te nevolje...ali nadam se da će čim ojačaju problemi nestati. Veliki poljubac za Zmajiće, a tati i mami Zmaj veliki pozdrav pun pozitivnih vibracija! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaju ako stignes vidi za mleko za refluks. I sta ta dr sumlja kad se refluks kod beba vidi na UZ, vide i kiselost u krvi. Mojoj Joci su to kontrolisali. Ne treba da sumlja nego uradi analize! Bas me naljutilo ovo " sumlja" (ta dr. me ljuti a ne vi naravno)! Trazi da to kontrolisu ako uopste hoce.... Grrrrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STIGLI SMO KUCI!!!!!

Danas smo doveli Miska-Zmaja kuci kod Dane-Zmaj, Milicice-Zmaj i nas matorih ZMajova.....

Dr ne treba da ljuti nikoga, zena je zabrinuta da posle svih nalaza nisu nasli razloge, rezultati nisu pokazali da je refluks u pitanju ali ona sumnja da je to tako bilo i da je to slucaj, a da nista drugo nije u pitanju. To sto te ljuti - nema razloga. Ona je toliko revnosna oko Miska da je radila intenzivan EEG u trajanju od 30 min sa tumacenjem vrhunskih strucnjaka... Hvala im svima.... Institut za majku i dete - za ne daj Boze - divni ljudi. Svaka im cast i javna zahvalnost.

Misko kaslje, rekla je doktorka da obratimo paznju i na to jer je moguce da po bolnici ima svacega...

Kupili smo alarm za disanje, tri ploce koje se postave na dusek (imamo debeo dusek inace kod tankih moze i ispod), preko smo stavili carsav i neki peskir da ne bude tvrdo i podigli smo dusek na nekih 15 stepeni.... Super jedna stvar, sutra dizem i duseke za Milicu i Danu.....

Pozdravi od Zmajova.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STIGLI SMO KUCI!!!!!

Danas smo doveli Miska-Zmaja kuci kod Dane-Zmaj, Milicice-Zmaj i nas matorih ZMajova.....

Dr ne treba da ljuti nikoga, zena je zabrinuta da posle svih nalaza nisu nasli razloge, rezultati nisu pokazali da je refluks u pitanju ali ona sumnja da je to tako bilo i da je to slucaj, a da nista drugo nije u pitanju. To sto te ljuti - nema razloga. Ona je toliko revnosna oko Miska da je radila intenzivan EEG u trajanju od 30 min sa tumacenjem vrhunskih strucnjaka... Hvala im svima.... Institut za majku i dete - za ne daj Boze - divni ljudi. Svaka im cast i javna zahvalnost.

Misko kaslje, rekla je doktorka da obratimo paznju i na to jer je moguce da po bolnici ima svacega...

Kupili smo alarm za disanje, tri ploce koje se postave na dusek (imamo debeo dusek inace kod tankih moze i ispod), preko smo stavili carsav i neki peskir da ne bude tvrdo i podigli smo dusek na nekih 15 stepeni.... Super jedna stvar, sutra dizem i duseke za Milicu i Danu.....

Pozdravi od Zmajova.....

Jaooo samo kada ste stigli kući!!! Nadam se da će ipak sve biti ok i da više nećete morati da se cimate po institutima. Puno vas pozdravljam i veliki poljubac za zmajiće!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmajici, konacno svi na okupu! :rolleyes:

Nisam cula za taj alarm za disanje, da bog da vam nikad ne zapistao! ;)

Duseke obavezno podignite, samo jednu stranu, nemoguce da vam patronazna sestra nije skrenula paznju na to?!

Sve najbolje... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ste Zmajovi, samo se vi drzite. Svasta se prodje dok deca ne porastu. Milion briga ali jos vise radosti:))). Kakvo je to cudo za dusek? To je super stvar da mozete malo da odahnete. Nisam pitala jel uvek neko dezura pored beba ili mozete da malo odremate, kako spavaju nocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.