NAMESTANJE MATERICE

odgovora

Objavljeno

:unsure:

:D :D :D :D :D

Kome se pravdas majke ti? :)

To je tvoje telo, a ako si sigurna da ti nece naskoditi i ako te nije strah ti idi. I da javis kako to izgleda, kako se radi i naravno, ima li efekta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U svakom slučaju ne verujem da vodanje čašom po stomaku i masaža može da naškodi. A ako nešto ne razumemo, ne znači da ne postoji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

subidubi ja ti poslah privatnu poruku, da li si videla ????

Ja imam preporuku za jednog coveka u Smederevu, licno sam ga "overila ",

blize ti je nego Ivanjica,

javi mi se porukom :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

subidubi, probaj, zašto da ne? Čula sam par slučajeva gde su babe pomagale ženama sa zavaljenom i spuštenom matericom. Ne može da ti naškodi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec negde na forumu pisala za moje iskustvo, otisla sam zbog problema sa kolenom, a covek mi lepo rekao da imam zavaljenu matericu,

sto mi je ginekolog i potvrdio na sledem UZ pregledu, kada sam ga pitala,

ja sam sledeci mesec ostala trudna, nakon posete SD,

onda sam posle I porodjaja otisla ponovo zbog bola i trnjenja u levoj ruci, i opet ostala trudna, posle 2 mes,

tada sam mom muzu rekla ja vise kod cika Mise ne idem :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ako je bezazleno vrijedi pokusati, bitno je da ne moze ugroziti tvoje zdravlje. Nisam mislila nista lose kada sam rekla kakve babe..malo sam skepticna po pitanju tih kucnih radinosti! U svakom slucaju zelim ti srecu i da nam za devet mjeseci kuckas kako si prosla na porodu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro ako je bezazleno vrijedi pokusati, bitno je da ne moze ugroziti tvoje zdravlje. Nisam mislila nista lose kada sam rekla kakve babe..malo sam skepticna po pitanju tih kucnih radinosti! U svakom slucaju zelim ti srecu i da nam za devet mjeseci kuckas kako si prosla na porodu!

Hvala na lepim zeljama :)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, sta bi, jesi li isla i kakvo je to izgledalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je da ide u ponedeljak, posle toga mora da odmiruje neki dan, mislim da pre kraja nedelje necemo saznati kako je to u njenom slucaju izgledalo.

Ako te zanima mogu ja svoje iskustvo da ispisem :P ,

ali ja sam isla pod muske ruke , sto je sigurno sigurno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je da ide u ponedeljak, posle toga mora da odmiruje neki dan, mislim da pre kraja nedelje necemo saznati kako je to u njenom slucaju izgledalo.

Ako te zanima mogu ja svoje iskustvo da ispisem :P ,

ali ja sam isla pod muske ruke , sto je sigurno sigurno :lol:

Mene zanima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

subidubi, probaj, zašto da ne? Čula sam par slučajeva gde su babe pomagale ženama sa zavaljenom i spuštenom matericom. Ne može da ti naškodi :)

Meni je jedna baka pre 3 godine namestala zeludac mada ona kaze da to sve ima veze ako je ispomerano u stomaku.Doktor mi je rekao da imam zavaljenu matericu, 2010 sam ostala trudna nazalost Missed.a posle toga kada sam pitala doktora da li mi je materica zavaljen rekao je da nije, ne znam sta se promenilo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je jedna baka pre 3 godine namestala zeludac mada ona kaze da to sve ima veze ako je ispomerano u stomaku.Doktor mi je rekao da imam zavaljenu matericu, 2010 sam ostala trudna nazalost Missed.a posle toga kada sam pitala doktora da li mi je materica zavaljen rekao je da nije, ne znam sta se promenilo?!

Pa baka ti namestila sve što nije bilo na svom mestu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima :rolleyes:

Ja sam otisla kod cika Mise u SD, zbog visegodisnjih problema sa oticanjem kolena,

koje gomila dr nije znala od cega se javlja,

odvela me poznanica, med.sestra sa VMA ,

e sad pogodilo se da sam bas tada imala spontani u 5-oj nedelji,

dosli, usli, dobar dan , izvolite , u drugu sobu legnes na neki tvrdi krevet,

prvo na stomak, pa te okrene na ledja, sve ti prica, sad udahni, izdahni,

radi akupresuru, namesti ti svaku koscicu, samo cujes krckanje,

ali nista bas nista ne boli, ,

stisne ovde / onde,

kada me je stisnuo na preponi, sad se ne secam da li je bila leva ili desna,

ja sam jauknula, koji je to bol bio u stomaku, ne tu na mestu pritiska,

njegove reci sta to imamo ovde, zavaljenu matericu

ja u cudu, kakvu zavaljenu matericu, redovno sam isla kod gin ( 10 god )

niko nikad mi to nije rekao :unsure: ,

da dodjem opet sledeci mesec , ako dobijem , 3-5 dan ciklusa, ,

i tek onda me pitao a sto si ti dosla sta je problem,

namestio mi koleno podvezao zavojem, i to je to,

od te 2008. pa kroz 2 trudnoce meni koleno nikada vise nije oteklo ,

a ja sam odmah sledeci mesec , kada je krvarenje posle spontanog prestalo,

ostala trudna, :)

na pregledu kod gin, ja pitam za zavaljenu matericu, i da li ja to mozda imam ,

kaze dr imas ali nije strasno :blink:

sledeci odlazak je bio posle I porodjaja, kada je mali imao oko 9 mes, leva ruka me bolela , trni, nemam osecaj, nemogu dete da drzim,

opet mene cika Misa sredi,

i ja opet sledeci mesec ostanem trudna,

i tada sam stvarno rekla mm ja vise kod njega ne idem :lol: :lol: :lol:

ali smo zato vodili nekoliko prijatelja/ ica, koje nisu dugo ostajale trudne, sestre, majke ..sve koji su imali neke tegobe, i svima je pomogao.

On stalno putuje sa kosarkasima iz SD, popravlja im povrede, tako da ga je tesko uhvatiti kuci,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je da ide u ponedeljak, posle toga mora da odmiruje neki dan, mislim da pre kraja nedelje necemo saznati kako je to u njenom slucaju izgledalo.

Ako te zanima mogu ja svoje iskustvo da ispisem :P ,

ali ja sam isla pod muske ruke , sto je sigurno sigurno :lol:

:lol: :lol: :lol:

Molim te, kada budes mogla, posalji mi na pp kontakt tog coveka, mm ima problem sa kolenom i sa sakom u poslednjih nekoliko meseci. Bas mi treba neko takav da ga malo namontira da bude k;o nov! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej! Bila sam :)

Nista strasno.Stavila mi je neko klupce vunice na zeludac i da legnem na njega.Posle mi je savila noge u kolenu i cimnula me dva puta.Blagim pogretima masirala stomak.Nakon toga sam legla na ledja i napravila mi je vakum casom i stavila na stomak oko pupka nesto.I tako mi je ta casa stajala sat vremena i gotovooo :) Samo sto mi je rekla da narednih deset dana ne smam da pravim nagle pokrete i ne smem odnose da imam.Zanimljivo je to da kada mi je stisnula tacku iznedju palca i kaziprsta,znala je na koju mi je stranu materica zavaljena.I da,dala mi je da pijem neku mesavinu caja za ciscenje tih kanala...Rekla mi je da ne ocekuje da ce biti od prvog puta nesto i smatra da treba i sledeci mesec da dodjem.Ne naplacuje nista.Vec 40 godina se time bavi i kaze ima vise uspesnih nego ne uspesnih ishoda.A kakav ce biti moj,pokazace vreme :)

Pozdrav svima!

post-51866-1325105215_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!

Nadam se da ce uroditi plodom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O subidubi! Super je sto ne naplacuje, pa sta te kosta opet otici? Meni je to sve radjeno samo sa masazom i dobila sam trave za caj, ali kontam da zena ima neke svoje rituale...samo neka pomogne! Ima da navale na nju kada vide da si u 2012oj izrodila decicu, posle njenog tretmana :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Subidubi...nadam se da će biti neke vajde...sve najlepše! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O subidubi! Super je sto ne naplacuje, pa sta te kosta opet otici? Meni je to sve radjeno samo sa masazom i dobila sam trave za caj, ali kontam da zena ima neke svoje rituale...samo neka pomogne! Ima da navale na nju kada vide da si u 2012oj izrodila decicu, posle njenog tretmana :) :) :)

Daj Boze!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Subidubi...nadam se da će biti neke vajde...sve najlepše! :)

Hvala! Takodje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle deset dana na posao pa nek je sa srecom, da ti bude plodonosno!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim i da kazem da nije uspelo.Isla sam dva meseca za redom i nista.Ona je rekla trebalo bi jos,ali ja sa, odustala.Trenutno odmaram od sveka,pa kad se odmorim,pocinjem sa pripremama za VTO.Pozdrav svima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da zavaljena materica definitivno moze da bude problem.Ja imam sve savrsene rezultate,kao i muj dragi,sve u najnajboljem redu,ali vec dve ipo godine nista :(

U mom gradu postoji covek koji to radi.Nakon sto je moja drugarica ostala trudna prvi mesec nakon namestanja,definitivno cu to da uradim.Meni je cak i moja doktorka,jedna jako svestrana zena,rekla da to nece da mi naskodi.

Da li si ti subidubi imala jos neki problem osim zavaljene materice????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da zavaljena materica definitivno moze da bude problem.Ja imam sve savrsene rezultate,kao i muj dragi,sve u najnajboljem redu,ali vec dve ipo godine nista

U mom gradu postoji covek koji to radi.Nakon sto je moja drugarica ostala trudna prvi mesec nakon namestanja,definitivno cu to da uradim.Meni je cak i moja doktorka,jedna jako svestrana zena,rekla da to nece da mi naskodi.

Da li si ti subidubi imala jos neki problem osim zavaljene materice????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala nikada nikakvih problema.Sve je u redu kod mene i supruga.Dve godine sam vec na programu sterilizacije,imala sam tri neuspesne inseminacije i sad se spremam za VTO.Treba da predam papire na komisiju i da cekam da mi zakazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.