NAMESTANJE MATERICE

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima.Otvorila sam ovu temu u nadi da neko ima iskustva sa istom.Naime , cula sam za te neke zene ili babe koje namestaju zavaljene materice , ali bez ikakvog bajanja ili necega slicnog,vec sam cula da je to cisto "tehnicka stvar". :) Imala sam do sada tri neuspesne inseminacije i znam da mi je materica zavaljena skroz u desno . Muz mi je pomenuo tu opciju namestanja materice , sa objasnjenjem kako su mnoge zene posle tog postupka ostajale u drugom stanju.

Molim nekoga ako ima takvog iskustva neka podeli ovde sa mnom ili nama :rolleyes: .

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se namesta materica, ali znam da je moja sestra bliznakinja imala uvaljenu mtericu u desno, ali je ipak zatrudnela i rodila vec dvoje dece. Jedini problem joj je karlicno okrenuta beba, pa je imala carski rez oba puta (prvi zbog karlicno okrenute bebe, drugi zbog prvog), a zatrudnela je vrlo brzo nakon sto je to i planirala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narodna medicina može da bude od velike pomoći, naravno ako to uradai stručanjak. Pustiti se nekom da cacka po tijelu a da pri tome ne znaš koliko je stručan u tome je prilično opasno, da ne kažem neodgovorno.

Ako će to pomoći u tome da ostaneš trudna ne vidim razloga zašto ne pokušati samo što sam ja skeptična po pitanju tih "baba". Vjerujem da pomaže samo je pitanje koliko si ti u stanju da vjeruješ da ti neće napraviti još veći problem.

Dakle ako je 100% provjerena osoba tj - zašto da ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konkretno za tu babu iz Ivanjice svi znaju i kazu da nikoga hvala Bogu nije zeznula,a pri tom je to rodjaka muzevljevog prijatelja...sumnjala sam,ali su mi posle rekli da je svako sa tim problemom iz ivanjickog kraja kod nje isao.Sto se tice zavaljene materice,znam da 60 posto zena ima zavaljenu matericu i bez problema ostaju u drugom stanju.Medju njima je i moja drugarica.Ali mozda je pitanje kako je zavaljena,mozda stoji tako da seme ne moze nikako da dodje tamo gde treba.I kazu da su zene mahom odlazile kod nje i ostajale trudne posle godina pokusavanja prirodnim putem.A i pravo da vam kazem , pokusala bih jos nesto pre vantelesne , zato sto je to bas veliki atak na organizam.A ako bas ni ovo ne uspe... nema mi druge.Dete hocu.U to sam sigurna.

Anjalana92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Subidubi...ja bih na tvom mestu otišla...da potvrdim ili demantujem "narodnu medicinu". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.Otvorila sam ovu temu u nadi da neko ima iskustva sa istom.Naime , cula sam za te neke zene ili babe koje namestaju zavaljene materice , ali bez ikakvog bajanja ili necega slicnog,vec sam cula da je to cisto "tehnicka stvar". :) Imala sam do sada tri neuspesne inseminacije i znam da mi je materica zavaljena skroz u desno . Muz mi je pomenuo tu opciju namestanja materice , sa objasnjenjem kako su mnoge zene posle tog postupka ostajale u drugom stanju.

Molim nekoga ako ima takvog iskustva neka podeli ovde sa mnom ili nama :rolleyes: .

Hvala.

Ja sam imala zavaljenu matericu ulevo, i kada sam jednom na jedvite jade otisla kod jednog travara i bioenergeticara, skepticna, nista mu nisam rekla o tome, a on je to odmah rekao posle pregleda , pri cemu me nije ni dodirivao. Onda je izrsio nesto poput masaze i namestio mi matericu. Na sledecoj ontroli kod ginekologa je sve bilo u redu, nisam mogla da verujem. Posle porodjaja nisam pitala da li mi je jos uvek materica u normalnom polozaju ili se vratila na staro. Ali tada je pomoglo. Probaj, ako je zaista tako cuvena ta baba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam cula jednu pricu da zena nije mogla da ima dece (verovatno isto neki slican problem oko polozaja materice) i onda padne niz stepenice i dobro se ugruva ne znam da li je imala nesto i slomljeno i ubrzo posle toga zatrudni!

Znaci prilikom pada materica se sama namestila..znaci ima u tim pricama istine tako da nije lose da probas...ali svakako da ides kod proverenih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam cula jednu pricu da zena nije mogla da ima dece (verovatno isto neki slican problem oko polozaja materice) i onda padne niz stepenice i dobro se ugruva ne znam da li je imala nesto i slomljeno i ubrzo posle toga zatrudni!

Znaci prilikom pada materica se sama namestila..znaci ima u tim pricama istine tako da nije lose da probas...ali svakako da ides kod proverenih!

Ima , naravno. Zakrivljena materica nije direktna prepreka pri zatrudnjivanju, ali svakako moze da oteza. A dok god su metode bezbedne, sve ih treba primeniti, u korist toga da imamo nasu zeljenu decicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala zavaljenu matericu ulevo, i kada sam jednom na jedvite jade otisla kod jednog travara i bioenergeticara, skepticna, nista mu nisam rekla o tome, a on je to odmah rekao posle pregleda , pri cemu me nije ni dodirivao. Onda je izrsio nesto poput masaze i namestio mi matericu. Na sledecoj ontroli kod ginekologa je sve bilo u redu, nisam mogla da verujem. Posle porodjaja nisam pitala da li mi je jos uvek materica u normalnom polozaju ili se vratila na staro. Ali tada je pomoglo. Probaj, ako je zaista tako cuvena ta baba.

E pa to je to isto valjda.Idem u ponedeljak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Subidubi...ja bih na tvom mestu otišla...da potvrdim ili demantujem "narodnu medicinu". :)

Idem u ponedeljak,nadam se da potvrdim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa to je to isto valjda.Idem u ponedeljak :)

Aj držimo ti palčeve!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem u ponedeljak,nadam se da potvrdim :)

Ispricaj nam kako je bilo...i bilo bi dobro da onda posetis ginekologa da potvrdi to, bas me zanima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj držimo ti palčeve!!! :)

HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispricaj nam kako je bilo...i bilo bi dobro da onda posetis ginekologa da potvrdi to, bas me zanima!

HOCU,JAVLJAM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konkretno za tu babu iz Ivanjice svi znaju i kazu da nikoga hvala Bogu nije zeznula,a pri tom je to rodjaka muzevljevog prijatelja...sumnjala sam,ali su mi posle rekli da je svako sa tim problemom iz ivanjickog kraja kod nje isao.

hahahah ja za tu babu nisam cula, cekaj malo ne kreci na put po ovom snegu :)

imas pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мојој супрузи и мени је извесни Проф. Ристић објаснио како се решава проблем са заваљеном материцом. Човек је стари и искусан и нема разлога да му не верујем.

Потребно је физичка вежба, нормална физичка акивност, разгибавање и лагане вежбе да би се стекла физичка снага за ДУБЉЕЊЕ НА ГЛАВИ!

Тако се природним путем уз помоћ гравитације материца враћа у неки нормалнији положај. Нисам га питао колико често и колико дуго у току дана треба да се дуби (разуме се, са подигнутим ногама), али мени звучи логично!

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мојој супрузи и мени је извесни Проф. Ристић објаснио како се решава проблем са заваљеном материцом. Човек је стари и искусан и нема разлога да му не верујем.

Потребно је физичка вежба, нормална физичка акивност, разгибавање и лагане вежбе да би се стекла физичка снага за ДУБЉЕЊЕ НА ГЛАВИ!

Тако се природним путем уз помоћ гравитације материца враћа у неки нормалнији положај. Нисам га питао колико често и колико дуго у току дана треба да се дуби (разуме се, са подигнутим ногама), али мени звучи логично!

Свако добро

Iskreno, i ja bih se pre opredelila da dubim na glavi i ceo dan, nego da idem kod neke samouke babe. Da se zavaljena materica tako lako vraća na mesto i da je postupak koji koristi ta baba u redu, verovatno bi i lekari to radili! Vrlo sam nepoverljiva prema takvim osobama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, i ja bih se pre opredelila da dubim na glavi i ceo dan, nego da idem kod neke samouke babe. Da se zavaljena materica tako lako vraća na mesto i da je postupak koji koristi ta baba u redu, verovatno bi i lekari to radili! Vrlo sam nepoverljiva prema takvim osobama.

Potpisujem! Ljudi ne zezajte se sa svojim zdravljem tek tako, kakve babe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako moze dubljenjem na glavi, pretpostavljam da moze i onim polozajem, svecom...Posto donji deo tela zauzima obrnut polozaj od uobicajenog...jel tako?

Nisam imala ovakvih problema, ali ni ja ne bih dala da mi neko tako nesto radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Није да баке не знају ништа о томе, не треба бежати ни од тога. Из личног искуства, једне године, вратили смо се са летовања и ја сам имао неких проблема са желуцем, нисам спавао, повраћао сам, ужасан осећај. Ујутру мајка од мог оца (бака) дође и палцем, пар пута нешто притисне, "намести" ми желудац и не вероватно је, ИСТИ ТАЈ ДАН ВОЗИО САМ БИЦИКЛО, ТРЧАО, као да ништа није било вече пре тога !

Има у томе истине, само, треба бити опрезан, као и са свим другим стварима у животу.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, ti si potpuno u pravu, bas sam skoro komentarisala na temi o krajnicima kako sam se milion puta zapitala da li sam pre operacije trebala da odvedem dete na neko cupkanje koje mnogo pomaze kod upala krajnika i uopste problemima koje oni izazivaju...ali nisam, bas nesto imam averziju prema tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa to je to isto valjda.Idem u ponedeljak :)

Drzimo fige. Javljaj kako je bilo!

Мојој супрузи и мени је извесни Проф. Ристић објаснио како се решава проблем са заваљеном материцом. Човек је стари и искусан и нема разлога да му не верујем.

Потребно је физичка вежба, нормална физичка акивност, разгибавање и лагане вежбе да би се стекла физичка снага за ДУБЉЕЊЕ НА ГЛАВИ!

Тако се природним путем уз помоћ гравитације материца враћа у неки нормалнији положај. Нисам га питао колико често и колико дуго у току дана треба да се дуби (разуме се, са подигнутим ногама), али мени звучи логично!

Свако добро

Za ovo nisam cula. Za svaki slucaj pocecu da dubim, bez sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LJUDI JA CU DA PROBAM,PA AKO NE USPE,BAR UCITE NA TUDJIM GRESKAMA.BODENJE IGLAMA I PUNJENJE HORMONIMA ME CEKA AKO OVO NE USPE,A VERUJTE SVE OSIM BAJANJA DOLAZI U OBZIR AKO CE MI RESITI PROBLEM POTOMSTVA.I NIJE DA VERUJEM BABI,NEGO VERUJEM CELOJ PORODICI KOJA SE PODROBNO RASPITALA O NJOJ I NARAVNO DA MI NE ZELE LOSE.CULA SAM DA NE RADI NISTA STRASNO,NEGO LAGANOM MASAZOM VAKUM CASE TI PRELAZI PREKO STOMAKA I NISTA TE PRI TOM NE BOLI.I DA TI NEKI CAJ OD ZALFIJE I JOS NECEGA DA PIJES...U PONEDELJAK IDEM...PA PRICAM STA JE BILO.

SVIMA POZDRAV :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LJUDI JA CU DA PROBAM,PA AKO NE USPE,BAR UCITE NA TUDJIM GRESKAMA.BODENJE IGLAMA I PUNJENJE HORMONIMA ME CEKA AKO OVO NE USPE,A VERUJTE SVE OSIM BAJANJA DOLAZI U OBZIR AKO CE MI RESITI PROBLEM POTOMSTVA.I NIJE DA VERUJEM BABI,NEGO VERUJEM CELOJ PORODICI KOJA SE PODROBNO RASPITALA O NJOJ I NARAVNO DA MI NE ZELE LOSE.CULA SAM DA NE RADI NISTA STRASNO,NEGO LAGANOM MASAZOM VAKUM CASE TI PRELAZI PREKO STOMAKA I NISTA TE PRI TOM NE BOLI.I DA TI NEKI CAJ OD ZALFIJE I JOS NECEGA DA PIJES...U PONEDELJAK IDEM...PA PRICAM STA JE BILO.

SVIMA POZDRAV :)

Tek sad sam videla da sam sve pisala velikim slovima.Oprostite,nisam vikala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sad sam videla da sam sve pisala velikim slovima.Oprostite,nisam vikala...

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.