Koliko fizički izgled utiče na samopouzdanje?

odgovora

Objavljeno

Draga Cupava, uz duzno postovanje ti ne treba da se nadjes na ovoj temi ... uz takvu liniju i takav osmjeh svako bi imao samopouzdanje :) :) :)

Naniiiiiiiii .... Auuu zenoo... hehehe , hvala ti od srca na tim recima : ) Ja rastem .. jos vise : )

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naniiiiiiiii .... Auuu zenoo... hehehe , hvala ti od srca na tim recima : ) Ja rastem .. jos vise : )

:wub:

;);) Neka, neka i treba da rasteš ....

a to za grudi vjerujem da si davno prevazišla ali čisto da precaim koju, ja imam velike grudi i šta misliš na šta će ličiti nakon dojenja trećeg djeteta i za 10 godina??? Problem je i ako su velike, problem je i ako su male. One posluže svojoj primarnoj svrsi a zna se koja je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ja jos ne videh na forumu neku ruznu mamu,al dobro.Sve je individualno,svaka zna kako je izgledala ranije,pa i sada kako izgleda.

Licno,pre bebe sam bila nezadovoljna stalno sobom,a u stvari sam sasvim lepo izgledala.Posle trudnoce sam se vratila na svoju tezinu,sada sam nekako zadovoljnija sobom,zapravo i ne razmisljam mnogo o tome kako izgledam.Imam dosta fizickih manica(tipa strije i sl.),ali sam sebi lepsa nego ikad..ne znam,valjda zato sto sam zadovoljnija svojim zivotom:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ja jos ne videh na forumu neku ruznu mamu,al dobro.

hhahahahahhahaha :) BRAVO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da samopouzdanje nema veze nikakve sa fizickim izgledom, vec da se ono 'uci' od malena.

Toliko npr lepotica a iskompleksiranih i obrnuto, to mi je bas tuzno.

Ja sam sama svoje samopouzdanje "gradila'. Ne opterecujem se glupostima, tipa da li sam se 4 kg ugojila , da li mi je pramen sad uvijen i slicno. Nekada mozda jesam, ali tad sam bila mlada i zelena. Sad sam naucila da uzivam u zivotu i da uzivam u sebi.

Imam i ja zute minute, ali se trudim da ih eliminisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da samopouzdanje nema veze nikakve sa fizickim izgledom, vec da se ono 'uci' od malena.

Toliko npr lepotica a iskompleksiranih i obrnuto, to mi je bas tuzno.

Ja sam sama svoje samopouzdanje "gradila'. Ne opterecujem se glupostima, tipa da li sam se 4 kg ugojila , da li mi je pramen sad uvijen i slicno. Nekada mozda jesam, ali tad sam bila mlada i zelena. Sad sam naucila da uzivam u zivotu i da uzivam u sebi.

Imam i ja zute minute, ali se trudim da ih eliminisem.

E, to! Mene su roditelji u svemu podrzavali, radovali se svakom mom uspehu, trudili se da mi oblaze padove, da ne tresnem, figurativno receno, na beton nego na jastuk i naucili da ako ne budem volela i postovala samu sebe, da onda to ne mogu ni od koga drugog osim od njih ni da ocekujem. Sto se tice kilaze, ceo zivot sa tim kuburim, ali nikada nisam imala problem sa kompleksima, takodje jer su me moji tako naucili. Lepo su mi objasnili da niko nije savrsen, da ako trazis manu mozes svakome da je nadjes, da ce neko biti cora, neko nosonja, neko klempo, neko debeli, neko krakati, ali da kakvo god da je, to je jedino telo koje cu imati i da treba da ga volim i prihvatim bas takvo kakvo je. Tome i ja ucim svoju decu i mislim da je to pravi stav koji vodi u odrastanje deteta u osobu koja ce verovati u sebe i biti zadovoljna sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da samopouzdanje nema veze nikakve sa fizickim izgledom, vec da se ono 'uci' od malena.

Bravo Šećeru,u tome i jeste poenta,da suštinski imaš samopouzdanja,ili ne.

Ali,naravno da ima veze i sa tim koliko si,u stvari srećan u životu...čini mi se da je Mara77 na prethodnoj strani pomenula da nikad sebi nije bila lepša,i to najverovatnije proizilazi iz toga što nikad nije bila srećnija...u tome je cela magija.

Ja suštinski imam samopouzdanja,ali sam se stvarno posle porođaja osećala nikad ružnije u životu...sreća,pa sam se izborila sa tim...ali,poenta je u tome da prihvatimo da nam se telo menja i da volimo sebe onakve kakve jesmo,jer na kraju krajeva,svako od nas može naći sebi milion mana i od toga stvoriti tragediju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da samopouzdanje nema veze nikakve sa fizickim izgledom.

Ja bas mislim obrnuto :lol:

Mislim da nisi trebala reci uopsteno, vec si trebala napisati da u tvom slucaju samopouzdanje nema nikakve veze sa fizickim izgledom. Ili da smatras da ne bi trebale te dve stvari da budu u uzrocno-posledicnoj vezi. Slazes li se sa mnom?

U pravu si da je gomila lepotica sa samopouzdanjem ravnom nuli, i isto tako neke ne bas lepe zene umisle da su "ribe" (Jelena Karleusa :lol: ).

Zavisi kako dozivljavas sebe. Neko ume da nosi visak kilograma i ne tangira ga to,dok neko istog izgleda ima komplekse zbog toga.

Sve je stvar percepcije,a da moze fizicki izgled da utice na samopouzdanje kod nekih zena-moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lično mislim da fizički izgled u nekoj manjoj meri utiče na samopuzdanja...ali da veći procenat odlazi na ono kako se iznutra osećamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lično mislim da fizički izgled u nekoj manjoj meri utiče na samopuzdanja...ali da veći procenat odlazi na ono kako se iznutra osećamo.

To zavisi kome su kakvi prioriteti u zivotu :) Ako je nekome najbitnije da lepo izgleda (ima i takvih ljudi...) onda mu fizicki izgled JAKO utice na samopouzdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas mislim obrnuto :lol:

Mislim da nisi trebala reci uopsteno, vec si trebala napisati da u tvom slucaju samopouzdanje nema nikakve veze sa fizickim izgledom. Ili da smatras da ne bi trebale te dve stvari da budu u uzrocno-posledicnoj vezi. Slazes li se sa mnom?

U pravu si da je gomila lepotica sa samopouzdanjem ravnom nuli, i isto tako neke ne bas lepe zene umisle da su "ribe" (Jelena Karleusa :lol: ).

Zavisi kako dozivljavas sebe. Neko ume da nosi visak kilograma i ne tangira ga to,dok neko istog izgleda ima komplekse zbog toga.

Sve je stvar percepcije,a da moze fizicki izgled da utice na samopouzdanje kod nekih zena-moze!

Kontam sta zelis reci, ali ja zaista mislim da fizicki izgleda nema veze sa samopouzdanjem, nevezano da li ti je to najbitnije na svetu. Jer svakoj zeni je bitno da lepo izgleda, zar ne?

Jednostavno mislim da zenama kojima fizicki izgled odredjuje samopouzdanje, imaju neki dublji problem.

Kao sto je sa plasticnim operacijama. ZEne koje zele da promene ovo ili ono da bi se osecale bolje. Takve ce uvek naci nesto jos da operisu, ne kontajuci da im vece grudi nece obezbediti samopouzdanje i srecu. U takvim situacijama, najbolja je investicija psihijatar. Tj seanse. jer problemi su uvek dublji.

Svako bi trebao da nauci da voli sebe (ovde ne mislim na ono ekstremno - biti egoista) kako god da izgleda.

Imala sam priliku da upoznam npr dosta punije da ne kazem debeljuce i ovakve i onakve koje toliko sarmiraju, da nijedna iskompleksirana lepotica ne moze ni da im pridje. To sam zelela reci.

Jer ako nam bude smetao toliko svaki 1 kg, ili svaka bubuljica i slicno i ako to odredjuje nase samopouzdanje i srecu, to je onda strasno za samu psihu, zar ne?

Nadam se da kontas sta sam htela reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontam sta zelis reci, ali ja zaista mislim da fizicki izgleda nema veze sa samopouzdanjem, nevezano da li ti je to najbitnije na svetu. Jer svakoj zeni je bitno da lepo izgleda, zar ne?

Jednostavno mislim da zenama kojima fizicki izgled odredjuje samopouzdanje, imaju neki dublji problem.

Kao sto je sa plasticnim operacijama. ZEne koje zele da promene ovo ili ono da bi se osecale bolje. Takve ce uvek naci nesto jos da operisu, ne kontajuci da im vece grudi nece obezbediti samopouzdanje i srecu. U takvim situacijama, najbolja je investicija psihijatar. Tj seanse. jer problemi su uvek dublji.

Svako bi trebao da nauci da voli sebe (ovde ne mislim na ono ekstremno - biti egoista) kako god da izgleda.

Imala sam priliku da upoznam npr dosta punije da ne kazem debeljuce i ovakve i onakve koje toliko sarmiraju, da nijedna iskompleksirana lepotica ne moze ni da im pridje. To sam zelela reci.

Jer ako nam bude smetao toliko svaki 1 kg, ili svaka bubuljica i slicno i ako to odredjuje nase samopouzdanje i srecu, to je onda strasno za samu psihu, zar ne?

Nadam se da kontas sta sam htela reci.

Da, da...to je to!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prema svim belosvetskim standardima, ja imam dobrani višak kila ceo život. Mada, ja ga ne zovem tako jer smatram da je to deo mene a na meni ništa ne može biti višak :rolleyes: Daleko od toga da sam narcis, ali zaista volim sebe i dobro se osećam u svojoj koži. Nikada, ali nijednog trenutka nisam pomišljala da treba da smršam i izgledam onako kako ato neko drugi zamišlja. Uvek sam dobro raspoložena, nasmejana i puna energije. Čak ne mogu ni da kažem da se trudim da tako bude, jer se ne trudim - to je jednostavno tako. Volim da mi je kosa sređena, da su nokti nalakirani i da sam lepo obučena. Ali to ne doživljavam kao neophodnost da bih imala samopouzdanja. Moje samopozdanje grade moji uspesi u životu, a to su porodica, zadovoljan i srećan muž, mnogo prijatelja, uspeh u školovanju pa onda i u poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno od onih koji uvek imaju samopouzdanja,bez obzira na fizicki izgled.To sto imam samopouzdanja ne znaci da mislim da sam lepa-bas naprotiv.Svesna sam svih svojih mana,ali ja ne bi bila vise ja bez mog velikog nosa ili sl.

Samopouzdanje sam stekla jos davno kao dete,dok mi fizicki izgled jos uvek nije bio bitan.Uvek sam verovala u sebe,volela sebe i bila ponosna na sebe.

Tako i danas imam samopouzdanja jer verujem sebi,jer sam potpuno zadovoljna sobom i svojim zivotom.

Mozda se osobe kojima pada samopouzdanje zbog fizickog izgleda boje da ce ih npr.partner manje voleti ili drustvo ce ih izbegavati i sl.I da sam ne znam koliko debela i da imam rogove na glavi ne bih se toga plasila,jer verujem u sebe.Svaki deo mene sam ja,umem sa tim da zivim i sa ponosom to da nosim.

Ipak je tu psiha u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prema svim belosvetskim standardima, ja imam dobrani višak kila ceo život. Mada, ja ga ne zovem tako jer smatram da je to deo mene a na meni ništa ne može biti višak :rolleyes: Daleko od toga da sam narcis, ali zaista volim sebe i dobro se osećam u svojoj koži. Nikada, ali nijednog trenutka nisam pomišljala da treba da smršam i izgledam onako kako ato neko drugi zamišlja. Uvek sam dobro raspoložena, nasmejana i puna energije. Čak ne mogu ni da kažem da se trudim da tako bude, jer se ne trudim - to je jednostavno tako. Volim da mi je kosa sređena, da su nokti nalakirani i da sam lepo obučena. Ali to ne doživljavam kao neophodnost da bih imala samopouzdanja. Moje samopozdanje grade moji uspesi u životu, a to su porodica, zadovoljan i srećan muž, mnogo prijatelja, uspeh u školovanju pa onda i u poslu.

Bas lepo sroceno i vrlo tacno! Tako se gradi samopouzdanje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nekoj fazi zivota, fizicki izgled je dosta uticao na moje samopouzdanje. Ali i to se promenilo...

Sad, sa viskom kilograma, osecam da imam mnogo vise samopouzdanja nego predsednik drzave! :lol:

Fizicki izgled mi je najmanje vazan, jer pored sebe imam mm kome sam lepa i u izbljuckanoj majici i kome moja kosa mirise na najlepsi parfem posle przenja luka! :lol: To mi je najbitnije i bas to, tacnije mm, mi daje samopouzdanje!

Pohvale na racun dece mi takodje ulivaju ogromo samopouzdanje, tako da mi bas ne manjka samopozdanje, vec ga imam na izvoz i ponosim se tim! :rolleyes:

Mislim da prioriteti u zivotu imaju vaznu ulogu u samopouzdanju, pa je na osnovu toga pitanje da li ono dolazi iz fizickog izgleda ili iz glave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam definitivno od onih koji uvek imaju samopouzdanja,bez obzira na fizicki izgled.To sto imam samopouzdanja ne znaci da mislim da sam lepa-bas naprotiv.Svesna sam svih svojih mana,ali ja ne bi bila vise ja bez mog velikog nosa ili sl.

Samopouzdanje sam stekla jos davno kao dete,dok mi fizicki izgled jos uvek nije bio bitan.Uvek sam verovala u sebe,volela sebe i bila ponosna na sebe.

Tako i danas imam samopouzdanja jer verujem sebi,jer sam potpuno zadovoljna sobom i svojim zivotom.

Mozda se osobe kojima pada samopouzdanje zbog fizickog izgleda boje da ce ih npr.partner manje voleti ili drustvo ce ih izbegavati i sl.I da sam ne znam koliko debela i da imam rogove na glavi ne bih se toga plasila,jer verujem u sebe.Svaki deo mene sam ja,umem sa tim da zivim i sa ponosom to da nosim.

Ipak je tu psiha u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To zavisi kome su kakvi prioriteti u zivotu :) Ako je nekome najbitnije da lepo izgleda (ima i takvih ljudi...) onda mu fizicki izgled JAKO utice na samopouzdanje.

I onda se opet vracas na ono kako sama sebe dozivljavas, i tuzne cinjenice da neke od nejalepsih zena iz nekog razloga sebe dozivljavaju kao neprivlacne. Sto znaci da dolazi iznutra :)

Obrni okreni, sto se ostvarenije osecamo, imamo vise samopouzdanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prema svim belosvetskim standardima, ja imam dobrani višak kila ceo život. Mada, ja ga ne zovem tako jer smatram da je to deo mene a na meni ništa ne može biti višak :rolleyes: Daleko od toga da sam narcis, ali zaista volim sebe i dobro se osećam u svojoj koži. Nikada, ali nijednog trenutka nisam pomišljala da treba da smršam i izgledam onako kako ato neko drugi zamišlja. Uvek sam dobro raspoložena, nasmejana i puna energije. Čak ne mogu ni da kažem da se trudim da tako bude, jer se ne trudim - to je jednostavno tako. Volim da mi je kosa sređena, da su nokti nalakirani i da sam lepo obučena. Ali to ne doživljavam kao neophodnost da bih imala samopouzdanja. Moje samopozdanje grade moji uspesi u životu, a to su porodica, zadovoljan i srećan muž, mnogo prijatelja, uspeh u školovanju pa onda i u poslu.

ovaj post mi je promakao.. ma i ja te tako dozivljavam jer to je apsolutno tacno. zadovoljna i srecna zena je lepa zena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovaj post mi je promakao.. ma i ja te tako dozivljavam jer to je apsolutno tacno. zadovoljna i srecna zena je lepa zena!

Jovan Ducic je cini mi se rekao "svaka zena je lepa osim one koja misli da jeste i one koja misli da nije"...tako nesto koliko se secam :)

U svakom slucsaju se slazem sa njim.

Nikako mi nisu privlecni narcisi i arogantne osobe, kao i oni koji svoju lepotu ne cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da fizicki izgled itekako utice na samopouzdanje,naravno pricam u svoje ime.Ne mislim da bi trebala da budem prelepa da bi se osecala srecnom ali znam da kad nisam debela,kad mi je sredjena kosa,kad nemam bubuljica itd da se mnogo bolje osecam i da sam mnogo zadovoljnija sobom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da fizicki izgled itekako utice na samopouzdanje,naravno pricam u svoje ime.Ne mislim da bi trebala da budem prelepa da bi se osecala srecnom ali znam da kad nisam debela,kad mi je sredjena kosa,kad nemam bubuljica itd da se mnogo bolje osecam i da sam mnogo zadovoljnija sobom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mogu da se slozim i sa sanjaruska, kamilicom i cicanom ali i sa saniluka....ja celi svoj zivot imam visak kilograma, i manjka mi samopouzdanja, ne uvek ali u vecini slucajeva da, i dan danas zbog toga jer su me deca zadirkivala kao malu, a i na faksu sam dobijala neke epitete :( dok nisam smrsala, i sada bih iskreno volela da mogu da smrsam, jer ma koliko da imam samopouzdanja kad mi je kosa, odeca , nokti ili sta god super ili svi moji uspesi kao zena , majka i profesionalac i dalje mislim da me ljudi posmatraju kroz ,, prizmu,, debljine, i to mi smeta, ali nazalost tesko cu se toga osloboditi dok ne smrsam naravno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da u osnovi stvari ne stoji fizicki izgled. Medjutim, jako puno dobijam na raspolozenju, pa, sto da ne, delimicno i samopouzdanju, kada sam mrsavija.. veliki sam esteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priznajem - utiče i to dosta! U trudnoći sam sa ponosom nosila svoj stomak i staru naviku da ni u prodavnicu ne idem kakva bilo i u kućnom izdanju. Haljinica ili nova trenerka, jedan sloj maskare i malo sjaja na usnama i može se izaći iz kuće :lol:

Sada me nervira ovaj višak kilograma što mi je ostao i opušten stomak, kao i strije ali opet to je cena za ono najlepše što sam dobila u životu tako da sa ponosom nosim i te trofeje...Iako me nerviraju. Čim sam malo došla sebi nakon porođaja ( posle neke 2 nedelje otprilike ) "pao" je kompletan tretman kod frizera i to mi je mnogo pomoglo da prebrodim i bolove, ranu, ustajanje noću i sve ostalo što prati početak sa malom bebicom. Nekoliko dana kasnije i kod kozmetičara, a posle toga šoping u troje i ja k'o nova :D

Ali bez obzira na višak kilograma i tamne podočnjake činjenica da sam majka mi je podigla samopouzdanje više nego svi tretmani i nove krpice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.