Koliko fizički izgled utiče na samopouzdanje?

odgovora

Objavljeno

Da li ste od onih tipova kojima fizički izgled diže ili spušta samopouzdanje?

Kako se nosite sa ovom nesigurnošću?

Pri tome ne mislim samo na višak kilograma, ima i drugih faktora koji utiču na fizički izgled.

Ja na žalost jesam :( i priznajem to. Kao dijete sam bila buca, nešto malo kao cura i nakon rođenja Anastasije sam bila normalna a sve ostalo - katastrofa .... Sada kada sam ostala trudna a sa 10 kg viska bas me je to nekako srozalo. Dan pred porod sa Stefom sam imala tačno 100 kg i onaj ko to nije iskusio nema pojma koliko je to grozno. Sada kontam da cu imati preko 100 :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da mi dize samopouzdanje, sad cu zvucati kao narcis ali jednostavno ja sam sebi uvek lepa :lol: Cak i sa 22kg vise u trudnoci sam sebi bila divna i zracila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ne opterecujem se kilogramima niti sam ikada, kad pocnu da mi smetaju ja se trudim da skinem koji kg i odma sam puna samopuzdanja :D Al ja sam lepa pa lepa :lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste od onih tipova kojima fizički izgled diže ili spušta samopouzdanje?

Kako se nosite sa ovom nesigurnošću?

Pri tome ne mislim samo na višak kilograma, ima i drugih faktora koji utiču na fizički izgled.

Ja na žalost jesam :( i priznajem to. Kao dijete sam bila buca, nešto malo kao cura i nakon rođenja Anastasije sam bila normalna a sve ostalo - katastrofa .... Sada kada sam ostala trudna a sa 10 kg viska bas me je to nekako srozalo. Dan pred porod sa Stefom sam imala tačno 100 kg i onaj ko to nije iskusio nema pojma koliko je to grozno. Sada kontam da cu imati preko 100 :(

Da li ste od onih tipova kojima fizički izgled diže ili spušta samopouzdanje? Jesam. :)

Kako se nosite sa ovom nesigurnošću? Pa potrudim se da ublažim koliko mogu.

Moj najveći problem su bili ti silni kilogrami posle porođaja. Ja navikla da sam ravnog stomaka, utegnuta u najmanje brojeve faremerica, na štiklama...

Nije mi bilo do doterivanja i šminkanja, smetalo mi jeste, ali to nije 100% uticalo na moje samopouzdanje.

Posle 1,5 godine sam se vratila starim stvarima, i moram priznati da se mnogo bolje osećam zbog toga. :)

Svakako smatram da kod žene utiče na samopouzdanje, priznala ona to ili ne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da mi dize samopouzdanje, sad cu zvucati kao narcis ali jednostavno ja sam sebi uvek lepa :lol: Cak i sa 22kg vise u trudnoci sam sebi bila divna i zracila :)

U tome i jeste caka - da ti budeš zadovoljna svojim izgledom. To i te kako podiže samopouzdanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno je zvucati sebi lijep, i ja sam sebi uvijek u faci lijepa, ...crte lica i slično. Ja govorim globalno o ljepoti lica, vitkosti, građi tijela itd .. dakle sve što utiče na fizuički izgled.

Mene ne zeza pitanje da li sam lijepa ili ne , mene muči pitanje da li sam ogromna ili ne :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moje raspolozenje toliko utice da je to strasno... Jos sad sa kolazom ovom posle porodjaja ... Ma necu da pricam... Slaba tacka... Nisam ruzna, ali sam se dosta zapustila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tome i jeste caka - da ti budeš zadovoljna svojim izgledom. To i te kako podiže samopouzdanje. ;)

Naravno, ali i kad smršaš pa si sama sebi još lepša - onda je t ojoš samopouzdanja na više :)

Jedno je zvucati sebi lijep, i ja sam sebi uvijek u faci lijepa, ...crte lica i slično. Ja govorim globalno o ljepoti lica, vitkosti, građi tijela itd .. dakle sve što utiče na fizuički izgled.

Mene ne zeza pitanje da li sam lijepa ili ne , mene muči pitanje da li sam ogromna ili ne :lol:

My man... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako zena zna da nosi lepo svoj visak kilograma onda se to nece mnogo primecivati, vazno je kako se mi osecamo i kako mi vidimo taj nas visak :) ako on nama smeta i ako se lose osecamo to ce onda i drugi da primecuju i onda pada samopouzanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako zena zna da nosi lepo svoj visak kilograma onda se to nece mnogo primecivati, vazno je kako se mi osecamo i kako mi vidimo taj nas visak :) ako on nama smeta i ako se lose osecamo to ce onda i drugi da primecuju i onda pada samopouzanje ;)
Ja ne znam lepo da ih nosim i bas se bezveze osecam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samopouzdanje mi je ravno nuli... Odoh dok ne pocnem da davim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam lepo da ih nosim i bas se bezveze osecam ...

u potpisu: Ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samopouzdanje mi je ravno nuli... Odoh dok ne pocnem da davim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno je zvucati sebi lijep, i ja sam sebi uvijek u faci lijepa, ...crte lica i slično. Ja govorim globalno o ljepoti lica, vitkosti, građi tijela itd .. dakle sve što utiče na fizuički izgled.

Mene ne zeza pitanje da li sam lijepa ili ne , mene muči pitanje da li sam ogromna ili ne :lol:

Joj mila pa ti si trudna ne mozes sad da se opterecujes kilogramima, ruckaj fino i zdravo i neces posle imati puno za skidanje.

A ovako u globalu ja ako mi se nesto ne svidja - to promenim, mislim koliko mogu, imam perioda kad sam bas mrsa pa onda gledam da se setim s vremena na vreme da covek treba jesti, ako mi se frizura ne svidja odem i promenim je, jednsotavno cinis ono sto mislis da ce ti pomoci ( sem plasticne hirurgije, tu sam protiv sem ako je neophodna iz zdravstvenih razloga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako zena zna da nosi lepo svoj visak kilograma onda se to nece mnogo primecivati, vazno je kako se mi osecamo i kako mi vidimo taj nas visak :) ako on nama smeta i ako se lose osecamo to ce onda i drugi da primecuju i onda pada samopouzanje ;)

Pa vidiš meni je smetao višak kga a mm nije. :D

Nisam manje volela sebe ;) ali sam sad mnogo bolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ako je kosa prljava.....to mi ubije svo samopouzdanje!!! Hehehehe, a stvaaaaarno, samo da mi je kosa cista i super se osecam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ja da pisem nesto ovdje, a? :lol: :lol:

Sto se tice samopouzdanja, malo je bolja situacija nakon porodjaja.

Meni bar to nema veze sa fizickim izgledom (ne mnogo).

Dok sam bila djevojka, izlazila u kratkim suknjicama, haljinama, na visokim stiklama, sredjene kose i uvijek nasminkana, bila sam sebi lijepa, ali mi ni tada samopouzdanje nije bilo "na nivou".

Nekako se sada ljepse osjecam, cak i u trenerci i patikama, kada setam gradom sa malcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidiš meni je smetao višak kga a mm nije. :D

Nisam manje volela sebe ;) ali sam sad mnogo bolje....

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da svasta nesto moze da utice na samopouzdanje, a ne samo fizicki izgled.

Meni nekad sitnica moze da ucini da sva "poletim" i da se osetim posebnom, a nekad, sto neko gore napisa, obicna prljava kosa moze da me izludi i ucini da sam sebi u tom momentu bljak.

Iskreno, mislim da mi ne fali samopouzdanja i vrlo retko mi ga nesto/neko poljulja. Ne smatram se nekom prelepom ili prezgodnom zenom, potpuno prosecno izgledam, ali sam zadovoljna ovim sto imam- istaknem ono sto je lepse, prikrijem ono sto bas i nije sjajno i to je to. Nabacim osmeh i to je to! Vise radim na tome da budem vesela i raspolozena...i uglavnom me po osmehu i zapamte, a onda im je i sve drugo lepse. ;)

Covek treba da bude zadovoljan zivotom, da se trudi da uziva u onome sto ima, da uziva u tome sto su mu deca zdrava, sto ima posao, da uziva u ljubavi sa muzem/zenom i da se sto vise smeje! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste od onih tipova kojima fizički izgled diže ili spušta samopouzdanje?

Kako se nosite sa ovom nesigurnošću?

Pri tome ne mislim samo na višak kilograma, ima i drugih faktora koji utiču na fizički izgled.

Fizicki izgled mi je uvek bio jako vazan. To ne znaci da sam povrsna osoba,i da samo u njega ulazem,ali zaista volim da se okrecu za mnom, volim da dobijam komplimente, volela sam da mi u izlasku prilaze momci, salju pice... Da zavodim,koketiram...

Uvek sam izgledala jako dobro. Isla sam u baletsku skolu, nisam gram sala imala, a u sminkanju,feniranju,solarijumu,nadogradnji noktiju i sl. sam zaista uzivala i uvek sam bila tip-top. Ali UVEK!

Onda sam se udala,porodila i upropastila ;)

Trenutno mi je samopouzdanje na nuli, i ne mogu da verujem sta mi se dogodilo, kako sa telom tako i sa prioritetima...

Imam 15kg viska, ostale su mi strije po bokovima,stomaku i grudima (ne nesto preterano,ali dovoljno za bedak) a od bebe i kucnih poslova ne stizem nekad i po 2 nedelje da pocupam obrve!!! Jako sam se zapustila,jako sam besna na sebe sto je tako, ali ja nemam vremena vise da se sebi posvetim.

Znam da mi je posle porodjaja JAKO dugo trebalo da uvidim na sta ustvari licim jer zaista nisam bila ni svesna sebe. Tek, setam gradom , vidim svoj odraz u nekom izlogu i onda mi prodje kroz glavu "Auuuuuuu jbt,kolika sam!" A o tome da nemam sta da obucem (jer mi je sve malo) necu ni da pisem... Jos mi je i stopalo poraslo za broj i po,pa ni obuce nemam...Ma, totalni haos!

Nije za salu sve to, ja sam bila upala u jedan vid depresije bas zbog toga. Da nije bilo mm da me "iscupa" ne znam kako bih. On je bio taj koji mi je svaki dan pricao kako sam ja njemu prelepa i ovakva,kako ga i dalje privlacim, da shvatim te promene na telu kao cenu koju sam morala da platim da bismo imali naseg andjela....

Sada sam psihicki bolje,ali i dalje nisam zadovoljna kako izgledam, i kad vidim neku zgodnu mamu ravnog stomaka kako gura svoju bebu od par meseci u kolicima- budem ljubomorna.Eto,sad sam vam bas,bas iskreno sve rekla kako je.

PS- Izvini ako sam smorila,ali ubola si me sa temom u rak-ranu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanka draga, znam da si u bedaku sada, ali i ja sam i generalno sve smo mi nakon porodjaja zapostavile sebe i stavile dete na prvo mesto. I muku mucimo sa kilogramima, sve uglavnom, ja definitivno! Ali jos malo........ja znam da kada krenem na posao, da ce se sve vratiti u normalu...... tako da uzivaj lepa i buckasta sa svojom bebom jos 5-6 meseci,a onda ce sve biti po starom....... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne mogu reci ni da utice ni da ne utice. Prije me nerviralo sto imam visak i stomak, ali sam to vrlo dobro znala da sakrijem. Uvijek sam bila tip-top, sto kaze Novosadjanka, stalno nasminkana, sredjena, cak i u kuci. Sad na sve licim, al na sebe ne licim.

Prvo nemam sta da obucem, sve mi je veliko;

Drugo koliko sam prije sakrivala stomak, sad moram noge, jer su k'o Pardon stapici, jos kad ih nabijem na stikle <_< ;

Trece ormar nisam obnovila jer ne stizem, a i nemam gdje sa starom odjecom.

Sad me, u sustini, najvise nervira sto moram da mjenjam vecinu gardarobe da ne bih licila na ofinger.

O sitnicama da ne pricam, obrve mi cupa frizerka, jer ja ne stizem, ruke nisam izdepilirala od avgusta (sad zamislite na sta to lici :angry: ), jer nisam jos kupila vosak, i jer uvjek ima precih stvari kad se ode u grad neko kupovina voska. Jedino sto odrzavam je kosa i to zato sto ne mogu da je svezem u konjski rep i da zaboravim na nju, inace bi i ona odavno bila prefarbana u smedje i cupava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm .. Posle porodjaja , prvog a bogami i drugog samopouzdanje ravno nuli .. E , kako sam pocela da mrsavim polako ... i dobijam komplimente , ja rasteem , raste samopouzdanje :P Ponekad i mm pokusa da me sj*be zbog mojih malig grudi ali ja se neee daaaaam ! : ) Sada sama sebi odgovaram ovakva kakava jesam .. Imam visak naravno -.- i kipim .. ne mnogo ali ipak kipim .-.- al' i to ce se srediti jednog dana .. Ma sama sebi sad lepa sada , jos vise od kad sam pocupala obrve :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm .. Posle porodjaja , prvog a bogami i drugog samopouzdanje ravno nuli .. E , kako sam pocela da mrsavim polako ... i dobijam komplimente , ja rasteem , raste samopouzdanje :P Ponekad i mm pokusa da me sj*be zbog mojih malig grudi ali ja se neee daaaaam ! : ) Sada sama sebi odgovaram ovakva kakava jesam .. Imam visak naravno -.- i kipim .. ne mnogo ali ipak kipim .-.- al' i to ce se srediti jednog dana .. Ma sama sebi sad lepa sada , jos vise od kad sam pocupala obrve :P

Draga Cupava, uz duzno postovanje ti ne treba da se nadjes na ovoj temi ... uz takvu liniju i takav osmjeh svako bi imao samopouzdanje :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.