Informoterapija

odgovora

Objavljeno

Da li ste cule za ovakav vid lijecenja?

Ja sam danas cula prvi put, iako, kako mi se cini, u Srbiji postoji od 2008. godine.

Informoterapija je vid kvantne medicine i bavi se proučavanjem kretanja informacija u organizmu i obnovom informacionih tokova davanjem organizmu nedostajućih informacija. Prva iskustva u primeni informoterapije najavljuju mogućnosti da u dijagnostikovanju i lečenju obolenja može da dođe do velikog preokreta. Rodonačelnici informoterapije su stručnjaci Laboratorije za neurobiologiju u Kijevu a koje predvodi prof.dr Zinovij D. Skripnjuk koji je otkrio da ćelije između sebe komuniciraju signalima (informacijama) koji mogu biti normalni zdravi ili neadekvatni odnosno bolesni, jer su pod nekim negativnim uticajem otrova, zračenja, slobodnih radikala i dr.

Izvor KLIK

A o tome ima dosta i ovdje: Informoterapija i informodijagnostika

Narocito mi je interesantan ovakav nacin lijecenja, jer zena koja to radi u BiH (Branislava Mrcarica- Rakonjac) govori da je tom metodom moguce lijecenje cak i nekih tezih bolesti (kao npr. rak koze :unsure: ). Ima dosta snimaka na You Tube-u na kojima ona objasnjava sta je informoterapija i cemu sluzi. Ja sam stala kod toga da se ovom metodom lijeci atopijski dermatitis kod djece, dakle nema ogranicenja koji se ticu uzrasta pacijenata, pa me zanima da li neka od vas ima iskustva, ili zna nekoga ko je pokusao sa ovim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put čujem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja prvi put čujem :unsure:

Znam, izgleda da je bas malo ljudi culo za to... Meni je danas tetka javila da je bila na nekom predavanju o alternativnoj medicini, i da su o ovoj metodi sve u superlativu govorili. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja prvi put čujem i djeluje dosta interesantno mada po ovome što sam ja uspjela iz svega da shvatim liječe se posljedice ali ne i uzrok jer ćelijama se šalju pozitivne informacije i one dalje odašikljaju pozitivne i sprečavaju širenje bolesti. Prestankom terapije žarište ili uzrok tih negativnih informacija opet počinje da djeluje??? .... Možda nisam najbolje shvatila. U svakom slučaju medicina naperduje isto kao i IT tehnologija tako da me više ništa ne čudi :)

Bravo za tu dr iz BiH samo ne znam koli ko će ovaj bosanski menatalitet da prihvati tu metodu lijecenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja prvi put čujem i djeluje dosta interesantno mada po ovome što sam ja uspjela iz svega da shvatim liječe se posljedice ali ne i uzrok jer ćelijama se šalju pozitivne informacije i one dalje odašikljaju pozitivne i sprečavaju širenje bolesti. Prestankom terapije žarište ili uzrok tih negativnih informacija opet počinje da djeluje??? .... Možda nisam najbolje shvatila. U svakom slučaju medicina naperduje isto kao i IT tehnologija tako da me više ništa ne čudi :)

Bravo za tu dr iz BiH samo ne znam koli ko će ovaj bosanski menatalitet da prihvati tu metodu lijecenja

Da, i ja sam tako nekako shvatila, pa se jos uvijek premisljam. :unsure:

Tetka je krenula na terapije, ali nisam se jos cula sa njom, pa ne znam sta te terapije tacno podrazumijevaju. Nasla sam nesto, ali sve mi je to jos "spansko selo":

To se postize sa uredjajima (tzv. "mikrogeneratorima") u kojima se nalaze mikroprocesori sa umemorisanim bioinformacijama matičnih ćelija.

Terapijsku informaciju prenose odgovarajući nosioci bez dodatnog utroška energije. Ona malo zavisi od doze i nju primaju bolesne ćelije, sto za posledicu ima ponovno uspostavljanje normalne međućelijske komunikacije a time i funkcije.

Sa informoterapijom se aktiviraju unutrašnje rezerve organizma i njegovi energetski resursi, koji su prisutni u vidu visokoenergetskih materija, sintetizovanih unutar ćelija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sestra bas neki dan pricala o tome.Njoj nije pomoglo(ima alergijski rinitis).Ja,recimo,mogu da prihvatim svasta,ali da ima barem malo logike.Ovo o unosu informacija mi deluje kao cista glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sestra bas neki dan pricala o tome.Njoj nije pomoglo(ima alergijski rinitis).Ja,recimo,mogu da prihvatim svasta,ali da ima barem malo logike.Ovo o unosu informacija mi deluje kao cista glupost.

Tacno tako. Toliko nekih napucanih naziva a u stvari nista nije receno. Ja sam se trudila da to rastumacim, ali mi ne ide... Da ja imam neki problem, i da rjesenje nisam pronasla u priznatoj medicini, vjerovatno bih se podvrgla i ovome, ali mi za dijete djeluje previse sumnjivo. :unsure:

Jedino kada bi mi neko od dr koji se bave time na normalan nacin i nasim "narodskim" jezikom to objasnio, da znam o cemu se tu tacno radi, i na koji nacin sve to funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.