Dečiji nestašluci

odgovora

Objavljeno

Marka koliko toliko jos uvek uspevamo da kontrolisemo , voli da jede knjige , da cacka kablove i uticnice , nocas sam ceo krevetic pomerila od zida jer je iskljucio lampu i gurao ruku u uticnicu , u sred noci :/ sreca pa ja sve cujem :P

Ali sam setila jednog skupog nestasluka sestrinog sina :D

Imao je nepune dve godine tada , ziveli su na 9om spratu u stanu sa veliko terasom uvek sirom otvorenom ... A sestrin muz kad dodje uvece kuci ,pare koje je zaradio u toku dana samo baci iz dzepa pod tepih u dn boravku ... i mali je to skontao i digao tepih i izneo pare na terasu i poceo da baca dole :D U jednom momentu je komsinica sa hrpom para zazvonila na vrata i prekinula raspnistvo malog :D Nije se nasla cela suma sto znaci da je neko od komsija kad je izasao na svoju terasu verovatno zahvaljivao Bogu ! :D Marke su padale s neba :D

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ...priznaj da je to beskrajno šarmantno :rolleyes: ...joj što volim kda se tako 'ponašaju' :wub:

Uh, Mna, bilo bi slatko i šarmantno da se ne ponavlja bezbroj puta na dan!

Marka koliko toliko jos uvek uspevamo da kontrolisemo , voli da jede knjige , da cacka kablove i uticnice , nocas sam ceo krevetic pomerila od zida jer je iskljucio lampu i gurao ruku u uticnicu , u sred noci :/ sreca pa ja sve cujem :P

Ali sam setila jednog skupog nestasluka sestrinog sina :D

Imao je nepune dve godine tada , ziveli su na 9om spratu u stanu sa veliko terasom uvek sirom otvorenom ... A sestrin muz kad dodje uvece kuci ,pare koje je zaradio u toku dana samo baci iz dzepa pod tepih u dn boravku ... i mali je to skontao i digao tepih i izneo pare na terasu i poceo da baca dole :D U jednom momentu je komsinica sa hrpom para zazvonila na vrata i prekinula raspnistvo malog :D Nije se nasla cela suma sto znaci da je neko od komsija kad je izasao na svoju terasu verovatno zahvaljivao Bogu ! :D Marke su padale s neba :D

NSanja, tvojoj sestri njenom mužu sigurno nije bilo smešno, ali mene si nasmejala do suza, i evo, još se smejem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, Mna, bilo bi slatko i šarmantno da se ne ponavlja bezbroj puta na dan!

NSanja, tvojoj sestri njenom mužu sigurno nije bilo smešno, ali mene si nasmejala do suza, i evo, još se smejem! :lol:

xexexex joj sto ja nemam akvog nekog malog komsu :D :D :D Sad sam ko onaj sto moli Bpga za sedmicu a ne igra loto :D Ni ja ne zivim u zgradi :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: padaju pare sa neba...eto ima i toga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: padaju pare sa neba...eto ima i toga :lol:

Ima ,ima , a ja sam tad rekla , geni su cudo :D Njegova mama ( moja sestra ) kad je bila mala iznela je maminu kutiju sa zlatom i okitila jelku ispred kuce :D Znaci rasipnistvo je nasledno :D

Moja pesmica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima ,ima , a ja sam tad rekla , geni su cudo :D Njegova mama ( moja sestra ) kad je bila mala iznela je maminu kutiju sa zlatom i okitila jelku ispred kuce :D Znaci rasipnistvo je nasledno :D

:lol: ,ja bi rekla da je to jako kreativno bilo od nje....okitila jelku jooooj :lol: :lol: :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ,ja bi rekla da je to jako kreativno bilo od nje....okitila jelku jooooj :lol: :lol: :o

Moja mama to nije mislila :D Dobila je takve batine da zlato ne voli da vidi ocima vise od tada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam gdje da pisem... Vec imam postova u zacenjivanju :)

Ne umijem da se snadjem, tj. ne znam resenje :(

Moja curica je, uglavnom, dobra. Pricamo, zajedno radimo po kuci... Igramo se, gleda crtani... i sama umije da se zabavi... ALI, u parku i igraonici, haos. Ljuti se kad su druga djeca na toboganu, ljuljasci i sl. Tjera ih. Ja je onda uzmem, objasnim joj da su druga djeca tu, kao i ona, da se igraju. Bla bla. Ali, to ne pali.

Kako da se postavim???

Veceras mi je palo na pamet - mozda je sve to jer nije puno sa djecom. Mm i ja radimo, pa je oko 4-5 sati dnevno cuva moja majka, koja je izvede, posvecuje joj paznju... Mi je uvece vodimo u setnju, ali nije svakodnevno sa djecom.

Ne znam, bas smaram sa ovim. Ali, sve nesto mislim da je nesto do mene, a ne znam sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije do tebe, to su normalne faze. A ja sam uvek u fazonu da detetu trebaju druga deca, tako da mislim da vrtic moze samo da pomogne.

Mejja i Mali Idjos volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najprije zelim da vas pozdravim drage mame :) divne ste sve,svaka na svoj nacin.E tako sam i ja medju vama mama dvoje djecice.Andrea skoro 8 god. i ovaj mali vrtirep od 15 mjeseci David.Njegov nedavni nestasluk je bio taj da se popeo na krevet na sprat,dok je seka spavala u njemu.Ja i muz smo ostali bez teksta,od tada merdevine samo po potrebi ,znaci ni u snu nisam ocekivala.Jedan dan smo ja i muz namjerno stavili merdevine i dali mu da se penje dok smo budno pazili na njega,znaci nije mi to trebalo, samo sam zamisljala kako ja to uradio dok mi nismo bili tu....uf.Da naglasim da je Andrea cista suprotnost bila ,nikad dirala uticnice,bacala stvari i vadila iz ladica,dirala kafu...itd.Oprezna u svakoj njoj nepoznatoj situaciji,mirna .I drage moje mame ponavljam ono sto su mnoge od vas rekle ovdje,svako djete je drugacije .Ne usporedjujte ih sa drugom djecom,samo ih volite ,slusajte i ucite,jer ucenjem ujedno i vaspitavamo .I uzivajte u tome sto ste roditelj....zelim vam svima zdravu i nasmijanu djecu.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: ...priznaj da je to beskrajno šarmantno :rolleyes: ...joj što volim kda se tako 'ponašaju' :wub:

Ana ima foru da svuda gde nesme baca svoje igracke ...ka kanti za djubre...ka kupatilu...ka polici sa knjigama...tehnici i tv kad joj kazem NE ona uzme svoju igracku   je kao da nista lose nije htela da uradi....eto ja sam ustvari luda:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje uziva u wc-u. To nam je najzanimljivije mjesto u kuci. Peremo ruke u wc-solji, igramo se sa mirisom za sljolju, sa toaletnim papirom. Bas volimo da razmotamo i razbacamo papir po cijelom wc-u, a nekad nam to bude malo pa se preselimo u hodnik, dnevni boravak, sekinu sobu, a cesto i u kuhinju. Vadimo sve iz ormarica, onako lijepo sve mi to razbacamo, sreca mi je pa jos ne otvara sampone, kreme, kaladont. Povadi sve iz kante za smece, fuuuuuj, prava mala smecarkica :wacko:

U kuhinji vec sviramo bubnjeve, vadimo latice sa svim krpama, escajgom, receptima, vadimo sudje iz masine i obavezno liznemo sve sto povadimo, bilo oprano ili ne. Penjemo se na stolice, ulazimo u laticu od elektricnog, a cesto povadimo sve tepsije pa se fino uvucemo tu sa svojim igrackama.

Sekina soba je vjecito u neredu ma koliko seka cesto cistila, slagala, vracala stvari na svoje mjesto.

Veliki ormari su isto tako zanimljivi da se sva odjeca koja se moze dobaviti izbaci iz njih i onda se tu krijemo i smjestamo svoje igrackice tu.

Veseraj, pa naucile smo se da stavimo ves u masinu, a probale smo i same da se uvicemo ali ne ide, morat cemo na dijetu :D

O obuci po cijeloj kuci je suvisno pisati, ne?! :ph34r:

Et to vam je moje mace u "kratkim" crtama koje je danas napunilo 15mjeseci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Auuu :o ti to dobro podnosis? ;)

Sad kad sam ovo procitala vidim da mi deca nisu nestasna :lol: ... dobro ponekad,al nosimo se sa tim.

Glavno je ako se mala smizla uvredi onda oobicno tiho ode u hodnik da me kazni tako sto ce iscupati koji listic od cveca! -_-

 

PS:sad tek vidim da je tema za decu u prvoj godini a mi smo veci al nema veze...... 

 

Izmenjeno od strane Kiki @

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, jos ovo moje nosi epitet mirnice u familiji :D

A o cvijecu po niskim mjestima tek mogu da sanjam :D, imam orhideje na prozorima, pa se ona fino popne na sofu, malo ih protreska, malo cupka, "mazi" listove, vadi zemlju iz njih i gadja seku s njom il je baca iza sofe. Jadnice su se vec toliko ostetile da sumnjam da cu ih uspjeti oporaviti, kompost im ne gine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da,vadjenje zemlje iz cveca je omiljena radnja :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa Kiki gde si ti? Kako si, kako deca?

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam negde valjda :) bas sam malo zakazala al pripisite mi to u decije nestasluke :D 

Nije lose...decica super ,hvala Bogu.:baby:

 

Mnogo ste mi falile onako iz pozadine....:wub:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.