Lov i ribolov

odgovora

Objavljeno

Hajde da malo prodiskutujemo pošto kako vidim, nismo više jedine na forumu :)

Da li ste ikada išle da pecate ili u lov?

Šta mislite o ovom sportu/hobiju?

Da li bi ste mogle npr da ubijete srnu? (izvorno sam napisala upecate srnu, sreca pa sam jos jednom procitala :lol:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da malo prodiskutujemo pošto kako vidim, nismo više jedine na forumu :)

Da li ste ikada išle da pecate ili u lov?

Šta mislite o ovom sportu/hobiju?

Da li bi ste mogle npr da ubijete srnu? (izvorno sam napisala upecate srnu, sreca pa sam jos jednom procitala :lol:)

Svojevremeno sam pecala. Ali kao početnik i uživala sam u tome. I još ako je reč o Drini.... pa to je raj...

Ali lov... e to već nebih nikako mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ribolov sam isla cesto dok sam bila dete sa tatom.Cak sam i upecala dva mala sarana i jos uvek su zivi kod mame u bazenu.Uvek nam je bilo zao da ih spremimo,jer sam ih ja upecala.Na zalost mm nije neki avanturista,tako da su to za mene ostala samo lepa secanja.ALi jos uvek znam tehniku pecanja,pribor i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da pecam, na Savi .... ali na žalost nemam vremena ... tako je opuštajuće. Bukvalno mozak na pašu i super :)

A za lov nisam baš sigurna, možda bi mogla da ulovim fazana, naravno ako bi ga stigla :lol: , divljih svinja se toliko bojim da, kada bi imala oružje pri ruci pucala bi na nju i bez ikakvih lovačkih namjera a sve sotalo od zeke do srne ne bi mogla ni pod razno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Išla sam i u lov i u ribolov. Meni je ribolov dosadan,ubitačno dosadan. Išla sam samo da bih udovoljila mm jer ga obožava. Lov mi je da kažem mnogo uzbudljiviji,ali lično ne bih mogla da ubijem srnu,ili zeca. Doduše ja sam pucala samo u golubove(to i nije lov),a jurila sam po planini za mm naravno koji uživa u lovu kad smo kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da malo prodiskutujemo pošto kako vidim, nismo više jedine na forumu :)

Da li ste ikada išle da pecate ili u lov?

Šta mislite o ovom sportu/hobiju?

Da li bi ste mogle npr da ubijete srnu? (izvorno sam napisala upecate srnu, sreca pa sam jos jednom procitala :lol:)

Jesam pokusala da budem tihi posmatrac za vreme pecanja pa sam se smorila, nije to za mene, tu valjda trebas da budes opusten, meni to deluje kao da sednes i meditiras :lol:

Inace neko vece nam je divlji zec izleteo ispred kola, sreca nismo isli brzo, i to je jedina divljac koju smo nas dvoje ubili, mada nismo ni planirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to volela,čini mi se oduvek. Moji su bili lovci, odrastala sam tako. Kao jako malu deda me je učio da pucam iz vazdušne. Koliko je samo maminih štipaljki stradalo,ajoj. Kasnije sam jurcala za golubovima,a kad sam se udala za mm(s obzirom da on uživa u tome) išla sam ko neko derle za njim. Rekoh moj najveći ulov(a i jedini) su golubovi,sve veće nisam mogla.

Sad više ne idemo zimi kući,poslednji put sam držala pušku samo da bismo je očistili,a volela bih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije sam išla na pecanje sa mm i bilo mi je fenomenalno. Obožavam da pecam :) .

Lov - ne. Niti sam ikada to radila niti želim to da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ne volim sportove gde ubijas neko stvorenje iz zabave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla sam sa mm na pecanje par puta, ali meni se to ne svidja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ne volim sportove gde ubijas neko stvorenje iz zabave...

Tako je. To me uzasno nervira: bahati bogatasi nazvali ubijanje sportom i tako legalizovali svoju potrebu za nasiljem! <_<

Znam, znam, ubijaju se i domace zivotinje koje jedemo. Istina. Razlika je sto domacu zivotinju mi gajimo da bi je jeli i ona zavisi samo od nas i mi od nje. Divlje zivotinje na zasluzuju smrt ni iz cije zavabe.

Ja bih to zakonom zabranila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM je i lovac i ribolovac. Isla sam par puta s njim na pecanje i smorila se najzesce. Meni je to dosadno, ne smes da susnes, da se pomeris, pricas, pevas....ma idi bre. Mile mi bubice, komarci, vodene zmije, ma nije to za mene. Mozda u obzir dolazi varalicarenje, to mi nije tako monotono.

Isla sam sa njim i u lov ali nisam pucala ni u koga, niti je on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je. To me uzasno nervira: bahati bogatasi nazvali ubijanje sportom i tako legalizovali svoju potrebu za nasiljem! <_<

Znam, znam, ubijaju se i domace zivotinje koje jedemo. Istina. Razlika je sto domacu zivotinju mi gajimo da bi je jeli i ona zavisi samo od nas i mi od nje. Divlje zivotinje na zasluzuju smrt ni iz cije zavabe.

Ja bih to zakonom zabranila!

Razumem ja ubiti zivotinju da bi je pojeo. Ali ubiti je da bi rekao da si je ubio i takmicio se ko je vecu i tezu zivotinju ubio, to je meni bolesno skroz. Ili je povredjivati kao sarandzije, ulove sarana, poljube ga, slikaju se s njim i vrate ga u vodu. Znaci, povrede ga zbog zabave. Bezvezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem ja ubiti zivotinju da bi je pojeo. Ali ubiti je da bi rekao da si je ubio i takmicio se ko je vecu i tezu zivotinju ubio, to je meni bolesno skroz. Ili je povredjivati kao sarandzije, ulove sarana, poljube ga, slikaju se s njim i vrate ga u vodu. Znaci, povrede ga zbog zabave. Bezvezno...

Ma, ne razumem da ubiju da bi pojeli, izvini. Dovoljno smo sposbni da stvorimo da bi jeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srnu?! Ma kakvi, namerno ni mrava ne bih zgazila, a kamo li da ubijem srnu!

Ne volim lov i imam averziju prema oružju.

Što se ribolova tiče, nije mi naročito zabavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da malo prodiskutujemo pošto kako vidim, nismo više jedine na forumu :)

Da li ste ikada išle da pecate ili u lov?

Šta mislite o ovom sportu/hobiju?

Da li bi ste mogle npr da ubijete srnu? (izvorno sam napisala upecate srnu, sreca pa sam jos jednom procitala :lol:)

Isla sam u ribolov, i volim to. Zao mi je sto nemam sada vremena za to. Mm i ja smo cesto isli zajedno, i svaki ulov je bilo pojeden, znaci nema ono, ubijamo bezveze :)

Ali lov ne bih mogla, mislim da bih plakala da prisustvujem tome, iako voim da jedem zivotinjsko meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ne razumem da ubiju da bi pojeli, izvini. Dovoljno smo sposbni da stvorimo da bi jeli.

Pa i to je sto kupis je ubijeno da bi ga neko pojeo. Tu ne pravim razliku da li je rec o piletu koje je gajeno da bi zavrsilo u rerni ili o zecu koji je trcao sve dok nije utrcao u neki gulas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da malo prodiskutujemo pošto kako vidim, nismo više jedine na forumu :)

Da li ste ikada išle da pecate ili u lov?

Šta mislite o ovom sportu/hobiju?

Da li bi ste mogle npr da ubijete srnu? (izvorno sam napisala upecate srnu, sreca pa sam jos jednom procitala :lol:)

Pecala neke ribice kao dete...bilo je zanimljivo...

Pa, ko voli neke se zanima...

Ne bih ja išla u lov...a kamoli da ubijem srnu...ne volim oružje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam par puta na pecanju i to mi bas pricinjava zadovoljstvo,voda nosi svu negativnu energiju...ali nemam skim :( Mog muza to smara ali vodio me par puta ;) A lov ne mogu ni da zamislim,ne bi pusku uzela u ruke,u kuci imam vazdusnu pusku i rekla sam muzu da je odnese u podrum,sto dalje to bolje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh, ne volim sportove gde ubijas neko stvorenje iz zabave...

Tako je. To me uzasno nervira: bahati bogatasi nazvali ubijanje sportom i tako legalizovali svoju potrebu za nasiljem! <_<

Znam, znam, ubijaju se i domace zivotinje koje jedemo. Istina. Razlika je sto domacu zivotinju mi gajimo da bi je jeli i ona zavisi samo od nas i mi od nje. Divlje zivotinje na zasluzuju smrt ni iz cije zavabe.

Ja bih to zakonom zabranila!

Ovo ću da potpišem! Jadne životinje <_<

A pecanje volim, išla sam na Dunav da pecam par puta, upecala sam neku sitnu ribicu al' to mi je nebitno koliko ja uživam da sam u čamcu na samoj reci, onaj mir, tišina, divota :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.