Bebi kozmetika

odgovora

Objavljeno

Kada ste poceli da mazete bebi lice sa nekom kremom?

Mi smo od rodjenja koristili Chicco pa kad nam se pojavio ekcem na obrazima dobili od dr galsana kremu koja moze da se koristi za celo telo i za lice , sad koristimo za lice nju a ostalo chicco , nekako sam navikla na njen miris i bas bi mi nedostajala kad bih morala da je menjam ....

Mi smo od samog rodjenja koristili Chicco kupku i ulje za telo, ali nam se onda pojavio ekcem, kao i kod vas, ali smo u samom startu otisli i dr.nam je rekla da se vise ni cim ne mazemo, jer ce tako koza sama da se navikne da stvara masnocu. Samo pavloviceva mast, i to po prevojima, pa samo ono sto vam ostane po rukama razmazete po telu. Dakle sto manje mackanja i sto jednostavnije kreme.. Mi sada koristimo naizmenicno J&J i Chicco kupku, a sto se pavloviceve tice koristimo jednu koja se u apoteci u kojoj najcesce kupujemo pravi, meni se ona original ne svidja, ova je bez konzervansa iiiitd. Omeksivac Chicco, mada planiram da probam Duel za bebe uskoro, prasak Duel Baby Sensitive. Veooooma retko na lice namazemo Sebamed kremicu za lice. Naravno, zastitna krema od sunca je obavezna, mi koristimo Sebamed za lice i telo. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i za prvo i drugo dete koristim Chicco od rodjenja i dan danas iako su tako da kazemo veliki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva dva meseca smo koristili samo sapun Sebamed,a sad kupku,sampon i mleko Becutan,naravno Pavlovicevu i Sudokrem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za guzu i predeo oko pelena pavlovicevu,pavlogal a moram reci i da je sudokrem super,za predeo oko vrata,iza usiju,iza kolena,ispod pazuha,pogotovo sad leti kad beba moze da se ojede od vrucine,becutan kremicu koja nije masna i bas je lagana i odlicna,za lice bubchen kremu i prezadovoljna sam,razmaziva je i lagana,a pomoglo je kod suvih obrascica zbog cestog bljuckanja..koristim i jonsons no tears,kupku i losion za bolje spavanje,a u pocetku smo chicco kupku za novorodjence.puder i sapun ne koristim,vlazne maramice,samo da nema alkohola i da su baby,i moram reci da mi je becolino kozmetika najgora ubedljivo,ja prvo sve probam na sebi..od pelena pampers,a omeksivac ne pre 3.meseca..bas se raspisah i da nismo imali nikakve osipe,alergije,sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se od Chicco kupke i sampona pojavljivalo neko crvenilo koje se posle sat dva od kupanja povuce, pa sam sad uzela Sebamed sapun i super je, a crvenih tackica vise nema. za guzu i prevoje koristimo Pavlovicevu, vrlo malo joj namazem, a za lice Jekoderm, ali ne svako vece, i to je to sto se tice kozmetike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su svi pedijatri kod kojih sam bila (pošto sam se selila, bilo ih je više u različitim državama) rekli da što manje kozmetike, to bolje, naročito krema. Osim ako detetu nije baš suva koža, najbolje bi bilo da se potpuno izbegavaju, ili da se nanose u što tanjem sloju.

Ja sam se toga držala i bez preporuke pedijatra, nekako mi se kao laiku čini da je bebi u onoj plastici i najlonu od pelena samo više vruće kad se namaže debeli sloj masne kreme. Ne znam, možda grešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravljena Pavlovićeva iz apoteke i Sudokrem za guzu, Chicco kupka i šampon 2 u 1 i to je to od naše svakodnevne kozmetike. Kada je jako toplo, Chicco puder na vratić ,a Sebamed kremicu za lice kad se setimo,pošto je toplo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet svih (i pedijatara i neonatologa i babica) je da ide sto manje kozmetike. U prvih mesec dana najbolje nista od kupki, sapuna i slicno.

Jer posle kad se javi ekcem ili alergije svi se pitaju zasto i odakle. ;)

Stvarno su u pravu, koliko se to beba isprlja da mora svako vece kupkom da se kupa? A i svi znate koliko se ta kupka tesko ispere i onda uvek bar deo ostane na kozi.

Tako da mi ne koristimo nikakve kupke ni sampone ni sapune. Samo pavlovicevu...

I za sada nema nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za pocetak ne koristim nista od kozmetike samo pantenol, sa S. sam imala problema sa suvom kozom i ekcemom i sad sam se dozvala pameti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savet svih (i pedijatara i neonatologa i babica) je da ide sto manje kozmetike. U prvih mesec dana najbolje nista od kupki, sapuna i slicno.

Jer posle kad se javi ekcem ili alergije svi se pitaju zasto i odakle. ;)

Stvarno su u pravu, koliko se to beba isprlja da mora svako vece kupkom da se kupa? A i svi znate koliko se ta kupka tesko ispere i onda uvek bar deo ostane na kozi.

Tako da mi ne koristimo nikakve kupke ni sampone ni sapune. Samo pavlovicevu...

I za sada nema nikakvih problema.

Ja sad ne kapiram cime ti kupas svoju djecu?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupamo ga chicco kupkom 0+ ali u kadicu vode sipam kap ili dve kupke. Pazim da mu sve prevoje i kosicu dobro isperem, a posle kupanja predeo ispod pelene mažem pavlovićkom, telo chicco losionom za telo, a lice seba med kremom za lice. Naravno sve u malim količinama. Vlažne maramice pampers sensitive koristimo kada smo negde, a kući ga posle kake operem čistom vodom i namažem sa malo pavlovićke jer je ne mackam pri svakom presvlačenju ( po savetu devojaka sa foruma kada smo imali ojed i vidim da funkcioniše ).

Za sada koristim pampers premium care pelene ali možda pređem na običan pampers jer sam čula ( od prijateljica sa decom ) da je onaj deo oko nogica elastičniji kod običnog pampersa. Kakva su vaša iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad ne kapiram cime ti kupas svoju djecu?! :D

Pa vodom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo uzeli maltene celu kolekciju Mixa kozmetike, ali za sada koristimo samo kremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prvog dana koristimo Becutan kozmetiku i ja sam zadovoljna. Kupka, sampon, mleko, ulje sve mu je odgovaralo i nije imao nikakvih problema sa kozom. Koliko su kvalitetni ne znam ali njemu prija. I lepo mirise, na bebu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzimam sve Becollino, mirisu neodoljivo, bez suza 100%, a i kupujem domace:rolleyes:

lulu. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađoh ovaj info,a ne znam gde bih s njim pa evo ovde ako nekoj mami zatreba.Nekako mi se uklapa u ovu temu,ali ako sam promašila,neko neka premesti gde treba

DM prati babybonus program i poklanja razne neke drangulije deci do 2 godine.Prijava u bilo kojoj maloprodaji sa izvodom iz MKR na uvid.Više informacija na www.dm-drogeriemarkt.rs

Što se tiče higijene bebe,ja sam za prvo kupila kompletnu Johnsons kozmetiku i pokajala se u roku od tri dana-sav se ojeo.Od tad strogo kosili,merimin dečiji sapun i pavlovićeva.S tim što sam prvu bebu šljapkala pavlovićevom od glave do pete toliko da je bio klizav ;) kad treba da ga obučem posle kupanja,al ja kao da mi bude lep :wub: Dok nije razvio alergiju na lanolin pa sam posle morala da pazim i da ne pojede nešto što sadrži orašaste plodove dok nije naounio 2 godine

Sa druge dve bebe sam strogo pazila da ne preteram,nego samo koliko je neophodno

Tako da ću se i ovaj put pridržavati dobro proverenog recepta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd da pitam ovdje posto ne nadjoh slicnu temu.

Cime perete kosicu starijoj djeci?(recimo od tri godine pa na dalje). Pretpostavljam tijelo sapunom ili...ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DM-ovim šamponom za decu, a tuširamo ga isto njihovim kupkama. 

Ne razumem zašto pitaš, misliš na konkretne marke, prešla bi sa bebi kozmetike na nešto drugo? 

Vala ja planiram da se držim proizvoda za decu dokle god on sam ne počne da izvoljeva, dakle do puberteta. :lol:

broccoli, Earl Grey i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojima isto i dalje koristim sve baby. Sve sto beba koristi, koriste i stariji. Penaten, jedino sam im uzela baby Nivea sampon za kosu. Ponekad kupim organske baby kupke. Ali da, ovako cu i ja, kao Margaritta :) 

Sapun ne koristim , ne volim nesto sto stoji tako i sto se koristi vise puta, a i dosta isusuje kožu. Tako bar kazu stručnjaci, ne znam, ne koristim ga godinama unazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitam jer ne znam koliko je baby kozmetika 'jaka' tj odgovarajuca i za starije dijete. Eto zato.

Znaci da furam sve bejbi proizvode dok oni ne odluce drugacije?;-)

A ja mislila da za L uzmem sebamed sapun, zbog tjemenjace. Hvale ga po forumima.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno mislim da je sapun zdraviji od kupke jer ne ostavlja sloj na kozi kao kupka. Mi koristimo kupku jedino zato sto je prakticnije. A sto se "jacine" tice, snow, ne brini, ne skidas kamenac nego dnevni sloj znoja i prasine sa deteta, i ti da koristis decju kozmetiku, isti efekat bi imala, mozda bi ti se samo kosa teze rascesljavala jer ona nema dodataka regeneratora i sliscnih stvari. Ja sam dugo, dugo koristila bebi kozmetiku za sebe ovako matora jer mi predivno mirise, nisam nikakvu razliku primetila u kvalitetu kose i koze.

snowhite, svejedno i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim isto sto se tice sapuna i kupke, Marg. Al evo mitko kaze da sapun ne valja, da je kupka bolja. I ajd sad ti znaj sta da koristis. Sta je kao bolje.

Jel neko koristio Kosili? Meni se njihov miris strasno svidja al sve nesto bjezim od njihovih proizvoda(imam u glavi da su ga nekad davno javno kudili:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kozmetika za bebe je blaza od ostale, a sapun je svakako bolji od kupke, jer ne sadrzi dodatne sastojke koji kupku "drze" u tecnom stanju. druga je stvar sto se sapun uzima u ruke vise puta, pa se neko gadi ili se plasi da na njemu ostaju bakterije i sl. u kucnim uslovima mislim da je to nebitno, cvrsti sapun na javnom mestu je i meni gadan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd da pitam ovdje posto ne nadjoh slicnu temu.

Cime perete kosicu starijoj djeci?(recimo od tri godine pa na dalje). Pretpostavljam tijelo sapunom ili...ne?

Mi koristimo baby kozmetiku...najvise volim Kosili...ja nisam cula nista lose za njega sad prvi put. Do sest meseci smo koristili deciji sapun onaj klasicni,najpoznatiiji Merima proizvodjac. Sad koristimo i kosili i evi sad bas prekjuce sam kupila johnsons...ali ga kupam i kupkama. Becutan,kosili,nivea,tenera...samo da su baby. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, radiš kako mislis da treba. Na sve starne ces čuti drugačije savete. Sto se tice sapuna, meni je susio bas fest kožu, a nemam suv tip koze. Tako da sam ja davno prestala da koristim pa deci nisam ni htela da uzimam. Uzmem samo najjednostavniju kupku bez konzevransa, bez parabena, da ne peku oci, bez parfema i da bude za novirodjancad jer mislim da tu najviše paze sta stavljaju . Tek da mirise kasnije kada su veći, kao bepci nista mirisljavo. 

I eto, bakterije i to kako stoji sapun mi je grozno. Ne mogu ni da ga gledam. Kad vidim kod moje sveki sapun u onoj plastici na lavabou protresem se.

Kad beba samo koristi to mi je donekle ok, ali opet stoji. 

Da naprave za jednokratnu upotrebu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.