Bebi kozmetika

odgovora

Objavljeno

Vidiš, nisam se setila a razlog što se ne setim je verovatno i to što ga ne viđam po radnjama po Bg-u....

E...lupiš i ostaneš živa... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E...lupiš i ostaneš živa... :D

Prosto ne mogu da pomislim drugačije :D

Mislila sam na šamponjeru :P Često mi se dešava da se nečeg setim tekar kad vidim!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosto ne mogu da pomislim drugačije :D

Mislila sam na šamponjeru :P Često mi se dešava da se nečeg setim tekar kad vidim!!! :P

Nemoj sutra da ti ga donesem... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj sutra da ti ga donesem... :D

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja korisim Penaten od početka i mogu vam reći da sam prezadovoljna. Svekrva mi donosi iz Njemačke ali ima ga i ovde(u Bosni) po radnjama, samo što je poskup. Mada dječja kozmetika dugo traje, tako da ne igra neku važnu ulogu. Skoro sam svog bebaća počela kupati kozjim sapunom, ručno rađenim, jer je imao upalu potkožnog tkiva (ne znam kako to zaradi), pa sam na netu našla da je izuzetno dobar za osjetljivu kožu. U suštini, mislim da nema loše kozmetike za bebe, i nas su mame kupale Koslijem :) Cmok svim bebaćima i želim da dobiju puno paketića za Božić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam obisla sve apoteke u kraju, i svuda isti odgovor - nestasica SebaMed proizvoda.......tako da nisam uspela da nadjem sapun koji koristimo od kada se Jana rodila. Apotekarka mi je preporucila neki sapun firme Penaten, pa sam njega kupila. Ima li neko iskostvo sa Penaten kozmetikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste poceli sa koriscenjem kupke?Ja imam kuci niveinu kupku (soft bath) pa me zanima da li sme beba od mesec dana da se kupa sa njom?Do sad smo koristili samo merimin deciji sapun ali on mi ne mirise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam obisla sve apoteke u kraju, i svuda isti odgovor - nestasica SebaMed proizvoda.......tako da nisam uspela da nadjem sapun koji koristimo od kada se Jana rodila. Apotekarka mi je preporucila neki sapun firme Penaten, pa sam njega kupila. Ima li neko iskostvo sa Penaten kozmetikom?

Ovde je Penaten bas,bas zastupljen. Iskreno ja i nisam nesto bila zadovoljna sa njim. Pogotovo kreme njihove nisu bas nesto. Vise sam za Niveu ili Chicco,mada ovde chicco nema kozmetiku u prodaji.

Pocela sam sa kupkom kada su imale oko mesec dana. Vladana tvoja beba koliko vidim ima jako osetljivu kozu,mozda ne bi trebalo jos da koristis kupku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je Penaten bas,bas zastupljen. Iskreno ja i nisam nesto bila zadovoljna sa njim. Pogotovo kreme njihove nisu bas nesto. Vise sam za Niveu ili Chicco,mada ovde chicco nema kozmetiku u prodaji.

Pocela sam sa kupkom kada su imale oko mesec dana. Vladana tvoja beba koliko vidim ima jako osetljivu kozu,mozda ne bi trebalo jos da koristis kupku

Sacekacu jos malo da poraste i da je prodje ojed na guzi.Moguce da imamo problem sa osetljivom kozom. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kad ce u apoteke stici Sebamed? Danas sam obisla tri Lilija i dve apoteke, nigde nema Sebamed. Meni konkretno treba krema protiv ojeda. Pri kraju smo, a ta nam je najbolja. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna kad ce u apoteke stici Sebamed? Danas sam obisla tri Lilija i dve apoteke, nigde nema Sebamed. Meni konkretno treba krema protiv ojeda. Pri kraju smo, a ta nam je najbolja. :(

Ja videla tvoj post...pa kada sam išla u apoteku, pitam za kremu, kažu da je nestašica i da ne znaju kada će je biti u prodaji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam. Sebamed ima u Celsius apotekama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam piala na temi o emulgatorima i GMO , ali niko verovatno nije video, zanima me šta mislite o tome?

Našla sam slučajno na nekom forumu o štetnim sastojcima kozmetike. Pominju izvesne PARABENE i njihova jedinjenja, kako su izuzetno opasna, jer utiču na hormone... Kad sam pogledala sastav svoje šminke, skoro na svakoj je bio neki paraben iako je recimo Max factor u pitanju... . Na jednoj dečijoj kremi našla sam takođe te parabene... A na Niveinom mleku za telo za bebe prvo što piše je: "bez parabena"!!! tu sam se baš zamislila!

... Moramo ipak da čitamo šta piše sitnim slovima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam piala na temi o emulgatorima i GMO , ali niko verovatno nije video, zanima me šta mislite o tome?

Nažalost...verovatno tog parabena' ima u većini proizvoda <_< ...moram obratiti pažnju na to <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam piala na temi o emulgatorima i GMO , ali niko verovatno nije video, zanima me šta mislite o tome?

ja mislim da o tome mora da se vodi racuna. sto manje kozmetike upotrebljavati to bolje. ja sam napravila gresku jer sam odmah pocela da koristim omeksivac, vlazne maramice... ali, kada se petra rodila nisam razmisljala o tome, tek od pre mesec-dva sam pocela. ne radi se tu samo o parabenima, vec i o mnogim drugim stetnim sastojcima. a ima ih u bebi kozmetici. zato oprez, nije to bas bezazleno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ovome sam piala na temi o emulgatorima i GMO , ali niko verovatno nije video, zanima me šta mislite o tome?

ja mislim da o tome mora da se vodi racuna. sto manje kozmetike upotrebljavati to bolje. ja sam napravila gresku jer sam odmah pocela da koristim omeksivac, vlazne maramice... ali, kada se petra rodila nisam razmisljala o tome, tek od pre mesec-dva sam pocela. ne radi se tu samo o parabenima, vec i o mnogim drugim stetnim sastojcima. a ima ih u bebi kozmetici. zato oprez, nije to bas bezazleno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da o tome mora da se vodi racuna. sto manje kozmetike upotrebljavati to bolje. ja sam napravila gresku jer sam odmah pocela da koristim omeksivac, vlazne maramice... ali, kada se petra rodila nisam razmisljala o tome, tek od pre mesec-dva sam pocela. ne radi se tu samo o parabenima, vec i o mnogim drugim stetnim sastojcima. a ima ih u bebi kozmetici. zato oprez, nije to bas bezazleno...

Da, nešto sam "proguglala" (kakav izraz,(!) Vuk K. bi se onesvestio:)) i nije ni malo naivno. Ne bih sad da kujem ovde neke teorije zavere, ali treba da se povede računa, bar sad dok su deca mala i osetljiva. Ono, ne valja da ih baš držimo pod staklenim zvonom. Međutim, opet sve sami biramo, zar ne? ;)

A kad već pominješ maramice, Jakovu je stalno bio ojed od njih, kad smo ih izbacili i ojed je nestao.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Da, nešto sam "proguglala" (kakav izraz,(!) Vuk K. bi se onesvestio :)) i nije ni malo naivno. Ne bih sad da kujem ovde neke teorije zavere, ali treba da se povede računa, bar sad dok su deca mala i osetljiva. Ono, ne valja da ih baš držimo pod staklenim zvonom. Međutim, opet sve sami biramo, zar ne? ;)

A kad već pominješ maramice, Jakovu je stalno bio ojed od njih, kad smo ih izbacili i ojed je nestao.:)

Ma naravno da ih ne mozemo drzati pod staklenim zvonom. Ali ovde je ipak hemija u pitanju, nije kao nekad, kad su jedine opasnosti bile bakterije, virusi... Zato se sada i javlja vise alergija kod dece. Tako da bar od toga mozemo decu zastiti, jer nije prirodno unositi im toliko hemikalija. Ja sam, kazem, napravila gresku, pa o tome nisam vodila racuna, ali sada se ispravljam. Citam obavezno sastav svega sto koristim za bebu, bilo za jelo ili kozmetiku. Omeksivac sam svela na minimum, vlazne maramice jos koristim, ali i njih cu se resiti. STO PRIRODNIJE TO BOLJE !!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo chichovu kozmetiku,i kupku i mleko za telo,ali se posle kupanja sa njom pojavi crvenilo,koje brzo i nestane.Planiram fissanovu da probam jer mislim da je blaza...Ima li neko iskustva sa Fissanovim preparatima?A volela bih takodje da znam,da li joj nije rano za neku kremicu za mazanje lica?Ja sam kupila penaten,cula sam da je jako dobar,sad ne znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da o tome mora da se vodi racuna. sto manje kozmetike upotrebljavati to bolje. ja sam napravila gresku jer sam odmah pocela da koristim omeksivac, vlazne maramice... ali, kada se petra rodila nisam razmisljala o tome, tek od pre mesec-dva sam pocela. ne radi se tu samo o parabenima, vec i o mnogim drugim stetnim sastojcima. a ima ih u bebi kozmetici. zato oprez, nije to bas bezazleno...

Imas La roche kozmetiku koja je bez parabena i kojekakvih mirisa. Ja sam prezadovoljna. Koristim i za decu a pocela sam i sebi da kupujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste poceli da mazete bebi lice sa nekom kremom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja joj lice mazem od rodjenja jekodermom,uvek posle kupanja.A preko dana sada kada je toplo,ukoliko idemo napolje,zastitnom kremom SEBAMED.Jekoderm je po meni najbolji za kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste poceli da mazete bebi lice sa nekom kremom?

Mi smo od rodjenja koristili Chicco pa kad nam se pojavio ekcem na obrazima dobili od dr galsana kremu koja moze da se koristi za celo telo i za lice , sad koristimo za lice nju a ostalo chicco , nekako sam navikla na njen miris i bas bi mi nedostajala kad bih morala da je menjam ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na odgovorima:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam negde procitala da iako pise da kozmetika za bebe ne sadrzi mirise, da to ne znaci da ih ne sadrzi uopste, nego da su hipoalergeni. Kupovala sam neke proizvode sto su kao bez mirisa, a itekako sam osecala miris, nije nesto jak ali postoji, cak je vise smrad na nesto kiselo nego miris <_< Tako da ja nesto nisam uverena u potpunu bezbednost tih proizvoda i gledam da ih ne koristim previse za bebu, narocito po vrucinama. Podrucje ispod pelena mazem Sudocrem-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.