Bebi kozmetika

odgovora

Objavljeno

Najbolja kozmetika je definitivno HiPP-ova. Samo teško se nalazi. Ima je u Aksama i pojedinim apotekama i tamo je baš povoljna i cena. Mi kupili u Hrvatskoj pa nastavili da koristimo. Prezadovoljni smo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristimo Natusan kozmetiku,to je u stvari Johnson&Johnson za Skandinaviju.Veoma sam se razocarala jer je ovde sva bebi kozmetika bez mirisa :blink:

Bebi kozmetika i ne treba da mirise jako. Parfemi mogu da iritiraju osteljivu dečiju kožu. Tako da ako možete da birate uzimajte kozmetiku bez parfema ili onu koja je blago parfemisana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime mazete bebi lice... Uni je dosta suva koza po obrazima i crvena pretpostavljam od kasica, mazem joj pavlovicevu ali nesto ne pomaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime mazete bebi lice... Uni je dosta suva koza po obrazima i crvena pretpostavljam od kasica, mazem joj pavlovicevu ali nesto ne pomaze...

Mi mazemo sa sbemed kremom za lice.

A evo sta mene zanima....ja sam jos dok sam trudna bila kupila celu sebamed klekciju, ali nam je patronazna sestra rekla da je dok je mala kupamo samo sa tim sebamed sapunom, i kosicu, i telo.....i ja i dalje tako radim, a na ove ostale njihove proizvode sto sam kupila se polako hvata prasina ;) Zanima me da li da pocnem da koristim kupku i sampon??? Kada ste vi pocele da ih koristite?

I jos jednom da postavim ovde pitanje, posto mi niko nije odgovorio na temi o ojedu guze, gde mogu da kupim Sudocrem kremu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mazemo sa sbemed kremom za lice.

Htedoh reci sebamed ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase prvo kupanje je obavila patronazna tad sam joj izvadila sve..kupku, sampon, i sapun tvrdi taj sve chicco jer to koristimo, ona je uzela sapun i rekla ja sam " ja sam stara skola pa ovim kupam najradije vi mozete cim hocete"..tako i radim sad koristim kupku 2u 1 tim je i kupam i kosicu,tako da mozete slobodno mogli ste vec davno ;) a za tu kremu ne znam :)

Hvala Milce!!!

Ta Sudocrem krema je feeeeeeenomenalna za ojed!!! Potrazi je, evo ti slovenacki sajt: http://www.sudocrem.com/slovenia/kazalo.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam u kuci uzorak malo pakovanje dobila sam u paketu iz porodilista nikad nisam ni pogledala sta je :) a Tari je malo crvena guza bas sad :) tako da hvalaaaaaaaa

Da sudo krema je odlicna, narocito za ojede. Stiti od 7 vrsta bakterija. Grci se kunu u nju, ali ja najvise volim nasu Pavlovicevu mast i jekoderm :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mazemo sa sbemed kremom za lice.

A evo sta mene zanima....ja sam jos dok sam trudna bila kupila celu sebamed klekciju, ali nam je patronazna sestra rekla da je dok je mala kupamo samo sa tim sebamed sapunom, i kosicu, i telo.....i ja i dalje tako radim, a na ove ostale njihove proizvode sto sam kupila se polako hvata prasina ;) Zanima me da li da pocnem da koristim kupku i sampon??? Kada ste vi pocele da ih koristite?

I jos jednom da postavim ovde pitanje, posto mi niko nije odgovorio na temi o ojedu guze, gde mogu da kupim Sudocrem kremu?

Mi smo po rođenju koristili Bekutan, ali smo nakon dve nedelje prešli na Sebamed jer nam Bekutan nije prijao. Odmah smo počeli sa kupkom. I za telo i za kosicu i tako i danas radimo. Kupila sam joj i Sebamed običan sapun, ali pošto sam se ja navukla na taj divan miris - ja sam ga potrošila :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogme ja namzala oko 18 h :) i vec sad kad sam je presvlacila smanjilo se :unsure: , i to bas, a vucemo to crvenilo ima 2 nedelje posle proliva, mi imamo ovde za kupiti samo Pavlovicevu sa kamilicom meni onako i nije nesto ili joj se koza zaspitila...Slovencima je br.1 Bepanten :)

Bepanten je ok, ali sudo krema je sudo krema. Narocito za vece ojede prilikom proliva. Ajde nadam se da ce joj se skroz povuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime mazete bebi lice... Uni je dosta suva koza po obrazima i crvena pretpostavljam od kasica, mazem joj pavlovicevu ali nesto ne pomaze...

Bekutan kremom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mazemo sa sbemed kremom za lice.

A evo sta mene zanima....ja sam jos dok sam trudna bila kupila celu sebamed klekciju, ali nam je patronazna sestra rekla da je dok je mala kupamo samo sa tim sebamed sapunom, i kosicu, i telo.....i ja i dalje tako radim, a na ove ostale njihove proizvode sto sam kupila se polako hvata prasina ;) Zanima me da li da pocnem da koristim kupku i sampon??? Kada ste vi pocele da ih koristite?

I jos jednom da postavim ovde pitanje, posto mi niko nije odgovorio na temi o ojedu guze, gde mogu da kupim Sudocrem kremu?

mogu ja da ti dam :P salim se imas u skoro svim apotekama ja sam je u Lazarevcu nasla.Koristila sam je detetu i za ekcem ali je bolja mustela i naravno kozji sapun.elem sudokrem 60gr. oko 350 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime mazete bebi lice... Uni je dosta suva koza po obrazima i crvena pretpostavljam od kasica, mazem joj pavlovicevu ali nesto ne pomaze...

da to crvenilo nije mozda ekcem,tu pavloviceva samo odmaze jer zatvara kozu,probaj kozji sapun da nađes i ne treba ti nikakva krema jer on sadrzi u sebi 3-4 vrste ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje ulje za temenjacu koristite?Mom bebanu se peruta koza glave jel to temenjaca?I kako se koristi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje ulje za temenjacu koristite?Mom bebanu se peruta koza glave jel to temenjaca?I kako se koristi?

Koristila sam Bekutanovo ulje za bebe. Zagreje se malo ulja, namaže bebi 15ak minuta pre kupanja, a onda joj posle kupanja četkom, ili češljem za bebu lagano skidati temenjaču. Postupak ponavljaš nekoliko dana ako treba, ne skida se sve "odjednom" da se bebi ne bi iritirala koža od češljića, četke.

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=161

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje ulje za temenjacu koristite?Mom bebanu se peruta koza glave jel to temenjaca?I kako se koristi?

bilo koje bebi ulje, ja sam chicco jer sam to imala. sat vremena pre kupanja utrljas bebi na glavu i posle kupanja nezno iscetkas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koje ulje za temenjacu koristite?Mom bebanu se peruta koza glave jel to temenjaca?I kako se koristi?

Ja sam koristila pavlovicevu,tako mi je rekla i patronazna i pedijatrica.Svako vece pre kupanja namazes mast,sacekas malo da upije pa onda lagano protrljas peskirom kosicu i prodjes cesljicem.Ja sam tako radila i vrlo rano nam se sredila temenjaca nismo imali nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel perete bebi svaki dan kosu?Ja da???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel perete bebi svaki dan kosu?Ja da???

Ja jesam do godinu dana... Nije ni imao neku kosicu pa smo više prali glavu nego kosu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel perete bebi svaki dan kosu?Ja da???

Ja da, do godinu dana svako vece sam ga kupala i prala kosicu,mozda samo par puta smo praskocili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi mazemo sa sbemed kremom za lice.

Mazala sam joj i seba med kremom ali joj ne pomaze koza joj je i dalje crvena po obrazima i suva... Ne znam sta da joj mazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazala sam joj i seba med kremom ali joj ne pomaze koza joj je i dalje crvena po obrazima i suva... Ne znam sta da joj mazem...

ako je suva, probaj malo pavlovićeve, ona je masna i možda pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad bas citam u nekom casopisu o bebama da je koza suva i crvena po licu jedan od znakova nicanja zubica, mozda je od toga, pa bolje da ne mazes..

Pa moguce je ova jedinica je sve blize...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da niko ne pominje PENATEN proizvode, moje bebe stizu uskoro, ja sam za sada sve kupila od penatena, sad vise neznam dal je to bilo pametno??? vidim da niko ne spominje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru, ma probacemo sa penatenom i onda cemo videti dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru, ma probacemo sa penatenom i onda cemo videti dalje

Vidiš, nisam se setila a razlog što se ne setim je verovatno i to što ga ne viđam po radnjama po Bg-u....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.