Da li je pametno davati deci citrusno voce???????

odgovora

Objavljeno

Pa sta mislite kako banane dospju na nase podrucje i to jos uvjek budu zelene? oNE SE POTAPAJU U BAZENE SA PESTICIDIMA, TAKO POTOPLJENJE STOJE NEKO VRIJEME, ZATIM SE SPREMAJU NA BRODOVE i salju dalje u svijet. Na ovaj nacin se sprjecava sazrjevanje voca i njegovo truljenje. Mozda ste primjetili ali limun i narandza u pojedinim kaficima stoje u kofi sa vodom da bi iz njih izasli svi otrovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta mislite kako banane dospju na nase podrucje i to jos uvjek budu zelene? oNE SE POTAPAJU U BAZENE SA PESTICIDIMA, TAKO POTOPLJENJE STOJE NEKO VRIJEME, ZATIM SE SPREMAJU NA BRODOVE i salju dalje u svijet. Na ovaj nacin se sprjecava sazrjevanje voca i njegovo truljenje. Mozda ste primjetili ali limun i narandza u pojedinim kaficima stoje u kofi sa vodom da bi iz njih izasli svi otrovi!

Ma znam ja to... Al nisam mislila da se toliko truje?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam ja to... Al nisam mislila da se toliko truje?!

Pa evo npr, domaca jabuka komercijalno uzgojena se prska poslije svake kiše. Nekada se zna desiti da padne kiša 30 puta pa ti računaj koliko je to otrova!!!

Kada god kupuješ voće i povrće biraj ono koje napadaju crvi jer crv nece na otrov .... Dakle istackane i male jabuke, izbusene mrkve itd su u principu najzdraviji. Jesu ružni i fakticki trecinu bacis ali bar znas da je zdravo i nije prskano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Limun i pomorandza se u kaficima drze u vodi da bi duze trajal, jer kad stoje na vazduhu onda vrlo brzo pobudjaju.

Ovih dana jedemo mandarine i ne mogu a da ne primetim kako kad god ljustim mandarine, po rukama mi ostane toliko one narandzaste boje, koja se jedva skida i pod vodom, i to sam cula da je sve zbog prskanja, i da je to ustvari otrov!

R@D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Limun i pomorandza se u kaficima drze u vodi da bi duze trajal, jer kad stoje na vazduhu onda vrlo brzo pobudjaju.

Ovih dana jedemo mandarine i ne mogu a da ne primetim kako kad god ljustim mandarine, po rukama mi ostane toliko one narandzaste boje, koja se jedva skida i pod vodom, i to sam cula da je sve zbog prskanja, i da je to ustvari otrov!

Imam ja jednu anegdotu....Prije večernjeg izlaska ja se najela mandarina....ulazim u disko klub i sva blješim pod fluroscentnim svijetlom...ono što je mandarina prskala to je svijetlilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozno...Moja deca jedu mandarine kao blesave...moracu to malo da redukujem da i one ne zasvetle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo npr, domaca jabuka komercijalno uzgojena se prska poslije svake kiše. Nekada se zna desiti da padne kiša 30 puta pa ti računaj koliko je to otrova!!!

Kada god kupuješ voće i povrće biraj ono koje napadaju crvi jer crv nece na otrov .... Dakle istackane i male jabuke, izbusene mrkve itd su u principu najzdraviji. Jesu ružni i fakticki trecinu bacis ali bar znas da je zdravo i nije prskano.

O da, moj komsija prska jabuke jednom sedmicno, nekada i vise puta, pa vi racunajte koliko ima od marta do avgusta ili septembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedam pesticida koji se

koriste za citrusno voće smatra se visoko i umjereno rizičnim za djecu mladu

od 14 godina.

http://www.alternativa-forum.com/stetne-na...html#post184710

Mozda je ovo istina,ali ne mozemo u svemu traziti sta ne valja,pa onda nista ne bi mogli pojesti.

Mozda je to sto ostaje narandzasto po rukama sasvim normalno,ostaje nam i od cvekle i ruke nam pocrne od krompira itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je sve zagađeno iz prostog razloga što su zagađeni vazduh, zemlja i voda. Može neko da ne prska voće i povrće, ali na njega će padati zagađena voda iz kiše... Čovek mora da se prilagodi tim uslovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da je sve zagađeno iz prostog razloga što su zagađeni vazduh, zemlja i voda. Može neko da ne prska voće i povrće, ali na njega će padati zagađena voda iz kiše... Čovek mora da se prilagodi tim uslovima.

Da a i zbog svih tih zagadjenja mora sve da se prska inace drugacije ne bi opstalo.Nekada je sve uspevalo bez prskanja,sada je to prosto nemoguce plod ne moze da se izvede do kraja ili tesko opstaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je ovo istina,ali ne mozemo u svemu traziti sta ne valja,pa onda nista ne bi mogli pojesti.

Mozda je to sto ostaje narandzasto po rukama sasvim normalno,ostaje nam i od cvekle i ruke nam pocrne od krompira itd.

Bas tako. A ja da sama gajim banane mislim da mi ne bi uspelo :lol:

Kao sto Kristal rece, covek mora da se prilagodi tim uslovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li postoji dnevni limit koliko dete sme da pojede mandarina?

I da li detetu treba ograničavati unos citrusnog voća? Pri tome je stolica deteta sasvim u redu, i nema nikakvih drugih problema sa konzumiranjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li postoji dnevni limit koliko dete sme da pojede mandarina?

I da li detetu treba ograničavati unos citrusnog voća? Pri tome je stolica deteta sasvim u redu, i nema nikakvih drugih problema sa konzumiranjem.

Ja ne mogu da ti odgovorim na ovo jer moja dec dnevno moguda pojedu mandarina i kivija u ogromnim kolicinama. :unsure: Najvise me iznenadjuje ovo najmladje, uh sto taj voli voce. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu da ti odgovorim na ovo jer moja dec dnevno moguda pojedu mandarina i kivija u ogromnim kolicinama. :unsure: Najvise me iznenadjuje ovo najmladje, uh sto taj voli voce. :rolleyes:

I meni Stefan isto - obožava.... Ma komšinica mi ubacila crv sumnje.... Jer i moja zaova tamani mandarine, kaže da bez obzira na uzrast, ne sme više od dve... Zaova i ja smo bile :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detetu jos uvek nisam dala kivi,ona uskoro puni godinu dana, ne znam da li da probam,mm nije za to zbog straha od alergije. Jede pomorandze i mandarine i nema nikakvih reakcija niti na bilo koje drugo voce. Mislila sam da joj da prvo napravim vocni jogurt ili je mozda bolje da proba sam kivi? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Detetu jos uvek nisam dala kivi,ona uskoro puni godinu dana, ne znam da li da probam,mm nije za to zbog straha od alergije. Jede pomorandze i mandarine i nema nikakvih reakcija niti na bilo koje drugo voce. Mislila sam da joj da prvo napravim vocni jogurt ili je mozda bolje da proba sam kivi? <_<

moje dete od 9 meseci jede kivi. i to ga obozava, ali mi smo iz nekog drugog razloga radili alergo test koji je izmedju ostalog obuhvatio i kivi i kad sam videla da nije alergican po malo sam mu pocela davati. sad vec pojede ceo manji kivi za uzinu i neverovatno koliko mu se svidja i bukvalno trazi jos- mada, njemu se sve svidja !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj juce dala kivi i nije bilo nikakve reakcije!:) Svideo joj se kivi,dva je smazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kivi razređuje stolicu (to sam ovde na forumu saznala :rolleyes: ) i super što deca hoće da ga jedu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte svojim decima toliko braniti dal da dajem ili ne,ako dete nije pokazalo alergiju do sada znaci mala je verovatnoca da ce biti alergicno na nesto,pod alergijom kod novih namirnica se podrazumeva i tecna stolica proliv.

Kivi sam dala na 15meseci puni ali ni dan danas ne voli nesto slabo jede voce sadda ali je dobro.mùandarine sam dala sa 8meseci i ako joj nisam dala a vidi ondak vristi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.