Kako povecati plodnost prirodnim putem

odgovora

Objavljeno

MM ručka tu mućkalicu već mesec dana :rolleyes:

Lepo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila i kad god me mm pita "jel ima nesto slatko?" ja mu kazem "ima" :D

Ja kad sam mm spomenula ovaj recept i povezala ga sa jekićinim trojkama on se us*** :lol: neće da pravim ovo :lol: ali, k'o da se on nešto pita B) ova smesa je generalno jako zdrava, puna vitamina, poboljšava opšte stanje i plodnost, u svakom slučaju ne može da škodi, mogu samo jajne ćelije, kao i spermatozoidi da budu boljeg kvaliteta.

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se razmišljam da napravim :D neće da škodi a možda odma' završim pos'o :DB)

:lol: :lol: :lol: Pa to! jekic je uzimala supenu kasiku (2x dnevno) pa sad ima 3 bebice u tibi, ja cu kafenu, i jedna beba mi zavrsava pos'o! :D

Ja jedino nisam stavila semenke bundeve jer to ovde nema da se kupi neslano :blink: , pa sam pokusala da ljustim slane, ali to bi bio Sizifov posao, pa odustala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala me zena u zdravoj hrani, gde sam sve to kupovala :"jel Vi to pravite vitaminsko-energetsku bombu?" :lol: O daaaaaaaa :P

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Pa to! jekic je uzimala supenu kasiku (2x dnevno) pa sad ima 3 bebice u tibi, ja cu kafenu, i jedna beba mi zavrsava pos'o! :D

Ja jedino nisam stavila semenke bundeve jer to ovde nema da se kupi neslano :blink: , pa sam pokusala da ljustim slane, ali to bi bio Sizifov posao, pa odustala.

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece vam faliti nista ni od supene ;) Samo moram da napomenem da med i sve smese sa medom treba mesati i uzimati drvenom ili plasticnom kasikom, nikako metalnom!

To znam. To je jako bitno! Svekar se bavi pcelarstvom (i moj tata, dok je bio mladji), tako da ja inace jedem med svaki dan, ali ova kombinacija sa suvim vocem je preslatko slatka! (mada i meni cesto padne secer u toku dana, pa bolje to nego Milka sa keksom <_< )

Ja sam pravila i kad god me mm pita "jel ima nesto slatko?" ja mu kazem "ima" :D

:lol:

A ovaj moj nesto slabo jede slatkise.. Izgleda cu pored tegle morati da drzim oklagiju! <_<

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala me zena u zdravoj hrani, gde sam sve to kupovala :"jel Vi to pravite vitaminsko-energetsku bombu?" O daaaaaaaa

:lol: :lol: :lol:

To znam. To je jako bitno! Svekar se bavi pcelarstvom (i moj tata, dok je bio mladji), tako da ja inace jedem med svaki dan, ali ova kombinacija sa suvim vocem je preslatko slatka! (mada i meni cesto padne secer u toku dana, pa bolje to nego Milka sa keksom <_< )

:lol:

A ovaj moj nesto slabo jede slatkise.. Izgleda cu pored tegle morati da drzim oklagiju! <_<

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nesto razmisljam, kakve su u stvari ovo budalastine..

Kao direktno nacin zivota, ishrana i tako to utice na plodnost.. hmm

Утиче,сигурно,али и утиче и генетика.

Pa uzmimo za primer rome(veci deo njih) ..mislim nemam nista protiv njih, al realno kakve crne oni vitamine unose, pa pushe kao deca vec, zive u nehigijenskim uslovima, a o zdravoj ishrani da ne pricam, pa opet imaju dece koliko 'oces..

Пар ствари се ту заборавља а то је да они доста раније постају родитељи што је један од предуслова за потомство. Није исто када жена почне да прави бебу када је најздравија са 16 - 17 - 18 или са 30! У осталом, природа је то одредила кроз циклусе, који почињу са 13 - 14 тако да су са 16 - 17 потпуно спремни за репродуктивни циклус.

Друга ствар, код њих нема не плодних мушкараца :P или има али се не зна, јер, то одради комшија ;)

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Утиче,сигурно,али и утиче и генетика.

Пар ствари се ту заборавља а то је да они доста раније постају родитељи што је један од предуслова за потомство. Није исто када жена почне да прави бебу када је најздравија са 16 - 17 - 18 или са 30! У осталом, природа је то одредила кроз циклусе, који почињу са 13 - 14 тако да су са 16 - 17 потпуно спремни за репродуктивни циклус.

Друга ствар, код њих нема не плодних мушкараца :P или има али се не зна, јер, то одради комшија ;)

Свако добро!

:lol: :lol: :lol:

Ciganin je, 'al najlepsi!!! :D

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам мог терала ујутру и увече да једе, сам није хтео али кад се разбеним морао је, јер сам се драла ко луда, рекла сам му да кад ја могу да прођем кроз свакаве прегледе он ваљда може да једе слатко :angry:

Probacu tvoju metodu! :D

Ili cu krisom da mu stavljam u sladoled, posto njega tamani, pa rastura! Valjda nece da provali! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Како расиститички :angry: :angry: :angry:

Заиста непримерено!!!!!

Ништа ту није расистички, то се дешава и код белих, црних, зелених, карираних и каквих год хоћете раса, једноставно, природна селекција :lol:

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala me zena u zdravoj hrani, gde sam sve to kupovala :"jel Vi to pravite vitaminsko-energetsku bombu?" :lol: O daaaaaaaa :P

:lol: Pa to, trebala si da joj kažeš, " O da, biće bomba u vidu veeelike Bete iz krvi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Pa to, trebala si da joj kažeš, " O da, biće bomba u vidu veeelike Bete iz krvi :D

:lol::lol::lol::lol:

A inače MM tamani slatko, tako da će plivači postati brzaći :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol::lol:

A inače MM tamani slatko, tako da će plivači postati brzaći :lol:

Blago tebi! Ovaj moj kupi slatkise, pa sve moram da pojedem ja...jadna ja! <_<

Можеш у палачинке да стављаш, мој је јео тако и то више од једне кашике :lol:;)

U super ideja!!! Palacinke voli. Hvala jekic! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ваљда умем да читам, односило се на Роме.

Мени више немојте пожелети никакво добро, од таквог огорченог, и злобног човека ја то неочекујем.

Шта сте Ви пронашли злобно у предходном коментару? Шта су Роми?

Ви вероватно промените радио станицу или изађете из ресторана када се пева "циганка сам мала" или "ево банке цигане" јер, то је "политички некоректно". Већина таквих који се боре за права ЦИГАНА уствари и нису никавки борци ни за каква права већ поводљиве особе које олако прихватају сваки вид пропаганде, НА ЖАЛОСТ.

У осталом, ја желим Вама као и сваком циганину свако добро, јер љуби ближњега свога, човек је мио ма које вере био!

Неке студије показују да је чак свако 7 дете од неког другог родитеља а не од оног који га је "признао", тако да то НИКАКВЕ ВЕЗЕ НЕМЕ СА ЦИГАНИМА!

СВАКО ДОБРО!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ваљда умем да читам, односило се на Роме.

Мени више немојте пожелети никакво добро, од таквог огорченог, и злобног човека ја то неочекујем.

Неке студије показују да је чак свако 7 дете од неког другог родитеља а не од оног који га је "признао", тако да то НИКАКВЕ ВЕЗЕ НЕМЕ СА ЦИГАНИМА!

СВАКО ДОБРО!

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Рекла сам да мено више не пожелите никаво добро, од вас не очекујем ником да желите стварно добро.

Сваком своје, како год он то пожелео, нека је добро!

Роми су народ као и сваки други, ваша расистичка примедба која се односила искључиво на њих нека вам служи на част, и показује још једном каква сте ви особа. И не правите ме више идиотом, очигледно је шта сте рекли.

РОМИ не постоје као народ, уствари, можда и постоје, негде у земљи РОМАЛИЈИ али, у принципу онда би требали да се другачије зову на пример у ЕНГЛЕСКОЈ, што би били ЏИПСИ!? Што и тамо неби били РОМИ него само у Србији!? Но добро, то је већ друга тема.

Друга ствар, код њих нема не плодних мушкараца или има али се не зна, јер, то одради комшија ;)

Где је овде да се односи на друге народе, ја то не видим, односи се искључиво на Роме.

У следећем коментару сам Вам појаснио да се не односи ИСКЉУЧИВО НА ЦИГАНЕ, таквих примера има у СВИМ НАРОДИМА.

Иначе, погледајте рецимо филм, "Скупљачи перја", "Дом за вешање" и биће Вам неке ствари јасније из живота поменуте популације.

Код других народа, свест о моралним принципима па и кроз хришћанство мало ту причу о браку као заједници једног мушкарца и жене не даје баш много простора да се о таквим стварим разговара а и ако се негде нешто чује, то остаје тако како је.

Узгред, скоро сам чуо једну причу о таксисти из БГ кога је оптужила нека девојка да је силовао. Он се бранио да није, она остала трудна родила дета, урадили анализу и испоставило се да он није отац али и да не може да има децу! А у кући, троје одрасле деце!!! Значи, не дешава се то само код ЦИГАНА, него и код других народа, али, опет кажем, не прича се о томе, некада да би се жене заштитиле, некада и сам мушкарац жели да има потомство итд.

Свако добро! (онима који читају) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, nemoj se nervirati. Nije papagaj mislio nista lose, vise je to bila kao sala. A iskreno sto se mene tice - cigane, Rome ili kako god hocete - ne volim! Iz milion i jednog razloga...Nek su zivi i zdravi, ali vecinom su to neradnici, navikli da kukaju i traze od drzave. U ovoj zemlji, samo vredni, radni i posteni nemaju prava. I kada se normalni ljudi izbore za svoja prava, onda mogu da dodju na red oni koji nista ne rade i nece da rade, homoseksualci, tranvestiti i ostali...

Ali ovde je tema kako povecati plodnost. Tu bismo stosta mogli nauciti od mnogoljudnih naroda...

Пилче voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, nemoj se nervirati. Nije papagaj mislio nista lose, vise je to bila kao sala. A iskreno sto se mene tice - cigane, Rome ili kako god hocete - ne volim! Iz milion i jednog razloga...Nek su zivi i zdravi, ali vecinom su to neradnici, navikli da kukaju i traze od drzave. U ovoj zemlji, samo vredni, radni i posteni nemaju prava. I kada se normalni ljudi izbore za svoja prava, onda mogu da dodju na red oni koji nista ne rade i nece da rade, homoseksualci, tranvestiti i ostali...

Ali ovde je tema kako povecati plodnost. Tu bismo stosta mogli nauciti od mnogoljudnih naroda...

између осталог и од цигана.

Нажалост, што се тиче права, потпуно се слажемо!!!

ХВАЛА!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, nemoj se nervirati. Nije papagaj mislio nista lose, vise je to bila kao sala. A iskreno sto se mene tice - cigane, Rome ili kako god hocete - ne volim! Iz milion i jednog razloga...Nek su zivi i zdravi, ali vecinom su to neradnici, navikli da kukaju i traze od drzave. U ovoj zemlji, samo vredni, radni i posteni nemaju prava. I kada se normalni ljudi izbore za svoja prava, onda mogu da dodju na red oni koji nista ne rade i nece da rade, homoseksualci, tranvestiti i ostali...

Ali ovde je tema kako povecati plodnost. Tu bismo stosta mogli nauciti od mnogoljudnih naroda...

:blink:

Znaci i mene onda ne volis ili nesto nisam razumela kako treba

Tajci ovako nesto od tebe stvarno nisam ocekivala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekalice, pretpostavljam da pripadas romskoj populaciji, cim si ovako reagovala. Meni si ti jako draga, kao i sve devojke ovde i svima zelim sve najbolje u zivotu i naravno da sto pre dobiju svoje bebe.

Nemoj da te nesto uvredi u ovome sto sam napisala. Ja volim sve vredne i dobre ljude, a cini mi se da ti to jesi.

Nikakvu razliku ne pravim medju ljudima, ma koje vere ili rase bili. Ali, to se odnosi na pojedince.

Kada su u pitanju grupe ljudi (da li je to narod, ili grupa u okviru naroda itd...), imam razlicita misljenja i svoja iskustva.

Ja mogu da ne volim neku stranku i mislim sve najgore o toj politici, ali naravno da u toj istoj stranci ima divnih ljudi.

Ja ne mogu da kazem da volim narod koji prosi po ulici, sakati svoju decu da bi prosila...itd itd..hiljadu pojava u ovom drustvu.

Ali ako se pojedinac u toj grupi izdvoji i uspe u zivotu da napravi nesto vise za sebe, e tog pojedinca mnogo vise postujem od nekoga kome je put bio mnogo laksi i ko nije morao da se bori i izdvaja iz mase.

Ja sam srpkinja, pa ne iskljucujem da smo po mnogo cemu los narod i ne smeta mi ako neko ne voli Srbe...

Tacnije, ne mislim da ne voli MENE ako misli lose o srbima.

Nadam se da sam pojasnila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jekic, nemoj se nervirati. Nije papagaj mislio nista lose, vise je to bila kao sala. A iskreno sto se mene tice - cigane, Rome ili kako god hocete - ne volim! Iz milion i jednog razloga...Nek su zivi i zdravi, ali vecinom su to neradnici, navikli da kukaju i traze od drzave. U ovoj zemlji, samo vredni, radni i posteni nemaju prava. I kada se normalni ljudi izbore za svoja prava, onda mogu da dodju na red oni koji nista ne rade i nece da rade, homoseksualci, tranvestiti i ostali...

Ali ovde je tema kako povecati plodnost. Tu bismo stosta mogli nauciti od mnogoljudnih naroda...

Ovo,jos sa ovim uzvicnikom jako jako jako jako para usi i oci,pogotovo kad to kaze neko koga smatras prijateljem,pa makar i virtuelnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ми пијемо онај олигогал са селеном и неку мућаклицу што сам направила. ево и овде рецепт.

100 гр ораха

100 гр бадема

100 гр кикирикија-несланог

100 гр лешника

100 гр кокоса

100 гр сусама

100 гр ољуштених семенка бундеве

100 гр ољуштених семенки сунцокрета-несланих

100 гр сувог грожђа

100 гр сувих смокава

100 гр сувих шљива

100 гр сувих кајсија

све се насецка или иблендира и помеша са 1кг меда, пије се супена кашика ујутру и увече. Као бонжита је, супер укус.

Jel ovo sirovo ili peceno? Mislim na lesnike,suncokret,susam,kikiriki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ovo sirovo ili peceno? Mislim na lesnike,suncokret,susam,kikiriki...

Sve mora biti sirovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mora biti sirovo.

P&P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.