Inseminacija

odgovora

Objavljeno

Kakva su vam iskustva sa inseminacijom?

Ja sam imala jedan missed a vec 7 meseci ne mogu da zatrudnim...Razmisljam o inseminaciji...Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su vam iskustva sa inseminacijom?

Ja sam imala jedan missed a vec 7 meseci ne mogu da zatrudnim...Razmisljam o inseminaciji...Sta vi mislite?

I ja sam 2010 imala misedd, od tada nema bebe, prosli mesec sam radila hsg i sada je sve ok, posle tog miseda kao posledica kiretaze su ostali slepljeni jajovodi sada cekam da mi prodje menst. pa da pravim bebca. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako.Prvo sve te analize i tebi i tvom dragom da se odrade,pa tek onda lekar savetuje,ako je indikovana iui.Mi smo imali jednu i iz prve je uspela :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno???? A kako je bilo na HSG,jel bolno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem ovih dana u Narodni front pa cu da vidim...Mozda bas danas odem....Javljam vam sta su mi rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno???? A kako je bilo na HSG,jel bolno?

ne znam :lol: ,radila sam to pod anestezijom,a posle toga popodne sam imala samo grceve kao prvog dana ciklusa,nista strasno.Naravno,sve je to bilo u sklopu lecenja,znaci kada je dr rekla da to treba da se uradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da ocekujes da ce ista spktakularno da ti kazu na prvom pregledu.Verovatno ce ti traziti gomilu analiza pre samog hsg.Hormoni,spermogrami, spermokulture,brisevi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila sve te analize,hsg,hormone,mikroplazmu,ureaplazmu,vb,cb,...........ma sto nekih cuda i naravno sve je ok.

Imala sam tri neuspesne insemenacije,zasto i dalje posle 2,5 godine nema bebe niko nema odgovor :(:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odradila sve te analize,hsg,hormone,mikroplazmu,ureaplazmu,vb,cb,...........ma sto nekih cuda i naravno sve je ok.

Imala sam tri neuspesne insemenacije,zasto i dalje posle 2,5 godine nema bebe niko nema odgovor :(:angry:

Imam prijateljicu koja je potpuno zdrava ali njen muz ima problem sa nedovoljnim brojem i nedovoljnom pokretljivosti spermatozoida. Radili su vto, sa embrionima je sve bilo ok ali kada su ih usadili kod nje nesto se desavalo i nisu se primali da se tako izrazim jer nemam iskustva sa tim. Zna li neko da mi objasni sta tu moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam radila drugu inseminaciju i sad cekam. Ima li koga da je radio inseminaciju i da mu je uspelo. Zanima me koliko folikula bude i koje su bili velicine kad je npr uspelo!? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam radila drugu inseminaciju i sad cekam. Ima li koga da je radio inseminaciju i da mu je uspelo. Zanima me koliko folikula bude i koje su bili velicine kad je npr uspelo!? :unsure:

po mom iskustvu,mislim da insiminacija i nije neko resenje,sobzirom da sam ja uradila jednom,i nista,stim da su je odradili i da sam odmah ustala sa stola.a onda posle mesec dana posvadjam se sa suprugom,pa se pomirimi(ako me razumete sta hocu da kazem) i podignem noge i krlicu na krevet nekih 20 min i primi se.stim da sam ja dva meseca pre toga uzimala vitamin e(tokoferol),vitamin c sumeci i folnu kiselinu.a inace sve analize su bile ok.tako da iskreno mislim da sve ide iz glave uz malo vitamina i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji prijatelji su radili inseminaciju, u nekoj privatnoj klinici u Bg, i uspelo im je iz prve. Sad imaju decaka od godinu dana :rolleyes: Tako da verujem da uspeva, da li iz jednog ili više puta sve jedno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ovaj postupak preduslov za VTO, ili VTO može i bez toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je ovaj postupak preduslov za VTO, ili VTO može i bez toga?

Doktori uglavnom hoce da probaju nekoliko inseminacija pre nego sto se odluce za VTO, sto je sasvim ok. E sad zavisi od od slucaja, godina, onda ako nisu prohodni jajovodi inseminacija nista ne znaci nego se ide odmah na VTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, hvala na odgovoru...moja kuma je išla prvo na produvanaje jajovoda i imala je čak 3 inseminacije i ništa nije bilo...ja sam joj odmah rekla da ide na VTO...a ona kaže kako joj je lekar rekao da prvo treba probati sa ovim postupkom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, hvala na odgovoru...moja kuma je išla prvo na produvanaje jajovoda i imala je čak 3 inseminacije i ništa nije bilo...ja sam joj odmah rekla da ide na VTO...a ona kaže kako joj je lekar rekao da prvo treba probati sa ovim postupkom...

Da, znas sta je jos tu interesantno, sto oni kazu da i u prirodnim pokusajima sanse da se ostane u drugom stanju po jednom pokusaju su 25% i to kad su svi rezultati odlicni (spermogram, ovulacije, prohodnost...). To znaci da ima puno toga sto treba da se podesi da bi uspelo i da treba biti uporan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isla na tri inseminacije i nije mi uspelo.Razgovarala sam tamo sa mnogim zenicama i nikom nije uspelo..tako da... procenat uspesnosti je izgleda jako mali.Za sest meseci koliko sam se vrtela tamo nikad nisam cula da je nekome uspelo.Ali to moras proci ako zelis VTO.Radila sam inseminaciju u Narodnog Fronta , tamo cu i VTO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm ima los sgram: vol 1,4ml; br sperm 1.75 ; uk br 2,45 pokretnih a/0.05 b/0.17, nepokretnih 0.58 dg oligoasthenospermia plus bakterije enterococcus spp i proteus mirab mali br / stalno se muci sa bakterijama, u svakoj skulturi nadjena je razlicita bakterija, sada su ove dve, a inace bilo e raznih i eserihija i neka epidermidis i vec drugi put ova enterococcus

ja sam ok, nema bakterija, nisam radila nikakvu prohodnost jajovoda, na uz i redovnim pregledima sve je ok, redovno idem na preglede svakih 6 meseci.

e sad mene interesuje da li se inseminacija moze raditi sa ovakivm sgramom i da li je obavezno raditi prohodnost.... i da li i pored toga sto ima bakterije mogu da rade inseminaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm ima los sgram: vol 1,4ml; br sperm 1.75 ; uk br 2,45 pokretnih a/0.05 b/0.17, nepokretnih 0.58 dg oligoasthenospermia plus bakterije enterococcus spp i proteus mirab mali br / stalno se muci sa bakterijama, u svakoj skulturi nadjena je razlicita bakterija, sada su ove dve, a inace bilo e raznih i eserihija i neka epidermidis i vec drugi put ova enterococcus

ja sam ok, nema bakterija, nisam radila nikakvu prohodnost jajovoda, na uz i redovnim pregledima sve je ok, redovno idem na preglede svakih 6 meseci.

e sad mene interesuje da li se inseminacija moze raditi sa ovakivm sgramom i da li je obavezno raditi prohodnost.... i da li i pored toga sto ima bakterije mogu da rade inseminaciju?

cao bibi,

evo meni je postupak za inseminaciju svez, bila sam zadnja dva meseca. Prvo prohodnost moras da radis obavezno, jer inseminacija nema smisla ako su kanali neprohodni. I za to i za inseminaciju moras imati sterilne briseve.

Tvoj suprug mora takodje imati sterilan bris za inseminaciju, jer ulaze duboko unutra i mogla bi da se unese i infekcija.

Sto se tice spermograma, treba odredjeni broj miliona sperm.. ali nisam sigurna tacno koliko. Mada meni je jedna doktorka rekla da to nije presudno. Ako je sve drugo ok za inseminaciju i sa losijim spermogramom vredi pokusati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 3 puta radila insemenaciju i nije uspelo. Tek kada sam uradila vto onda je uspelo Bogu hvala. Moj savet je ne gubiti vreme već ići na vantelesnu. Mali je procenat uspešnosti, a razočaranja su velika. Mada, iskustva su različita. Skoro sam ležala u bolnici i imala sam cimerku kojoj je insemenacija uspela iz prvog puta i rodila je žive i zdrave trojke :wub: :wub: :wub: Ona je fenomen. Same odlučite, ali moj savet je definitivno vto sa blastocistama jer je uspešnost baš velika.To su embrioni koji se vraćaju 5~i dan i ti embrioni imaju mnogo više šansi za preživljavanje. Imate pravo na 2 besplatne vto o trošku države, zato ne gubite vreme i požurite u susret svojoj dečici!

Želim svakoj ženici da se ostvari najveći životni san. SREĆNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pocele moje pripreme za inseminaciju:vadila hormone,pocela s klomifenom,uz u cetvrtakt2755.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekalice, koje si hormone radila?

I ja ako uskoro ne dočekam II crtice, pravac insemenacija :blink:

Koliko plaćas?Gde radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam AMH,LH,i FSH,radim kod dr Radunovica i placam 37000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pocele moje pripreme za inseminaciju:vadila hormone,pocela s klomifenom,uz u cetvrtakt2755.gif

Gde si nasla klomifen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.