Rodni grad

odgovora

Objavljeno

Herceg-Novi...izvin'te ali najlepši je Herceg-Novi :P ....grad na moru,grad sunca,stepenica,mimoza,cveća...o da, moj tempetament je baš nekako 'primorski',jako sam temperamenta,bučna...brza uz i niz stepenice :lol: ..

Herceg Novi :wub: ...reci cu samo da sam krstena u manastiru Savini, u Herceg Novom, tamo mi je kuma i mnooogo prijatelja, a u HN sam provela definitivno najlepsa leta svog zivota!!! U Meljinama kod HN imamo stan i vec preko dvadeset godina idem tamo!

Obozavam Boku!!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sarajevo! Grad dobre raje, dobre muzike, Bembase, dobrih cevapa, somuna i baklave, gde se svoje voli i tudje postuje :)

Jedino mesto na ovom svetu za koje gajim patriotska osecanja.

U gradu izvor reke Bosne, oko grada planine, sve lepsa od lepse, a iznada grada Saraj, dvorac po kojem je grad i dobio ime...Crkve, dzamije, sinagoga, toliko razlicitog sveta, a niko nikome ne smeta. Tako nikada nece vaziti: Nek' komsiji crkne krava! E, taj grad volim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema odakle nas nema :wub: Rodni grad Daruvar, Republika Hrvatska...često odemo tamo i jako me vuče nostalgija...za Banja Luku...Sremsku Mitrovicu, gradove u kojima sam provela većinu svog života apsolutno me ništa ne vuče...nikada mi srce ne zaigra kao kada pređem granicu.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema odakle nas nema :wub: Rodni grad Daruvar, Republika Hrvatska...često odemo tamo i jako me vuče nostalgija...za Banja Luku...Sremsku Mitrovicu, gradove u kojima sam provela većinu svog života apsolutno me ništa ne vuče...nikada mi srce ne zaigra kao kada pređem granicu.... :rolleyes:

Moja baka je rodom iz Daruvara :wub: , isla sam tamo kao mala...sad vec odavno nisam bila, ali mama ode, jer nam tamo zivi jos nesto malo rodbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja baka je rodom iz Daruvara :wub: , isla sam tamo kao mala...sad vec odavno nisam bila, ali mama ode, jer nam tamo zivi jos nesto malo rodbine.

Zezaš? Šalji na PP kako se preziva...

I Ruskinjina baka je iz Daruvara...kako je svijet mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam rođen u Đakovici na Kosovu.Tamo sam proveo najlepše dane detinjstva i bezbrižnosti.

Vežu me vrlo lepa i vesela sećanja na taj mali grad.Sada više nikoga od rodbine tamo nema jel je rat uradio svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezaš? Šalji na PP kako se preziva...

I Ruskinjina baka je iz Daruvara...kako je svijet mali...

Još ćemo da organizujemo druženje i tamo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad je Novi Sad, zivela u njemu do 8 god onda otisli u Temerin, 25 km od NS, svaki vikend i raspust provodila u NS-u, srednju i fax zavrsila u NS, udala se u NS ... NS je moj grad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sombor , moj rodni grad..... ima li nas jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Herceg Novi :wub: ...reci cu samo da sam krstena u manastiru Savini, u Herceg Novom, tamo mi je kuma i mnooogo prijatelja, a u HN sam provela definitivno najlepsa leta svog zivota!!! U Meljinama kod HN imamo stan i vec preko dvadeset godina idem tamo!

Obozavam Boku!!!! :wub:

Pa vidim ja da si mi odma'zapala za oko :lol: ...divno...eto potvrde koji je najlepši grad :lol: ...dakle biće još susreta na leto 2012 :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

EkatarinaJelena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vidim ja da si mi odma'zapala za oko :lol: ...divno...eto potvrde koji je najlepši grad :lol: ...dakle biće još susreta na leto 2012 :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:wub: nego sta! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzice, mali Carigrad.

Grad koji se popeo uz brda i prkosi gravitaciji. Takvi su mu i stanovnici-navodno potomci Hercegovaca, pomalo prkosni i ostri, u razgovoru sturi (Uzicka recenica od cetiri reci i osam slova-'ko 'no to bi?' ili 'de 'no to bi?'), ali dobrodusni.

Prestonica kajmaka i komplet lepinje.

Grad sa najlepse ususkanom rekom i prostranim Trgom. Grad koji u toku celog proleca mirise na lipu. Dobro de-i zimi na smog.

Ima i svoje kolo koje se obavezno ponavlja bar tri puta na svakoj svadbi koja drzi do sebe.

Nisam autonomasica, samo me spicila nostalgija.

 

logo2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj rodni grad, Beograd. 

Šta reći, osim da je grad ružan, prljav i prenatrpan. Saobraćaj je katastrofalan, uvek je gužva, nema mesta za parkiranje, nema normalnih staza za bicikle, ne poštuju se pešaci, na mestima gde ima pešačka staza obično su parkriani automobili. 

Obzirom da sam živeo na 4 različita mesta - naselja, mogu da kažem da je bar za moj ukus Mirijevo najlepše. Blizu je grada, brdovito je, vazduh je "čist" tj uvek duva vetar. 

Lepe su mi reke, njih mnogo volim i dosta vremena provodim na rekama. Nekada sam znao da do kasnog septembra provodim vreme na Adi Međici, a kasnije, pecanje sve do Ostružnice ... Dok nisu počeli da zidaju nekave kuće, pa sada, sa Novobeogradske strane ne možeš da priđeš reci, sve do Surčina, jer su tu "vikendice" :( I tako je u svakom delu Beograda, svuda su nešto sazidali, samo beton, beton i beton.

Avala mi je prelepa, tamo, još uvek nisu napravili kuće, ali do Avale... tragedija. Prvo kod 1000 ruža, na raskrsnici ako živ prođeš obilaznicu (vikendom ne pokušavati da se provučeš pored Bubanj potoka, može ali treba bar pola sata) onda gužva do penjanja. 

Ima puno narkomana, jako puno nasilnika, divljaka svih vrsta. Oni pošteniji i pitomiji se povlače a glavno kolo vode nasilnici, u svim segmentima društva.

Sam centar grada je lep, uvek je živo, tu su fakulteti, puno mladih ljudi i tu se uglavnom završava sva lepota Beograda. Od svih novo-naseljenih beograđana, jedino što ih vezuje za novi grad tj Beograd, jeste POSAO. Većina ljudi koje sam upoznao, a koji su se naselili u Beograd, tvrde isto, ovde imam šta da radim. Što je tragedija, jer, takvim pristupom, ti ljudi ga nikada neće zavoleti, čak naprotiv, verovatno će ga prezirati, u jednom trenutku, kada shvate da su proveli život u mestu gde žive da bi radili. 

Tragično je takođe što većinu tih ljudi nije privklo ni pozorišta, bioskopi, muzeji, izložbe, biblioteke, a toga, svakako ima i to je još jedna od lepih strana Beograda.

Mom mentalnom sklopu više odgovara život u nekoj manjoj sredini, manjem gradu i težiću da se jednog dana preselim u manje mesto, a moj favorit je: https://www.youtube.com/watch?v=jXdmFS0_9T0

U suštini, nije ovde toliko loše, ali ću ja gledati da se što pre sklonim

 

Drina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.