Greske roditelja

odgovora

Objavljeno

1. Mislim da ne pravim nikakve greške.

2. /

3. Greška koju primećujem kod drugih roditelja je da nemaju autoritet nad decom, već suprotno..

4. Mislim da moji roditelji nisu pravili greške.

Ozbiljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ozbiljno?

Najozbiljnije.

Cicana...ja uvek i naglašavam da sam strog roditelj. Moja deca kao i ja kada sam bila dete imaju potpunu slobodu mišljenja i kretanja...uvek dam savet i Anja je već velika da donese neke odluke sama, kada napune 18 godina neću više na taj način "upravljati" njihovim životima...ne držim ja njih u kalupu, to tako zvuči kada kažem...moja najstroža pravila se tiču jela i spavanja...

Pogledajte samo pravila što se tiče ishrane od Phoenix...jel ona nije stroga po tom pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najozbiljnije.

Cicana...ja uvek i naglašavam da sam strog roditelj. Moja deca kao i ja kada sam bila dete imaju potpunu slobodu mišljenja i kretanja...uvek dam savet i Anja je već velika da donese neke odluke sama, kada napune 18 godina neću više na taj način "upravljati" njihovim životima...ne držim ja njih u kalupu, to tako zvuči kada kažem...moja najstroža pravila se tiču jela i spavanja...

Pogledajte samo pravila što se tiče ishrane od Phoenix...jel ona nije stroga po tom pitanju?

Samo se sa ovim ne slazem, smatram da ni tada neces da ih pustis da rade sta oni hoice, i mislim da ni nad jednim zivim bicem ne mozes imati potpunu kontrolu. Sto se tice pravila za jelo i spavanje i ja sam po tom pitanju stroga, zna se kad mora da se legne u krevet, ali me interesuje zar nikada nisi popustila u necemu svojoj deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo se sa ovim ne slazem, smatram da ni tada neces da ih pustis da rade sta oni hoice, i mislim da ni nad jednim zivim bicem ne mozes imati potpunu kontrolu. Sto se tice pravila za jelo i spavanje i ja sam po tom pitanju stroga, zna se kad mora da se legne u krevet, ali me interesuje zar nikada nisi popustila u necemu svojoj deci?

Nisam...ako jednom kažem NE...to je to...oni to sada i ozbiljno shvataju i nikad nisu moljakali, kao što vidim da neka deca rade...ono po sto puta govore molim te, molim te ili "pliz"....ali ja mojoj deci uvek i obrazložim zašto nešto ne smeju...veoma sam razumna i racionalna osoba i tako gledam na decu...znam da me razumeju i uvek se prilagođavam njihovom uzrastu i nivou stečenog znanja. Nemam ja kontrolu nad njima...mogu oni da rade šta hoće...ali ja hoću da ih naučim šta je ispravno i moralno prihvatljivo, a šta ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, ako je tek sa 18 pustis na miru, mislim da ce tad to biti kasno! Ona ce zeleti "slobodu" mnogo ranije!!!

I meni Neuhvatljiva deluje kao jako strog roditelj, po zadnjim postovima bih rekla da je kod nje kao u vojsci!

Da se razumemo, ima vojska svoje prednosti, ali isto tako i mane! ;)

Ali me je isto tako iznenadio odgovor da ne pravi greske?! Pa koliko neko mora biti savrsen da ovo kaze? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem kakve vi to greške pravite...sem te popustljivosti i nedoslednosti. :D ..za mene bi greška bila da ne prepoznajem neke simptome i znakove kojima mi deca nešto žele reći...ja nisam savršena...ali kod mene svako zato ima zašto...kod mene je nekako svet uređen po nekim principima...nema haosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve god greske pravimo, to ce tek da se pokaze za nekih dvadesetak godina! ;)

Ja gresim jer ponekad nemam dovoljon strpljenja za njih dve.. ali se bas trudim to da ispravim.

Nisam nedosledna, i kod mene je ne NE, ali ponekad je moguc dogovor, cisto da se i deca osete pomalo samostalno!

I kad vidim sebe sa njih dve, vecito su sa mnom, svugde ih vodim, po ceo dan smisljam neke aktivnosti i gde bi mogle otici, a onda shvatim da sam ja jedina u kraju koja je u parku po zimi, da moje devojcice jedine sljapkaju po baricama, da druga deca ne izlaze iz kuce, da druge majke retko kad su napolju sa oboje dece, da prosto nema dece koja setaju sa roditeljima, e onda se bas zacudim i zapitam ko ovde gresi?

Ana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve god greske pravimo, to ce tek da se pokaze za nekih dvadesetak godina! ;)

Ja gresim jer ponekad nemam dovoljon strpljenja za njih dve.. ali se bas trudim to da ispravim.

Nisam nedosledna, i kod mene je ne NE, ali ponekad je moguc dogovor, cisto da se i deca osete pomalo samostalno!

I kad vidim sebe sa njih dve, vecito su sa mnom, svugde ih vodim, po ceo dan smisljam neke aktivnosti i gde bi mogle otici, a onda shvatim da sam ja jedina u kraju koja je u parku po zimi, da moje devojcice jedine sljapkaju po baricama, da druga deca ne izlaze iz kuce, da druge majke retko kad su napolju sa oboje dece, da prosto nema dece koja setaju sa roditeljima, e onda se bas zacudim i zapitam ko ovde gresi?

Pa ovako je i kod mene...eto ne praviš ni ti greške...meni ovo liči kao da si savršen roditelj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji? Pa ja za sad ne vidim dali negde gresim , trudim se maksimalno da budem dosledna sebi ali se prilagodjavam i njemu , za par godina ce se pokazati gde i dali gresim ....

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite? Mislim da je jos rano da mi se greske obijaju o glavu , jedina greska koju za sad vidim je to sto mu da bih ga smirila dam da se igra sa mojim telefonom , daljinskim od tv-a , jos je on mali , za koju godinu cu znati

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja?Mislim da svaki roditelj na najbolji moguci nacin vaspitava svoje dete , nismo svi isti i nismo u vojsci da postoji kalup roditeljstva ... Jedini konkretan primer greske vidim kod mm i njegove bivse zene ali sa tim sam usko povezana pa zato to primecujem , u ostalo ne zalazim ....

Koje greske su pravili vasi roditelji? secer je dala dobar odgovor na moje pitanje , sem sto bih ja izdvojila mog oca koji je najdivniji roditelj i najsvetlija tacka moga zivota :wub:

Pravim dosta gresaka i svesna sam ih, sto me nekako tesi jer valjda cu uspeti da ih regulisem. Mada nemoguce je biti savrsen roditelj.

Sto se mojih roditelja tice- jakooooooooo puno gresaka. Ogromnih. I dan danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svidja Ruletov nacin vaspitanja i mislim da ste je previse bukvalno shvatili. Ja bih volila jednog dana tako, ako uspijem.

Sto se tice mojih roditelja, nista nisu uradili kako treba. Da mi nije bilo babe, ne bi bilo ni mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakve god greske pravimo, to ce tek da se pokaze za nekih dvadesetak godina! ;)

Ja gresim jer ponekad nemam dovoljon strpljenja za njih dve.. ali se bas trudim to da ispravim.

Nisam nedosledna, i kod mene je ne NE, ali ponekad je moguc dogovor, cisto da se i deca osete pomalo samostalno!

I kad vidim sebe sa njih dve, vecito su sa mnom, svugde ih vodim, po ceo dan smisljam neke aktivnosti i gde bi mogle otici, a onda shvatim da sam ja jedina u kraju koja je u parku po zimi, da moje devojcice jedine sljapkaju po baricama, da druga deca ne izlaze iz kuce, da druge majke retko kad su napolju sa oboje dece, da prosto nema dece koja setaju sa roditeljima, e onda se bas zacudim i zapitam ko ovde gresi?

E ovako sam ja Ruskinju razumjela, ali posto ja to ne znam lijepo da obrazlozim, ima neko pametniji i pismeniji od mene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam...ako jednom kažem NE...to je to...oni to sada i ozbiljno shvataju i nikad nisu moljakali, kao što vidim da neka deca rade...ono po sto puta govore molim te, molim te ili "pliz"....ali ja mojoj deci uvek i obrazložim zašto nešto ne smeju...veoma sam razumna i racionalna osoba i tako gledam na decu...znam da me razumeju i uvek se prilagođavam njihovom uzrastu i nivou stečenog znanja. Nemam ja kontrolu nad njima...mogu oni da rade šta hoće...ali ja hoću da ih naučim šta je ispravno i moralno prihvatljivo, a šta ne...

Ma ok su mi te stvari tipa moralno ne prihvatljivo i slicno, ali evo primer. Sin ti sutradan ide u skolu, a bas veceras je njegov omiljeni film koji se zavrsava sat kasnije nego sto on treba da legne, sta ces da uradis ako te pita da gleda? Cerka ne voli da jede krompir paprikas ali ga uvek uvek pojede jer zna da mama tako trazi, zar neces nekada napraviti usupak? O tako banalnim stvarima pricam, bar ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovako je i kod mene...eto ne praviš ni ti greške...meni ovo liči kao da si savršen roditelj.

Mislim da ne postoji savrsen roditelj, i onaj koji nepravi greske, nesvesno naravno. I sto rece kamilica to cemo tek da vidimo. Svi mi svojoj deci zelimo najbolje ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ok su mi te stvari tipa moralno ne prihvatljivo i slicno, ali evo primer. Sin ti sutradan ide u skolu, a bas veceras je njegov omiljeni film koji se zavrsava sat kasnije nego sto on treba da legne, sta ces da uradis ako te pita da gleda? Cerka ne voli da jede krompir paprikas ali ga uvek uvek pojede jer zna da mama tako trazi, zar neces nekada napraviti usupak? O tako banalnim stvarima pricam, bar ja.

Film će odgledati drugi put...a umesto paprikaša pravim njoj šta voli da jede...ustvari ja pravim hranu samo koju oni vole da jedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji?

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite?

Ne drzim se cvrsto svojih stavova po pitanju sta, kad i kako (ne)moze i sme. Svesna sam gresaka i trudim se da ih ispravim.

Koje greske su pravili vasi roditelji?

Sto me nisu podrzavali i forsirali u nekim situacijama, i bili su previse opusteni po pitanju svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Film će odgledati drugi put...a umesto paprikaša pravim njoj šta voli da jede...ustvari ja pravim hranu samo koju oni vole da jedu...

Uf .... Ja sam onda stroga obrnuto ... kod mene sto se hrane tice nema biranja ali bih za film napravila izuzetak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam strog roditelja ali mm jeste , moja najveca greska jeste popustljivost ali u smislu da ako sam je kaznila ili ak sam jako ljuta na nju i ona mi kaze " mama volim te, izvini necu vise " ja joj oprostim i onda za par min ili sati ona uradi opet isto i onda sve Jovo nanovo. Ili ako joj kazem da pokupi igracke ( uglavnom ih pokupi ) desi se da nece pa je ja kaznim ili drzim predavanja i zvocam i ona mi kaze " mama ajde mi pomozi " pa me pogleda i nasmesi mi se pa kad me jos poljubi ja se nasmejem i pokupim sa njom...e to su moje greske, ali naravno trudim se da to ispravim.

Ali ako idemo u radnju i kazem da moze da dobije recimo samo mali sok, sta god drugo trazila nece dobiti jer je takav bio dogovor... i tu sam dosledna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, da li te nekada bude strah da ce deca cim udju u pubertet i postanu 'nestasna' iz inata i hira da rade sve to sto si im oduvek branila, da ce namerno ici na to da krse neke norme ponasanja kako bi videli kako ces se ti postaviti? I kako ces se postaviti ako primetis da se to desava? Hoces li ih pustiti da se izluduju malo sa tim ili ces ostati apsolutno dosledna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, da li te nekada bude strah da ce deca cim udju u pubertet i postanu 'nestasna' iz inata i hira da rade sve to sto si im oduvek branila, da ce namerno ici na to da krse neke norme ponasanja kako bi videli kako ces se ti postaviti? I kako ces se postaviti ako primetis da se to desava? Hoces li ih pustiti da se izluduju malo sa tim ili ces ostati apsolutno dosledna?

Ma pustit ih da se izluduju...do neke granice, naravno... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, da li te nekada bude strah da ce deca cim udju u pubertet i postanu 'nestasna' iz inata i hira da rade sve to sto si im oduvek branila, da ce namerno ici na to da krse neke norme ponasanja kako bi videli kako ces se ti postaviti? I kako ces se postaviti ako primetis da se to desava? Hoces li ih pustiti da se izluduju malo sa tim ili ces ostati apsolutno dosledna?

i mene ovo zanima samo sto verujem da moze biti i vise od pustiti ih da se izluduju, tj sta ako ne budu znali tada gde je granica dokle ces ih pustiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Savršeni roditelji ne postoje, svi mi pravimo vece ili manje greske pitanje je samo da li ih prepoznajemo i da li želimo da se mjenjamo ....

Moja najveca greska je sto namanje gledam sebe i onda budem tužna i nezadovoljna a nesretna majka je "najgora" majka jer djeca to osjete i ne možeš ih izolovati.

Ana22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam drugaricu koja je zivela sa vrlo strogim roditeljima, uh ala je bila pod njihovom kontrolom, kao u vojsci. Vukovac, djak za primer, upisala je i fakultet. Ne pitajte sta je bilo kada se sklonila mami sa ociju...

Decu nekada treba pustiti i da pogrese, pa i mi sa ovoliko godina i pameti ne razmisljamo uvek racionalno. Biti tu, davati smernice, biti strog naravno kada treba, ali ih pustiti da disu.

Ne zelim da se mesam u bilo ciji nacin vaspitanja, mozda se na kraju ispostavi da je Neuhvatljiva jos imala i najbolji metod, nikada se ne zna. Samo ne mogu da se slozim sa njom u tome sto smatra da ne pravi greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam strog roditelja ali mm jeste , moja najveca greska jeste popustljivost ali u smislu da ako sam je kaznila ili ak sam jako ljuta na nju i ona mi kaze " mama volim te, izvini necu vise " ja joj oprostim i onda za par min ili sati ona uradi opet isto i onda sve Jovo nanovo. Ili ako joj kazem da pokupi igracke ( uglavnom ih pokupi ) desi se da nece pa je ja kaznim ili drzim predavanja i zvocam i ona mi kaze " mama ajde mi pomozi " pa me pogleda i nasmesi mi se pa kad me jos poljubi ja se nasmejem i pokupim sa njom...e to su moje greske, ali naravno trudim se da to ispravim.

Ali ako idemo u radnju i kazem da moze da dobije recimo samo mali sok, sta god drugo trazila nece dobiti jer je takav bio dogovor... i tu sam dosledna :)

Ja bas ne mislim da gresis, nego sam uverena da je to 100% ispravan postupak. Naravno, deca moraju usvojiti radne navike i nauciti da se obaveze izvrsavaju, shvatiti da su neka ponasanja nepozeljna. Medjutim moraju nauciti i da oprastaju i da se lepo ophode. A jedini nacin je da im mi pokazemo i naucimo ih oprastanju, nagradimo fino ponasanje. Da ona tebi dodje vristeci ipraveci scenu i trazi da joj oprostis, pustis je iz kazne ili pokupis igracke, ti bi stvarno bila luda da to uradis. ALi ako se nasmesi, lepo te zamoli, pa jos i poljubi, onda jednostavno ne mozes da odbijes jer dete nikada nece shvatiti snagu reci molim, hvala, izvoli i izvini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam odlican link sa predavanja izvrsnog direktora MENSE, o razvoju sposobnosti kod dece i greskama roditelja. Super je predavanje, odvojte pola sata i poslusajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.mojedete.rs/7543-Kada-dete-test...strpljenje.html

ODLICAN,ODLICAN TEKST!!!!!!!Svakom preporucujem da procita. Savrsenstvo NE POSTOJI!!! Poenta je biti dosledan ali i umeti osluhnuti detetove potrebe i umeti u tome da balansirate.I sto vise ljubavi,podrske i razumevanja. Gresiti je ljudski,najvaznije je da volimo nasu decu i da radimo najbolje sto umemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.