Greske roditelja

odgovora

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji?

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite?

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja?

Koje greske su pravili vasi roditelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada sam jako nedosledna. Kad sto puta kazem Andjeli da nesto ne moze, objasnim zasto ne moze, da je opasno, moze da se pokvari, nije nase i sl., ona to uradi ili uzme i ja je npr posaljem u cosak. I nije ni stigla do coska a meni bude zao i onda je pustim. Ili kada Sara place zbog gluposti npr jer hoce da je neko nosa po kuci, a nije ni malo lagana ima preko 13 kg, i onda je uzmem i nosim jer mi je zao sto place. Kad radim nesto za skolu sa Marijom a onda pocne da se inati i ubedjuje me u nesto bezvezno (npr kao sto je pre desetak dana mene, sestru i mamu ubedjivala da se about cita abaur :) ), pa onda dreknem na nju, kao i kada pocne da se nateze da je dovoljno da nauce ono iz sveske i da je ucitelj rekao iz knjige samo da procitaju...

Trudim se da ih ispravim, a kako mi ide, ne znam bas.

Iste ove stvari, ili vrlo slicne,.sam primetila i kod drugih roditelja, negde manje, negde vise.

Moji roditelji su gresili u sledecim stvarima: tata nikada nije umeo da bude blizak sa mnom, bio je istog karaktera kao ja i vecito smo bili u sukobu. Ocekivao je da se ja kao dete uzdignem na nivo odrasle osobe umesto da se on spusti na moj. Ali pored svega, ljubavi i paznje mi nije nedostajalo, samo mislim da smo mogli imati jos bolji odnos. Mama nije znala da oceni sta da mi dozvoli a sta ne. I tako sam ja na mestima gde me bez brige pustala pravila najvece moguce gluposti, a na mestima gde bi bilo najbezazlenije moguce provedeno vreme nisam odlazila ili sam odlazila krisom jer me nije pustala. Imala je pogresan sistem prioriteta, jedino joj je bilo bitno da budem super djak, a sve ostalo je zanemarila na racun toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji? Previše sam popustiljiva. Nikako da stanem iza nečega i držim se toga. Dovoljno je da me Ancica pogleda svojim krupnim plavim okama punim suza i da 100% popustim. Ne stojim iza svojih odluka!

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite? Da svjesna i nema mi pomoći

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja? Ili sam ja previše osjetljiva ili su neki roditelji (npr. iz Aninog razreda) previše neosjetljivi i grubi. Npr. objasniti malom djetetu da deda-mraz i sv. Nikola ne postoje i da paketice kupuju roditelji??? - samo jedan od mora stvari koje sam primjetila da roditelji rade

Koje greske su pravili vasi roditelji?Previše su nas forsirali i danas to rade - pogotovo mene! Sve svoje neuspjehe i ne ostvarene snove ispravljaju na nama. Ja moram da budem savršena majka, savršena žena, pametna, karijerista a opet da brinem o svojoj porodici, moram da budem lijepa i zgodna, uvjek dotjerana i fenomenalno i pristojno obučena, moram svojoj djeci da pružim sve najbolje a pri tome moram i da živim svoj život - jedino da se kloniram da bi sve to stigla! U suprotnom sljede komentari i kritike a onda i žustra svađa! Obično kada se povede priča o meni, mojem školovanju "kilaži" i forsiranju Anastasije na sve što ona želi popi*dim i refleksno krenem da se derem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja? Ili sam ja previše osjetljiva ili su neki roditelji (npr. iz Aninog razreda) previše neosjetljivi i grubi. Npr. objasniti malom djetetu da deda-mraz i sv. Nikola ne postoje i da paketice kupuju roditelji??? - samo jedan od mora stvari koje sam primjetila da roditelji rade

Joj sto je to ruzno, ja sam za to da veruju u te bajke dok sami ne skontaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji?

Nemam ponekad strpljenja da mu sve objasnim i udovoljim svakoj njegovoj zelji...Dok pravim rucak,spremam stan,on se konstantno mota oko mene i trazi paznju,da se igram sa njim,da mu citam,donosi mi knjige i sl.

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite?

Da,svjesna sam i trudim se...

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja?

Zanemarivanje djece,nezainteresovanost...

Koje greske su pravili vasi roditelji?

Svoje neuspjehe,pogotovu tata pokusavao da isprvi na sestri i meni stalnim forsiranjem i kritikama,rijetko pohvalama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao vec dugo hocu da otvorim ovakvu temu :rolleyes: Strasno me nervira sto se ovde neki predstavljaju kao savrseni roditelji i trude se da nabiju komplekse drugima kad kazu da su u necemu pogresili :angry: Bas bih volela da u ovu temu ne zalaze :rolleyes: Mislim da ce nama nesavrsenim roditeljima dobro doci da vidimo da nismo jedini koji grese, jer mene neke moje greske tako pokopaju da mislim da sam najgora na svetu :( Sad nemam vremena da pisem gde gresim, ima toga... :rolleyes: Ali cini mi se da cu cesto biti ovde, da se izjadam kad samu sebe iznerviram svojom gluposcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravim dosta gresaka i svesna sam ih, sto me nekako tesi jer valjda cu uspeti da ih regulisem. Mada nemoguce je biti savrsen roditelj.

Sto se mojih roditelja tice- jakooooooooo puno gresaka. Ogromnih. I dan danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne verujem da postoji roditelj koji nije gresio. Super je kad si svestan, ali verovatno postoje i one greske kojih nisi svestan da si napravio.

Moje greske: Ne znam da im kazem NE, a oni to vrlo dobro koriste. Mm mi cesto zamera zbog toga, ali eto sta da radim. Ima tu jos sigurno.

Greske mojih roditelja:Ko je citao sta je napisala nani za njene roditelje, isto tako i moji.Evo

Koje greske su pravili vasi roditelji?Previše su nas forsirali i danas to rade - pogotovo mene! Sve svoje neuspjehe i ne ostvarene snove ispravljaju na nama. Ja moram da budem savršena majka, savršena žena, pametna, karijerista a opet da brinem o svojoj porodici, moram da budem lijepa i zgodna, uvjek dotjerana i fenomenalno i pristojno obučena, moram svojoj djeci da pružim sve najbolje a pri tome moram i da živim svoj život - jedino da se kloniram da bi sve to stigla! U suprotnom sljede komentari i kritike a onda i žustra svađa! Obično kada se povede priča o meni, mojem školovanju "kilaži" i forsiranju Anastasije na sve što ona želi popi*dim i refleksno krenem da se derem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne verujem da postoji roditelj koji nije gresio. Super je kad si svestan, ali verovatno postoje i one greske kojih nisi svestan da si napravio.

Moje greske: Ne znam da im kazem NE, a oni to vrlo dobro koriste. Mm mi cesto zamera zbog toga, ali eto sta da radim. Ima tu jos sigurno.

Greske mojih roditelja:Ko je citao sta je napisala nani za njene roditelje, isto tako i moji.Evo

Koje greske su pravili vasi roditelji?Previše su nas forsirali i danas to rade - pogotovo mene! Sve svoje neuspjehe i ne ostvarene snove ispravljaju na nama. Ja moram da budem savršena majka, savršena žena, pametna, karijerista a opet da brinem o svojoj porodici, moram da budem lijepa i zgodna, uvjek dotjerana i fenomenalno i pristojno obučena, moram svojoj djeci da pružim sve najbolje a pri tome moram i da živim svoj život - jedino da se kloniram da bi sve to stigla! U suprotnom sljede komentari i kritike a onda i žustra svađa! Obično kada se povede priča o meni, mojem školovanju "kilaži" i forsiranju Anastasije na sve što ona želi popi*dim i refleksno krenem da se derem.

To može da napravi takav jedan pritisak i stvori toliko nesigurnu osobu koja nije u stanju da živi svoj život za sebe :( ... ja sam to, na žalost kasno shvatila

Što se mojih mana tiče, zaboravila sam da napišem pa da dodam ... fitilj mojih živaca je izuzetno kratak, uhvatim sebe kako krećem da pi*dim a ne bi smjela, pogotovo kada je Stefo u pitanju, uglavnom se iskontrolišem ali kada puknem, ne samo djeca nego svi u kuci mi se sklanjaju sa puta. Nadam se samo da neću pasti u iskušenje da djete odgajam batinama, to ne volim nikako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji?

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite?

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja?

Koje greske su pravili vasi roditelji?

1. Mislim da ne pravim nikakve greške.

2. /

3. Greška koju primećujem kod drugih roditelja je da nemaju autoritet nad decom, već suprotno..

4. Mislim da moji roditelji nisu pravili greške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1. Mislim da ne pravim nikakve greške.

2. /

3. Greška koju primećujem kod drugih roditelja je da nemaju autoritet nad decom, već suprotno..

4. Mislim da moji roditelji nisu pravili greške.

Ozbiljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ozbiljno?

Najozbiljnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najozbiljnije...

au bre....svaka čast...ali mislim da je to 'nemoguća misija'....

Inače...jao kako ja svašta znam u 'teoriji'...a praksa je nešto drugo...potpuno....mojim rodteljima nemam srca da kažem da im zameram...ali da su me malo više forsirali u muzici i sprtu bilo bi tu svašta...a ja....volela bi da budem mnoooooogo odlučnija i doslednija....pisaću još...sada begam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umem da budem jako nedosledna. Konkretan primer: ne dozvoljavam Vasiliju da otvara i "preuređuje" frižider i kuhinjske elemente. Onda se nađem u situaciji da mi ne dozvoljava da završim ručak i ipak mu dozvolim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje najcesce greske su te sto se previse prepustam ljubavi i opcinjenoscu svojom decom. moja sestra kaze da su me moja deca razmazila cak i vise nego ja njih-sad da li je to greska? licno smatram da nije jer dobro znam za razliku izmedju mazene i razmazene dece. gresim naravno tu i tamo, nekad vise nekad manje..

drugim roditeljima sam prestala ista da zameram od kad sam i sama roditelj jer je cesto poptuno suprotno ono sto planiramo i kasnije i primenimo u roditeljstvu.

mojima.. trebalo bi da zameram puno toga, negde duboko u sebi i zameram sto su-prvenstveno mama, bili previse kruti, strogi.. ni malo nije osluskivala nase potrebe, svi su nas obozavali, sestra i ja smo bile najvaspitanija deca u okolini ali ja mislim samo da smo bile najizdresiranije. mislim da je roditesljstvo mnogo vise od usadjivanja detetu svojih ideja, razmisljanja, planova..

dete trebaslusati, pratiti i konstantno mu biti podrska sta god da uradi, truditi se pokazati mu i i uputiti ga na greske..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji?

Naravno da nisam savresena i da pravim greske... previse sam popustljiva

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite?

Da svesna sam i trudim se da ih ispravim... jednu ogromnu gresku sam ispravila ... ukratko... cesto sam moje dete grdila zbog gresaka tudje dece a drugi roditelji cija su deca kriva nisu reagovali.. to sada ne radim

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja?

Ima ih puno :) najvise me nerviraju samozvani savrseni roditelji i njihova savrsena deca... ma da toga nema ni u bajci.. treba biti realan i prizeman, pa svako gresi .... ali to ko gresi a ko ne i u cemu gresimo ce se videti kada nasu decu izvedemo na pravi put.. pa ko uspe u tome taj moze da kaze... JA NIKADA NISAM POGRESIO.

Koje greske su pravili vasi roditelji?

Moji roditelji su ponekad pravili gresku ali izmedju mene i moje sestre... ali to su sitnice... u sustini nisu pogresili ni u cemu..uspeli su i mene i moju sestru da izvedu na pravi put, da stvore dobre ljude od nas... lepo vaspitane, kulturne, skolovane, nemamo strah od autoriteta, samosvesne, samopouzdane ( vise sestra nego ja ) , pa i samokriticne .... znamo da idemo kroz zivot i same i sa nekim, nemamo strah od nepoznatog, dobro se uklapamo u okolinu i okolinu uklapamo sa nama... e ko je razumeo razumeo je ko nije ...zao mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina vas navodi da je popustljiva i nedosledna...ja nisam takva...ako kažem NE, onda je to tako...i ni more suza ne može to da pretvori u DA...retko kada bijem ili vičem na decu, jer nemam takav temperament...uvek tiho govorim...ali kada ih i udarim po guzi, ona su to zaista zaslužila i nije mi žao što sam tako postupila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina vas navodi da je popustljiva i nedosledna...ja nisam takva...ako kažem NE, onda je to tako...i ni more suza ne može to da pretvori u DA...retko kada bijem ili vičem na decu, jer nemam takav temperament...uvek tiho govorim...ali kada ih i udarim po guzi, ona su to zaista zaslužila i nije mi žao što sam tako postupila.

Zar ti se onda ne cini da si malo prestroga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina vas navodi da je popustljiva i nedosledna...ja nisam takva...ako kažem NE, onda je to tako...i ni more suza ne može to da pretvori u DA...retko kada bijem ili vičem na decu, jer nemam takav temperament...uvek tiho govorim...ali kada ih i udarim po guzi, ona su to zaista zaslužila i nije mi žao što sam tako postupila.

Ja hoću ovako, i trudim se da budem takva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Većina vas navodi da je popustljiva i nedosledna...ja nisam takva...ako kažem NE, onda je to tako...i ni more suza ne može to da pretvori u DA...retko kada bijem ili vičem na decu, jer nemam takav temperament...uvek tiho govorim...ali kada ih i udarim po guzi, ona su to zaista zaslužila i nije mi žao što sam tako postupila.

Ja se trudim da ovako postupam s' tim sto mi ovo boldovano nikako ne ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam od onih nedoslednih roditelja. BUde mi krivo ponekad,trudim se da se ispravim ali mi bude tako žao kad ih pogledam tako male,zavisne od mene,da im nešto branim. Naravno ne dozvoljavam da mi baš skaču po glavi,ali brzo popustim.

Greške mojih roditelja su brojne i velike. Trudim se da ih ne ponavljam. Neko gore reče da su bili dobro izdresirani. Tako je bilo i kod mene,ja sam još i dobro ispala,ali nisam ostvarila "njihove snove"

Neuhvatljiva čitajući tebe,kao da slušam moju majku. Ništa lično tebi,svako ima svoj način vaspitavanja,ali meni je nekad tako žao što mi je majka bila samo majka. Nikada osoba kojoj bih mogla poveriti se,ili podeliti sa njom radosti i tuge,a toliko puta sam želela i nailazila na zid. Nadam se da sama neću biti takva. Da ću imati mnogo više razumevanja za svoju decu,nego što su moji imali za mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamo puste sreće da moje NE zaista bude NE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje greske pravite kao roditelji? Za sad mislim da nema nekih kapitalnih jer je on još beba, ali nekad ne budem 100% dosledna.

Da li ste svesni svojih gresaka, da li se trudite da ih ispravite? Kad nešto zeznem onda znam da sam zeznula.

Koje ste greske primetili kod drugih roditelja? Popustljivost i preveliko ugađanje deci. Deca postanu mali bogovi u kući, umesto da budu deca koja uče od svojih roditelja.

Koje greske su pravili vasi roditelji? Uhhh slabo šta su radili ispravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar ti se onda ne cini da si malo prestroga?

Ne...ja tačno razgraničavam stvari kojih se oni moraju pridržavati, kojih bi trebalo, ali nije neophodno i kojih se apsolutno ne moraju pridržavati i shodno tome ih i vaspitavam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ovo su npr za mene greske drugih roditelja.Pokusavanja da od dece naprave idealce koji ce biti primerni i slusati svaku njihovu rec.

Ruskinja ti si po meni od kako citam tvoje postove jako strog roditelj.To je samo moja konstatacija,nista licno. ;)

Ja ne zelim da moja deca budu po kalupu,da imaju navike ,da imaju svakodnevne norme kojih se moraju pridrzavati.Zelim da zive slobodno,kako oni zele ,a ne kako im danasnje vreme i drustvo namece.

Ok,i kod mene se zna red,inace da nije tako Jana ne bi bila tako dobra i poslusna,ali ne zelim u zivotu deci da namecem nesto sto ja ili mm nismo postigli,ne zelim da moji ideali budu i njihovi.Zelim da sami sebi grade svet i u njemu zive.Ja sam tu samo da ih usmeravam,ali ne i prisiljavam.

Meni su moji roditelji dali slobodu,samostalnost,ali sam znala da su uvek tu za mene.Imala sam neizmernu podrsku u svim svojim odlukama i to me je cinilo jos jacom.Zato im na tome neizmerno hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.