Kako grejete deciju sobu?

odgovora

Objavljeno

Kazu TA pec dize prasinu i nije zdrava, kvarce grejalice i klime ne dolaze u obzir, za radijatore nemamo mogucnosti a da lozimo pec-kamin nije bas bezbedno zbog deteta koje stalno trckara okolo, ostaju nam konvektori na struju ali KOJI?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu TA pec dize prasinu i nije zdrava, kvarce grejalice i klime ne dolaze u obzir, za radijatore nemamo mogucnosti a da lozimo pec-kamin nije bas bezbedno zbog deteta koje stalno trckara okolo, ostaju nam konvektori na struju ali KOJI?

Na struju preporučujem mermerne ploče, to smo mi imali pre uvođenja centralnog grejanja. Ima ih raznih veličina u zavisnosti koliko kvadrata se greje, uske su, postavljaju se na zid, sama regulišeš T.

mermoterm-ploce-800wati-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas one norveske radijatore, eldi radijatore, sad ih ima i neki francuski radijatori....

Eldi konvktori su ti najjeftiniji a i ne trose mnogo struju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na struju preporučujem mermerne ploče, to smo mi imali pre uvođenja centralnog grejanja. Ima ih raznih veličina u zavisnosti koliko kvadrata se greje, uske su, postavljaju se na zid, sama regulišeš T.

mermoterm-ploce-800wati-.jpg

prijatelji imaju mermerne ploce i nisu nesto zadovoljni, tri ploce jedva zagreju dnevnu sobu i trpezariju a racuni za struju su im veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prijatelji imaju mermerne ploce i nisu nesto zadovoljni, tri ploce jedva zagreju dnevnu sobu i trpezariju a racuni za struju su im veliki

Ako nemaš centralno - mislim da je sad TA najjeftinija za potrošnju a greje ko bog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na struju preporučujem mermerne ploče, to smo mi imali pre uvođenja centralnog grejanja. Ima ih raznih veličina u zavisnosti koliko kvadrata se greje, uske su, postavljaju se na zid, sama regulišeš T.

mermoterm-ploce-800wati-.jpg

Moji kuci imaju mermernu plocu i nisu zadovoljni pa su presli na elektricnu kaljevu pec,i mi se grejemo svake zime kaljevom i prezadovoljni smo.Ima tri prekidaca,dve po 800w i jedna 1600w i greje odlicno.Zimi upalimo 1600w i bude toplo u sobi od 20 kvadrata,ali je stalno upaljena,nocu radi 800w kad je bas hladno,a sad je gasimo nocu.TA pec imamo u drugoj sobi i nju punimo nocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo centralno-gradska toplana i to je zlo...zastarjela konstrukcija, stalne havarije, slabo grijanje.

Po meni najbolja varijanta grijanja je stara kaljava peć.

2_velika.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo centralno-gradska toplana i to je zlo...zastarjela konstrukcija, stalne havarije, slabo grijanje.

Po meni najbolja varijanta grijanja je stara kaljava peć.

2_velika.jpg

Grejali se u prethodnom prostoru firme... Pa zimi na veliku kvadraturu i visoke plafone i još veći mraz bilo da se smrrrz :) Noću se ugreje odlično, i ceo dan budu vrele....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda sam malo OT ali, koju temperatutru imate u sobi gde su deca tj. bebice? 22-23 stepena ili vise???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda sam malo OT ali, koju temperatutru imate u sobi gde su deca tj. bebice? 22-23 stepena ili vise???

Baš ta 22-23, bude i više, ali ne manje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemaš centralno - mislim da je sad TA najjeftinija za potrošnju a greje ko bog ;)

Od ove godine imamo tri TA peci...Prosli racun je bio 5300..ali ovo i nije zima..znaci uopste ne izduvavamo...Videcemo nadalje..Najveca temperatura bude 21stepen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu TA pec dize prasinu i nije zdrava, kvarce grejalice i klime ne dolaze u obzir, za radijatore nemamo mogucnosti a da lozimo pec-kamin nije bas bezbedno zbog deteta koje stalno trckara okolo, ostaju nam konvektori na struju ali KOJI?

prijatelji imaju mermerne ploce i nisu nesto zadovoljni, tri ploce jedva zagreju dnevnu sobu i trpezariju a racuni za struju su im veliki

Zaista ne znam koja ti opcija još ostaje...uljani radijatori ne greju Bog zna kako...ali može da posluži ako je manja soba i ako je u pitanju dete 2+ starosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie, a što toliko skeptičnosti za grejanje na peć na drva?

Pa detetu ćeš objašnjavati da je to "pec" i da ne prilazi, a ako ćemo tako - može da se pecne i na druga grejna tela, ne?

Mislim da ne treba ni prterivati i dete stavljati pod stakleno zvono ;)

U svakom slučaju, vi odlučujete, suzite sve opcije na jednu ili dve, pa izaberite šta vam je najzgodnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie, a što toliko skeptičnosti za grejanje na peć na drva?

Pa detetu ćeš objašnjavati da je to "pec" i da ne prilazi, a ako ćemo tako - može da se pecne i na druga grejna tela, ne?

Mislim da ne treba ni prterivati i dete stavljati pod stakleno zvono ;)

U svakom slučaju, vi odlučujete, suzite sve opcije na jednu ili dve, pa izaberite šta vam je najzgodnije.

Nesrece se desavaju slucajno!!! Zatrci se dete, saplete se, zalepi se za pec i celog zivota nosi oziljak- vidjeno

a i obaveza ti je to loziti stalno, mi ionako nemamo vremena nizasta samo nam jos to fali

TA peci nisu pogodne za malu decu, dizu prasinu i suse vazduh a i sadrze staklenu vunu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je grejanje na struju jedino resenje a bitna je i usteda kao i bezbednost proizvoda onda su Eldi konvektori najbolji nacin grejanja. Ne dizu prasinu, becujni su i ekoloski, a vrlo stedljivi, i sto je najbinije dete ne moze da se ispece ako ga dodirne. Ja imam instalirane eldi konvektore u celom stanu i vrlo sam zadovoljan.

http://eldi-nis.co.rs/prezentacije.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Admini di mi je odgovor od danas? Mmmm? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda sam malo OT ali, koju temperatutru imate u sobi gde su deca tj. bebice? 22-23 stepena ili vise???

Mi inace imamo grejanje u stanu i svuda je ista temperatura, nekada je 22-23C ali desava se da bude i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesrece se desavaju slucajno!!! Zatrci se dete, saplete se, zalepi se za pec i celog zivota nosi oziljak- vidjeno

a i obaveza ti je to loziti stalno, mi ionako nemamo vremena nizasta samo nam jos to fali

TA peci nisu pogodne za malu decu, dizu prasinu i suse vazduh a i sadrze staklenu vunu

Slučajno može da udari i u drugo grejno telo i da opet napravi neki ožiljak. Mislim da ne treba preterivati. ;)

Evo Misha je dao super predlog a i proveren :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Norveške radijatore i uvek je 19 stepeni,a kad je kupam stavim izmedju 22-25 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamin, uzivancija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesrece se desavaju slucajno!!! Zatrci se dete, saplete se, zalepi se za pec i celog zivota nosi oziljak- vidjeno

a i obaveza ti je to loziti stalno, mi ionako nemamo vremena nizasta samo nam jos to fali

TA peci nisu pogodne za malu decu, dizu prasinu i suse vazduh a i sadrze staklenu vunu

Ih a sta ce oni koji se tako greju?Kod moje sveki je pec na drva, nikad nisam strecala da ce da se saplete. Pa moze dete da se saplete i udari u ostru ivicu, pa necemo skloniti sve sa ivicom.

E sad drugo je ovo sto je obaveza loziti, slazem se nije lako, a i cistiti sporet, unositi drva u kucu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na struju preporučujem mermerne ploče, to smo mi imali pre uvođenja centralnog grejanja. Ima ih raznih veličina u zavisnosti koliko kvadrata se greje, uske su, postavljaju se na zid, sama regulišeš T.

Koliko vidim, u naslovu teme se spominje samo decija soba. J ja mislim da je za deciju sobu mermoterm resenje iz zdravstvenih i siguronosnih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo zavrnuli radijatore u sobi,(gdje Nikola spava)samo u kuhinji su ostali,ovi nasi nenormalno griju,tako da je temperatura u stanu sasvim ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo centralno-gradska toplana i to je zlo...zastarjela konstrukcija, stalne havarije, slabo grijanje.

Po meni najbolja varijanta grijanja je stara kaljava peć.

2_velika.jpg

Na ovo se mi grijemo i u kuci bude pakao.

mozda sam malo OT ali, koju temperatutru imate u sobi gde su deca tj. bebice? 22-23 stepena ili vise???

Na zalost oko 27 stepeni, nekad i vise, posto je kaljeva u njenoj sobi. Nema sanse da je rashladim. Ona spava u bodiju kratkih rukava nepokrivena. U ostatku kuce oko 23-25 uz tri otvorena mala prozora i veliki koji se otvara po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.