Isplata (refundiranje) porodiljskog bolovanja

odgovora

Objavljeno

Na početku refundacije porodiljskog bolovanja u toku jednog meseca se vrši nadoknada svih zaostalih isplata. Tako da je možda to u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, pocela je isplata porodiljskih naknada! Spremite se za shoping :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u drzavnoj firmi, u skoli i ovo mi postaje smesno.

U septembru sam bila do 20.09 na bolovanju od 65%, nastavak prvogf meseca nateretposlodavca, aonda do kraja meseca na komisijskom bolovanju 65+35od grada.

uplaceno mi je 6 i 21. oktobra pojeddan deo od skole, pa onda 09.11. deo nadoknade za bolovanje i tek treba da mi uplate jos jedan deo bolovanja za septembar, a kada ce, ko to zna.

A novembarska plata, ko zna kada ce...

nadam se da je malo bolja situacija sa porodiljskim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u drzavnoj firmi, u skoli i ovo mi postaje smesno.

U septembru sam bila do 20.09 na bolovanju od 65%, nastavak prvogf meseca nateretposlodavca, aonda do kraja meseca na komisijskom bolovanju 65+35od grada.

uplaceno mi je 6 i 21. oktobra pojeddan deo od skole, pa onda 09.11. deo nadoknade za bolovanje i tek treba da mi uplate jos jedan deo bolovanja za septembar, a kada ce, ko to zna.

A novembarska plata, ko zna kada ce...

nadam se da je malo bolja situacija sa porodiljskim!

Isplata porodiljske naknade je uvek oko 22-25 u mesecu, ali je bitno da se obracun od strane poslodavca preda na vreme u opstinsku ili gradsku upravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko imamo uplata 11 ili 12? I kako to ide drzava uplati firmi pare za nese porodiljsko ili firma isplati nas pa refundira od drzave?? Prijavljena sam u privatnoj fiemi i primila prvu uplatu u okt pa jedan mesec nista pa u decembru i do sad nista, kazu nemaju posla pa nema ni para ni njima za plate. Pitam se sta se sad tu desava? Postoji li mogucnost da je on pare dobio a nije mi uplatio? A vrlo moguce da ce se zatvoriti pa padam pod biro. Savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmoj, da bi tebi drzava uplacivala porodiljsko, poslodavac treba da dostavi da je svim ostalim zaposlenima uplatio doprinose i plate.

On to verovatno nije uradio i zato ti kasni porodiljsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, bolje da pitam. A ono prvo pitanje 11 ili 12 uplata? Neko mi rece 11 :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko imamo uplata 11 ili 12? I kako to ide drzava uplati firmi pare za nese porodiljsko ili firma isplati nas pa refundira od drzave?? Prijavljena sam u privatnoj fiemi i primila prvu uplatu u okt pa jedan mesec nista pa u decembru i do sad nista, kazu nemaju posla pa nema ni para ni njima za plate. Pitam se sta se sad tu desava? Postoji li mogucnost da je on pare dobio a nije mi uplatio? A vrlo moguce da ce se zatvoriti pa padam pod biro. Savet?

Da bi poslodavac dobio pare za tebe, tj. refundaciju porodljskog, mora priloziti papire da ti je izmirio poreze, doprinose i neto platu. Znaci, nije dobio nista, jer ti nije isplatio. U slucaju da zatvori firmu i ti ostajes bez posla, a mozda trziste rada kod vas ima program za tu vrstu nezaposlenosti, tj. da ti nastave isplatu jer si za vreme porod. ostala bez posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Država refundira 12 plata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, a koliko oni smeju da kasne sa tim uplatama? Po svemu sudeci on nema para. Obecao ovaj mesec pa opet nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, a koliko oni smeju da kasne sa tim uplatama? Po svemu sudeci on nema para. Obecao ovaj mesec pa opet nista.

Kad kažeš "oni" jel misliš na državu ili firmu?

Npr porodiljsko otvaraš u februaru mesecu, 29 februara firma tebi isplaćuje platu i papire o dokazu isplate podnosi "državi" pa u roku od mesec dana, tačnije krajem marta, firmi se refundiraju pare za tu platu od februara. Dakle država kasni cirka mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je prvu uplati meni dao, znaci vratile mu se pare za mesec dana, ok. E sad ja mislim da posto on nema pare za ostale radnike da uplati plate, ne uplacuje ni meni, jer kao mora svima zajedno ako sam u pravu a ne samo meni posebno?

Mislila sam da poslodavac kasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je prvu uplati meni dao, znaci vratile mu se pare za mesec dana, ok. E sad ja mislim da posto on nema pare za ostale radnike da uplati plate, ne uplacuje ni meni, jer kao mora svima zajedno ako sam u pravu a ne samo meni posebno?

Mislila sam da poslodavac kasni.

Ne mora svima, samo tebi. Na papirima koje predaje opstinskoj ili gradskoj upravi nema podataka za ostale zaposlene, samo za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke sta ja sad da radim, da li da ga jurim. Ako je prva uplata krenula i njemu se pare vratile ne vidim u cemu je problem, znaci da je *kolo* krenulo i te pare se vrte u krug?? Da li gresim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke sta ja sad da radim, da li da ga jurim. Ako je prva uplata krenula i njemu se pare vratile ne vidim u cemu je problem, znaci da je *kolo* krenulo i te pare se vrte u krug?? Da li gresim?

Da, ali sa kašnjenjem od mesec dana što se možda tvom dir. i vla. firme ne sviđa. U svakom slučaju sada kada imaš informacije da mu se direktno obratiš čisto da mu staviš do znjanja da nisi neinformisana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam primila ni dinara vec dva meseca! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isplata porodiljskog kasnila 3-4 meseca ali to je bio onaj period kada su se menjali zakoni. Tako da nije isključeno da je sad oko 2 meseca kašnjenja. Ali to važi samo za prve isplate koje se sve u jednom mesecu refundiraju tj nadoknade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naknada za porodiljsko odsustvo se isplacuje svakog meseca, desi se da zakasni par dana, ali nista strasno. Sve zavisi od dokumentacije i azurnosti knjigovodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, treba mi savet. Preduzeće u kom radim se ne nalazi na istom gradu u kom stanujem, a vrlo uskoro treba da mi se otvara porodiljsko. Da li neko ima pojma koja opština tj. grad je zadužen da mi to porodiljsko isplaćuje: tamo gde stanujem ili gde je firma registrovana? Ovi moji iz kjnigovodstva su me poslali kao u opštinu na kojoj stanujem da se raspitam, a oni me svi bledo gledaju, šetaju od jedne do druge kancelarije i na kraju su me poslali u socijalno. Ima li neko ideju?

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, treba mi savet. Preduzeće u kom radim se ne nalazi na istom gradu u kom stanujem, a vrlo uskoro treba da mi se otvara porodiljsko. Da li neko ima pojma koja opština tj. grad je zadužen da mi to porodiljsko isplaćuje: tamo gde stanujem ili gde je firma registrovana? Ovi moji iz kjnigovodstva su me poslali kao u opštinu na kojoj stanujem da se raspitam, a oni me svi bledo gledaju, šetaju od jedne do druge kancelarije i na kraju su me poslali u socijalno. Ima li neko ideju?

Hvala unapred!

Po mestu prebivalista firme, znaci u gradu tj. opstini, gde je firma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po mestu prebivalista firme, znaci u gradu tj. opstini, gde je firma.

Svaka ti se pozlatila. :) Hvala i živela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti se pozlatila. :) Hvala i živela!

Zdravo bila! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poseban slucaj! Mislim da ovakvog nema. Poslodavac mi je Grk. Na porodiljskom sam od maja prosle godine. Nijednu uplatu porodiljskog nisam dobila niti je iko dobio platu od tog maja meseca. Covek je ispario u septembru prosle godine, ali se redovno javljao kao dolazi,stize sa parama. Pa kojekakve komplikacije. Medjutim u decembru nas izbace iz lokala i tada on prestaje da se javlja odnosno iskljucio je taj grcki broj, poslala sam mu poruku i na fb ali ne odgovara. Znaci on je otisao jednostavno, ne zatvorivsi firmu, firma i dalje postoji... da se odjavim ne mogu bez poslodavca a ne mogu da ga nadjem. Inspekcija rada ne moze da uradi svoj deo posla bez prisustva poslodavca, tako su mi rekli. Sta da radim? Da li ima neko ovde ko ima veze sa tim, jer mislim da je neverovatno da poslodavac moze samo da se vrati u zemlju iz koje je dosao i da se nikada ne vrati a ostavi radnike bez 10 plata i jos zarobljene u firmi da ne mogu da traze drugi posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.