Može li zakon da vaspitava našu decu?

odgovora

Objavljeno

Imam ja jedno pitanje.

Da li u nacrtu novog zakona postoji opcija da se roditelji blagovremeno "upozore" na neadekvatno ponasanje i "stave pod nazor" dok se to "neadekvatno" ponasanje (kao sto je spavanje u istom krevetu) ne otkloni ili ti doslovno, bez objasnjenja trgaju djecu iz ruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da li mislite da je ovo tacno.? Pa sve i da jeste prilicno je glupavo. Postoji li roditelj koji bar jednom nije tako nahranio dete ili mu dete nije prespavalo u krevetu? I za to se oduzimaju deca...Pa samo u mom okruzenju ima primera gde su deca bas zanemarena u svakom smislu, i niko nista.....Zakon, pa jos takav.............

Verujem da je tacno citajuci o kojoj drzavi se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite na "drzavu" u kojoj bez obzira na "zakon" osobe sa invaliditetom niko ne zaposljava?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj i kad se ista ohrabri da ima dete, izgubi ga jer po bolnicama vlada nemar i bezvlasce?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj sam svaki lek u trudnoci platila?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj sam platila da me porode jer mi beba nije napredovala citav mesec?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj mi dete u bolnici pokupi sve bakterije koje postoje?

Onu "drzavu" u kojoj kupujem vakcinu za dete a da imam napismeno da je samo ta neophodna istom?

Da li ce ta "drzava" sada oduzeti meni dete ako se samo sa drugarima poigra pred kucom!?

Eeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Garant ce tako biti... Joj bas sam se rastuzila kad sam ovo citala :(

Da li mislite na "drzavu" u kojoj bez obzira na "zakon" osobe sa invaliditetom niko ne zaposljava?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj i kad se ista ohrabri da ima dete, izgubi ga jer po bolnicama vlada nemar i bezvlasce?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj sam svaki lek u trudnoci platila?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj sam platila da me porode jer mi beba nije napredovala citav mesec?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj mi dete u bolnici pokupi sve bakterije koje postoje?

Onu "drzavu" u kojoj kupujem vakcinu za dete a da imam napismeno da je samo ta neophodna istom?

Da li ce ta "drzava" sada oduzeti meni dete ako se samo sa drugarima poigra pred kucom!?

Eeee...

A i ovo... :( I slazem se sa maybe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago nama kada nam drzava voli vise decu nego mi sami....

Iskreno tolikomi je muka od ove zemlje da mi se vec zaista povraca...prvom prilikom begam odavde.

Pa gde su sada nevladine organizacije za prava i zastitu roditelja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo vam prost slucaj: Dete u 2.srednje ostane u drugom stanju i ne mora da pita mamu ili tatu za odluku, vec ce im saopstiti naknadno. Ako rodi, oni ce podizati dete, ali ona ne mora da ih pita. Ako abortira, opet ne mora da trazi pristanak, a ko ce da pazi na nju posle intervencije, nije vazno... Po zakonu je dovoljno stara da ne mora nikoga da pita...Jos se i ljuti kad joj dr kaze da bi obavezno trebalo da kaze mami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se potpuno slazem sa tobom roditelji najvecim delom uticu na vaspitanje dece ne moze niko drugi da utice na to,ako se mi potrudimo da ih normalno vaspitamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mislite na "drzavu" u kojoj bez obzira na "zakon" osobe sa invaliditetom niko ne zaposljava?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj i kad se ista ohrabri da ima dete, izgubi ga jer po bolnicama vlada nemar i bezvlasce?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj sam svaki lek u trudnoci platila?

Da li mislite na "drzavu"u kojoj sam platila da me porode jer mi beba nije napredovala citav mesec?

Da li mislite na "drzavu" u kojoj mi dete u bolnici pokupi sve bakterije koje postoje?

Onu "drzavu" u kojoj kupujem vakcinu za dete a da imam napismeno da je samo ta neophodna istom?

Da li ce ta "drzava" sada oduzeti meni dete ako se samo sa drugarima poigra pred kucom!?

Eeee...

E pa i mneni bilo to cudno. Mislim Srbija ima vece prioritete, ima zakone koje su joj od zivotnog znacaja, a bavi se luksuznim pitanjima. Ovo kod nas nece funkcionisati i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva država, takav i zakon. Ma ovo su gluposti. Državi bi bilo bolje (ako već misle na decu) da stanu na put nezakonitim trgovinama droge kao i pedofiliji, a ne da izmišljaju kojekakve gluposti. Ko može dete bolje vaspitati od njegovih roditelja!? (mada postoje i oni negativni izuzeci ali ih je na sreću dosta manje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno, znaci primenjujuci ovaj zakon stvoricemo lenje, bahate i nekulturne ljude, jer bez malo kazne dete ne moze da se dovede u red, videla sam to iz milion primera oko sebe "neka pusti ga sta on zna on je jos mali" pritom dete ima 5 godina i ne ume da se ponasa ksko treba NE UME DA OBUJE PATIKE, DA OBUCE JAKNU, zar to nije strasno. Ja smatram da malo pljeskanje po guzi ne moze da skodi moze samo da koristi. Pa evo svi mi odrastosmo u zdrave i normalne osobe i nista nam ne fali sto smo po koji put, zasluzeno dobili koju packu. I pitanje DA LI TA DECA IMAJU NEKE OBAVEZE!!! Hoce li drzava ukinuti emitovanje nasilnickih crtaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je katastrofa...rade na tome da nas istrebe...sad ce oni meni da pricaju kako da vaspitavam dete,a to sto ne mogu da produzim porodiljsko i to sto ne mogu ni da upisem dete u jaslice to ih ne zanima...PA KAKO ONI MISLE DA POVECAJU NATALITET KADA JE SVE OVAKO LOSE U SISTEMU DRZAVE???!!! NISU ONI ZA EU NEGO ZA JEDENO DOBRO PREVASPITAVANJE!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila majko al' ste vi raspisali...

Zakon neću da čitam jer me MRZI!

Skontah iz ovih postova o čemu se radi - i bez čitanja g ne podržavam.

A sad priča moje sestre i njene drugarice. Njena drugarica ima ćerkicu (recimo 8-9 godina) i u školi ih vodili ponaosob kod psihologa i pitali da ih roditelji maltretiraju!!! (uzrok tome je bilo neko dete koje je fizički zlostavljano, ako se dobro sećam priče)

I dođe na red i ta mala od drugarice i na pitanje odgovori ''DA!!'' Pita je psiholg ''A kako te to mama maltretira?'' tek će mala ''ne da mi da idem na fejsbuk!!!''

Slažem se da treba prijaviti svako fizičko IŽIVLJAVANJE nad detetom, ali šljisku po guzici nikako.

Drugo dete može da slaže u ljutnji na roditelje jer ono ne razume jednu šljisku.

Mene je majka lemala kao vola u kupusu, pa nisam nasilna ali NIKAKO NE smatram da to što je ona radila bila ispravno, niti vidim kao način vaspitavanja.

U slo je isto sad nešto pokrenuto oko toga, moram da proverim da li je zaživelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

apsolutno protiv!mrzi me da citam ali msm da oni grese prvo treba dovesti institucije i drzavu u red pa tek onda roditelje

!. rodjaka je kao samohrana majka u drugoj drzavi dobijala osim plate od 1500evra jos po 900 evra za svako dete...ali su dosli i rekli joj da mora da pregradi sobe...ako i treba...

da li nasa drzava ovako pomaze?nalazi posao roditeljima ili jednostavno oduzme decu i da hraniteljskim porodicama koji su kao neka mafija o 20 000 za svako dete?

a za fizicko kaznjavanje sam protiv jer poznajem roditelje kojima bi decu oduzela ali priznajem da sve sto moje dete uradi ali da ga dovede u opasnost ja kaznim po guzi jer bolje da ga malo boli ali da se ne povredi uticnice...sporet...ma sve dira sto ne sme a vi me sad mrzite sta cu kad je dete takvo....ali kad udarim po guzi malo on se vise razalosti nego sto ga boli i vise to ne dira....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da sam shvatila zakon. Apsurdan mi je. Nema sanse da se odrzi kod nas. I slazem se da treba izbaciti one clanove o tome da dete od 15 godina ima pravo na odlucivanje o svom lecenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,ajde cisto da se i ja nadovezem uz jutarnju kaficu.

Jedini zakon koji cu ja postovati je zakon nase porodice, jer od zakona ove drzave niti mozemo sta da ocekujemo niti cemu da se nadamo.

Nadam se da svi koji cekaju a pogotovo imaju svoje dete su dovoljno zreli za taj poduhvat, pa prema tome bezrazlozno je pisati ista na tu temu.

Ja licno nisam pristalica fizickog kaznjavanja, jer smatram da dete ne moze da razume bol, ali moze da razume sta sme i sta ne sme da uradi.

Svi smo mi vaspitani na neke nase nacine, nasi roditelji su to radili najbolje sto su umeli, a mi to sad projektujemo na nasu decu uz neke nase izmene.

A ovo sto preko citam da su tu ukljucena neka prava deteta, to je ok, ali gde su postavljene i obaveze tog deteta?

Uzecu primer iz moje familije.

Ujak zivi sa 2 cerke, 15 i 18 godina. On je covek jako bolestan, majka je umrla, tako da su 2 sestre sad jedine koje mogu tu kucu da drze u kakvom takvom redu.

Onda meni uvek kukaju kako ih otac maltretira, kako nemaju svoja prava itd...

A onda sa druge strane sudovi stoje budjavi po 30 dana, prljavo sve da ne mozes da verujes, nered uzasan, ujak nema autoritet, a kad podvikne one prete zakonom i socijalnim radom.

Pa tu se ogleda ironija ovog drustva, da ce zakon njih sad da stiti i ohrabruje da zive u strokavom stanu, idu strokave itd... skolu ako su raspolozene ce da uce itd...

Ali na kraju kad napune 18 god, i "kao postanu svoji ljudi" imacemo produkt nezrele osobe koja ne zna sama o sebi da brine, a zakon je taj koji im je pomagao da se osamostale, tj da imaju svoje misljenje, a u prevodu sad ujak ne zna sta ce sa njima, nego jedino kad brat i ja malo se pozabavimo onda ima malo autoriteta.

Tuzno jako, nije ni smesno, nego samo vidim kako moze zakon da pomogne da se neko upropasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa valjda :blink: Znaci, da ja vec odavno krsim taj zakon :blink: I da cu nastaviti da ga krsim :blink:

Stalni nadzor? Šta to podrazumeva? Da ne smem otići ni u kupatilo dok mi dete ne napuni 10 godina? Jer stalni nadzor znači da sam stalno uz dete, ako se ne varam. Šta će roditelji koji moraju da rade, a ne zarađuju dovoljno da plate nekog da čuva dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu " upravo smo to mi (nasa mucena drzava) . Vazno da muz moze zenu da mlati dok je ne polomi celu ili ubije , a decu ce poceti da nam oduzimaju i stavljaju u neke domove (koje nemaju ili su u uzasnom stanju ) gde Bog zaboravi na njih , ili kod udomitelja koji ce im u 3 od 100 slucajeva pruziti malo ljubavi i normalnog zivota ... tacno da te jeza prodje . Svako normalan misli da ne treba dozvoliti zlostavljanje dece , ali zna se sta je zlostavljanje a sta cuska pa cak i batine kad je to potrebno . Kao mala , zaista nisam dobijala mnogo batina, ali kad dobijem znam da sam ih i zasluzila .

Na temu glupih zakona dodala bih i to da sam na jednoj lokalnoj televiziji gledala kako ce najverovatnije i kod nas doci zakon da deca ne mogu da ponavljaju razred jer je to ponavljanje veliki trosak po drzavu :huh: ...a zasto im onda lepo nebismo dali cim se rode diplomu i skresemo troskove skroz ?!

...na tenane nas unistavaju , jer kada nam uniste decu sta ostaje za buducnost . :unsure:

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sve procitala, posto mi vec oci ispadaju, ali se u potpunosti slazem sa Kristal, da su nasa djecica upoznata sa svim mogucim stavkama i sta im je sve dozvoljeno, tako da cemo, po nekoj mojoj procjeni, za deset godina imati razrede sastavljene od delikvenata u koje ce morati da se salju profesori koji su zavrsili obuku u specijalnim jedinicama, bas kao u americkim filmovima, jer nas nasa drzava konstantno gura u propast. ;)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta je ovo? Ovo je neko kolektivno ludilo, majka koja pušta da neko maltretira njeno dete a ona da gleda !? 

Otac ne "reagira" nego ga majka umiruje !? Niti je on otac, niti je ona majka, niti je ovaj doktor. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ostala sam bez komentara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snimak nisam pogledala ali dovoljno mi je i ovo sta sam procitala. Koliko god se uvek trudila sagledati i drugu stranu price za ovo ne vidim bas nikakvog opravdanja. Mislim da je ipak ovom doktoru potrebna terapija, i to dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na ovom doktoru primeniti njegovu terapiju. Iza resetaka. Roditelje deacaka odvesti na tezak drustveno korisni rad. Zgrozena sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.