Usisivač

odgovora

Objavljeno

Jao a kazes da licimo :lol: Pa znas ti kad bih ja pisala na ovakvim temama? Nikad, a mozda ni tad :lol: Usisivaci, pegle... Jujuju...

c... vidi je :lol:

Pre neki dan mi je to drugarica spomenula pa se sad setila. A na temi "pegla" me je muka naterala da pisem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

c... vidi je :lol:

Pre neki dan mi je to drugarica spomenula pa se sad setila. A na temi "pegla" me je muka naterala da pisem :lol:

Pa ta muka je vrlo relativna stvar, meni kad bi se pokvarila pegla...u stvari, meni i ne moze da se pokvari :lol: Ali kad bi se pokvarila dok mm sebi pegla kosulju, samo bih se slatko nasmejala... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak si ti malo veca flegma od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak si ti malo veca flegma od mene :)

Nemoj sad da se izvlacis,priznaj da si htela da kazes-aljkavusa! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj sad da se izvlacis,priznaj da si htela da kazes-aljkavusa! :lol: :lol:

Ne, mislila sam iskljucivo bas na tu rec - flegma :)

Al sad kad si vec rekla :lol: salim se :)

OT bre! Sad mi niko nece odgovoriti na pitanje jer ga niko nece ni videti od nasih razvezanih tastatura :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

Stavljam malo etericnog ulja,koje mi se nadje pri ruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

Trunku omekšivača.

Sad mi je Strelac dala bolju ideju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

Kad se setim ubacim tečnost koja se pravi za te vodene usisivače, miris narandže :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, dobro :)

Hvala.

Znam da postoje i te tecnosti za usisivace al gde to da nadjem u ovoj zabiti..

Mada mozda i ima, nikad nisam ni trazila pa ne znam.

Al koliko vidim moze svasta da se sipa ;)

Sledecom prilikomcu ako ne budem imala nista drugo da sipnem omeksivac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo hoover i odlican je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

omeksivac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ako moze mali savet.

Treba da kupimo usisivac.

Ja sam za ovaj sa vodom, a mm za onaj bez vode. Iscitala sam temu, konsultovala sa se ljudima koji ga imaju i jos vise se zagrejala za taj sa vodom.

Medjutim, nikada nisam probala ni jedan ni drugi, pa ako neka jeste, neka mi prelomi koji je bolji. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ako moze mali savet.

Treba da kupimo usisivac.

Ja sam za ovaj sa vodom, a mm za onaj bez vode. Iscitala sam temu, konsultovala sa se ljudima koji ga imaju i jos vise se zagrejala za taj sa vodom.

Medjutim, nikada nisam probala ni jedan ni drugi, pa ako neka jeste, neka mi prelomi koji je bolji. :unsure:

Prednost običnog je što je lakši (težinski) za korišćenje. Ali tu je pražnjenje kese i mlaćenje sa prašinom.

Ja dajem prednost za usisivač sa vodenim filterom - bolje kupi prašinu i mrve, miriše cela kuća ako kaneš malo omekšivača, a i lako se održavaju filteri oni sunđerasti. Težak je da se vuče po kući (sad ne znam novije generacije jel imaju neke male a dobre) i filter moraš svaki put posle uoptrebe usisivača da opereš (inače se usmrdiiii ;))...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolji je na vodi,skupi svu prasinu,stavis malo et.ulja i sve mirise.MMama skoro kupila neki i nije tezak,svaki 3. dan menja vodu.Za decu zakon-usisavas kad su tu.Obican vec stvara prasinu....Ja imam obican,za svaki dan i zepterov tutodzebo,snjim cistim nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prednost običnog je što je lakši (težinski) za korišćenje. Ali tu je pražnjenje kese i mlaćenje sa prašinom.

Ja dajem prednost za usisivač sa vodenim filterom - bolje kupi prašinu i mrve, miriše cela kuća ako kaneš malo omekšivača, a i lako se održavaju filteri oni sunđerasti. Težak je da se vuče po kući (sad ne znam novije generacije jel imaju neke male a dobre) i filter moraš svaki put posle uoptrebe usisivača da opereš (inače se usmrdiiii ;))...

potpisujem bas sve

Najbolji je na vodi,skupi svu prasinu,stavis malo et.ulja i sve mirise.MMama skoro kupila neki i nije tezak,svaki 3. dan menja vodu.Za decu zakon-usisavas kad su tu.Obican vec stvara prasinu....Ja imam obican,za svaki dan i zepterov tutodzebo,snjim cistim nedeljno.

Nije valda da usisavas svaki dan???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,neki put i 2x dnevno.Nije meni lako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,neki put i 2x dnevno.Nije meni lako.

:blink::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prednost običnog je što je lakši (težinski) za korišćenje. Ali tu je pražnjenje kese i mlaćenje sa prašinom.

Ja dajem prednost za usisivač sa vodenim filterom - bolje kupi prašinu i mrve, miriše cela kuća ako kaneš malo omekšivača, a i lako se održavaju filteri oni sunđerasti. Težak je da se vuče po kući (sad ne znam novije generacije jel imaju neke male a dobre) i filter moraš svaki put posle uoptrebe usisivača da opereš (inače se usmrdiiii ;))...

Najbolji je na vodi,skupi svu prasinu,stavis malo et.ulja i sve mirise.MMama skoro kupila neki i nije tezak,svaki 3. dan menja vodu.Za decu zakon-usisavas kad su tu.Obican vec stvara prasinu....Ja imam obican,za svaki dan i zepterov tutodzebo,snjim cistim nedeljno.

potpisujem bas sve

Hvala vam na savetima, definitivno cemo uzeti taj na vodu! Ova ideja sa omeksivacem ili etericnim uljem je genijalna! :D

Ovih dana idem da vidim kakva je ponuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice, koliko kosta taj tvoj? Makar okvirno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 550 €

Uhhh!

Kontam da vredi za sve pare.

Uzela bih zaista kredit za to. Ja toliko vremena potrosim na usisavanje. A opet treba mi toliko drugih stvari koje su bitnije. I tako... Lepo je mastati B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojne dame, da li je neka od vas koristila, koristi, zna nekoga ko koristi ovakav usisivac? Interesuje me kako ovo cudo funkcionise! Uzela sam ga, u radnji mi nisu najbolje objasnili kako se njime rukuje, nisam ni zapitkivala u nadi da je u uputstvu sve lepo objasnjeno, ali joook. 

Postoji neka fora da radi sa vodom ili bez vode. Ako radi sa vodom, valjda se filter jedan skida, a ako radi bez vode onda se ne skida. Ili obrnuto. A kako je tacno ne znam. Problem je sto kad krenem sa vodom, cela soba mirise cudno (cista voda) a kad krenem bez vode IZ NJEGA IZLAZI PRASINA koju sakupi i takodje se oseca taj neki smrad posle njega.. Pa ne znam jel usisivac los, za reklamaciju ili ja jednostavno ne umem da ga koristim. 

U pitanju je ovaj usisvac, Colossus neki

25495.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, moja mama ima isti ovakav, od milošte u našoj kući zvan, R2D2.

Kako radi bez vode, ne bih znala, jer je to apsolutni NO-NO kod moje Slave. Uzmeš dva litra vode i uspeš na samo dno. Ništa ne skidam, ni o kakvim filterima nije bilo reči na ubrzanom kursu za vožnju tog čuda, samo 'sipaj vodu i ne divljaj po kuci, da ne prevrnes'. I meni se čini da miriše čudno, kao na budj npr., al čak i na oko najcistiji tepih usisan ovim čudom iza sebe ostavi crnu vodu. 

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnokosice:P imam slican (mada ga vise ne koristim iz razloga sto je bas bucan) i mirisalo bih jedino kada posle pranja usisivaca ne bih ga dobro osusila.Moj je radio samo sa vodom.Uspem 2l,sipam i malo omeksivaca da mi zamirise i usisavam.Kada zavrsim,prospem vodu,lijepo operem sa nekim sredstvom,povremeno peres i te sundjercice a i te cevi unutra sto su,i okrenes napolje da ti se osusi dobro.Ne bih trebalo da mirise ako ga lijepo operes i osusis,jos malo omeksivaca i milina.Ja usisavam svaki dan,moram pored dvoje djece,skamenila bih se kada bih videla koliko je crna voda.

crnokosa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad sipam vodu, i usisavam, onaj nazovi "filter" sto se vidi kad se skine gornji deo usisivaca da se nalije voda (sto deluje kao da je od kartona) se kao navlazi. Kao da ta voda "iskace" nekako i kvasi taj deo. To mu nije nista a? Tako treba? Ja sam jedino to zapamtila da su mi rekli kad sam ga uzela, da je tu ispod tog filtera motor i da ne bi smeo da dodje u kontakt sa vodom, pa se sve bojim da ga tako ne zajebem, crna ja. 

Ummu a koje sundjercice jos da operem, nema tih delova kod mene :rolleyes:

O crnoj vodi da ne komentarisem, zaprepastila sam se koliko mi je u stvari bilo "cistoce". -_- Da je bucan, jeste, da vuce - vuce, da se oseca to na budj - i to. Probacu da ubacim i malo omeksivaca da vidim kako ce tad da funkcionise. Za sada se posle usisavanja bar 1h ne sedi u kuci, ili smrdi na budj ako radim s vodom ili je oblak prasine gde god smo prosli ako je bez vode. 

Bem mu tehnologiju.  Dolazi mi da uzmem metlu u ruke samo da se ne bakcem ovim cudovistem. Hvala vam puno u svakom slucaju! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.