Usisivač

odgovora

Objavljeno

Mislim da su te sprave namenjene "profesionalnim domacicama" i da se sve svede na upotrebu jednom godisnje. Kada bih vec kupovala neki, bio bi to kirbi,ali ponekad mi se cini da je on neralno skup.

Slazem se apsolutno. Ja imam kirbi odavno i to 4-ku i neba bolje stvari, planiramo da uzmemo ovu novu 10-ku :) a cena pa jesete nerealna skroz zato sto u americu kosta oko 500 dolara :angry: ali sta da radimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se apsolutno. Ja imam kirbi odavno i to 4-ku i neba bolje stvari, planiramo da uzmemo ovu novu 10-ku :) a cena pa jesete nerealna skroz zato sto u americu kosta oko 500 dolara :angry: ali sta da radimo

ja imam kirby model sentria i zaljubljena sam u nju.....u kuci je sve besprekorno za cas posla pa cak i pored dlakavog ljubimca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se apsolutno. Ja imam kirbi odavno i to 4-ku i neba bolje stvari, planiramo da uzmemo ovu novu 10-ku :) a cena pa jesete nerealna skroz zato sto u americu kosta oko 500 dolara :angry: ali sta da radimo

ne smatram da je za .,,profesionalne domacice``,jer ja volim da mi je cisto,a ne volim da se sve svede na visecasovno ribanje(u svim mogucim pozama i sa svom mogucom aparaturom) i udisanje hemikalija...delovalo mi je prakticnije,udjes u kupatilo jednom nedeljno-ukljucis aparat i sve ocistis za maximalno 10 minuta,ili u kuhinju,pa je celu lepo izglancas,a plus jos mozes par puta godisnje da ocistis namestaj i tako to....

ali vidim po komentarima clanica koje ga imaju da ,ukoliko nije u pitanju neki skuplji aparat tipa kirbija,ne vredi ga uzimati :(

U SVAKOM SLUCAJU,hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam kirby model sentria i zaljubljena sam u nju.....u kuci je sve besprekorno za cas posla pa cak i pored dlakavog ljubimca...

E ta sentria cudo pravi :) fenomenalna stvar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo kirbi vec duze vreme, ali nemamo dodatke za dubinsko pranje, mada ja sam prezadovoljna i sa ovim sto imamo, pogotovo zato sto ga iskljucivo koristi mm :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a imamo i top-shopov parocistas onaj H2O i meni je odlican, mm prvo usisa, a ja onda predjem sa njim, plocice, parket, stepeniste, sve... i nista mi ne otama ili mrlja, fleke sa tih povrsina bezprekorno skida, a nastavak za povrsinsko pranje tepiha je fantastican, odlicno ga osvezi mada ne skine bas sve fleke koje bi kirbi mogao sa dodatkom za dubinsko pranje... a sto se tice onih ostalih dodataka za kuhinju i kupatilo to ne koristimo, nekako mi je efikasnije sundjer, krpa i odredjeni deterdzent, H2O mislim da nije za kuhinju, kupatilo itd... dodaci se posebno kupuju i kostaju oko 2 000din, a sam aparat je oko 10 000din, mislim da to nije velika cena ni za prosecnu domacicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Samsungov sa dodatkom na drski, znaci sve sto usisam ne ide u kesu nego u tu cinijicu. Posle svakog usisavanja (prvo se sokiram kad vidim koliko se napuni) je istresem i to je to. Jako mi je bilo bitno da drska ne bude plasticna jer se brzo lome. Imam ga tri godine i jako sam zadovoljna.

Htela sam da kupim na vodu a onda mi je prodavac pokazao njihov koji posle nekog vremena izgleda uzasno! Sve se prljavstina uvukla u plastiku, tako da sam odustala jer me mrzi da posle svakog usisavanja perem i ispiram... Moja drugarica ima neki veliki na vodu, i vec i nju nervira sto svaki put mora da ga pere, inace nema efekta.

1-2 godisnje pozovem zenu sa kirbijem da mi precisti ugaonu i fotelju, platim 1500 dinara i divota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm ...

toliko volim moj Novi Sad alime toliko nervira monopol koji drzi Novel...

nista nemaju..

nasla sam na netu i zelim da kupim

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=791

ali jedino sto sam nasla u tehnomaniji.. naravno u BG je slicno...

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-...ac-sd-9420.html

molim za pomoc.. izgledaju mi isto , iste specifikacije , a ovih dana mm treba da ide u bg pa izmedju ostalog moze da mi kupi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm ...

toliko volim moj Novi Sad alime toliko nervira monopol koji drzi Novel...

nista nemaju..

nasla sam na netu i zelim da kupim

http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=791

ali jedino sto sam nasla u tehnomaniji.. naravno u BG je slicno...

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-...ac-sd-9420.html

molim za pomoc.. izgledaju mi isto , iste specifikacije , a ovih dana mm treba da ide u bg pa izmedju ostalog moze da mi kupi....

to su dva razlicita modela,prvi ti je sa vodom a drugi sa filterom,ja ti nebi preporucila ni jedan ni drugi,prvi je preskup a nista bolje ne cisti od nekog jeftinijeg na vodu a drugi je sa filterom koji se napuni prasine i moras da je necim izduvas i da opet razletis prasinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da.. to sam i ja mislila.. ali na samsungovom sajtu pod tom sifrom sam nasla jedann usisivac..

hm... bezveze ... hm sad si me bacila u razmisljanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da.. to sam i ja mislila.. ali na samsungovom sajtu pod tom sifrom sam nasla jedann usisivac..

hm... bezveze ... hm sad si me bacila u razmisljanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter1500_e.html

ja imam ovakav i super je,on ima i perac ujedno

moja sveki ima ovo

http://www.sakura.rs/

u vreme kad ga je ona kupila bio je oko 2000dm a sad nemam pojma,ali nista bolji nije od ovog prvog

a moja komsinica ima ovo

http://www.tehnomanija.rs/katalog/fox-usisivac-wvc-2700.html

to ti je sve isprobano pa ti vidi,ako imas viska novca onda uzmi sakuru,pre nego samsung a ako nemas onda ovaj zadnji i ne primaj se na to da je bolje sto vise filtera da ima,bitan je onaj u kanti da a svi ostali su samo visak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.liv.si/sesalniki/aquafilter1500_e.html

ja imam ovakav i super je,on ima i perac ujedno

moja sveki ima ovo

http://www.sakura.rs/

u vreme kad ga je ona kupila bio je oko 2000dm a sad nemam pojma,ali nista bolji nije od ovog prvog

a moja komsinica ima ovo

http://www.tehnomanija.rs/katalog/fox-usisivac-wvc-2700.html

to ti je sve isprobano pa ti vidi,ako imas viska novca onda uzmi sakuru,pre nego samsung a ako nemas onda ovaj zadnji i ne primaj se na to da je bolje sto vise filtera da ima,bitan je onaj u kanti da a svi ostali su samo visak...

eh ... kupila sam tada. .gorenje neki dobar je kavalitetan i kupim jos neki dodatak samsungov ciklon filter tako da sve ide u njega i odmah se baca.. kesa ostaje cista samim tim nema smrada prasine iz usisivaca... super je i lepo usisava, sto je jedino i bitno !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isto usisivač sa vodenim filterom i zanima me da li je štetno držati takav usisivač u spavaćoj sobi. Moja svekrva stalno galami na mene kaže da on ispušta neke čestice i dok ne radi i da to utiče na disajne organe. Ja ne vjerujem baš da je to tako. Šta mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isto usisivač sa vodenim filterom i zanima me da li je štetno držati takav usisivač u spavaćoj sobi. Moja svekrva stalno galami na mene kaže da on ispušta neke čestice i dok ne radi i da to utiče na disajne organe. Ja ne vjerujem baš da je to tako. Šta mislite o tome?

:lol::lol::lol: Jao, izvini, ali skoro tako nesto nisam cula. Ne brini, kakve cestice... Ne razumem, gde je tu logika? Ja isto imam takav usisivac, ne stojim mi u spavacoj, ali svejedno mislim da nemas mesta za zbrinutost! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: Jao, izvini, ali skoro tako nesto nisam cula. Ne brini, kakve cestice... Ne razumem, gde je tu logika? Ja isto imam takav usisivac, ne stojim mi u spavacoj, ali svejedno mislim da nemas mesta za zbrinutost! ;)

Ma i meni je to bilo nelogično, pa čak ni onaj obični stari nisu štetni, a kamoli ovi na vodu, al da bih izbjegla svađu ja ga držim u hodniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i meni je to bilo nelogično, pa čak ni onaj obični stari nisu štetni, a kamoli ovi na vodu, al da bih izbjegla svađu ja ga držim u hodniku.

Ja ga imam 3 godine i u odnosu na ostale koji dižu prašinu i slabije "vuku" a ista snaga - odličan mi je!!! Ne bih ga menjala.

Nema čestica, to svekrva "bocka" jer nema pametnija posla - mora da je i njoj neko reko...

Ako ćemo tako onda su ovi "obični" mnogo gori, ne ispuštaju nego čestice lete po celoj kući... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za sve: koliko cesto palite usivac??

Svaki dan.. Zato ga i ne podnosim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za sve: koliko cesto palite usisivac??

minimum jednom dnevno! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za sve: koliko cesto palite usisivac??

Jednom nedeljno, nema potrebe češće, nema ko za sad da prlja tepihe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za sve: koliko cesto palite usisivac??

Svaki dan, kada sam birala tepih, odabrala sam najgoru mogucu varijantu, a to je cisto teget sa sarama samo po ivici...tu se vidi svaka tacka i izgleda grozno ako se ne usisava svakodnevno. Jedino je pitanje ko usisava ja, muz ili neko od dece ako su tu pa se ponude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<_< ...uhhh,ja ga od jutros palim vec 2x... <_<

Bar jednom dnevno

2 puta sedmično...

Suvise retko da bih smela da napisem ;) Mm tek malo cesce.

Svaki dan minimum jednom :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom sedmično :rolleyes: Ako se slučajno neka domaćica zgrozi i iznenadi :lol: samo da dodam da ja nemam tepih i zato svako veče (ili svako drugo) sa gustom četkom očistim i prebrišem sa viledom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje: U usisivac na vodu, stavljate malo omeksivaca ili nekog deterdzenta da bi mirisalo ili ne?

Jao a kazes da licimo :lol: Pa znas ti kad bih ja pisala na ovakvim temama? Nikad, a mozda ni tad :lol: Usisivaci, pegle... Jujuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.