Usisivač

odgovora

Objavljeno

Mi smo imali takav usisivac,koji je zbog divljanja mog deteta stradao,tj otisla plastika pa ne mogu da ga zatvorim.Uvek sam usisavala sa vodom,nisam ni probala bez nje,u upustvu imas kako se rasklapa,tj koji delovi se vade.Sve sundjercice sam prala i susila posle veceg usisaanja..sto se crne vode tice ne bi verovali da tek opran tepih moze da bude toliko prljav da je to strasno.Inace kupovala sam u nekoj radnjici kod nas tecnost koja se sipa u taj usisivac pa cela kuca mirise na nju,a mislim da moze i malo omeksivaca da resi problem.uglavnom u radnjama i nisu 100% sigurni kako funkcionise pa ti daju polu informacije.

Zakljucak ja sam bila zadovoljna sa njim,i sigurno bi jos dugooo radio da D nije preturio,samo sto obavezno moras da ga operes dobro posle usisavanja,ostavis da se iscedi i posle obrises suvom krpom,filteri (sundjeri) moraju biti bas suvi pre nego sto ih vratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirka, hvala :) Ko nije probao bez vode, nemoj ni da isprobava. Toplo savetujem :lol:Isprobavam kasnije po vasim uputstvima pa vam javljam ko je preziveo, ja ili usisivac. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I na kraju, koji usisisvač preporučujete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa neko mene pomenu na ovoj temi :D imam IRobot, dobar je, tj ja sam bas zadovoljna. Radi na svim površinama, temeljit je, nije bučan, možeš ga programirati i mirne duše ostaviti da radi kad nisi kod kuce...super je, ko moze priuštiti preporuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam sa vodom i Lenorom (za otprilike 1 soljicu). Podnosljivo, cak i mirise! E sad kolko ce mi finansijski prijati da leti solja Lenora za svako usisavanje ne znam ali uzecu neki jeftiniji omeksivac za te svrhe posebno :) 

 

Teusa, ja ne znam sta da preporucim, da sam bila mudra i sebi bih odabrala nesto kasvetno :D a ne ovo cudo sto ne umem ni da koristim #smajlikojibijeglavomozid    ali evo ovo sto Nice spomenu deluje kao kul varijanta, ako se da priustiti svakako jer verujem da kosta Boga oca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.tandem-tandem.com/index.php?route=product/product&product_id=9447

Ja imam ovaj i fin mi je.Lijepo usisava,nije nesto puno bucan,na svaka 3-4 usisavanja operem posudu gdje se sakuplja prasina i filter i osusim i jovo-nanovo :D  meni je iskreno dosadio ovaj na vodu,jer prvo bucan je previse (Fantom se zvao B)) djeca su se bas plasila od njega,drugo mucno mi je bilo posle svakog usisavanja da ga perem i trece ogroman,glomazan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi preporuka za dobar usisivac. Imala sam neki na vodu, bio mi je pretezak, proslijedila sam ga dalje:-)
Zanima me da li je bitnija snaga tj vati ili marka proizvodjaca? Muz mi kaze da nemamo sto gledati usisivace ispod 2000 vati, ne vuku dobro, a onda mi jedna poznanica prica prije neki dan kako je imala odliican usisivac Gorenje i imao je 1600 ili 1800w, dizao tepih koliko je bio jak, a kad je crkao pozajmila bila od majke neki obicni sa pijace od 2000w i nista nije valjao. Zato me interesuje na sta treba da obratim paznju pri kupovini? Na snagu ili marku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo ovaj samsung sa casom, bas sto je ummu postavila. I svi koje poznajemo imaju bas taj samsung sa casom:)

Lagan je a fino vuce. Lako se cisti, kupi prasinu, mrve, plastelin, kockice... :D

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je jos prosle godine EU zabranila proizvodnju usisivaca cini mi se preko 1800 ili cak 1600 w i ja mislim da ispod 2000 ne vuku bas ili se moraju pojacati na maximum pa su bucniji. Ja imam samsung sa onim ciklon filterom na drsci super mi je bukvalno mi je kesa prazna vec dve godine sve se zadrzava u tom dodatku koji samo istresem. Koliko ce trajati ne znam generalno sad svi aparati traju mnogo krace prosek za usisivac je 2,3 godine. Marka jeste vazna ali ne i presudna da ne bude bas sa pijace nego provereno ipak se ne bih zezala sa neispitanim aparatom. Moj kad se pregreje sam se ugasi sto mi je super kad se ohladi radi normalno. 

broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je Samsung trajao dugo, ma sigurno 10 godina. Pa smo kupili isti, malo su mu samo unapredili dizajn:)

Usisavamo 2-3 puta dnevno. Kupila sam i onaj mali gorenje za mrvice, al je bacena para. Barem nama. 

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samsung sam ja imala kad sam radila sama, onaj neki crveni, nije nista posebno hi-tech, nikakva voda i sl, ima onu vreću koju praznis, tad je bio onako srednje do vise cene. Moji ga sad koriste, dakle nekih 8 god mu je vec i radi ko zmaj, nije glasan, dobro vuče. Sad ovde pored onog robotskog, kojeg ne koristim na donjem spratu jer imam niske lajsnice pa da mi ne udara u zid, imam onaj Electrolux Ultraenergica, stojeći. Kupljen je prošle godine i dobro vuče, mada jeste glasniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim ovaj usisavač više od godinu dana, prezadovoljna sam. Nije mnogo bučan, nije težak, ne praši,  što je najvažnije odlično uvlači! Lako se prazni. Preporučujem svima! 

https://shop.mediamarkt.ch/mobile/it/elettrodomestici-casa-hobby/aspirazione-pulizia/aspirapolvere-a-traino/aspirapolvere-a-traino-senza-sacco/philips-fc992019-aspirapolvere-2400-watt-nero/idp8daz0gesz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam sa vodom i Lenorom (za otprilike 1 soljicu). Podnosljivo, cak i mirise! E sad kolko ce mi finansijski prijati da leti solja Lenora za svako usisavanje ne znam ali uzecu neki jeftiniji omeksivac za te svrhe posebno :) 

 

Teusa, ja ne znam sta da preporucim, da sam bila mudra i sebi bih odabrala nesto kasvetno :D a ne ovo cudo sto ne umem ni da koristim #smajlikojibijeglavomozid    ali evo ovo sto Nice spomenu deluje kao kul varijanta, ako se da priustiti svakako jer verujem da kosta Boga oca :lol:

Savetujem da procitate uticaj omeksivaca na ydravlje ne dece vec ljudi, pa onda pedlagatti tako nesto. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao nova sam na forumu, planiram zbog bebe da kupim neki usisivac vidim da svi savetujete nesto na vodu, trazila sam u prodavnicama ali tu ne postoji nista toliko skupo. Gde ja to mogu da nadjem???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne treba ti taj na vidu. ja imam protiv alergijski. Koji usisava i prasinu . Bosch cini mi se. Kupljen u win winu. Nema kese,ima perive filtere i kontejner gde se skuplja prasina i otpaci. Nakon svakog koriscenja operem ostavim da se osusi i to je to zaista je sjajan. Licno sam alergicna na prasinu i od kako njega koristim mnogo je bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke uspela sam da nadjem usisivac za sad sam prezadovoljna koristim ga nekih nedelju dana nema nikakvog ciscena, maltretiranja sve su mi jednostavno objasnili, malo je skuplji ali za sad je sve kako treba. Filter kvin je u pitanju. Je l ima neko iskustva sa njim nesto na sta treba da obratim paznju????

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kupila ovaj model usisivaca i on me odlicno sluzi vec dobre 4 godine, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo veoma lose iskustvo sa gorenje usisivacem VC 2101 SCY. Verovatno smo i sami krivi, jer kada smo citali specifikaciju lepo pise da usisava savrseno vazduh, ali se tepisi nigde ne spominju :) Licno ne preporucujem porodicama sa malom decom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.