Kašalj kod beba

odgovora

Objavljeno

I moje dete slinavi i kaslje vec nekoliko dana,a ima sve zubice.Inhaliramo se tri puta dnevno fizioloskim,cistimo nas,pijemo sirup od bokvice i ima malo boljitka.Doktorica mi je rekla da ne moramo dolaziti za svaki kasalj,vec samo inhalacije fizioloskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, moje ne znam šta da vam kažem... :( :(

Mi smo danas isto ko juče, znači nos surka, ne kašlje, lepo spava noću... Za sad ga ne vodim kod lekara, pa ćemo videti....

Razmišljam da kupim inhalator, da mogu samo sa fiziološkim ujutro i uveče da ga inhaliram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, moje ne znam šta da vam kažem... :( :(

Mi smo danas isto ko juče, znači nos surka, ne kašlje, lepo spava noću... Za sad ga ne vodim kod lekara, pa ćemo videti....

Razmišljam da kupim inhalator, da mogu samo sa fiziološkim ujutro i uveče da ga inhaliram...

Ja kod doktora vise ne idem tek tako! Tek sinoc sam nasla temu o HEMOMICINU...

Jos ovaj dr. u savjetovalistu kaze, ma popijte cijelu bocicu, mada je to bronhitis nije to pocetak upale pluca :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kod doktora vise ne idem tek tako! Tek sinoc sam nasla temu o HEMOMICINU...

Jos ovaj dr. u savjetovalistu kaze, ma popijte cijelu bocicu, mada je to bronhitis nije to pocetak upale pluca :blink:

Tu sam temu ja otvorila i kad je svojevremeno puko forum, nestali su postovi.

Inače je nama sa 10 meseci DR prvi put dala i da bi nam svaki sledeći opet dala isti jer se pije jednom dnevno pa da dete ne vrišti 3 puta na dan dok pije sirup? :blink:

Pročitala si da je Hemomicin zabranjen u Rusiji? Kažu da šteti štitnoj žlezdi i da ne sme da se pije - najmanji razmak između dve terapije 4 do 6 meseci. Da se daje u krajnjoj nuždi... A kod nas se prepisuje i kapom i šakom...

Sad sam skroz OT - ali sve smo ovde ovih dana, pa valja videti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam temu ja otvorila i kad je svojevremeno puko forum, nestali su postovi.

Inače je nama sa 10 meseci DR prvi put dala i da bi nam svaki sledeći opet dala isti jer se pije jednom dnevno pa da dete ne vrišti 3 puta na dan dok pije sirup? :blink:

Pročitala si da je Hemomicin zabranjen u Rusiji? Kažu da šteti štitnoj žlezdi i da ne sme da se pije - najmanji razmak između dve terapije 4 do 6 meseci. Da se daje u krajnjoj nuždi... A kod nas se prepisuje i kapom i šakom...

Sad sam skroz OT - ali sve smo ovde ovih dana, pa valja videti ;)

E to je problem sa svim antibioticima....daju se kao bombone <_< ...i ja ću biti OT ali da kažem da se od jeden bočice antibiotikauništavaju 'zdrave bakterije' u crevima i treba im 6 meseci da se obnove....zato se deca razboljevaju često <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izazivač kašlja otkriven. Novi pernati jorgan(ali inače spavamo na pernatim jastucima, ali ko zna od čega je ovaj)....Juče je cijeli dan bio na balkonu....i ni K od kašlja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izazivač kašlja otkriven. Novi pernati jorgan(ali inače spavamo na pernatim jastucima, ali ko zna od čega je ovaj)....Juče je cijeli dan bio na balkonu....i ni K od kašlja. :)

Odlično, sad si mirna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman sam mislila da smoozdravili od jednog virusa..kad hop..evo ga i drugi... :(

Kasalj... :angry:

Nocas je imala blagu temperaturu i kasljala je malo a jutros je to mnogo jace i onako je grebe grlo..... :(

kazete caj od belog sleza?bokvica?

:huh: ne zelim da ovo traje danima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...Caj od belog sleza nije htela...a sve ostale hoce...cula sam da je za kasalj dobar caj od uprzenog secera sa vodom u kome se prokuva crni luk u jabuka.... <_<

A dr nam je dala Tantum Verde i videcemo....al nista nam nije bolje... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...sve vuče da je nešto alergijsko <_<

Mna bila si u pravu.

Jani se na svaka dva tri meseca javlja suvi kasalj,bez ikakvih drugih simtoma i to samo kad spava.Nikada nije bila bolesna niti je ikakve lekove ili sirupe pila.

Evo posle tacno tri meseca opet nam se desava isto.Suvi kasalj,samo kad spava,traje dva tri dana i onda kao da nista nije bilo.

Mislim da je to na promenu vremena malo sam propratila,ovih dana je odjednom sa -10 skocilo na +5,a ja je svaki dan izvodim napolje tako da promene oseti.To je suvi kasalj, ali ne sazreva,znaci nema sta da iskaslje i prestane samo od sebe,a ne ono kao da sazri pa iskasljava pa prestane.

Dajem joj samo tople cajeve sa medom i nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija kaslje vec treci dan kao "okoreli pusac". Slinavi i sva je kenjkava. Vodila sam je kod doktora i dala nam je prospan,kapi za nos i inhalaciju. A moje dete na inhalaciji kao da je kolju. Dajem joj i sirup od belog sleza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolija kaslje vec treci dan kao "okoreli pusac". Slinavi i sva je kenjkava. Vodila sam je kod doktora i dala nam je prospan,kapi za nos i inhalaciju. A moje dete na inhalaciji kao da je kolju. Dajem joj i sirup od belog sleza.

Probaj da je animiraš kad treba da se inhalirqa - njoj je to novo.

Ako inhaliraš dete kući - onda pusti crtać, pričaj, pevaj i učini joj zabavnim. Daj joj recimo da uključi i da sama drži masku...

Ako se inhalira u DZ - skreći joj pažnju nekim pevanjem, sigurno na dečijem imaju neke lutkice i sl. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da je animiraš kad treba da se inhalirqa - njoj je to novo.

Ako inhaliraš dete kući - onda pusti crtać, pričaj, pevaj i učini joj zabavnim. Daj joj recimo da uključi i da sama drži masku...

Ako se inhalira u DZ - skreći joj pažnju nekim pevanjem, sigurno na dečijem imaju neke lutkice i sl. :)

Probala sam da je zanimam,mazila sam,pevala,igrala sam se ja sa maskom u Dispanzeru,pokazivala kao kako je to meni lepo,ali dzabe.Ona inace ne da da joj se pipnu usta,ne voli salove ni kape da nosi. Mali divljak. Ali,da istrpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina je nesto pocela da kasljuca,suvi kasalj,nije strasno,tek ponekad se nakaslje.Da li da joj dajem caj od belog sleza (ustvari zanima me da li uopste bebe smeju da ga piju) ili da cekam ako pocne vise da kaslje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam da je zanimam,mazila sam,pevala,igrala sam se ja sa maskom u Dispanzeru,pokazivala kao kako je to meni lepo,ali dzabe.Ona inace ne da da joj se pipnu usta,ne voli salove ni kape da nosi. Mali divljak. Ali,da istrpi.

A kako ste sad?

Marina je nesto pocela da kasljuca,suvi kasalj,nije strasno,tek ponekad se nakaslje.Da li da joj dajem caj od belog sleza (ustvari zanima me da li uopste bebe smeju da ga piju) ili da cekam ako pocne vise da kaslje?

Ako je tek danas počela, pusti je još dan dva.

Čaj ne smeta da pije, ali mislim da ne moraš da žuriš da joj daš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece mame,jedno pitanje...

Dali je neko stavljao obloge od voska od meda,kao rastopi se taj vosak na pari,namaze na pelenu i stavi detetu na grudi da prespava sa tim...

Unapred zahvalna na odgovorima sve vas pozdravljam!  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je poceo da kaslje pre 2 dana :( a takodje mu je i nosic malo zapusen,za nosic naravno koristimo fizioloski jos od rodjenja,naravno po potrebi,ali za kasalj neznam st da radim?!Citala sam po netu da je dobar caj od sleza,on ima 5 meseci i neznam da li smem da mu dam caj taj?!Kasalj je suv i nije toliko cest!Takodje sam citala i za neke sirupe ali ja mu to nebi davala bez saveta lekara!Ako je neko imao slican problem ili zna neki caj koji nemoze da skodi neka podeli to sa mnom i sa nama svima!

za kasalj bas i ne znam, ja sam svom pre stavljala jednu glavicu crvenog iseckanog luka u staru carapu pa kod glave.. al to ti je vise za nosic kad mu je zacepljen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala caj od belog sleza, imali smo isti problem jos sa 3 ipo meseca. I sve je bilo ok, samo je lepo izbacio slajm, sto kroz stolicu, sto bljuckanjem. Slobodno smes da mu das caj od belog sleza, nama je to pedijatrica savetovala, i rekla nam je da ne preporucuje sirupe.

 

U svakom slucaju, ako ce ti biti lakse pitaj pedijatra za caj od belog sleza, ja iz iskustva kazem da je ok.

 

Poz!

pozz nadam se da ce mi neko odg na pitanje, beba mi ima 4mec curi joj nos i suvo kaslja bila sam kod lekara dali su mi samo fizioloski ,i rekli da ide na kinesku masazu, ja zivim u francusku i nemam jos knjizicu da bi je nosila na masazu a i nzm koliko bi joj to pomoglo... NZM dali ima ovde taj caj ,:(  nzm sta da joj dam:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala caj od belog sleza, imali smo isti problem jos sa 3 ipo meseca. I sve je bilo ok, samo je lepo izbacio slajm, sto kroz stolicu, sto bljuckanjem. Slobodno smes da mu das caj od belog sleza, nama je to pedijatrica savetovala, i rekla nam je da ne preporucuje sirupe.

 

U svakom slucaju, ako ce ti biti lakse pitaj pedijatra za caj od belog sleza, ja iz iskustva kazem da je ok.

 

Poz!

pozz nadam se da ce mi neko odg na pitanje, beba mi ima 4mec curi joj nos i suvo kaslja bila sam kod lekara dali su mi samo fizioloski ,i rekli da ide na kinesku masazu, ja zivim u francusku i nemam jos knjizicu da bi je nosila na masazu a i nzm koliko bi joj to pomoglo... NZM dali ima ovde taj caj ,:(  nzm sta da joj dam:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da je inhaliras u kupatilu vrucom vodom. Zatvorite se u kupatilo i pusti dq tece vrela voda da se kupatilo napuni parom. Ostanite oko 10min pod tom parom, posle nakapaj jos fizioloski u nos i aspiratorom izvuci sline. Nama je pomoglo kod svake prehlade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala caj od belog sleza, imali smo isti problem jos sa 3 ipo meseca. I sve je bilo ok, samo je lepo izbacio slajm, sto kroz stolicu, sto bljuckanjem. Slobodno smes da mu das caj od belog sleza, nama je to pedijatrica savetovala, i rekla nam je da ne preporucuje sirupe.

 

U svakom slucaju, ako ce ti biti lakse pitaj pedijatra za caj od belog sleza, ja iz iskustva kazem da je ok.

 

Poz!

pozz nadam se da ce mi neko odg na pitanje, beba mi ima 4mec curi joj nos i suvo kaslja bila sam kod lekara dali su mi samo fizioloski ,i rekli da ide na kinesku masazu, ja zivim u francusku i nemam jos knjizicu da bi je nosila na masazu a i nzm koliko bi joj to pomoglo... NZM dali ima ovde taj caj ,:(  nzm sta da joj dam:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da je inhaliras u kupatilu vrucom vodom. Zatvorite se u kupatilo i pusti dq tece vrela voda da se kupatilo napuni parom. Ostanite oko 10min pod tom parom, posle nakapaj jos fizioloski u nos i aspiratorom izvuci sline. Nama je pomoglo kod svake prehlade. 

DALI ce to pomoci za kasalj??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Para ce navlaziti bebine disajne puteve i samim tim umanjice se iritacija zbog koje dolazi do kaslja. Proverenp vise puta nama je pomoglo. Bitno je i da prostori u kojima boravite budu dosta vlazni. narocito sad dok je grejanje jer i suh vazduh pogorsava taj suvi kasalj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Para ce navlaziti bebine disajne puteve i samim tim umanjice se iritacija zbog koje dolazi do kaslja. Proverenp vise puta nama je pomoglo. Bitno je i da prostori u kojima boravite budu dosta vlazni. narocito sad dok je grejanje jer i suh vazduh pogorsava taj suvi kasalj.

PA stavljam mokar peskir na radijatore u sobi kojoj spava i nocu ne kaslja toliko koliko danju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA stavljam mokar peskir na radijatore u sobi kojoj spava i nocu ne kaslja toliko koliko danju....

probaj to sa parom u kupatilu ne moze da skodi. nadam se da ce beba brzo da ozdravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.