Kašalj kod beba

odgovora

Objavljeno

Moj bebac je poceo da kaslje pre 2 dana :( a takodje mu je i nosic malo zapusen,za nosic naravno koristimo fizioloski jos od rodjenja,naravno po potrebi,ali za kasalj neznam st da radim?!Citala sam po netu da je dobar caj od sleza,on ima 5 meseci i neznam da li smem da mu dam caj taj?!Kasalj je suv i nije toliko cest!Takodje sam citala i za neke sirupe ali ja mu to nebi davala bez saveta lekara!Ako je neko imao slican problem ili zna neki caj koji nemoze da skodi neka podeli to sa mnom i sa nama svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebi davala caj od belog sleza, imali smo isti problem jos sa 3 ipo meseca. I sve je bilo ok, samo je lepo izbacio slajm, sto kroz stolicu, sto bljuckanjem. Slobodno smes da mu das caj od belog sleza, nama je to pedijatrica savetovala, i rekla nam je da ne preporucuje sirupe.

U svakom slucaju, ako ce ti biti lakse pitaj pedijatra za caj od belog sleza, ja iz iskustva kazem da je ok.

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Celu noc oka nismo sklopile nas dve. Celu noc usta nije zatvorila od kaslja. Lici mi da je laringitis, a ima i slajma. Ne znam sta bih joj dala za laringitis, ali ako je povedem kod dr dobice ili jednu-dve inhalacije ili bocku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odvela sam ja njega ko pedijatrice nase,samo nam je rekla da pije caj od belog sleza po 50 ml dnevno,mada se njemu bas svidja a inace nevoli ni caj ni vodu pa mu ja dam i malo vise da popije,i sad mu je kasalj sazreo i ocekujem da uskoro prodje!A da bili smo i na inhalaciji jednoj kad smo bili na kontroli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo malo stariji ali takodje nas je mučio kašalj, praćen temperaturom, nosić zapušen..doktorka je prepisala antibiotik panklav, kapi za nos i avil sirup pa ćemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ja sam nova na forumu... :rolleyes: Imam bebu od 4 mj

i prije sedam dana poceo je pomalo da kaslje.

Medjutim danas sam primjetila da mu se kasalj pogorsao :( i neznam sta da radim da li da ga vodim

doktoru ili da probam nesto kod kuce?ima li neko kakav koristan savjet, lijek?

Da li smijem da mu dajem caj od bijelog sljeza?je li neko imao slicnu situaciju :unsure:

post-15743-1280572726_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ja sam nova na forumu... :rolleyes: Imam bebu od 4 mj

i prije sedam dana poceo je pomalo da kaslje.

Medjutim danas sam primjetila da mu se kasalj pogorsao :( i neznam sta da radim da li da ga vodim

doktoru ili da probam nesto kod kuce?ima li neko kakav koristan savjet, lijek?

Da li smijem da mu dajem caj od bijelog sljeza?je li neko imao slicnu situaciju :unsure:

Cao !! Mozes da mu dajes caj ,ja sam mojima davala cim su poceli da kasljaju ...

Akko ima slajm(seket)caj je dobro za to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima ja sam nova na forumu... :rolleyes: Imam bebu od 4 mj

i prije sedam dana poceo je pomalo da kaslje.

Medjutim danas sam primjetila da mu se kasalj pogorsao :( i neznam sta da radim da li da ga vodim

doktoru ili da probam nesto kod kuce?ima li neko kakav koristan savjet, lijek?

Da li smijem da mu dajem caj od bijelog sljeza?je li neko imao slicnu situaciju :unsure:

Bez problema.... Ali ako se u naredna dva dana stanje pogorska, bez razmisljanja kod pedijatra. Verovatno mu se sliva u pluca iz usta jer nezna pravilno da guda, pa je to prouzrokovalo problem... Mada u svakom slucaju ako se pogorsa stanje, pravac kod pedijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto smo svi bili prehladjeni,bilo je prosto nemoguce sacuvati mog malog bebca pd virusa...Poceo je da kaslje i bilo je jako stresno slusati ga kako se muci svaki put kada se nakaslje.Po preporuci jedne doktorke davala sam mu cajic od belog sleza,ali nam to i nije bas pomoglo,tako da smo na kraju ipak pili antibiotik.Dobili smo sirup sincilin i posle popijene bocice kasalj je prestao..Hvala Bogu,jer sam ja bila jako uplasena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto smo svi bili prehladjeni,bilo je prosto nemoguce sacuvati mog malog bebca pd virusa...Poceo je da kaslje i bilo je jako stresno slusati ga kako se muci svaki put kada se nakaslje.Po preporuci jedne doktorke davala sam mu cajic od belog sleza,ali nam to i nije bas pomoglo,tako da smo na kraju ipak pili antibiotik.Dobili smo sirup sincilin i posle popijene bocice kasalj je prestao..Hvala Bogu,jer sam ja bila jako uplasena...

Svi ti "prirodni" lekovi nekome pomognu a nekome ne. U svakom slucaju uvek je bolje prvo probati sa njima a tek onda primeniti neku "hemiju" (naravno samo kad pedijatar odobri). Mada mnogi pedijatri su mnogo laki na davanju antibiotika bebama a sto nikako nije dobro. Elem Ivanko, mislim da bi posle antibiotika trebalo da bebica pije jos nesto... Uh, sad nisam sigurna sta ali malo cu procesljati forum da vidim gde su devojke o tome pisale.

Evo nasla sam post od Lanina mama "nadam se da ce moje iskustvo nekome koristiti...moja beba je pila desetak dana antibiotike-penicilin(zbog upale uva,prehlade...)ali mi niko nije rekao da bi uz antibiotike i par dana posle trebalo da pije i neki probiotik!Pa smo zaradili gljivicu Kandidu,koja se dosta dugo leci....Naime,posle upotrebe antibiotika obavezno dajte detetu probiotik jer antibiotici ubiju i normalnu,nepatogenu crevnu floru pa se te gljivice u crevima prenamnoze...otkrili smo ih tek kada joj se i spolja pojavilo nesto slicno pelenskom osipu,i uradili analizu stolice...nema neke upadljive i opasne simptome pa moze dugo da ostane neotkriveno...popila je posle toga dve kutije Probiotik forte i cr.flora joj se normalizovala "

a link ka toj temi je Probiotici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi ti "prirodni" lekovi nekome pomognu a nekome ne. U svakom slucaju uvek je bolje prvo probati sa njima a tek onda primeniti neku "hemiju" (naravno samo kad pedijatar odobri). Mada mnogi pedijatri su mnogo laki na davanju antibiotika bebama a sto nikako nije dobro. Elem Ivanko, mislim da bi posle antibiotika trebalo da bebica pije jos nesto... Uh, sad nisam sigurna sta ali malo cu procesljati forum da vidim gde su devojke o tome pisale.

Evo nasla sam post od Lanina mama "nadam se da ce moje iskustvo nekome koristiti...moja beba je pila desetak dana antibiotike-penicilin(zbog upale uva,prehlade...)ali mi niko nije rekao da bi uz antibiotike i par dana posle trebalo da pije i neki probiotik!Pa smo zaradili gljivicu Kandidu,koja se dosta dugo leci....Naime,posle upotrebe antibiotika obavezno dajte detetu probiotik jer antibiotici ubiju i normalnu,nepatogenu crevnu floru pa se te gljivice u crevima prenamnoze...otkrili smo ih tek kada joj se i spolja pojavilo nesto slicno pelenskom osipu,i uradili analizu stolice...nema neke upadljive i opasne simptome pa moze dugo da ostane neotkriveno...popila je posle toga dve kutije Probiotik forte i cr.flora joj se normalizovala "

a link ka toj temi je Probiotici

Anci,hvala na savetu!Za sada smo zdravi,ali virusi se tek spremaju,tako da cu tvoje savete sigurno primenjivati u buduce...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba već par dana kašljucka, ustvari više kija i pomalo mu je zapušen nosić..nosić čistimo fiziološkim ali za ovo kijanje ne znam šta ćemo..neko mi je rekao da im se još uvek čiste pluća od boravka u maminom stomaku..on je dobar ovako, ručka normalno, sve je ok, samo me to kijanje i ti slinci briu pomalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba već par dana kašljucka, ustvari više kija i pomalo mu je zapušen nosić..nosić čistimo fiziološkim ali za ovo kijanje ne znam šta ćemo..neko mi je rekao da im se još uvek čiste pluća od boravka u maminom stomaku..on je dobar ovako, ručka normalno, sve je ok, samo me to kijanje i ti slinci briu pomalo..

Moja se cistila citavih mesec dana, nervni slom sam htela da dobijem. A slinci auuu, meni je patronazna sestra dolazila mesec dana i sta nije izvlacila iz nosica. Samo fizioloski i bice sve uredu, ja sam mojoj stavljala u nosic (onako na vrh malog prsta) i svinjusku mast proprana u 9 voda i to joj je dosta pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se cistila citavih mesec dana, nervni slom sam htela da dobijem. A slinci auuu, meni je patronazna sestra dolazila mesec dana i sta nije izvlacila iz nosica. Samo fizioloski i bice sve uredu, ja sam mojoj stavljala u nosic (onako na vrh malog prsta) i svinjusku mast proprana u 9 voda i to joj je dosta pomoglo.

Ja njemu stavljam fiziološki i baš dosta toga izbaci..plašila sam se da nije slučajno prihvatio od starijeg sinčića, ali malo me umirila patronažna danas, da je to normalno kod novorodjenčadi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја се сећам када је Јефимија била баш мала, против кашља су јој дали неки сируп на бази беог слеза који се прави по наруџби. Не знам за друге градове али у Зајечару га прави градска апотека, сируп се зове Decoct Senegae тј раствор од белог слеза, и рок трајања му је само 3 дана. То је помагало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kako se koristi jazavičja mas protiv kašlja?Čula sam nešto i za pčelinji vosak...Poooomoć....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko kako se koristi jazavičja mas protiv kašlja?Čula sam nešto i za pčelinji vosak...Poooomoć....

Jazaviciju mast namazes u tankom sloju na lanenu krpu pa stavis bebi oblogu na grudi, najbolje uvece i u toku dana jednom kada spava. A guscije salo, ako ga imas, po jednu kasicicu 1-2 puta dnevno rastopiti u mleko i dati bebi da popije. Za pceliinji vosak nisam cula, ako budes saznala javi mi molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jazaviciju mast namazes u tankom sloju na lanenu krpu pa stavis bebi oblogu na grudi, najbolje uvece i u toku dana jednom kada spava. A guscije salo, ako ga imas, po jednu kasicicu 1-2 puta dnevno rastopiti u mleko i dati bebi da popije. Za pceliinji vosak nisam cula, ako budes saznala javi mi molim te.

Objasnjavala mi je prijateljica da je svom detetu sasila prslucic ,a izmedju pcelinji vosakOblacili su to bebi 40 dana i kaze da joj je to spasilo dete.U Sloveniji i Hrvatskoj ima da sekupe cepici koji kroz guzu izvuku sekretic sa pluca.Cim saznam nesto vise,pisem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac kaslje vec 5 dana....Odmah smo otisli kod tada dezurnog pedijatra koji nam je rekao da nije nista strasno....da cistimo nosic i to je to :blink: ....Medjutim kako se kasalj nije smirivao nakon dva dana otisli smo i kod naseg pedijatra koja je konstatovala bronhitis....Poludela sam....Prvu pedijatricu sam pitala da li je potreban antibiotik a ona je rekla da ne treba,a sada smo dobili Sinacilin koji nigde ne mozemo da nadjemo....Strasno...Sve gore od goreg,a bebac se muci i kaslje kao magarence....Dusa me boli....

Sada sam u nedoumici da li da idem da im pomenem pola familije zasto mi prepisuju antibiotik koga nema vec tri meseca....Uuuuhhhhhh....

Evo sada se pakujemo i poooonoooovo u DZ po neki novi antibiotik koji postoji na trzistu....Ne znam na koga vise da budem besna..da li na pedijatra ili na cinjenicu da vladaju virusi a da polovine lekova nema u apotekama...ali to cu u kutak za iznervirane :(!

A da,inhaliramo se po dva puta dnevno,a ni to ne bismo mogli da mi se slucajno u kuci nisu zadesile Aloprol kapi za inhalaciju,jer ni njih NEEEEMAAAA..... :angry: :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rendani krompir na stopala, obloge od jabukovog sirćeta, tuširanje, ali nemoj glavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dosta, dosta tekućine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac kaslje vec 5 dana....Odmah smo otisli kod tada dezurnog pedijatra koji nam je rekao da nije nista strasno....da cistimo nosic i to je to :blink: ....Medjutim kako se kasalj nije smirivao nakon dva dana otisli smo i kod naseg pedijatra koja je konstatovala bronhitis....Poludela sam....Prvu pedijatricu sam pitala da li je potreban antibiotik a ona je rekla da ne treba,a sada smo dobili Sinacilin koji nigde ne mozemo da nadjemo....Strasno...Sve gore od goreg,a bebac se muci i kaslje kao magarence....Dusa me boli....

Sada sam u nedoumici da li da idem da im pomenem pola familije zasto mi prepisuju antibiotik koga nema vec tri meseca....Uuuuhhhhhh....

Evo sada se pakujemo i poooonoooovo u DZ po neki novi antibiotik koji postoji na trzistu....Ne znam na koga vise da budem besna..da li na pedijatra ili na cinjenicu da vladaju virusi a da polovine lekova nema u apotekama...ali to cu u kutak za iznervirane :(!

A da,inhaliramo se po dva puta dnevno,a ni to ne bismo mogli da mi se slucajno u kuci nisu zadesile Aloprol kapi za inhalaciju,jer ni njih NEEEEMAAAA..... :angry: :angry: :angry:

Isti slucaj....

Moja mala ima temperaturu vec pet dana, dijagnoza bronhioliis. Prvo prepisu sinacilin(amoksicilin), nema ga nigde vec tri meseca. Na kraju nam prepisu palitrex, koga ima u apotekama(jos uvek) i to je dr prepisala samo da nas se resi, u fazonu uzmite bilo koji antibiotik koji nadjete.

Dobije i inhalacije tri puta dnevno berodualom, medjuti ni njega nema po apotekama, ima ga samo u bolnicama i dz, sto znaci da moram dete tri puta dnevno da vodim u dz na inhalacije( a tamo da pokupi jos raznoraznih virusa). Uz neke veze i vezice uspem da nabavim berodual.

Ne dao ti Bog da se razbolis u zemlji Srbiji!!! :angry::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinacilin smo nasli u DZ u 44.-om bloku.Nažalost,ovo nam je treci put da ga je pila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i moj Luka od sinoc ima temperaturu, nikako da mu skinem ispod 37,5. Samo place niti jede niti spava. Zene pomaze li taj krompir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i moj Luka od sinoc ima temperaturu, nikako da mu skinem ispod 37,5. Samo place niti jede niti spava. Zene pomaze li taj krompir?

Mamady, mislim da je to individualno. Mnoge mame se kunu u krompir a nekima pak na žalost nije ništa pomogao. Dok ne probaš nećeš znati. Nadam se da neće biti potrebe za tim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.