Kašalj kod beba

odgovora

Objavljeno

Ili da spojiš lepo i koristno odnosno ako imaš onu "žicu" za sušenje veša, stavi je na kratko ili na ceo dan i eto tebi "vlage" a i suvog veša :)... Ili mokru pelenu drži na peći (ili na šta se već grejete na spratu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete vec tri dana ima izrazito suv kasalj.Ne kaslje bas cesto,ali to je bas suv kasalj da imam utisak da joj se cepaju pluca.Evo spava,a na alarm je non-stop cujem kako kaslje u snu.

Nije prehladjena i nikakve druge simtome nema,sem kaslja.Bojim se da nije od suvog vazduha u kuci ili sta bi moglo biti?Stavljam nesto na radijatore da isparava a i pokazuje da je vlaznost dobra.

Od moje drugarice devojčica (2 godin) se danima i noćima mučila od suvog kašlja...ma ništa nije pomagalo...2 noći dete nije skoro uopšte spavalo...dok joj nije dala presing mislim da je sirup Aerius,naravno bez lekarskog saveta se ne daje al eto da znate...dete se bukvalno umirilo nakon sat vremena...nakon dan je već bila mnogo bolje a sl.dan je kašalj iščezao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da spojiš lepo i koristno odnosno ako imaš onu "žicu" za sušenje veša, stavi je na kratko ili na ceo dan i eto tebi "vlage" a i suvog veša :)... Ili mokru pelenu drži na peći (ili na šta se već grejete na spratu).

Ovde jedino 'škripi',prašak koji isparava <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao a ja baš volim taj miris :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od moje drugarice devojčica (2 godin) se danima i noćima mučila od suvog kašlja...ma ništa nije pomagalo...2 noći dete nije skoro uopšte spavalo...dok joj nije dala presing mislim da je sirup Aerius,naravno bez lekarskog saveta se ne daje al eto da znate...dete se bukvalno umirilo nakon sat vremena...nakon dan je već bila mnogo bolje a sl.dan je kašalj iščezao...

Ako joj je ovo pomoglo, onda je kasalj alergijski. ;)

Cicana, sto ne probas sa nekim prirodnim metodama da joj pomognes i ublazis taj kasalj. Onaj sirup od luka i meda po receptu mna mame odlicno zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili da spojiš lepo i koristno odnosno ako imaš onu "žicu" za sušenje veša, stavi je na kratko ili na ceo dan i eto tebi "vlage" a i suvog veša :)... Ili mokru pelenu drži na peći (ili na šta se već grejete na spratu).

to nikako zbog praska i omeksivaca koji isparava samo obicna voda u činiji i mozda u njoj par kapi etericnog ulja za inhalaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to nikako zbog praska i omeksivaca koji isparava samo obicna voda u činiji i mozda u njoj par kapi etericnog ulja za inhalaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako joj je ovo pomoglo, onda je kasalj alergijski. ;)

Cicana, sto ne probas sa nekim prirodnim metodama da joj pomognes i ublazis taj kasalj. Onaj sirup od luka i meda po receptu mna mame odlicno zvuci.

Ali mislim da joj Cicana još nije dala med ili se varam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana pored svih ovih saveta za vlazenje prostorije, ja ti savetujem i cesce ispiranje nosica fizioloskim rastvorom bez obzira sto nije slinava ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,hvala na svim savetima,ne stizem da odgovorim.

Ovako u sobi imam merac vlaznosti kao i temperature.Vlaznost je uvek od 6o do nekih 70,jer uvek stavljam mokar peskir na pec.To je cak malo i iznad proseka.

Primecujem da pocinje da kaslje cim legne,non stop je cujemo na alarm.Suvi kasalj onaj najgori,cepaju se pluca.Nije strasno,ali otprilike na svakih 15 min pola sata.

Idem sad odmah da napravim sirup sa lukom,kojeg sam se odmah setila,pa cu da vidim kako ce biti dalje.Ne bih nikakve vestacke sirupe dok ne budem sigurna ima li potrebe.

Bojim se samo da nema nesto na plucima,pa ako duze cekam bice jos gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana pored svih ovih saveta za vlazenje prostorije, ja ti savetujem i cesce ispiranje nosica fizioloskim rastvorom bez obzira sto nije slinava ;).

I obavezno podigni uzglavlje u kreveticu gde spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo je cudno da kaslje samo kad legne u krevet. Gde ti spava preko dana? Jel i tad kaslje?

Odlican je sirup od bokvice. To je jos jedan prirodni preparat za iskasljavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se pravi sirup od bokvice.

Spava u spavacoj sobi,kontam da joj je teze da dise kad legne.

Videcu jos dan dva,pa bih je odvela da je poslusa dr.Ali nema nikakve druge simtome prehlade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se pravi sirup od bokvice.

Spava u spavacoj sobi,kontam da joj je teze da dise kad legne.

Videcu jos dan dva,pa bih je odvela da je poslusa dr.Ali nema nikakve druge simtome prehlade.

Naravno. Bolje da je posluša ako ne prestane posle sirupa od luka, bokvice, šta joj već daješ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas sirup od bokvice u apoteci. Danas je cetvrat. Ili je vodi sutra ili u ponedeljak kod de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete vec tri dana ima izrazito suv kasalj.Ne kaslje bas cesto,ali to je bas suv kasalj da imam utisak da joj se cepaju pluca.Evo spava,a na alarm je non-stop cujem kako kaslje u snu.

Nije prehladjena i nikakve druge simtome nema,sem kaslja.Bojim se da nije od suvog vazduha u kuci ili sta bi moglo biti?Stavljam nesto na radijatore da isparava a i pokazuje da je vlaznost dobra.

Moja cura vec dve nedelje kaslje dok spava. I preko dana kaslje ali mnogo manje. Cini nam se da joj se sliva iz nosica kad legne da spava, to je iritira i zato kaslje. Dzaba je pila antibiotik prosle nedelje jer je i sad sve kao i na pocetku. Juce smo se vratile sa kontrole i lekar nam je rekao da deca kaslju od oktobra do aprila i da samo vodimo racuna o vlaznosti vazduha u sobi. Bitno je da su pluca cista i da nema temperaturu. A ona idalje kaslje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da dodam pored sirupa od luka, mazala sam joj i svinjsku mast (opranu u 9 voda) na grudi i malo stavljala u nosic, onako na moj malic pa joj samo prislonim na nozdrve i ono sto ostane ona udise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo je cudno da kaslje samo kad legne u krevet. Gde ti spava preko dana? Jel i tad kaslje?

Odlican je sirup od bokvice. To je jos jedan prirodni preparat za iskasljavanje.

Da...sve vuče da je nešto alergijsko <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup sam napravila,bas je lik otpustio vodu i doslo je tecno.Sipala sam joj tri pune kasike u 60 ml soka cedjenu kupinu i sve je popila,ne buni se izgleda joj ne smeta ukus.Veceras ne kaslje ,a danas jeste,sokic je popila pred spavanje.Ne verujem da moze tako odmah da deluje.

U svakom slucaju sa sirupom nastavljam svaki dan,valjda ima efekta i ovako u sokicu.

Hvala na svim savetima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sirup sam napravila,bas je lik otpustio vodu i doslo je tecno.Sipala sam joj tri pune kasike u 60 ml soka cedjenu kupinu i sve je popila,ne buni se izgleda joj ne smeta ukus.Veceras ne kaslje ,a danas jeste,sokic je popila pred spavanje.Ne verujem da moze tako odmah da deluje.

U svakom slucaju sa sirupom nastavljam svaki dan,valjda ima efekta i ovako u sokicu.

Hvala na svim savetima. :rolleyes:

Javi kako ste danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upisujem se na listu onih mama cija deca kaslju <_<. Veca kasljuca ali nije strasno, ali zato Ogi kaslje za oboje, od jutros tesko dise i sada mi jedino preostaje da cekamo tajka da dodje da nas vozi kod dr. Antibiotik a mozda cak i boce mu ne ginu :(. Uhhh :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upisujem se na listu onih mama cija deca kaslju <_<. Veca kasljuca ali nije strasno, ali zato Ogi kaslje za oboje, od jutros tesko dise i sada mi jedino preostaje da cekamo tajka da dodje da nas vozi kod dr. Antibiotik a mozda cak i boce mu ne ginu :(. Uhhh :(

U bree.... A taman su prošli stomačni...

Vodi ih kod lekara i javi šta su rekli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspaval sam Pavla pre pola sata, a on se mukica budi, okrece... samo kaslje :(

Njegova dr je radila danas prepodne i to sa zdravom decom, a ne bi ga vodila kod drugih. Ja mislim da on kašlje zato što mu sekret iz nosa curi.. pun je jadničak. Pije sirup Bocko od bršljena i čaj od belog sleza. Ne znam šta bi mogla još da mu dam... dal da mu stavim oblogu od rakije na grudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspaval sam Pavla pre pola sata, a on se mukica budi, okrece... samo kaslje :(

Njegova dr je radila danas prepodne i to sa zdravom decom, a ne bi ga vodila kod drugih. Ja mislim da on kašlje zato što mu sekret iz nosa curi.. pun je jadničak. Pije sirup Bocko od bršljena i čaj od belog sleza. Ne znam šta bi mogla još da mu dam... dal da mu stavim oblogu od rakije na grudi?

Koliko znam rakija ne,vec koziji loj je odlican za pluca.

Jana za sada vise ne kaslje,da li je moguce da je od mna sirupa ili sta :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspaval sam Pavla pre pola sata, a on se mukica budi, okrece... samo kaslje :(

Njegova dr je radila danas prepodne i to sa zdravom decom, a ne bi ga vodila kod drugih. Ja mislim da on kašlje zato što mu sekret iz nosa curi.. pun je jadničak. Pije sirup Bocko od bršljena i čaj od belog sleza. Ne znam šta bi mogla još da mu dam... dal da mu stavim oblogu od rakije na grudi?

Isto :(. Mi pijemo isto Pharmanovin sirup ali se zove Beba i na bazi je belog sleza. Ne znam za oblogu od rakije ali kao sto Cicana rece mozda je bolji kozji loj.....ali ja to nemam :( i nemam pojma gde da ga pronadjem :(. Jesi mu podigla uzglavlje, do duse nase je uzdignuto ali nema neke velike vajde od toga. Stavila sam ogici luk i vodu u sobu da barem pokusamo ove slince da sprecimo koliko toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.