Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

ne znam, mozda je jos nesto posto je kod nje sve to nekako bas cesto i ne javljaju se u isto vreme... A pucanje po stomaku se cuje i bez dodira rukom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dajem po malo u toku celog dana... Ali ne pomaze... Vise ne znam sta da radim... Vec cetri dana po ceo dan i noc... Ne moze ni da spava normalno... Spavala je sinoc od 10 do 12 i tek evo sad je zaspala... Poludela sam vise. Drugarica mi kaze da je nemoguce da grcevi toliko traju i plasim se sad da nije i nesto drugo...

Grci se cela, zaspi pa se odmah budi, puca joj po stomaku, kasljuca... Ne znam stvarno sta da joj radim...

I mi imamo sličan problem. Ja sam uzela Hipp čaj od komorača i juče počela da dajem, malo je umirilo ali onda opet krene neutješan plač, sa sve trzanjem i rukica i nogica. I javlja se u svako doba dana, ne samo u popodnevnim satima. Onda je podojim, čim je stavim tako halapljivo vuče, sisala bi i dan i noć. Pustim je da sisa dokle hoće, a onda se desi da onako odjednom izbaci iz sebe mlijeko u mlazu, čak i na nos. Baš se prepadnem. Onda se zapitam da mi nije mlijeko nekvalitetno pa je ona gladna i da je možda i zbog nekvalitetnog mlijeka muče grčevi. Stavim joj ruku na stomačić i čujem kako unutra krči, a ima i gasove. Ne znam ni ja šta da radim... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, mozda je jos nesto posto je kod nje sve to nekako bas cesto i ne javljaju se u isto vreme... A pucanje po stomaku se cuje i bez dodira rukom...

to sto cujete u stomaku je velika kolicina gasova i to ih jako muci,moja mala je imala takve grceve-ponekad bi preplakala po pola noci!! nama je najvice pomogao termofor i mipupin caj od komoraca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf mi smo prezivjeli i te grcice ... sada samo po malo zakmeka i cujem kako prdi i to je to ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok prodju grcevi ja cu da skrenem... Stvarno ne znam kako u da izdrzim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok prodju grcevi ja cu da skrenem... Stvarno ne znam kako u da izdrzim...

jesi li probala sirup nurse harveys. mi smo predahnuli od njega. on moze tek sa navrsenih mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesi li probala sirup nurse harveys. mi smo predahnuli od njega. on moze tek sa navrsenih mesec dana

Nisam, koristila sm prvo bibi libi i nije joj ni malo ublazio pa sad espumisan kapi... Ona mi sutra puni mesec dana... Mislis da nece da jo j skodi taj sirup ako joj dam bez lekara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, koristila sm prvo bibi libi i nije joj ni malo ublazio pa sad espumisan kapi... Ona mi sutra puni mesec dana... Mislis da nece da jo j skodi taj sirup ako joj dam bez lekara?

Milenice, moja kuma je svom maleckom davala taj sirup i pomagao je ali ja bih ti savjetovala da se ipak prvo savjetuješ sa njenim pedijatrom za svaki slučaj.

Mi smo kupili termofor prekjuče i bude joj lakše dosta, pijemo čaj od komorača po potrebi (i ja ga pijem) i počela sam da pijem mlijeko bez laktoze i čini mi se da je malo bolje stanje po pitanju grčeva. Eno je pajki već 3h što je inače rijetkost preko dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, koristila sm prvo bibi libi i nije joj ni malo ublazio pa sad espumisan kapi... Ona mi sutra puni mesec dana... Mislis da nece da jo j skodi taj sirup ako joj dam bez lekara?

ipak bi ti rekla da se posavetujes sa lekarom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

taj sirup se daje bez lekarskog recepta i saveta i svi oko mene su ga koristili i pomogao je. to je ulje od kima i nema sta da bude stetno. treba mu par dana da pocne da deluje pa treba imati strpljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je imala grceve jos u porodilistu pa sve do punih pet meseci. Ludela sam, mislila sam to nikada nece prestati. Prvo su mi rekli da ce prestati kada napuni mesec i po dana, pa onda kada napuni tri meseca, pa sam onda cula da mogu trajati i do godinu dana. Sve smo probali: planteks caj, biliribi, caj od kima, sve zivo sto smo mogli da se setimo... na spavanje smo zaboravili, nakon svakog podoja imala je "grcice smorice"... kad se samo setim tog perioda... uh... a ja sam bas pazila sta jedem, misleci da je od toga.

Na kraju smo culi za engleski sirup, kupili ga, tek kad je imala 4 meseca jer nije mogao da se nadje. Pije se mesec dana i onda se prestaje, i nakon mesec dana, da covek ne poveruje, grcevi su prestali!!

Sada ima 15 i po meseci, jede sve zivo, i super je, stolica joj je uredna, prducka ponekad, a grcevi su samo grozna uspomena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dok prodju grcevi ja cu da skrenem... Stvarno ne znam kako u da izdrzim...

Neces da skrenes. :)Kad prodju grcevi onda ce zubi... Samo hrabro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces da skrenes. :)Kad prodju grcevi onda ce zubi... Samo hrabro.

xaxaxaxa :angry: znam... E bas ti hvala sto me tako le4po tesis... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, imamo mali problem koji nije nista ozbiljan ali nas po malo zabrinjava, bebica je devojcica i ima sedam nedelja,u toku dana spava sasvim normalno spava oko sat ili dva pa je budna oko sat vremena i tako non stop,u toku noci spava super budi se samo kada treba da sisa i nastavlja spavanje.Ono sto nas pomalo brine je to sto u vremenu od 20h do 22h ili 22,30h place non stop,pomislili smo da je muce usi pa smo je vodili kod lekara,pregledao je usi,grlo i nosic i sve je super, koristimo cajeve protiv grceva iako koliko smo primetili da nema,uglavnom sta god da radimo i kako god da je nosimo tih dva ili dva ipo sata mora da otplace, pa smo hteli da pitamo ukoliko je neko imao slican problem da nam pomogne i eventualno kaze sta bi moglo biti,unapred hvala,Anastasija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala nikakav slican problem ali evo jednog saveta: zasto ne bi pokusala da u tom periodu malo razkomotis bebca, ne znam kada je kupas ali nebitno, malo je razgoliti, mazi se sa njom, pevaj joj, pokusaj na neki nacin da je razonodis a da to ne bude nosanje. Mozda uopste nije nikakav zdravstveni problem (zubi, grcevi ili bilo sta slicno) mozda je samo njena potreba za malo drugacijom paznjom.

Veliki pozdrav Anastasija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, imamo mali problem koji nije nista ozbiljan ali nas po malo zabrinjava, bebica je devojcica i ima sedam nedelja,u toku dana spava sasvim normalno spava oko sat ili dva pa je budna oko sat vremena i tako non stop,u toku noci spava super budi se samo kada treba da sisa i nastavlja spavanje.Ono sto nas pomalo brine je to sto u vremenu od 20h do 22h ili 22,30h place non stop,pomislili smo da je muce usi pa smo je vodili kod lekara,pregledao je usi,grlo i nosic i sve je super, koristimo cajeve protiv grceva iako koliko smo primetili da nema,uglavnom sta god da radimo i kako god da je nosimo tih dva ili dva ipo sata mora da otplace, pa smo hteli da pitamo ukoliko je neko imao slican problem da nam pomogne i eventualno kaze sta bi moglo biti,unapred hvala,Anastasija?

da li bebica pokazuje necim da je nesto boli,tj da li sem plakanja postoji nesto jos????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je sasvim ok,radimo to skoro uvek kada place,kupenje je negde oko 19h kada se probudi,zatim sisanje i na kraju tih dva ili ponekad dva ipo sata mora jednostavno da place,ona je mirna mozda nekih pola sata dok je golisava i dok se igramo,mazimo ili igramo?Hvala ti unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista sem tog plakanja,kada je svucemo i igramo se sa njom,pricamo,pevusimo i mazimo tada je ok,ali tako je drzimo nekih 20min do pola sata jer je jos uvek mala da bi bila vise raskomocena,i kada je obucemo pocinje da place,kako god je nosili i sta god radili jednostavno tih dva sata mora da otplace i kada zaspi onda je sve ok do sutra uvece naravno?Hvala unapred ako imate neko resenje u vezi toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plače oko 22 časa, kada zadnji put jede? Ja pretpostavljam da su u pitanju grčevi, jer se ponavljaju u isto vrijeme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipe ona ruca normalno,posle kupanja,lepo se narucka,mozda su i grcici ali ona ne pokazuje da ima sve do 20h ili 20,30h kada i pocinje da place,sve do tada je kod nje besprekorno u redu,ali od tada pa naredna dva sata moramo da placemo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima smisla da su grcevi jer se ponavljaju u isto vreme stalno ili neki drugi stomacni problemi...pokusaj da joj masiras stomacic i nogice to ce je opustiti i pomoci ako nesto boli!!!! evo imas ovde detaljno napisano kako

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1993

javljaj sta se dogadja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sigurma da su grcici,moja tetka je imala slican problem sa svojim sinom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vjerujem da je rijec o grčevima,nama su najbolje pomogle ove vježbice za nogice.Mala se dobro isprducka i odmah lakše.Samo strpljenja taj ce periiod brzo proci! ;)

VEZBE ZA NOGICE-beba lezi na ledjima i glava je pravo.uhatite bebinu nogicu u predelu kolena i dignete na gore ka stomaku,zatim rasirite spolja(koliko vam beba dozvoli,tj koliko joj je prijatno a da se ne steze)tako da se kolena sve vise i vise udaljavaju jedno od drugog,zatim vratite na dole tako da se kolena isprave u potpunosti i pete priljube za podlogu.ponovite 5-7 puta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su grcici.Moja Mina je tako plakala od 23h do 3h,Kako dodje 3i2min,ona spava kao beba.I tako svaki dan.A isto nije imala preko dana nikakve znake grcica.E,sad,kod nas je jedino sika pomagala-prikaci se i ne pusta do 3 ujutru,a onda zaspi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima sto nam pomazete i sto izlazite u susret,ma i mi smo donekle sumnjali da jesu ali nismo bili sigurni,cak i doktorka nam je rekla da postoji mogucnost da su u pitanju grcici ali nisu sigurni,rekla nam je da koristimo ESPOMISAN kapi ali to joj samo pomaze da se oslobodi gasova jer je dosta halapljiva sto se tice jela,pa da vas pitamo postoji li neki cajic koji bi joj mogao biti od koristi da joj umanji plakanje ili neke kapi i do koliko umeju da drze ti grcici,mislimo do koliko meseci,unapred smo vam svima zahvalni i puno pozdrava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.