Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Jel moguce da beba ima grceve, ali da ne place, nego da se grci u snu non stop, 1,5h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je faza i mi smo je prosli tacno kao i vi starosti, promena sredine voda joj odogavar lepo tolo i vadis je na suvo u sobu u kojoj je malo hladnije+joj grcici koji traju..

Mi smo imali upalu uha propracenu temp 40 nije uopste regovala placom kad sam je iza dirala i stiskala, tako da ja u tu terojiu ne verujem bas..mislim da nemas potrebe za dr beba rucki,a budi se uz plac jer se nije naspavala i moja i dan danas ako spava malo se budi uz plac..pokusaj kad ti se tako probudi uz plac da je popet uspavas, ne znam jel si pokusala sa Bio Gaia kapljicama za grceve nama su radile posao..

Dobre su Bio Gaia, ispila je jednu bocicu i prilicno su nam pomogle. Mada ona i nije imala neke stravicno jake grceve kao sto neka deca imaju. Mislim da ih jos uvek ima, ali nista dramaticno. Moguce je da place jer je neispavana. Otkud znam :unsure:

A ako ne bi uopste sisala da je boli grlo, onda sam verovatno mirna jer ipak sisa...cim uspem da je umirim, lepo prihvati dojku i posle je ok. Znaci, otpisujem grlo. Bar nesto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da beba ima grceve, ali da ne place, nego da se grci u snu non stop, 1,5h?

Mislim da je moguce, jer moja beba upravo sada - u ovom uzrastu to radi. grci nozice dok spava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moju bubicu su poceli da muce grcevi, nisam mislila da ce tako rano. Nocas nismo nista spavali.

Dajem joj espumisan i kupila sam caj Bibilibi, ali ne vidim neki pomak, bas se muci mrvica moja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moju bubicu su poceli da muce grcevi, nisam mislila da ce tako rano. Nocas nismo nista spavali.

Dajem joj espumisan i kupila sam caj Bibilibi, ali ne vidim neki pomak, bas se muci mrvica moja.

Nama espumisan pomaze. Imamo i termofor, i on nam za sada pomaze, preporucila bih ti da ga kupis, ako vec nisi. Masiraj joj stomacic kruznim pokretima u smeru kazaljke na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam termofor dobila sam ga ali onaj sto se greje iskljucivo u mikrotalasnoj-a ja je nemam :( . Pokusala sam da ga zagrejem peglom, ali nije to to.

Kada bih mogla da je masiram, mozda posle kupanja? Mora da bude mirna i opustena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi onaj sto se aktivira pritiskom na dinarcic, nije skup, 300-400din kosta. Nama bas pomaze, ja je stavim na moje grudi, pa izmedju nas dve termofor, i bas se lepo umiri. A stomacic joj masiram kad pocne da se grci, a i kad se mazimo (tj. Ja nju, posto ona naravno je mnogo mala :-) ), sta znam, vise puta u toku dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupi onaj sto se aktivira pritiskom na dinarcic, nije skup, 300-400din kosta.

Nemam pojma sta je to, imas li kakvu sliku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo grceve vec 3 dana! Da li se vracaju ponovo kad prestanu, mislim na 3-4h konstantnih grceva, ili nestaju zauvek? Poneki grcic dnevno normalno da ima, imamo i mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo grceve vec 3 dana! Da li se vracaju ponovo kad prestanu, mislim na 3-4h konstantnih grceva, ili nestaju zauvek? Poneki grcic dnevno normalno da ima, imamo i mi

Znas kako, ja slobodno mogu da kazem da moja beba nije imala grceve. Naravno, imala je po neki grcic danas, pa dva, tri dana ne, pa se opet desi neki dan da ima, ali je to bas malo i kratko trajalo. S obzirom da je mala, desice se verovatno, ali ne verujem da ce toliko trajati. Imas super savete ovde za smirivanje grceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima :rolleyes:

interesuje me da li je neko koristio kapi iz inostranstva za grceve???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima :rolleyes:

interesuje me da li je neko koristio kapi iz inostranstva za grceve???

Nisam, ali možeš da napišeš koje bi koristila, pa ako neko zna - javiće se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam, ali možeš da napišeš koje bi koristila, pa ako neko zna - javiće se :)

:lol: :lol: :lol: Smesna si! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Smesna si! :P

Mrs :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrs :P

:lol: :lol: :lol:

Ajde kazni me,nja nja nja nja nja nja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANTIFLAT se zovu kapi,interesuje me da li ih je neko koristio ili neke slicne;ove imaju ukus banane!!HVALAA :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam utisak da moj Maksim ima grčeve od prvog dana. Dajem mu Espumisan L kapi i ja pijem neki čaj.,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada nemamo nekih većih problema sa grčevima i nadam se da će tako i ostati. Ima dana kada ga uhvati u popodnevnim časovima ( obično između 17 i 18h ) i tada ga nosam, prepeglam tetra pelenu pa mu tako toplu stavim na stomačić i rukom masiram i dajem čaj. Poslednjih nekoliko dana sam kuvala kamilicu pa zasladim sa malo šećera i ubacim 2-3 zrna kima i dajem mu više puta u toku dana i evo par dana nemamo nikakvih problema...da kucnem u drvo. Do sada sam mu davala onaj kupovni bibilibi čaj ali sam se prebacila na starinsku metodu i za sada je ok. Nadam se da će nam čajić pomagati i ubuduće pa da izbegnemo kapi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj boze. I mi smo pili bibilibi, ali vise preventivno jer nismo imali vecih problema sa grcevima. Pozdrav! :)

Tila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene zanima da li moze od grceva bebi da krci stomak i da ima bas retku stolicu.

moja bebica ima retku stolicu par dana,toliko je retka da pelena ne moze da upije i prodje joj niz nogicu.

i stomacic joj krci dok ne kaki. mnogi su mi rekli da je to od grceva i da je normalno da je ne vodim kod dr. sta vi mislite dali je od grcica???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja bi i na ovoj temi da pitam>Bebac mi ima punih 7 nedelja,mucimo se u toku sisanja,ali samo poslepodne.Pocne lepo,i onda sledi grcenje,stenjanje,plakanje zacrveni se,kida mi bradavicu.Pomislila sam a i rekli mi mozda se naguta vazduha pa ga muci,podizem ga po 5,6 puta u toku sisanja,menjam polozaje,od lezanja,sedenja,cak samm i setala,u vertikali,vise nisam znala kako.Pomislila ii da nemam mleka,da nije od moje hrane.Posumnjala na grceve,al kako samo u toku jela,ovako je manje vise miran.A da se naguta vazdduha to bi radio i prepodne.

Jel moguce da su grcevi?Jel bi mu stetilo kad bi mu davala kapi a mozda nema potrebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pij hipov čaj od komorača u velikim količinama, ja sam po 2l dnevno pila i on će kroz tvoje mlijeko da dobije i godiće mu. To je nama pomoglo u prvim mjesecima nakon rođenja. Ja ga i danas pijem i nemamo problema. Nemoj odmah da misliš da li imaš mlijeka ili nemaš. Psiha je čudo. Svaka beba to prolazi, dok se navikne da doji, da se tako hrani. Plus crijeva se šire i normalno je da ga boli. Ali proći će.

Ja nisam htjela da koristim kapi nikakve, samo je dojim i ja unosim u svoj organizam čaj koji dobija preko mlijeka.

Plus, u prvim sedmicama nam je mnogo pomogla topla uljana krpica na stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz

Moja beba je na kombinovanoj ishrani i poceli su grcevi. Da li se nekome desavalo da beba ima i sluzi u stolici zbog grceva. Inace,pije aptamil comfort pored dojenja i nije sigurno gladna jer dohranu dajemo uvek posle sisanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.