Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Nije to nista neprirodno... slobodno joj daj i pomozi joj... kakice svaki dan i prebrodice grcice. Nama su se vratili posle vakcine, pa onda pre par dana od antibiotika... I mogu ti reci da su ovi poslednji bili najzesci. Pa smo opet kupili kapi i regulisali.

mogu ti reci da sam primetila da su se i njoj vratili posle vakcine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje moja bebica ima 4 i po meseci samo sisa jos je ne dohranjujem,kupila sam joj kasicu pirinac i mleko i pocela sam da joj dajem po malo,medjutim zadnjih par dana kad god treba da sisa imam veliki problem beba vristi i okrece glavu nece da sisa a nocu kad se budi da rucka ne pravi nikakve probleme.Sad neznam sta je u pitanju da li nije gladna ili joj se ne svidja moje mleko neznammmmm.....pomozite mi molim vas ludim svaki put se borimo za sisanje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Tea ima mesec dana i poceli su grcici da je muce. Sta mislite, tj da li je neko koristio kapi Flatulex? Dobila sam ih iz Svajcarske pa nzm da li bi to pomoglo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Tea ima mesec dana i poceli su grcici da je muce. Sta mislite, tj da li je neko koristio kapi Flatulex? Dobila sam ih iz Svajcarske pa nzm da li bi to pomoglo?

Cico, postoji tema Grčevi kod beba

Pogledaj šta kažu mame.

Ja nisam čula za te kapi, ništa drugo ne bih za njih mogla da savetujem, osim da se dobro raspitaš na interentu. Ili da pitaš one koji su ti poslali jesu koristili, kako, šta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje moja bebica ima 4 i po meseci samo sisa jos je ne dohranjujem,kupila sam joj kasicu pirinac i mleko i pocela sam da joj dajem po malo,medjutim zadnjih par dana kad god treba da sisa imam veliki problem beba vristi i okrece glavu nece da sisa a nocu kad se budi da rucka ne pravi nikakve probleme.Sad neznam sta je u pitanju da li nije gladna ili joj se ne svidja moje mleko neznammmmm.....pomozite mi molim vas ludim svaki put se borimo za sisanje :blink:

Hm... A jel sisa na zahtev i često? Često - na manje od 3 sata?

A jel pije vodu? I da li pije na flašicu? I kad jede kašicu se ne buni...?

Mene brine kad beba hoće da sisa, a pri tome vrišti i odbija, da je ne bole uši ili grlo, jer ne može da guta... Ako se nastavi, odvegi je kod lekara za svaki slučaj da je pogledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje moja bebica ima 4 i po meseci samo sisa jos je ne dohranjujem,kupila sam joj kasicu pirinac i mleko i pocela sam da joj dajem po malo,medjutim zadnjih par dana kad god treba da sisa imam veliki problem beba vristi i okrece glavu nece da sisa a nocu kad se budi da rucka ne pravi nikakve probleme.Sad neznam sta je u pitanju da li nije gladna ili joj se ne svidja moje mleko neznammmmm.....pomozite mi molim vas ludim svaki put se borimo za sisanje :blink:

Ako nocu siki bez problema onda je nista ne boli... Probaj da zamracis sobu, sve ugasis, sklonis telefone i das joj da siki. Mozda upali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam pitanje moja bebica ima 4 i po meseci samo sisa jos je ne dohranjujem,kupila sam joj kasicu pirinac i mleko i pocela sam da joj dajem po malo,medjutim zadnjih par dana kad god treba da sisa imam veliki problem beba vristi i okrece glavu nece da sisa a nocu kad se budi da rucka ne pravi nikakve probleme.Sad neznam sta je u pitanju da li nije gladna ili joj se ne svidja moje mleko neznammmmm.....pomozite mi molim vas ludim svaki put se borimo za sisanje :blink:

Mene brine kad beba hoće da sisa, a pri tome vrišti i odbija, da je ne bole uši ili grlo, jer ne može da guta... Ako se nastavi, odvegi je kod lekara za svaki slučaj da je pogledaju.

Ovo se nama desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica place vec dva dana, skoro celo popodne, evo danas je prvi put zaspao jadan jer je mnogo umoran. Ne znam zasto kada je sit, presvucen. :unsure: plasim se da ga nesto ne boli a da ne znam sta je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica place vec dva dana, skoro celo popodne, evo danas je prvi put zaspao jadan jer je mnogo umoran. Ne znam zasto kada je sit, presvucen. :unsure: plasim se da ga nesto ne boli a da ne znam sta je to.

Grčevi vjerovatno...

Masiraj mu stomačić.

Ugrij pamučnu pelenu, pa na stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grčevi vjerovatno...

Masiraj mu stomačić.

Ugrij pamučnu pelenu, pa na stomak.

Smiruje ga samo sisanje. Sisao bi non stop :unsure: sisa po sat vremena, zaspi, ja ga prebacim u krevetac, a on se probudi i place i trazi opet da sisa. Znam da ima mleka i znam da se najede jer bljucne posle toga. Mislis da su grcevi? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smiruje ga samo sisanje. Sisao bi non stop :unsure: sisa po sat vremena, zaspi, ja ga prebacim u krevetac, a on se probudi i place i trazi opet da sisa. Znam da ima mleka i znam da se najede jer bljucne posle toga. Mislis da su grcevi? :unsure:

Ma da...podrigne li ti uvijek?

Lupkaj ga lagano po leđima(od guze prema gore) dok leži na tebi....Moraš biti smirena, nema neke posebne lekcije za grčeve, mora proći...i izuskuje strpljenja...

Samo mu masiraj stomačić u pravcu kazaljke na satu...i utopli ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da...podrigne li ti uvijek?

Lupkaj ga lagano po leđima(od guze prema gore) dok leži na tebi....Moraš biti smirena, nema neke posebne lekcije za grčeve, mora proći...i izuskuje strpljenja...

Samo mu masiraj stomačić u pravcu kazaljke na satu...i utopli ga...

Podrigne kada ga prebacujem sa jedne na drugu dojku. Posle uglavnom zaspii ne podrigne, a kada je budan da. Medjutim, poslednja dva, tri dana, sisanje se pretvorilo u haos. Ne zna se kada i koliko jede :( nekada sisa sat, nekada 45min, nekada 15min, ocajna sam! Milim da gresim, a ne znam sta da radim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ne gresis nista, svi smo kroz to prosli. I ja mislim da su grcevi, jer je i Luka bas u fazi grceva samo hteo da bude na dojci. Dajes li mu sta za grceve, i kako kaki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva ne gresis nista, svi smo kroz to prosli. I ja mislim da su grcevi, jer je i Luka bas u fazi grceva samo hteo da bude na dojci. Dajes li mu sta za grceve, i kako kaki?

Dajem mu caj, ali ga nece bas najradije. Stolice mu se smanjuju, ali su dobre, zuckasto-narandzaste, retke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem mu caj, ali ga nece bas najradije. Stolice mu se smanjuju, ali su dobre, zuckasto-narandzaste, retke.

Probaj sa espumisan kapima, nama su bas pomagale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok mame, hvala na savetima, videcemo kakva ce situacija biti danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica krivi gornju usnu kad place,pa me to zabrinjava.:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i meni desavalo sa mojom bebicom...ja sam mislila da je nesto bolesna,a ispostavilo se da se grcevi...nama je pomoglo to sto smo utoplili stomacic i izmasirali ga pre spavanja i ona se tako i uspava bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... A jel sisa na zahtev i često? Često - na manje od 3 sata?

A jel pije vodu? I da li pije na flašicu? I kad jede kašicu se ne buni...?

Mene brine kad beba hoće da sisa, a pri tome vrišti i odbija, da je ne bole uši ili grlo, jer ne može da guta... Ako se nastavi, odvegi je kod lekara za svaki slučaj da je pogledaju.

sisa na zahtev po pet do deset min pa kasnije opet trazi,pije vodu i caj na cuclu a kasicu voli samo otvara usta kad je hranim.Vec sam je vodila na usno kazu sve je u redu,nisam pametna...hvala puno za savet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nocu siki bez problema onda je nista ne boli... Probaj da zamracis sobu, sve ugasis, sklonis telefone i das joj da siki. Mozda upali...

probacemo i to...hvalaaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu ovo grčevi;moja beba se poslije podoja nekad jako zaplače iako je presvučena i sita.Grči se kao da ne može da kaki.Onda ništa ne pomaže osim da je opet stavim na dojku.Tada povuče malo,i onda je dobro proteraju gasovi sa stolicom.Ili obično u 3 ujutru neće da zaspi dok je ne stavim na dojku a onda zaspi,pa kad vidim da čvrsto spava,vratim je u krevetac.

Isto tako po ceo dan ne kaki,a onda u roku od dva tri sata non stop.

Imate neki savet.

Moj sin ima nepuna 2 mjeseca, za sada nije imao grceve, dajem mu redovno svaki dan PLANTEX caj po jednu kesicu. Caj regulise probavu, ppotice gasove i sprecava pojavu grceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auf i moja place, danas je lila suze :(

da l je stomak, da l je ekcem, sta li je ne znam...al place li place...mada kad spaca lepo spava i sisa sasvim uredno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auf i moja place, danas je lila suze :(

da l je stomak, da l je ekcem, sta li je ne znam...al place li place...mada kad spaca lepo spava i sisa sasvim uredno...

Mozda samo trazi vise paznje!Ja odkako sam pocela da se stalno druzim sa Vukom,pevam mu,pricam i setam ga i spavam kraj njega on je drugo dete!Mozes i to da probas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda samo trazi vise paznje!Ja odkako sam pocela da se stalno druzim sa Vukom,pevam mu,pricam i setam ga i spavam kraj njega on je drugo dete!Mozes i to da probas!

тада јесте друго дете, приметила сам да када се пробуди у колицима или кревецу извија се на десну страну, све ми се чини као да тражи мене, али, наравно, јадна мајка увек помисли да са дететом нешто није у реду :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pomogao Senjacki caj! A probali smo svasta! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.