Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

GROZNO, GROZNO.. STRASNO..

stavljala sam danas Stefanu termofor medu za grceve, preko majicice i mini pelene-maramica platnena i ja ga skidam pre kupanja da malo bude raskomocen a po stomaku se crveni kao da se ispekao...

smorila sam se, kroz glavu mi je samo proslo KAKVA SAM TO JA MAJKA? :angry:

posle kupanja sam mu namazala pantenol.

Koliko puta smo se pitale i koliko cemo se jos puta pitati za slicne stvari?

Moramo da shvatimo da sve nase sitne greske pripadaju njihovom odrastanju. Ako se budemo uzrujavale oko svake pogreskice, njima ce biti gore nego sto jeste jer vise osecaju nasa osecanja i raspolozenje nego sto im ne slucajno neka nepravda naneta.

Znam da koliko je tesko kad te grize savest, ali moras to da prevazidjes i da ti to bude novo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja jutros svoju curicu vodila doktoru,jer mi je juce od 8 ujutru do 9 navece preplakala,malo se smiri pa opet pocne plakati a i ja snjom i bila sam se zabrinula da nije nesto drugo u pitanju.Ali nije sve je u redu napreduje lijepo samo su grcevi u pitanju rekla mi je da joj dajem kapi i da ce proci...uffff :o i odmah mi je bilo lakse kad znam da je u redu sve evo sada spava zasad je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u mene isto sin nije uopste imao,a evo maelcka pati.i ja joj dajem te kapi bila sam pocela davati nurse harveys sirup al mi pedijatrica juce rekla da to oni ne preporucuju jer u sebi sadrzi sodu bikarbonu,pa sam prestala davati.sad kapi dajem i caj od komorace pa cemo vidjeti,sve sam probala i flasice kupila koje smanjuju grceve,cajeve ma sve al nista juce je bila mirna citav dan a sta ce danas biti ne znam.da mi je da sto pre prodje jer mi je zao gledati koliko je muci to...koliko si puta dnevno davala te kapi,u mene mala pojede dnevno 6-7 flasica. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se borim sa espumisan kapima, nurse harvy sam probla i pomagao mu je, ali ga vise ne mogu nigde naci. Volela bih da nam neka iskusnija mam keye koliko dugo traju grcici vremenski do kog meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se borim sa espumisan kapima, nurse harvy sam probla i pomagao mu je, ali ga vise ne mogu nigde naci. Volela bih da nam neka iskusnija mam keye koliko dugo traju grcici vremenski do kog meseca

Kod nas su trajali do četvrtog meseca :( . Posle trećeg su bili blaži, ali ih je i dalje imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama su grcevi sve gori i gori, neko kaze javljaju se popodne traju i prestanu...kod nas je to bukvalno ceo dan.. :( ne moze ni da spava kako treba. taman se uspava i pocne da place i da se grci :( ko li ce da izdrzi do 3-4 meseca ovako....ne znam... kapi nam ne pomazu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama su grcevi sve gori i gori, neko kaze javljaju se popodne traju i prestanu...kod nas je to bukvalno ceo dan.. :( ne moze ni da spava kako treba. taman se uspava i pocne da place i da se grci :( ko li ce da izdrzi do 3-4 meseca ovako....ne znam... kapi nam ne pomazu :(

neveena pokusaj sa NURSE HARVEY'S sirupom i termofor za stomacic , mi smo imali termofor ribicu ali sam cesto i peglom grejala obicnu pamucnu pelenu i stavljala mu na stomacic , pomagalo je ... Proci ce i to , a onda ce poceti zubici :) Mukama nikad kraja , al ipak su slatke te muke ,nek su nam zivi i zdravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nama su grcevi sve gori i gori, neko kaze javljaju se popodne traju i prestanu...kod nas je to bukvalno ceo dan.. :( ne moze ni da spava kako treba. taman se uspava i pocne da place i da se grci :( ko li ce da izdrzi do 3-4 meseca ovako....ne znam... kapi nam ne pomazu :(

Kod nas je najviše pomagalo ležanje na stomaku. Međutim, nama je i fizijatar preporučio ležanje na stomaku zbog stopala u varus položaju, inače, ako su stopala ok, to baš i nije preporučljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo medu termofor, pegla je uvek u blizini...ali kad krenu nista ne pomaze, sem sisanja...a onda iskaljuje bes na sisi, pa se prejede pa bljucka, pa je nervozan... znaci smucili su mi se grcevi a tek su poceli... moja majka kaze da sam ih ja imala puna tri i po meseca... bice ovo ludo i nezaboravno leto :D

jedino i taj sirup..jos da probamo...sve drugo vec jesmo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imamo medu termofor, pegla je uvek u blizini...ali kad krenu nista ne pomaze, sem sisanja...a onda iskaljuje bes na sisi, pa se prejede pa bljucka, pa je nervozan... znaci smucili su mi se grcevi a tek su poceli... moja majka kaze da sam ih ja imala puna tri i po meseca... bice ovo ludo i nezaboravno leto :D

jedino i taj sirup..jos da probamo...sve drugo vec jesmo..

Nama je sirup pomagao, ali nismo posle uspeli nigde da ga nadjemo. Bebac ce za 5 dana imati tacno 3 meseca, pa kontam da kad smo izdrzali do sada, izguracemo jos to malo. inace je nama doktorka rekla da nije preporucljivo grejati stomacic sa termoforima, pa smo to prestali, samo pelenom. A kad je tako nervozan dok sisa stavi tvoju ruku na njegov stomacic, kod nas je to delovalo, malo se umiri. Inace mi je totalno jasno o cemu pricas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su rekli samo ako je pupak dobar moze termofor jer je to krvni sud ... inace ne pomaze mu termofor, a lezanje na stomaku samo na kratko... sirup trazio muz i nije nasao..:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lagano masirajte stomacice, ne bi bilo lose da termofor na ledja stavite, a na stomacic pelenu ili nesto slicno...moj savet je BIO Gaia, mi vise nemamo grcice nastavicu sa ovim kapljicama jos sigurno dugo super su za imunitet varenje i slicno, ne place kad kaki ja imam samo pohvale...:)

mi isto bio gaiu i pomaze. i fen za kosu. to ga umiri, fen nam je uvek u blizini. pa malo grejem pelenu i stavim mu na stomak a malo sam zvuk. od kako smo kupili bio gaiu je dosta bolje. dani su uglavnom mirni, utorak nam je bio tezak, a ostali dani ok. malo ujutro pocne, dam mu kapi i smiri se. posle je ok. oko podne spava 3h, do uvece jos 2-3 puta malo dremne i to je to..

a sto se tice hrane, sve vise mislim da to nema nikakve veze. stvarno pazim sta jedem i pre bio gaie bas ga je mucio stomacic. onda sam jedan dan od kako smo kupili kapi jela pizzu i cak popila sveps i nikakve promene nije bilo.. procice i grcevi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Bio Gaia i deluju.Jedino sto treba da prodje 2 nedelje od pocetka koriscenja pa da daju efekat.Svidja mi se sto je to prirodni probiotik i moze se koristiti neograniceno dugo,a daje se samo 5 kapi jednom dnevno.Moja beba vise ne place,samo se lepo isprducka i iskaki i sve nam posle lepo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi koristimo Bio Gaia i deluju.Jedino sto treba da prodje 2 nedelje od pocetka koriscenja pa da daju efekat.Svidja mi se sto je to prirodni probiotik i moze se koristiti neograniceno dugo,a daje se samo 5 kapi jednom dnevno.Moja beba vise ne place,samo se lepo isprducka i iskaki i sve nam posle lepo :rolleyes:

takodje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto ko u moje malecke po citav dan...kapi dajem 25 kapi u svakom obroku,probaj kamilicu blago napraviti i 2 -3 zrna kima da ubacis ja joj dajem..danas i juce su grcevi malo blazi sad dal je od kapi il od caja ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

espumisan ne pomaze, bio gaia, nadam se da je istin to za koriscenje dve nedelje pa tek onda pobljsanje... muka mi je od ovih grceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

espumisan ne pomaze, bio gaia, nadam se da je istin to za koriscenje dve nedelje pa tek onda pobljsanje... muka mi je od ovih grceva...

Mi joj vec 5 dana dajemo Bio Gaia kapi........i nema nekih vidljivih promena za sada.....a doktorka mi je rekla da koristim te kapi, plus na forumu ih bas hvale, tako da se i ja nadam da ce krenuti da deluju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista ne pomaze :( ja se samo nadam da nece trajati bas do puna 3 meseca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista ne pomaze :( ja se samo nadam da nece trajati bas do puna 3 meseca....

A da probas sa termoforom,nama je to bas pomoglo i caj od kamilice -razblazeni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam sve znam oce li proci kad pomislim jos mesec i po poludim sad odo po kapi te na E pa da i to probam ...

espumisan nama ni kod Luke ni kod Stefana nisu pomogle. bio gaja vec pomaze..

ne potpuno da ih nema, jos pomalo ponekad ali kako je bilo ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da zavisi od deteta do deteta nama su samo espumisan pomogle ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas ludim samo prducka i place pije hip od komoraca sad mu kuvam kamilicu i kim da vidim da malo ublazi a svako vece ima od pola 7- pola 9 to znaci svako vece a prvi put dobio grceve 26 dana ja mislila nece ih imati kad ono cvrc

Procice mora da prodje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ja skuvam sebi taj hip caj od komoraca i kima sta mislite jel bi bilo efekta...

Mi smo probali i Espumisan kapi, i čaj od kima, ali nam je najviše pomagla kamilica.

I to zaslađen čaj, i najbolji nam je efekat imalo. Zaslađen bolje potera proces... :)

I to smo mu davali pre obroka. i super je bilo...

Oni termofori su bili ok, ali se mrdaju, ispadaju, pa smo na kraju samo davali čaj od kamilice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam skuvala 100 mi sa 3 kima 5 puta umocila filter od kamilice i pola kasike male secera jel to ok

Jeste. Daj da coka.

Moj ti je savet da mu daš samo čaj od kamilice.

Slobofno na 100ml vode kašičicu ravnu šećera, bebi neće ništa faliti.

I kad ti provri voda – ubaci kesicu da stoji i oboji vodu – to je 2-3 minuta.

Ja sam iste brige brinula – jel smem ili ne smem, al mi je moja tetka babica mnogo pomagala…

Moj je to pio svaki drugi dan i super je bilo - i reguliše se sve posle samo od sebe. Ne daj samo tetkama u komšiluku da te ubede da detet ustaviš toplomer – to je grozna metoda koja detetu samo ulenji creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad sam skuvala 100 mi sa 3 kima 5 puta umocila filter od kamilice i pola kasike male secera jel to ok

A da, zaboravih...

A za čaj od kima - 6 zrnaca na 100 ml vode i kocka šećera.

To spremaj posebno. :)

Može da pije i naizmenično i biće sve ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.