Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Evo da upišemo i mi recku ovde :(

Izgleda da su i kod nas počelio grčići, ne baš intezivni, i beba ne plače dugo, ali se sva zgrči, pocrveni-rekli su mi da su to grčevi. Kupili smo neki Hippov čaj od kamilice, ali vidim da svi ovde pominju neki od Komorače :blink: Da li je to isti čaj ili ipak postoji neka razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji razlika, imaš HIPP od komorača(za ublažavanje tegoba kod grčeva) i obični od kamilice. Moj savjet je da uzmeš od komorača.

1898-881-large.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno, Filipa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majcekk od svega nama je najvise pomogao termofor.Znaci nema bolje spravice.Posle kupanja stavis preko pamicne pelene,pa zategnes svedskom.

Najbrze umiri bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji razlika, imaš HIPP od komorača(za ublažavanje tegoba kod grčeva) i obični od kamilice. Moj savjet je da uzmeš od komorača.

1898-881-large.jpg

Mi koristimo taj, nama pomaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E cuj mene posle kupanja,moze i u toku dana kada god ima grceve,toplota drzi 3 sata.I dok se jos ne stegne,cim kliknes stavis,onda se to lepo oblikuje prema stomacicu.

Cajevi iako na njima pise nekima,od prvog dana zivota ipak se ne preporucuje.Ja sam protivnik ti instant cajeva,ali vredi probati i mi smo probali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti nije otpala stipaljka sa pupka ili ako jos tretiras jodom, ne smes da stavljas nista toplo na stomak dok god taj krvni sud potpuno ne zaraste. Kad to prodje, slazem se, termofor je super. Mojoj licno najbrze pomogne caj, ali svaka beba je za sesbe.

Inace moja je bas gadne grcice imala danas, valjda i zato sto ja imam temperaturu, pa je mleko i toplije... Bas je plakala mukica, popila je caj, oslobodila se gasova, ukakila i sad spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke na odgovorima!

Imamo i taj termofor ali ne smem još da ga koristim zbog pupka, koji je otpao ali ga još uvek tretiramo jodom. Mora da sačeka još koji dan...

A što se ovog čaja tiče-apotekarka je prodala mom mužu ovaj od kamilice, ubeđujući ga da je to taj protiv grčeva :angry: Otićiće posle do apoteke da zameni, ako hoće da prihvate, mada bi trebalo-jer je njihova greška!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se javljaju svako vece grcevi od 9-pola 11 u tom periodu malo setaju ali uglavnom tad...za sad imamo neko kamenje ili ne znam nija sta je kao igracka plisana punjena nekom kamenje masom greje se u mikrovalnoj ili rerni odredjeni broj minuta i na odredjenoj temp. i stavlja se na stomacic, ukoliko je pupcic podpuno srastao stavi se da legi preko toga i sama se pomera po tome, a ukoliko nije samo se stavi preko stomacica, ne znam ima li to kod vas da se uzme nama pomaze,ali od sutra joj pocinjem davati i caj, inace smo na aptamilu premature za nedonoscad...

i nama je termofor najvise pomagao i caj od komoraca!!! da joj olaksas grcenje savi joj nocice tako sto ces je uhvatiti za oba stopala i gurati nogice tako da se savijaju i u kolenu i u kuku pa kad kolena dodju iznad stomaka blago pritisni i drzi tako oko 15sek...onda joj opusti nocice pa ponovo!ponovi oko 3-4 puta ne vise-ovo puno pomaze,pravo pritisak na creva i olaksava oslobadjanje vazduha!!!ljubac za Taricu i nadam se da ce brzo proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama se javljaju svako vece grcevi od 9-pola 11 u tom periodu malo setaju ali uglavnom tad...za sad imamo neko kamenje ili ne znam nija sta je kao igracka plisana punjena nekom kamenje masom greje se u mikrovalnoj ili rerni odredjeni broj minuta i na odredjenoj temp. i stavlja se na stomacic, ukoliko je pupcic podpuno srastao stavi se da legi preko toga i sama se pomera po tome, a ukoliko nije samo se stavi preko stomacica, ne znam ima li to kod vas da se uzme nama pomaze,ali od sutra joj pocinjem davati i caj, inace smo na aptamilu premature za nedonoscad...

Milice mislim da su to kospice od tresnje ili visnje, i ja sam to koristila Masi, a Leni sad koristim kao neki gel i lekic, mada ona nema ni deseti deo (hvala Bogu) kao Masa.Ako detetu pupcic jos nije otpao pa ne mozete da stavljate na stomak pomaze i na krsta,bitno je da kada drzite bebu ne stavljate joj ruku na guzu, sve sam probala sa Masom ,cak sam koristiila i neku kremu pa joj mazala stomak i fenxeltee ali dok samo od sebe ne prodje nema pomoci.Cak mi je babica rekla da ne koristi fenxeltee jer se maloj deci vise ne daj, leni pravim hranu sa kamilicom.Probajte da pravite hranu sa cajem,jednu filter vrecicu na 350ml do 400 vode i to drzim u termosu i imam za 3 obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su grčevi skoro pa nestali, još se pomalo javljaju ali kako je bilo hvala Bogu sad je puno bolje. Ja samo dojim, nikakvu dohranu joj ne dajem. Nama puno pomaže Plantex čaj a ponekad joj prokuham kamilice u cvijetu na 100 ml vode stavim 6-7 cvjetića kamilice i pola kocke šećera i ubacim jedno 4 zrna kima i to nam isto super pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama su grcici dugo trajali tacnije prestali su prije nekih 10-ak dana i sada fino i ruckamo i varimo i kakimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala draga :)jeste nama pupcic odpao drugi dan kad smo kuci dosli, sad samojos malcice briskamo fizioloskom...nije kod nas tako strasno hvala Bogu taj sat ili sat i po je nekako umirimo sa tim sto grejemo i malo je nosimo i dobro :) danas mije pedijatar rekla da joj skroz macice caja dajem...koju vi hranu koristite ? jel je ista dojis ili samo adaptirano?

E Milice ni vecih grudi ni kapi mleka, mm mislio da mogu dojiti citav vrtic. Mucila sam se nekih 6 dana i prestala, sa Masom sam 6 nedelja i shvatila da ne vredi. I jednoj i drugoj sam davala HIPP HA-PLUS PROBIOTIK (HA1), u Srbiji je nema, bar nije bilo prosle godine, ali mislim da je u Sloveniji ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grčevi se javljaju dve do tri nedelje po rođenju javljaju se periodi uznemirenosti koji obično traju do trećeg a najkasnije do četvrtog meseca života bebe. Javljaju se obično između podoja u popodnevnim satima.

Kakva su vaša iskustva i na koji način ste se izborili sa grčevima?

Moja cerka je imala grceve do 4og meseca , mislila sam da cemo poludeti i ja i ona. a najgore je bilo kada sam pojela tanak snit LUBENICE !!! To je bilo vristanje na sav glas , citala sam sta sve bebama smeta , ali sam shvatila da je sve individualno i jednostavno cekas dok ne prodje a ona krecu zubi(sto je neka druga tema).Nekim bebama je smetala teza hrana , nekima majonez , nekima mleko koje je mama pila ..itd ... nema pravila , svaka beba je individualna pa tako i grcevi !! Znam slucajeve da su roditelji s jednim detetom docekali 4ti mesec sa grcevima , a s drugim ih nije ni bilo ...

Tako da , strpljenje i cekaj da prodje ..mada je nama pomagao onaj meda sto greje stomak , sto se skuva u toploj vodi i drzi temperaturu sat vremena, kupuje se u apoteci. Espumisam , mislim da vise pomaze roditeljima psihicki nego samoj bebi.

Pozzdrav !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po kaki se isto da videti. Ako ima puno sluzi znači bebac ima grčeve. Posle nekog vremena beba nauči da ih trpi, barem naša beba je tako. Pa plače samo kad ima jači napad... :( malo moje...baš mi ga bude žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce smo kupili neke kapi dr nam rekla, BIO GAIA i cini mi se da je i juce i danas bio dosta mirniji. espumisan mi se uopste ne svidjaju, secam se isto je bilo i sa Lukom a tako sad i Stefi posle espumisana samo jos jace grceve ima i gasove...

toza sluzavu stolicu nisam znala ali sam jeprimetila i to bas u periodu kad su grcevi pojacani..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

toza sluzavu stolicu nisam znala ali sam jeprimetila i to bas u periodu kad su grcevi pojacani..

Moje dete je imalo sluzavu stolicu u peridu od mesec - dva. Doktor nam je rekao da je to od slinica koje guta i da nema veze sa grčevima i nije opasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je ovo rekla dr.

ivana ovde mnogo te kapi forsiraju mi ih nismo koristili dr.nam je bila na odmoru, a patronazna je rekla da ne uzimamo bez dr.u medjuvremnu smirila se situacija sad se vec polako navikla na burljanja u stomacicu odplace 10 tak min.ponekad navece ali to uglavnom dok kaki...samo sam pohvale cula za bio gaju :)

drago mi je da ovo procitam, nikad nisam cula za te kapi ovde, niko ih nije spominjao. cak je apotekarka VEOMA BISTRA MORAM PRIZNATI, rekla mm da nam je mnogo povoljniji espumisan a jos je i vece pakovanje, ali espumisan se daje i do 4xna dan po 25kapi a bio gaja 5kapi dnevno.. mislim da je dosta smireniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po kaki se isto da videti. Ako ima puno sluzi znači bebac ima grčeve. Posle nekog vremena beba nauči da ih trpi, barem naša beba je tako. Pa plače samo kad ima jači napad... :( malo moje...baš mi ga bude žao.

Kiki, ne nauci mucenik da trpi nego se svakim danom razvijaju njegova crevca, pa nema toliki pritsak vazduha u njima. To je sve period zasrevanja organa.

Moje dete je imalo sluzavu stolicu u peridu od mesec - dva. Doktor nam je rekao da je to od slinica koje guta i da nema veze sa grčevima i nije opasno....

Apsolutno. Sluz je samo i iskljucivo od sekreta koje dete proguta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba kada ima grceve obavezno place dugo......tipa pola sata, sat.....tri sata??? Moja bebica zaplace tako jako, i sva se zacrveni, i steze i opruza nogice, i sakice skupi u pesnicu, i place jako glasno i neutesno.....ali to traje maksimum 15 minuta, i onda prodje. Zanima me da li su to grcevi, posto svuda gde sam citala o grcevima pise da bebe placu mnogo duze.....

Pokusavamo da joj nabavimo te kapi Bio Gaia, ali evo vec nedelju dana ne uspevamo, nema ih nigde.......kazu problem je posto ih u veleprodaji nema..... Nadam se da su toliko dobre kao sto ih vi hvalite.....pa da je zato nestasica :)

I da, nevezano za taj plac na koji sumnjam da su grcevi, bebica ima jake gasove, bas mnogo prducka.... Da li te kapi pomazu i gasovi da joj prodju?

Ajde Milice:* pomagaj, ti si vec iskusna mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba kada ima grceve obavezno place dugo......tipa pola sata, sat.....tri sata??? Moja bebica zaplace tako jako, i sva se zacrveni, i steze i opruza nogice, i sakice skupi u pesnicu, i place jako glasno i neutesno.....ali to traje maksimum 15 minuta, i onda prodje. Zanima me da li su to grcevi, posto svuda gde sam citala o grcevima pise da bebe placu mnogo duze.....

Pokusavamo da joj nabavimo te kapi Bio Gaia, ali evo vec nedelju dana ne uspevamo, nema ih nigde.......kazu problem je posto ih u veleprodaji nema..... Nadam se da su toliko dobre kao sto ih vi hvalite.....pa da je zato nestasica :)

I da, nevezano za taj plac na koji sumnjam da su grcevi, bebica ima jake gasove, bas mnogo prducka.... Da li te kapi pomazu i gasovi da joj prodju?

Ajde Milice:* pomagaj, ti si vec iskusna mama :)

jesu to su grcevi, i meni Stefan tako ne place satima.. kapi su super, pre njih su ga bas mucili gasovi sad je sve mnogo bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesu to su grcevi, i meni Stefan tako ne place satima.. kapi su super, pre njih su ga bas mucili gasovi sad je sve mnogo bolje..

Superiska!!!

Hvala na odgovoru!!!

Joj samo da nadjem te kaaaaaaaaaapi :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba kada ima grceve obavezno place dugo......tipa pola sata, sat.....tri sata??? Moja bebica zaplace tako jako, i sva se zacrveni, i steze i opruza nogice, i sakice skupi u pesnicu, i place jako glasno i neutesno.....ali to traje maksimum 15 minuta, i onda prodje. Zanima me da li su to grcevi, posto svuda gde sam citala o grcevima pise da bebe placu mnogo duze.....

Pokusavamo da joj nabavimo te kapi Bio Gaia, ali evo vec nedelju dana ne uspevamo, nema ih nigde.......kazu problem je posto ih u veleprodaji nema..... Nadam se da su toliko dobre kao sto ih vi hvalite.....pa da je zato nestasica :)

I da, nevezano za taj plac na koji sumnjam da su grcevi, bebica ima jake gasove, bas mnogo prducka.... Da li te kapi pomazu i gasovi da joj prodju?

Ajde Milice:* pomagaj, ti si vec iskusna mama :)

Grcevi... Nama je jedva nesto malo ublazio espumisan i bibi libi... Nista drugo nije pomagalo ni grejanje stomacica... Hvala bogu pa su prosli... Plakala je non stop a od 6-10 uvece haos... Sve u svemu mislim da kod grceva nista ne pomaze... Dok ne prodju naoruzas se strpljenjem i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe stavljate na stomak kad god su budne. To ce im olaksati izbacivanje gasova.

Ne stavljajte bebe da spavaju na stomaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mame iz Bg...sto sam cula u skolici, preko puta sajma ima biljna apoteka prave senjacki caj za grceve. Pa sad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.