Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Kada me neko pita da li Mihailo ima grceve, ne znam sta da kazem... :unsure: :unsure:

Plakao je 2-3 puta jako, par minuta, a onda kaki i sve bude ok. Da li su to grcevi, nemam pojma... Kada vidim da je uznemiren, da kenjka, nece da jede, nogice vuce prema stomacicu, pretpostavljam da je to-to. Ja mu dajem caj "Plantex". Mozda ga on samo ugrije, pa se brzo smiri, ili stvarno pomaze, ne znam.

A nisam pazila sta jedem, priznajem... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako mnogi su zagovornici toga da sve zavisi od ishrane mame, nije baš tačno..ja sam sa stevom bukvalno jela sve i svašta..i ljuto i začinjeno, ma svašta..a on nikada nije imao grčeve..evo sa Veljkom pazim šta ručkam, pa ipak ima grčeve..sve je to individualno, svako dete drugačije..

ma znam,culasam more istih slucajeva da mame paze sta jedu pa se opet jave grcici.ja samo nisam htela da eksperimentisem na detetu,dali ce uticati ili nece,vec sam odlucilada se pazim,akd ono CVRC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Veljku dajemo te kapi samo kad baš krenu grčevi(uglavnom dva puta mu damo te kapi u razmaku od dva sata)..malo se posle toga nosamo dok ne krenu da deluju, pa posle bude lakše..uglavnom dobije grčeve popodne, do uveče..noću, hvala Bogu, spava mirno..

kod nas dosta brzo deluju,on se fino isprducka kad pocne da jede,posle se iskaki i mirna backa.praticu situaciju pacemo da vidimo,mada jeste kenjkaviji i prija mu kada ga nosam sa stomacicem prislonjenimna moje grudi.ona toplakompresa za stomacic nam nije bila od pomoci juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne secam se da li sam ranije pisala nesto na ovu temu,ali sad ste me podsetile na tri mececa pakla. Jana je preplakala prva tri meseca,a bogami i mi sa njom,sve zivo isprobali,nesto malo delovalo i posle opet vriska. Nekako je najvise pomagao bebi termofor,homeopatske kapi i senjacki caj. Eto,probaj te nesto od toga,kazu da je ovaj caj odlican.Zelim vam puno snage i JAKE zivce,sve ce to proci. Secam se kad bih nekog pitala da li je njihova beba imala grceve,a oni odgovarali da se ne secaju prosto nisam mogla da verujem. Nikada necu zaboraviti te mucne mesece,ali sve prodje i posle uzivate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno-kad god duva vetar nasa beba U R L A !!! Vec ima kilu na pupku, navodno nije od placa nego prosto od sklonosti ka nastanku iste (genetika i slaba trbusna muskulatura). Nadam se da ce kila nestati kad mu misici malo ojacaju jer ovoliko plakanje sigururno ne pomaze. S T R A S N O ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je par puta plakao po 15, 20 minuta, pa sam ja to povezala sa grcevima. Nista mu nisam davala, vec sam mu samo stavljala termofor na stomacic. Espumisan nisam ni kupila jer mi je dr preporucila da mu ne dajem te kapi ako ne place suvise dugo, tj. da mu dam samo ako place vise od pola sata. Kaze da te kapi mogu da "ulenje" creva. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je strasno-kad god duva vetar nasa beba U R L A !!! Vec ima kilu na pupku, navodno nije od placa nego prosto od sklonosti ka nastanku iste (genetika i slaba trbusna muskulatura). Nadam se da ce kila nestati kad mu misici malo ojacaju jer ovoliko plakanje sigururno ne pomaze. S T R A S N O ! ! !

Izvini ali nasmeja me... sa vetrom... ma sigurno nije od vetra vec se "potrefe" verovatno neke okolnosti pa povezes sa vetrom... mada bebe su mnogo vece meteoropate nego mi tako da mozda ima nesto i u tome...

Ali ovo za kilu me je bas rastuzilo :( Mama mi je rekla da su decaci mnogo vise skloni dobijanju kile nego devojcice e sad da li u tome ima istine :unsure: Ma samo vezbice i sve ce se to vratiti na svoje mesto ;)

Aki je par puta plakao po 15, 20 minuta, pa sam ja to povezala sa grcevima. Nista mu nisam davala, vec sam mu samo stavljala termofor na stomacic. Espumisan nisam ni kupila jer mi je dr preporucila da mu ne dajem te kapi ako ne place suvise dugo, tj. da mu dam samo ako place vise od pola sata. Kaze da te kapi mogu da "ulenje" creva. :unsure:

A ja sam potrosila jednu celu Espumisal bocicu i iskreno u pocetku sam je se brzo "hvatala" a posle sam se malo "kontrolisala" i prvenstveno koristila toplu pelenu i masazu pa ona caj pa tek ako nista od toga ne pomogne (a do tada i prodje cirka 30min) dam Espumisal. I nama je doktorka sa Halo beba napomenula o ulenjivanju creva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali nasmeja me... sa vetrom... ma sigurno nije od vetra vec se "potrefe" verovatno neke okolnosti pa povezes sa vetrom... mada bebe su mnogo vece meteoropate nego mi tako da mozda ima nesto i u tome...

Veruj mi da je i meni neverovatno da vetar moze da pogorsa stanje,ali cudno je kako SVAKI put kad se vreme menja na gore (vetar, kisa, hladnoca) i on ima vise problema sa stomakom :( Uostalom, nisam samo ja to primetila nego i svi koje znam, nazalost.

Iskreno, jedva cekam da ovaj deo prodje pa da uzivam u roditeljstvu,ovo je mucenje i njega i mene, strasno!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marinak ja sam cula vec o slicnim mukama,itekako je moguce da vremenski uslovi uticu na njega.Isprobaj sve moguce nacine da ga umiris,nema ti druge... :( Ukljuci neku umirujucu muzikicu,pusti slavinu da tece voda,ukljuci fen,drzi ga u narucju,...

Kod nas situacija ista,grcici pa grcici... :( Grooozno... Ajde jos da je ona 1.dete,lako bih je pustila da place pola sata,ali ovako ako ona duze place i Teodor se unervozi,a kad smo sami nema sanse da zapostavim Teodora na pola sata da bih je pokusala umiriti nosanjem ili slicno... Tako da kljukamo cajic i Esspumisan,a o "lenjim" crevima jos nisam cula,mada je sasvim moguce... Gledam da joj sto manje dajem,naravno,ali mislim da bi bez kapi vec svi poludeli-a ni kapi ne pomazu 100%... Nadam se da ce brzo proci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink::blink: ja samizgleda pomesala grceve sa bojkotom dojenja!

od grceva vise ni traga ni glasa!(HVALA BOGU)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo isprobavamo i bebibion, oko 400 din je pakovanje od 10+5 kesica, pije se jedna dnevno...to je d sad bilo jedino sto nismo probali, pa da vidimo...inace, danas je solidno, ne place jako :) mislim da se juce isplakao za celu narednu nedelju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marinak, da li si probala da bebu svučeš samo u pelenu, ti se takođe raskomotiš i golu bebu staviš na svoje golo telo i pokrijete se ćebetom. Čitala sam da to pomaže, ali nisam probala (pročitala sam o tome kada su moju bebu prošli grčevi). Inače, moja beba je imala užasne grčeve, nema šta nismo probali i ništa joj nije pomoglo. Prošli su je tek posle trećeg meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi muku mucimo sagrcevima... :( Teo ih je imao jaaako malo,ali zato Ana place i danju i nocu... :( Jako je isrcpno i tesko gledati je ovako... Probali smo sa Humana cajem od komorace,nisu bas puno pomogle,pa smo uzeli Esspumisan kapi,a one nekad pomognu nekad ne... Meni se cini da se ona prejede,jako je halapljiva,i kad se podoj zavrsi njoj se vise puta vrati mali mleka a ona i to vredno guta,ne daj b da sve ne popapa... i onda krene posle svakog podoja stucanje... Jel imao neko iskustva sa stucanjem?Mislim,bas svaki put stuca... Kad ne prodje duze samo od sebe ponovo joj dam da siki pa prestane-ali onda se opet prejede i tako u krug. Nadam se da nece dugo trajati jer cemo poludeti,kmeci beba,dernja se Teodor,uf...

Kao da citam o mojoj devojcici!!! :rolleyes: Ne brini za stucanje,nije to nista strasno,halapljive su,gutaju vazduh.Nema sta nisam probala,nista ne pomaze.Juce je napunila tri meseca pa ocekujem da vise prestane ova muka,a pocele su i da je boluckaju desni pa mozes da zamislis kako joj je.Kad nema grceve totalno je drugo dete,Pokusaj ampule LIOBIF,to je probiotik (i nase majke su to nama davale,malo je zapostavljen preparat,ali je nasa dr bila odusevljena sto smo ga se setili,dobar je i za imunitet,ampula kosta 20 din.).Nama su ampule par puta ublazile grceve,ne mogu da kazem da su nestali,posle vise nisu,ali znam vise primera gde su stvarno pomogle.Pokusaj,mozda imate vise srece.SRECNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, zelim samo da izjavim da OBOZAVAM BEBIBION :))))))) spasio je in njega i nas :))) u stvari, mislim da je bebibion pomogao, nema jake grceve od kad smo poceli da ga koristimo, od ,recimo, treceg dana upotrebe. Kostistimo ga jos uvek zbog stolice, sad je redovnija, 2-3 puta dnevno sto je za bebu na adapt mleku odlicno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pronasla sam i neki "podgorski baby caj za miran san",ispostavilo se da je najbolji od svega sto smo koristili.Moram da priznam da sam bila malo sumnjicava,pakovanje kao svaki obican caj za odrasle,filter vrecice,ali kad muka natera coveka proba sve.Sadrzi kamilicu,kim,morac i maticnjak,beba kaki od njega 3-4 puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li beba mora da place bas jako ukoliko ima grceve? Ili to moze biti i nesto kako stenjanje i blegi plac..? mislim da moj maleni ima problem sa njima ali nisam sigurna :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od bebe do bebe, neke imaju blage grčeve, a neke jake... ako znaš da je sit, suv, a plače i grči se, onda su grčevi u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto je sit i suv pomisljam da su grcevi..ali on ima tek 15 dana, jel mu smem davati neki cajic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Betaniji imala cimerku čija je beba drugi dan odmah dobila grčeve, i tamo je dobijala baby friendly kapi, koje mogu odmah po rođenju da se koriste za grčeve, na biljnoj su bazi. I ja sam Akiju davala te kapi kad je imao grčeve, njemu su bili blagi i kratko su trajali, ali nam čaj sa kimom nije pomagao, a od espumisan kapi je povraćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto je sit i suv pomisljam da su grcevi..ali on ima tek 15 dana, jel mu smem davati neki cajic?

Premotaj sta si ti rucala... To punoooo zna da utice. Moja Emilija je imala grceve drugi dan u porodilistu. Kad su upale sestre sa neonatologije i pocele da me preispituju sta sam sve jela i na kraju je zakljucak bio od sirupa koji su mi doktori dali da bi imala stolicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pomogao espumisan kapi, termofor za stomacic i zvuk fena! Kratko su trajali. Nisam verovala koliko zvuk fena umiruje, dok jednog dana kad vise nisam znala sta da joj radim-probala i to. Zvuci sasavo ali pomaze! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa zbog toga sto je sit i suv pomisljam da su grcevi..ali on ima tek 15 dana, jel mu smem davati neki cajic?

mozes od komoraca..ili espumisan,ja sam mojoj cerki tad pocela davati al nisam 25 kapi kako pise nego 15...i nije to dugo trajalo od grceva ni traga ni glasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce mi je bila pedijatriska i ustanovili smo da je problem u mleku. imam ga ali grudi su mi meke pa beba ne moze da siki dovoljno pa smo od sinoc uveli dohrnu humana ha1 hranom..time su ga dohranjivali i u porodilistu..sada je mirniji..ali mu u toku dana ponudim i cajic bibilibi, cisto da gucne ako zeli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebean vec tri dana ima gceve. Zao mi ga gledati kada se tako muci :( ... izbacila sam iz jelovnika neke stvari koje sam do tada koristila a izguglala da ne bi trebala (tipa jogurt i mlijeko) i cini mi se kao da se manje grci. Mene interesuje da li ovako maloj bebi (17 dana) mogu davati cajeve i neke preparate za grcice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebean vec tri dana ima gceve. Zao mi ga gledati kada se tako muci :( ... izbacila sam iz jelovnika neke stvari koje sam do tada koristila a izguglala da ne bi trebala (tipa jogurt i mlijeko) i cini mi se kao da se manje grci. Mene interesuje da li ovako maloj bebi (17 dana) mogu davati cajeve i neke preparate za grcice?

mozes humanin caj mi ga pijemo mada nema grceve ali ima problem s agasovima pa nam pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.