Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Jeste od grceva. istini na volju, bebe na kombinovanoj hrani imaju vece sanse za grceve i dugotrajnije.

Koliko inace dohrane popije posle sisanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste od grceva. istini na volju, bebe na kombinovanoj hrani imaju vece sanse za grceve i dugotrajnije.

Koliko inace dohrane popije posle sisanja?

Ne pitaj,kao da nije ni sisala,90 ml. Alavica mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yeco,a zbog vega sluz u stolici? Sad me to brine jer se plasim da joj ne ogovara formula koju pije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto se to javlja, nisam dr., ali znam da se cesto desava sluz u toku grceva kao i promena boje stolice.

Meni se cini da je 90ml mnogo mleka. Hjde pisi malo na temi dojenje u praksi, sta se desavalao sa dojenjem ako ti nije smaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam zasto se to javlja, nisam dr., ali znam da se cesto desava sluz u toku grceva kao i promena boje stolice.

Meni se cini da je 90ml mnogo mleka. Hjde pisi malo na temi dojenje u praksi, sta se desavalao sa dojenjem ako ti nije smaranje.

Ma nije mi smaranje samo da uhvatim malo vremena. Kuckam veceras. A sto se tice kolicine tako pise i na kutiji da toliko piju u tom uzrastu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro, a sta onda sisa? Tamo cemo na temi da pisemo o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tacno mesec dana smo potrosili bocicu BioGaia-kapi. Znaci 10ml. A cena 1000dinara.

Mislim da ne vrede bas toliko i da su preterali.

Bas bi volela da znam koja im je cena u inostranstvu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam komentarisala na ovoj temi ali...Do sada smo imali 2-3 puta baš izraženije epizode sa grčevim pa smo kupili sab simplex kapi i zadovoljna sam njima. Tokom dana ga često nudim čajem pa koliko popije popije, a ako krenu grčevi pokušam sa toplom pelenom preko stomaka i blagom masažom, e ako ni to ne pomogne dam mu kapi. Znači kapi idu kao krajnja mera...

Mislim da raspoloženje majke igra veliku ulogu jer svaki put kada je Luka imao jake grčeve sam ja bila nervozna kao pas, razdražljiva, uplakana ili smo se mm i ja svađali. I od tada se maksimalno trudim da sam smirena i opuštena jer ništa na ovom svetu nije vredno njegovog bola i suza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama za sad pomaze espumisan, imali smo par epizoda kad ne pomaze nista al za sad je sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Već sam komentarisala na ovoj temi ali...Do sada smo imali 2-3 puta baš izraženije epizode sa grčevim pa smo kupili sab simplex kapi i zadovoljna sam njima. Tokom dana ga često nudim čajem pa koliko popije popije, a ako krenu grčevi pokušam sa toplom pelenom preko stomaka i blagom masažom, e ako ni to ne pomogne dam mu kapi. Znači kapi idu kao krajnja mera...

Mislim da raspoloženje majke igra veliku ulogu jer svaki put kada je Luka imao jake grčeve sam ja bila nervozna kao pas, razdražljiva, uplakana ili smo se mm i ja svađali. I od tada se maksimalno trudim da sam smirena i opuštena jer ništa na ovom svetu nije vredno njegovog bola i suza...

Nama su krenuli grcevi, koristim neki senjacki caj za decu i koliko toliko pomaze.. Ovo za raspolozenje si u pravu. Ja sam bas nervozna i cesto se svadjam sa mm. Trudim se i ja da sam maksimalno opustena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas pomazu Espumisan kapi, dajem i kad su grcici izgleda prosli (svakako nisu vise istog intenziteta), makar 2 puta dnevno po 25 kapi, moze i vise puta (tri do pet). Espumisan nema nikakav drugi efekat osim da razbije vazduh u crevima i ne vezuje ni za sta u organizmu, tako da slobodno ga koristite pre ili posle podoja, ne moze da skodi!

Takodje, poceli smo sa BioGaia-om jos od prvih Ankinih dana, cisto radi preventive.

Ne znam sta je tacno delovalo i koliko, ali nam je mozda i vise od svega ovoga pomogla oblogica koju smo stavljali na stomak. Izvinjavam se ako je neko vec davao recept za nju, nisam stigla da iscitam celu temu, ali ostavicu i ja - nije na odmet:

U tiganju na malo ulja preprziti dve supene kasike cveta od kamilice. Skloniti sa vatre i u to razbiti jedno jaje. Promesati, prohladiti ali da ostane toplo za oblogu (dobro voditi racuna da bude toplo, ali nikako vruce!). To razliti u gazu ili u deo tetra pelene (ja sam isekla tetru) velicine stomacica i staviti direnktno na bebin stomacic (prethodno stomacic namazati pavlovicevom u tankom sloju). Onda preko toga ide klasican povoj - jednokratna pelena, tetra, svedska.

Najbolje je oblogu staviti uvece posle kupanja i drzati je celu noc. Kazu da posle prvog stavljanja bebi bude mnogo lakse, a ako grcici ne uminu - ponoviti oblogu 2 veceri kasnije. Nama se stomacic malko osuo od toplote, ali je to sve proslo vec naredni dan i mislim da je korist bila ipak velika!

Ja zaista mislim da je ovo nama pomoglo, pa probajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas pomazu Espumisan kapi, dajem i kad su grcici izgleda prosli (svakako nisu vise istog intenziteta), makar 2 puta dnevno po 25 kapi, moze i vise puta (tri do pet). Espumisan nema nikakav drugi efekat osim da razbije vazduh u crevima i ne vezuje ni za sta u organizmu, tako da slobodno ga koristite pre ili posle podoja, ne moze da skodi!

Takodje, poceli smo sa BioGaia-om jos od prvih Ankinih dana, cisto radi preventive.

Ne znam sta je tacno delovalo i koliko, ali nam je mozda i vise od svega ovoga pomogla oblogica koju smo stavljali na stomak. Izvinjavam se ako je neko vec davao recept za nju, nisam stigla da iscitam celu temu, ali ostavicu i ja - nije na odmet:

U tiganju na malo ulja preprziti dve supene kasike cveta od kamilice. Skloniti sa vatre i u to razbiti jedno jaje. Promesati, prohladiti ali da ostane toplo za oblogu (dobro voditi racuna da bude toplo, ali nikako vruce!). To razliti u gazu ili u deo tetra pelene (ja sam isekla tetru) velicine stomacica i staviti direnktno na bebin stomacic (prethodno stomacic namazati pavlovicevom u tankom sloju). Onda preko toga ide klasican povoj - jednokratna pelena, tetra, svedska.

Najbolje je oblogu staviti uvece posle kupanja i drzati je celu noc. Kazu da posle prvog stavljanja bebi bude mnogo lakse, a ako grcici ne uminu - ponoviti oblogu 2 veceri kasnije. Nama se stomacic malko osuo od toplote, ali je to sve proslo vec naredni dan i mislim da je korist bila ipak velika!

Ja zaista mislim da je ovo nama pomoglo, pa probajte!

Zanimljiv recept. Meni su rekli da espumisan sadrzi neki sedativ i da nije dobro za bebu mada mi to deluje sumnjivo.. ja sam pocela sa nekim senjackim cajem za decu ali to slabo pomaze, vratili smo se prokuvanoj vodi sa malcice kima i deluje koliko toliko. ako krenu jaci grcevi onda uzimam espumisan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi koristimo biogaia kapi i nama bas pomazu. U pitanju je probiotik.

nanchika88 i jelena_ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba nikad nije imala grceve, da li je moguce da ih sad ima? vidno je neraspolozena, plac iznenada, napinje se, ima gasove, ali nema stolicu vec 4 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice grceva ja imam Boga mi iskustva samo takog. Sa prvim detetom {decak} pazila sam sta jedem i muke sam videla. On je plakao i dan i noc. Kupovala sta god mi je ko govorio> cajeve, kapi, pa kim, pa termofor i nista. A sa drugim {devojcica} isto sam vodila racuna o ishrani ali imala je manje grceva i samo sam joj povremeno stavljala termofor. Sto znaci: to mora da prodje samo od sebe a ko ima srece ima je pa sad....... SRECNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li je moguce da grcevi pocnu i pre 15og dana? Moja deojcica od kad smo dosli iz porodilista ima neke grcice nocu, place po 2 sata i bas se muci, tacno osetim kad joj stavim ruku na stomacic kako krcka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce,moja beba je pocela sa grcevima sigurno pre 15.dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika88, hvala na brzom odgovoru.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su i mom bebcu poceli grcevi ubrzo po izlasku iz porodilista. Nasha, isto tako nocu kao sto ti kazes, vidim da se muci i grci i nece da zaspi sigurno 2 sata. Od pre dva-tri dana je krenulo vec posle podne. Jutros sam kupila neke homeopatske kapi Enterokind, tri puta sam mu dala za sad i cini mi se da je malo bolje... Videcemo nocas. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko dojite,ako primetite da se beba vrpolji i place u toku podoja,nemojte pe uplapiti da nemate mleka! Podignite je da podrigne i nastavite. Muci je vazduh,tj.grcevi. ;)

princessadora i nasha volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitala sam malo pre i patronaznu, kaze mogu da krenu grcevi i odmah. I bas mi je preporucila te kapi Enterokind.. Probacemo, mada moje iskustvo sa starijom decom je da u principu nema neke velike pomoci (probali smo sve preparate koji su tada bili dostupni).. Pregura se i to, srecom kod nas je taj period kratko trajao, 2-3 nedelje, nadam se da nece ni sad duze. :)

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu se slazemo,i ja sa predhone dve svasta probala.Sad imam te enterokind napi-nista specijalno.Kad joj ja stvim moju ruku na stomak i masiram-ona se iskaki-to je nas lek.Da,i vezbe sa savijenim nogicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas su spavanje na nama +Bio Gaia bili delotvorni. Kasnije joj se to spavanje osladilo! :D

nasha, Kristina86 i Maša volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo se vi suskajte s bebicama i uzivajte u tome. nece od toga faliti nista ni vama ni njima. evo moj muz upravo spava s mijom na grudima - ostala im navika iz perioda grcica - i super im je. :)

vec sam pisala o tome, a stvarno mislim da nije zgoreg da ponovim svoje iskustvo: njih muci tiba i to ih uznemiri i uplasi, zato mnoooogo znaci da ih se suska i mazi, da osete blizinu i sigurnost u tom periodu (a i inace). verujete da ja sad s nostalgijom gledam na vreme grcica. prodje to brzo, a uz sve muke, ima svoj sarm. jeste iscrpljujuce nespavati u trenucima kad se jos niste od porodjaja oporavile, ali pregura se.

sto se ostalog tice, ne mogu da kazem sa sigurnoscu da nam je ista pomoglo bas. pio je bio gaju, stavljali smo mu i onaj vostani i kristalni termofor... ali rekla bih da najvise olaksava lagana masaza i topla tekucina. topao kim je miji godio.

eto, osetila potrebu da se napravim pametna. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas djecak ima mjesec dana, ne znam da li su to grcevi, nateze se jako, toliko da krene da stuca i bljucka...ne place pa onda mi ne znamo sta s njim. damo mu nekad espumisan i caj od komoraca, ne znam da li ga smire...nekad sam od sebe se smiri, prestane da se nateze i grci noge...neko kaze da je to promjena vremena , da bebe najvise reaguju na to...vrlo moguce jer najvise mu se to izrazi bas na promjenu temeprature.

pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.