Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

A ček,koliko vremena treba da bi Espumisan delovao? Potrošili smo nešto manje od pola bočice, a ova farmaceutkinja mi danas reče da treba nekih pola sata da krene da deluje... Pokušaću da za sada, Espumisan kombinujem sa tim Hipp-ovim čajem od komorača, a kada popije ovu bočicu Espumisana, uzeću još jednu s obzirom da može nakon svakog dojenja. Pijem i ja isto taj Hipp-ov čaj za dojilje sa komoračom otkako sam se porodila skoro, baš smo se dali u borbu protiv grčeva...

Izmenjeno od strane Ivana13

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodatni cajevi i voda bebama mogu da pojacaju geceve kod dojenih beba, pa se savetuje i da mama popije taj caj umesto da da bebi, beba ce sta treba dobiti kroz mleko :)

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da ureknem, pu pu (pomeram se s mesta), ali izgleda da su mu se znatno smanjili grcevi. Od sinoc mu dajem Espumisan pre svakog dojenja, i cucla taj cajic, uglavnom nakon podoja obavezno stuca pa on taman dobro dodje za tu svrhu, s obzirom da nece vodu, i bolje mu je. Miran je danas ceo dan. Da li je to od Espumisana ili pak od tog caja, ne znam, ali deluje.

Sreca, sreca, radost!

Tasa021, majastevan i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet..moj bebac za koji dan puni 5 meseci mi i dan danas imamo grcice,tj.kad god jede tog trenutka krecu creva da mu krce i on pocinje da se uvija place i grci..i tako non stop..nisu to jaki i nepodnosljivi i kratko traju nekih 10 min ali mi ga ipak zao na svaka tri sata kad krene da sisa znam sta sledi..sve i svasta sam probala nista mu nije pomoglo uvek isto ...do kad ce tajati samo se pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nasla dobitnu kombinaciju: espumisan + hipp caj za njega + hipp caj za mene = grceva bez :baby:

I sada kada nema grceve vidim koliko je on u stvari jedna mirna i pricljiva beba :wub:

Tasa021 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage mame! Moj beban ima 4 meseca i stvarno je jefna vesela i nasmejana beba,ali u predhodna tri dana mnogo place. Ustvari,kad je na rukama tad je miran,cim ga spustim to je neutesan plac. Grceve nemamo vec mesec dana,ali ja mislim da ga muci stomacic jer mnogo prducka i uvija se,ali kaki normalno. Uglavnom sisa ali povremeno mu dam i adaptirano Hipp Combiotic. Da li je moguce da mu mozda ova marka mleka vise ne odgovars? Ne znam sta da radim. Vise nemam snage ni u rukama da ga nosim po ceo dan 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno mogu da se pohvalim da su nas grcici prosliiiii! :baby:

Pre neke 2 nedelje otprilike su prestali da nas gnjave, a trajali su mozda mesec dana. Sve u svemu, nije bilo toliko strasno, imali smo srecu sto je i toliko trajalo. Prestala sam da mu dajem espumisan i cajic, ja sam nastavila sa mojim cajem zbog mleka i sve je super. Pricamo, smejemo se, prduckamo, kakimo, sikimo i lepo spavamo. :D

Pozdrav od nas dvoje ;)

Tasa021, snowhite i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos,dete mi ima blage grcice ali zato mi ne kaki po 3 dana i to ga muci .. dojim ga .. sta da radim,zna li neko kako da mu pomognem?:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majce jel si probala sa kapima...BioGaja ili Espumisan?Dobro je sto su blagi,jer oni mogu biti bas bolni.Mozes probati i pelenu tetra da zagrejes peglom i stavis preko stomacica...preko bodija.Skupi joj nogice i masiraj stomacic u pravcu kazaljke na satu.Eto tri primera kako da pomognes svojoj bebici.

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj bebi za grčiće dajem kapi biogaja (probuotik, ne ublažava bol) i espumisan l (25kapi pre svakog obroka). Espumisan joj dosta pomaže, skoro i da je ne boli stomačić, ali čim prestanem da joj dajem jedan dan vraća se grčenje, plakanje i sve po redu. :( za koji dan puni 3 meseca a grčevi su još prisutni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas poceli grcevi od juce...ali ja sam zaista misljenja da ti grcevi dolaze od nepavilnog sisanja...koliko god da znam kako se beba pravilno postavlja na dojku trenutno nisam u mogucnosti da joj svaki put ponudim pravu dojku, odnosno onu koja je malo izmlazana, bez viska mleka da se ona bukvalno naguta :D...moracu vise vremena da posvetim tome kako znam i umem....

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac danas od 7 ujutru do 17,00 nije spavao, lepo je jeo ali nikako da spava, creva krce , non stop se suju gasovi.Da li ste sami uvodili Espumisan ili vam je pedijatar rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima mesec dana i dve nedelje. Prvih 10 dana je samo jeo i spavao. Onda su krenuli grcici. U poslednje dve nedelje ne moze da zaspi. Place i zacenjuje se po ceo dan. Oci su mu crvene i zeva stalno. Od umora padne oko podne i malo se smiri ali ro je na 20 minuta. Ne znam kako da mu pomognem. A kaki svaki treci dan. Prva mi je beba i stvarno ne znam sta cu da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj masazu stomaka i ono pomeranje nogica u krug, ne znam kako da objasnim, savije kolena i ti uhvatis njegova kolena pa cele nogebiz kuka okreces kao da oblikujes srce, jevu nogu gore pa ulevo a desnu obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu, hvala. Sinoc sam ga okupala i spavao je malo. Verovatno se umorio. Danas opet zeva i ja ga uspavljujem ali nikako da utvrdi san.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj nesto protiv grceva da das ukokilo ne dajes. Ako dajes ad,mozda da promenis ad,ako bebi ne odgovara. Mozda i da proaetas sa bebom na vazduhu...ne znam nisam bas pametna,ali pisem nesto sto smo mi probali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoći ćeš mu tako sto ces ga nositi kad god place, sto ces mu pevati, maziti ga, ljubiti...Tako sto ces zaboraviti na period kad je samo sikio i spavao. 

Shvati to kao nesto najnormalnije jer prosto bebe su uglavnom takve. Drzi ga u naručju i odspavace sigurno bar malo. Njemu je potrebna majčina toplina. Stavi ga u maramu pa ga nosi po ceo dan. On ce spavati, a ti radi sta imas... 

Ne traži carobni stapic, on ne postoji kada se o deci radi. Samo strpljenja, ljubavi, smirenosti, sve to brzo prođe... 

 

Zone*, Tasa021, In-Greed i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoći ćeš mu tako sto ces ga nositi kad god place, sto ces mu pevati, maziti ga, ljubiti...Tako sto ces zaboraviti na period kad je samo sikio i spavao. 

Shvati to kao nesto najnormalnije jer prosto bebe su uglavnom takve. Drzi ga u naručju i odspavace sigurno bar malo. Njemu je potrebna majčina toplina. Stavi ga u maramu pa ga nosi po ceo dan. On ce spavati, a ti radi sta imas... 

Ne traži carobni stapic, on ne postoji kada se o deci radi. Samo strpljenja, ljubavi, smirenosti, sve to brzo prođe... 

 

a ovo svakako. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac danas od 7 ujutru do 17,00 nije spavao, lepo je jeo ali nikako da spava, creva krce , non stop se suju gasovi.Da li ste sami uvodili Espumisan ili vam je pedijatar rekao

bolje je bio gaju da das od espumisana ili u prokuvanu vodu nekoliko zrna kima pa tu vodicu da dajes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biogaia i Espumisan su totalno dva razlicita leka. Biogaia je probiotik, sluzi brzem sazrevanju creva, dok Espumisan pomaze da beba izbaci vazduh koji proguta dok siki. Imaju i Colief kapi sa trecom namenom, pomazu u problemima sa laktozom. Sve zavisi sta je kod bebe problem. U svakom sl.Biogaia je super stvar, mi smo ga do 10.meseca pili

broccoli i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo istovremeno koristili biogaju i espumisan, biogaju jednom dnevno, a espumisan pre obroka. 

Jos bolje od espumisana su sab simplex kapi, sto je samo nemacka verzija istog leka, ali nama je bila efikasnija.Tada smo nabavili iz inostranstva, a sad cujem da opet ima da se kupi kod nas.

Inace, mislim da nema carobnog sredstva za ublazavanje grceva, vec svakoj bebi nesto drugo pomogne. Jedna rodjaka mi kaze da im je najvise pomogao caj od komoraca za dojilje. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas beban (2 meseca i nedelju dana) nije imao grceve (do sada) ali se zato stalno napinje kada treba da kaki. Rekli su nam da je to zbog toga sto je on velika beba (rodio se sa 4 a sada ima 6kg ;) ) pa je kolicina mleka koju unese veca nego inace pa mora da ulozi dodatan napor da je svari i "izbaci"... Ja se bojim da to vremenom ne uzrokuje grceve ali nemam pojma da li grcevi mogu da se jave i sada... Koristila sam cajeve Bibilibi i Plantax i oba su mu pomagala.

zdravo..moj bebac ima mesec i dva dana.. i rodjen je sa 4350..sada ima 5250..jedno pitanje za vas.. koliko vas bebac jede i jel ga dojite ili prihranjujete? Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima mi imamo vec 2 puna meseca i haos koliko grceva dajem espomisan kapi 3x25 kapi pomazu ali ne uvek i termofor stavljamo...i ne kaki po nedelju dana i onda nadoknadi sve....i ujedno da pitam da li je neko imao problem sa crvenilom pise...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima mi imamo vec 2 puna meseca i haos koliko grceva dajem espomisan kapi 3x25 kapi pomazu ali ne uvek i termofor stavljamo...i ne kaki po nedelju dana i onda nadoknadi sve....i ujedno da pitam da li je neko imao problem sa crvenilom pise...hvala

ako ti beba sisa, pedijatri tolerisu da u tom slucaju bebi izostane stolica i do 10 dana. Meni ie tako mala sada kakola jednom u 7 i 10 dana, i onda joj se to sve sredilo. 

Za grceve ne znam sta da ti kazem mi nismo sa obe bebe imali probleme. Ima iskusnijih mama pa ce ti one reci. 

A pisa.. operes sa vodom ( bez ikakvog sapuna i kupke) i namazes hloranfenikolom ili gentamicinom, i to obavexno radi da mu se bas ne upali pa ce imati i gnoj na peleni.. dve veceri ( pred spavanje) namazes i proci ce i uvek da imas jednu od te dve kreme u kuci :)

JecaAleksej voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Crvenilo na pisi mora dr da vidi. Mozda je neka infekcija ili nesto.  Bez dr ja ne nista tj ne bih donosila nikakve zakljucke a pogotivo kreme na svoju  ruku. 

Sto se stolice tice nama je receno da se tokerise do 10dana cak i na ad mleku mada je meni realno var 2,3.dan.....

sto se grceva tice utopliti stomak,blaga masaza stomacica,espumisan,podrigivanje posle jela to je nesto sto smo mi radili. A da i cajevi za bebe protiv grceva i caj od kamilice sa kimom....ako ti beba sisa probaj da izbacis idredjenu hranu za koju se racuna da smeta bebama kroz majcino mleko(kiselo,ljuto,slatko,alkohol,kupus,grasak,karfiol,pasulj,kafa....citrusi)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.