Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Moj bebean vec tri dana ima gceve. Zao mi ga gledati kada se tako muci :( ... izbacila sam iz jelovnika neke stvari koje sam do tada koristila a izguglala da ne bi trebala (tipa jogurt i mlijeko) i cini mi se kao da se manje grci. Mene interesuje da li ovako maloj bebi (17 dana) mogu davati cajeve i neke preparate za grcice?

nani, jogurt i mleko smetaju bebi koja siki?? :unsure: mi od 2 i po nedelje pijemo caj bibilibi.. prihvatio ga je i izgleda da mu se bas svidja jer ga cesto pijucka..

lilika, jel si ti dojila ili si od starta na adaptiranom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je najefikasniji bio termofor, a grčevi su nam prestali pre nego što smo napunili tri meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebean vec tri dana ima gceve. Zao mi ga gledati kada se tako muci :( ... izbacila sam iz jelovnika neke stvari koje sam do tada koristila a izguglala da ne bi trebala (tipa jogurt i mlijeko) i cini mi se kao da se manje grci. Mene interesuje da li ovako maloj bebi (17 dana) mogu davati cajeve i neke preparate za grcice?

Nani pokušaj piti Dukat mlijeko bez laktoze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa tri sina je isto. Svi su imali grceve do tri-cetiri meseca posle vise ne. Probala sam sa sirupima, cajevima, kapima, sve sto sam cula i nasla da kupim, pa masazu stomacica, tabana... i sve je nekad pomagalo, nekad ne. Dok sam ih hranila na tri sata plakala sam i ja sa njima a kad sam pocela da ih hranim cim se rasplacu, grcili su se i dalje ali se nisu culi u kuci. Naravno sad su uobroceni ali tada mi je samo to stvorilo mir u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani pokušaj piti Dukat mlijeko bez laktoze...

Pokusacu, hvala na savjetu ... pocecu da pijem po malo pa cu vidjeti kako ce izgledati.

nisam ni znala da to mlijeko postoji, nikada nisam obracala paznju.

Danas cu poceti i sa cajem pa cu vidjeti sta ce biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nani, jogurt i mleko smetaju bebi koja siki?? :unsure: mi od 2 i po nedelje pijemo caj bibilibi.. prihvatio ga je i izgleda da mu se bas svidja jer ga cesto pijucka..

lilika, jel si ti dojila ili si od starta na adaptiranom?

prvih 15 dana kombinovano onda samo na ad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa tri sina je isto. Svi su imali grceve do tri-cetiri meseca posle vise ne. Probala sam sa sirupima, cajevima, kapima, sve sto sam cula i nasla da kupim, pa masazu stomacica, tabana... i sve je nekad pomagalo, nekad ne. Dok sam ih hranila na tri sata plakala sam i ja sa njima a kad sam pocela da ih hranim cim se rasplacu, grcili su se i dalje ali se nisu culi u kuci. Naravno sad su uobroceni ali tada mi je samo to stvorilo mir u kuci.

ovo potpisujem i ja....ne gledam tacno na satnicu nego dam detetu cim ogladni nekad je to na 4 sata nekad na 5 nekad vec posle 3 sata i zaista kao sto rece nit ima grceva i mir u kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pomogao espumisan kapi, termofor za stomacic i zvuk fena! Kratko su trajali. Nisam verovala koliko zvuk fena umiruje, dok jednog dana kad vise nisam znala sta da joj radim-probala i to. Zvuci sasavo ali pomaze! ;)

To je ubedljivo najbolji lek! Zvuci fena,usisivaca,kljucanja ili pustanja vode...svi ti zvuci ih podsecaju na boravak u stomaku i to ih momentalno smiri. Juce sam skinula sa neta te zvuke i narezala na cd,apsolutno najbolja stvar za grceve! Inace mucimo muku od rodjenja,evo vec mesec dana sa stravicnim grcevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajteeeeeeeee... Moj mali ima 3 dana i vec izgleda ima grceve... Sta smem da mu dam????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ženo...otkud ti? Kud prije? Ne vjerujem da su počeli grčići...ne znam šta ostale misle?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajteeeeeeeee... Moj mali ima 3 dana i vec izgleda ima grceve... Sta smem da mu dam????

Barbarice, cestitam!!! Nisam znala da si se porodila!

Mozes da mu kupis Espumisan L kapi ili da u malo prokuvane vode dodas par zrnaca kima i to da pije. Ili ako ga dojis da povedes racuna o svojoj ishrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, moj V je od prvog dana imao grceve. To je uzasno. A vodila sam ga po institutu za majku i dete kod svih mogucih specijalista jer je stalno plakao, da bi mi rekli da verovatno jesu grcevi jer je sve ostalo bilo dobro tako da ta prica beba ne moze da ima grceve u prvih mesec dana ne pije vodu.

Ali pitaj Barbarice ti patronaznu sestru sta ce ti reci. Nista na svoju ruku. Nama je patronazna rekla za Espumisan L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajteeeeeeeee... Moj mali ima 3 dana i vec izgleda ima grceve... Sta smem da mu dam????

Barbarice, CESTITAM!!!!! E ovde si nas ostavila da mislimo o tebi jesi li se porodila i kako si grrrrr a bitno je da ste stigli kuci :rolleyes:

Sto se tice grceva, prvo razmisli sta si ti jela i da li ti nisu u bolnici dali nesto za "stolicu" kod moje Emilije je to dovelo do strasnih grceva. Rigala je od placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice ČESTITAM!!!!

Espumisan ide tek nakon 15 dana, tako da to ne smeš da mu daješ, al imaš baby friendly kapi, one su na prirodnoj bazi i mogu od prvog dana da se koriste. Al prvo proveri šta si jela i da nije od toga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Moja beba ima 7 nedelja,sisa i lepo napreduje..ali,svako jutro se budi oko 6h,sisa i zatim krece da se neteze po nekoliko sati,nervozna je i nece da spava...Cim se pokaki,sve prestaje...Da li je neka od vas imala slicnu situaiju,i da li to moze biti od grceva??

Patronazna kaze da ne bi trebalo da se nateze ako nema stolicu,cak i do 7 dana!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam najbolje razumjela sta mislis pod natezanje ... napinjanje, grcenje ... pomjera nogice prema stomaku???

Svaki organ u maminom stomaku je kod beba koliko toliko radio sem crijeva, koja su pocela poslednja da funkcionisu kada se bebi u stomaku napravila prva stolica.

Logicno je da ce da ima grceve kada dodje na ovaj svijet jer su crijeva i sistem za vaernje uopsteno ti koji bi trebali da profunkcionisu. Meni to lici na grcice bez obzira sto je beba tako mala ....

sveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Moja beba ima 7 nedelja,sisa i lepo napreduje..ali,svako jutro se budi oko 6h,sisa i zatim krece da se neteze po nekoliko sati,nervozna je i nece da spava...Cim se pokaki,sve prestaje...Da li je neka od vas imala slicnu situaiju,i da li to moze biti od grceva??

Patronazna kaze da ne bi trebalo da se nateze ako nema stolicu,cak i do 7 dana!!!!!

Ista prica je i kod nas bila, mi smo pre neki dan napunili dva meseca. Od kad sam krenula da bebi dajem Bebibion svako popodne, ovo natezanje se znatno smanjilo. Kod nas staje cim se presvucemo. Ako krene oko 6 posle sisanja da se nateze, cim ga presvucem, prestaje.

Mozda ga nervira sto bude mokar preko noci, ne znam. Ja sam resila problem. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Moja beba ima 7 nedelja,sisa i lepo napreduje..ali,svako jutro se budi oko 6h,sisa i zatim krece da se neteze po nekoliko sati,nervozna je i nece da spava...Cim se pokaki,sve prestaje...Da li je neka od vas imala slicnu situaiju,i da li to moze biti od grceva??

Patronazna kaze da ne bi trebalo da se nateze ako nema stolicu,cak i do 7 dana!!!!!

Super je ta patronazna sestra! Kao da je htela da te otkaci sa glupim odgovorom! Naravno da ce beba da se napreze jer njena creva treba da izabce i visak vazduha koji proguta dok sisa. Ne mora naprezanje da bude vezano sa stolicom, zar ne? Zamisli samo koliko je njoj tesko da izbaci vazduh kada creva jos ' ne umeju' da naparve spazam dovoljno jak da izbeci samo vazduh.

E, bas me nerviraju te patronazne sestre koje ne ukuljucuju mozak ni za tako logicno objasnjenje.

Daj bebici caj ili espumisan kapi. Tako maloj, mozes da joj das 5-10 kapi, pa ces vrlo brzo da vidis reakciju. ;) Mozes da joj masiras stomacic dok siki, to ce joj sigurno prijati. Jako vodi racuna da li je dobro podrignula posle svakog sisanja, jer moze da se desi da podrigne i vise puta. Sav vazduh koji ne podrigne, izbacice na guzu, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je ta patronazna sestra! Kao da je htela da te otkaci sa glupim odgovorom! Naravno da ce beba da se napreze jer njena creva treba da izabce i visak vazduha koji proguta dok sisa. Ne mora naprezanje da bude vezano sa stolicom, zar ne? Zamisli samo koliko je njoj tesko da izbaci vazduh kada creva jos ' ne umeju' da naparve spazam dovoljno jak da izbeci samo vazduh.

E, bas me nerviraju te patronazne sestre koje ne ukuljucuju mozak ni za tako logicno objasnjenje.

Daj bebici caj ili espumisan kapi. Tako maloj, mozes da joj das 5-10 kapi, pa ces vrlo brzo da vidis reakciju. ;) Mozes da joj masiras stomacic dok siki, to ce joj sigurno prijati. Jako vodi racuna da li je dobro podrignula posle svakog sisanja, jer moze da se desi da podrigne i vise puta. Sav vazduh koji ne podrigne, izbacice na guzu, naravno.

Sve ovo sto si navela,ja radim,dajem joj espumisan 25 kapi,bebibion caj,kamilicu,strogo vodim racuna da podrigne svaki put,masirm stomak i stopala,vodim racuna sta ja jedem,...ali,on se evo vec 10 dana svako jutro tako muci....Bas se brinem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista prica je i kod nas bila, mi smo pre neki dan napunili dva meseca. Od kad sam krenula da bebi dajem Bebibion svako popodne, ovo natezanje se znatno smanjilo. Kod nas staje cim se presvucemo. Ako krene oko 6 posle sisanja da se nateze, cim ga presvucem, prestaje.

Mozda ga nervira sto bude mokar preko noci, ne znam. Ja sam resila problem. Pozdrav

Koliko je to kod vas trajalo???

I ja mu dajem bebibion,ali kod nas nema efekta,dok samo ne prestane.Mi se presvucemo pre podoja,tako da bude suv....

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve ovo sto si navela,ja radim,dajem joj espumisan 25 kapi,bebibion caj,kamilicu,strogo vodim racuna da podrigne svaki put,masirm stomak i stopala,vodim racuna sta ja jedem,...ali,on se evo vec 10 dana svako jutro tako muci....Bas se brinem :unsure:

Ako te to puno brine, nemoj da cekas da prodje mesec dana, nego idi kod lekara. Pusti savete i nase i patronazne sestre. Sve ti dobro radis sto je u tvojoj moci. Mozes samo eventualno da joj stavljas i termoforcic da grejes stomak. To nama i velikima sad pomaze.

Ja ipak mislim da je sve stvar creva i da je to nesto sto ce vremenom proci. Kod neke dece to traje 7 dana, kod nekih 5, pa bude pauze od nekih 10ak dana, pa opet.

Ne mogu da ti pricam iz mog iskustva jer smo mi imali i druge probleme pa je to narezanje, stenjanje bilo vezano i za druge faktore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako te to puno brine, nemoj da cekas da prodje mesec dana, nego idi kod lekara. Pusti savete i nase i patronazne sestre. Sve ti dobro radis sto je u tvojoj moci. Mozes samo eventualno da joj stavljas i termoforcic da grejes stomak. To nama i velikima sad pomaze.

Ja ipak mislim da je sve stvar creva i da je to nesto sto ce vremenom proci. Kod neke dece to traje 7 dana, kod nekih 5, pa bude pauze od nekih 10ak dana, pa opet.

Ne mogu da ti pricam iz mog iskustva jer smo mi imali i druge probleme pa je to narezanje, stenjanje bilo vezano i za druge faktore.

Najgore je sto smo pre 2 dana bili u savetovalistu,gde sam sve lepo objasnila doktorki(koja i nije neki strucnjak,rekla bih),i zena mi nista konkretno nije rekla,vec da mu dajem caj od kamilice!!!!!!!!!!????????????

Pa i on se cesto napreze,i stenje vrlo cesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Moja beba ima 7 nedelja,sisa i lepo napreduje..ali,svako jutro se budi oko 6h,sisa i zatim krece da se neteze po nekoliko sati,nervozna je i nece da spava...Cim se pokaki,sve prestaje...Da li je neka od vas imala slicnu situaiju,i da li to moze biti od grceva??

Patronazna kaze da ne bi trebalo da se nateze ako nema stolicu,cak i do 7 dana!!!!!

da li je tvojoj bebi lepo srastao pupak? da li jos uvek flisuje(ima li sukrvice)?i place li puno u toku dana,mislim na bas plakanje ,ne stenjanje i kenkanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je tvojoj bebi lepo srastao pupak? da li jos uvek flisuje(ima li sukrvice)?i place li puno u toku dana,mislim na bas plakanje ,ne stenjanje i kenkanje?

Da,nikad nije imao problema,otkad je otpao sve je bilo ok!!Sto se tice plakanja,ne place,pomalo kad je gladan,mokar itd...

Jedino sto se svako jutro napinje da kaki...i to traje pon sat dva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,nikad nije imao problema,otkad je otpao sve je bilo ok!!Sto se tice plakanja,ne place,pomalo kad je gladan,mokar itd...

Jedino sto se svako jutro napinje da kaki...i to traje pon sat dva...

onda je sve ok najverovatnije,jednostavno ga muci stomacic,nemoj se toliko sekirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.