Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

I kod nas je isto takva situacija, nema klasicnog placa da place... nego tacno se vidi da se nervira, pocrveni u licu, pocne da place i to traje manje od min, i tako opet sve dok se ne iskaki ili se ne isprducka :). Isto joj se desavau i u toku sisanja, negde pred kraj... Vec nekih 3 dana koristim espumisan kapi, (25 kapi pre svakog podoja, kako pise u upustvu) i bolje je. Desava se i sad ovo, ali manje mnogo, lepse jede... i spava bolje nocu, ne budi se kao pre nego sto sam pocela da joj dajem kapi. Inace, isto smo i mi pokusavali caj od kima, cak smo ubacili i listic nane... nista nije bilo bolje :( (ali sam joj ja davala bas malo, gutljaj-dva, jer je bas mala, tek 20 dana ima.. pa da joj ne poremeti sisanje)

Avri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jà koliko sam upoznata u 150ml vode se kuva sa 5 zrna kima i to se ohladi i daje bebinumesto vode

Avri i Anchi82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa negde sam nasla da se kuva sa kamilicom, negde da se kuva sam, negde da se ne kuva vec se samo potapa u vodu...to me zbunjuje...

ma ne znam, ja bebi ne dajem ni vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bar mesec dana kuvala svaki dan taj kim i mislim da nema

nista od toga.Bar kod nas u nasem slucaju.Ono sto sam primetila

da pomaze kod izbacivanja gasova je caj od anisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mladji sin je imao grčeve od druge nedelje do trećeg meseca. Pila sam čaj od komoraca, anisa i kima, probala sam i sa BioGaia kapija, izbacila i mlečne proizvode iz svoje ishrane, ali nisam primetila neko poboljšanje. Njemu je jedino pomagalo kad bih ga zavila onako kao kiflicu, sa rukama i nogama povijenim uz telo+bela buka. I da-dojenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se setih, sto se tice cajeva... mozda nekome bude od pomoci...U apoteci mi je farmaceut preporucila bibilibi, a posle mi je i majka rekla da je mojoj mladjoj sestri jedino taj caj delovao bar malo. To je instant caj, kupuje jedna kesica na komad, i cena je nekih 70 din... ja sam uzela, ali moja Milica je mala mnogo, pa izbegavam caj de ne bih poremetila sisanje, a i kapi joj pomazu pa da ne butam bespotrebno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali smo strašne grčeve sa 2 nedelje,plakala je ko da joj neko kožu dere i sve to uz onaj jecaj kao da želi da kaže pomozi mi:(sutradan je muž nazvao patronažnu koja je preporučila enterokind kapi.Tu noć smo ponovo imali grčeve,slabijeg intenziteta i posle toga više ne, :)dobra stvar kod ovih kapi je što mogu da se koriste preventivno,a ne samo kada se pojave grčevi. Bebana dobija kapi dva puta dnevno i nema problema sa grčevima. :babycrib:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi muke mučimo sa grcevima. Espumisan kapi,bio gaja,ništa. Sad sam kupila Enterokind kapi,da pokušamo s njima. Čaj od kima i komorač pije od dolaska iz bolnice. Ima divan ukus pa se navikla na njega inače ništa ne pomaže.danas sam kupila i Avent flašicu da pokušam i s njom. Inače već tri dana joj stavljam toplomer u guzu,e to pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ništa ne pomaže... Ja i dalje dajem bio gaia i pijem čaj od kima, ali ona je kako koji dan, neki dan non stop plače, nekada pomalo. Dakle, pravila nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

In greed a da probas Colief kapi. Od kume malenoj je tek to pomogla, a probali su bas sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidjeću kad potrošim Bio Gaiu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim mamama ovde srecni tata.

Imam pitanje za sve mame a tice se Sab Simplex kapi za grceve.

Kako se koriste i doziraju.

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebac se grci,pocrveni,stiskas se i place ne moze da kaki jedva 1 ili 2 stolice dnevno dali su to grcevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja, to su grčevi  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se zabrinula da nije zatvor ili nesto drugo.beba mi sisa na svakih dva sata a nekad nemam dosta mleka pa mu dam dohranu humanu po 30 ili 60 ml zavisi koliko je sisao inace danas nam je tri nedelje tek

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitala sam se dali to sto tesko kaki ima veze sa grcevima to me buni dajem mu malo caja planexa po koju kap da ne remetim sisanje koristili smo i espumisan kapi al njih mi redovno povrati pa ih ne koristimo vise

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace jako slabo spava nervozan je stalno place i udara nogama i kad kaki ili prdne bude mu lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi imamo grceve od 4. dana. Koristimo biogaju i espumisan uporedo. Kao bolje je al i dalje kenjka i place. Ja pijem caj id kima i komoraca.

Mi smo svi u caskalistu od 0-6 meseci to ti je skroz dole- kad udjes u Razno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozes mu kruznim pokretima u smeru kazaljke na satu blago masirati stomak oko pupka toplim uljem. Stavljati termofor ili toplu tetru na stomak. Nasu bebu umiri kad je drzimo na stomacicu kod nas na stomaku, sisanje isto umiruje...patronazna nam je pokazala vezbice da mu radimo da se lakse isprdi- ali to samo 2-3 ponavljanja. Obicno mu radimo kad skinemo siroki,dok ga presvlacimo. Savijas mu kolena ka stomacicu, tacnije pritisnes stomacic kolenima bebinim par sekundi da izadje vazduh. I isto tako stisnes jednom nogicom i suprotnom rukicom tj. Laktom, pa onda promenis- druga nogica sa suprotnom rukicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima..moja beba za par dana pini 4meseca i dalje ima grceve..inace samo doji i bas pazim sta jedem....nema ih nesto mnogo ali mi ga je zao kad se uvija,crveni i grci nogice...zna li neko do kad traju grcevi?Unapred hvalaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima..moja beba za par dana pini 4meseca i dalje ima grceve..inace samo doji i bas pazim sta jedem....nema ih nesto mnogo ali mi ga je zao kad se uvija,crveni i grci nogice...zna li neko do kad traju grcevi?Unapred hvalaaa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majastevan, kazu da grcevi jenjavaju posle treceg meseca. Neke bebe ih imaju i posle cetvrtog. Moja deca su dugo imala grceve, decaci oko 5-6 meseci a devojcica cak do 9, ali u tom uzrastu nisu bili kao u pocetku, bili su slabiji i krace su trajali. Uskoro ce se i kod vas srediti . 

Ne znam, mozda da pokusas da ga predvece izdvojis iz buke i galame i previse ljudi, mozda bebac bude manje uznemiren pa samim tim i grceve lakse izgura. Ne znam u koje vreme ih ima, tj. kad najvise place?

broccoli i majastevan volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj forum je postao uzas..tek mi sad dozvolio da procitam por.i kuckam..i ja sa starijem sinom nisam osetila grcice a bio je na adaptiranom mleku..a sad bebac nema neke grceve da place,i vreme kad ima grceve je kad krene da doji posle 5 min.krece uvijanje,stenjanje,prduckanje,,cujem kako mu creva krce nenormalno i onda se ili i skaki ili ne..i tako prodju..ovako nema..znaci samo kad krene da doji..nisza mu nisam davala a ni sad mu ne dajem za grceve..videcrmo nadam se da ce uskoro prestati..hvala vam na odgovoru..i da ja bas razmisljam kad da mu uvedem čh..bas sam htela da kucnem tamo da vidim sta se pise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Šta savetujete za grčeve? Par dana već bebcu dajem Espumisan, a njega i dalje muče grčevi. Tačno vidim kako krene da mlatara rukicama i nogicama, da se crveni, obliva ga znoj i zapravo plače. Doktorka je rekla 5x dnevno, a u uputstvu vidim da piše pre svakog podoja. Dnevno siki bar 10x, znači da bih mu trebala dati 10x25kapi, što je duplo od onog što je doktorka rekla. Da li bih preterala ako bih po uputstvu ili da pak slušam docu?

U apoteci me je danas farmaceutkinja savetovala za Hipp-ov instant čaj od komorača. Kaže da je on isto za grčeve, da li je nečijim malcima pomogao?

Mislila sam da ukoliko Espumisan i dalje ne bude pomagao dok ga ne popije celog, da predjem na Colief kapi. Da li neko ima iskustva sa njima? Isto tu doktorku sam pitala za njih, kaže da prvi put čuje za te kapi, da ih niko još nije reklamirao, a znam samo jednu ženicu koja je svojim mališanima davala te kapi i ona kaže da su njima pomogle.

I šta kažete za Bio Gaju? Za to je mm čuo da je dobro za grčeve, pa hajd da vas pitam za vaša iskustva sa tim preparatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa espumisanom ne mozes preterati,slobodno pre svakog obroka.

Biogaja je probiotik,moze uz espumisan. Ja dajem N,iako nije imala jake grceve

Colief sam isto davala jedno vreme,bas zato sto sam cula od ljudi okruzenja da su jako dobre. Ali kazem grceve nismo imali jake,pa mozda nisam ni merodavna. Ali eto,mozda je nesto od toga I pomoglo. U svakom slucaju sam za probati.naravno da nista ne deluje odmah,treba par dana da sve proradi.

Komorac sam pila ja,zbog mleka a I zbog bebe I stomacica.njoj sam.malo davala,i posle toga se kaka regulisala (pre toga bez kake 9dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.