Grčevi kod beba

odgovora

Objavljeno

Espumisan kapi su jako dobre, verovatno ce ti biti dovoljne. Nastavi i sa cajevima, mozda da potrazis Plantex ili Plantax, sta vec imaju u apoteci. Ja sam pripremala ponekad blagi caj od kamilice sa par zrna kima i koristila Nurse Harveys sirup ( engleski sirup).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grcevi u stomacicu i nastaju zbog gasova, tako da je espumisan super. Ja sam Luki espumisan davala 3-4 puta u toku dana, svaki dan. Nemoj cekati da grcevi pocnu pa da joj dajes kapi. Grej joj i masiraj stomak. Polozis je na svoja kolena i polako je tapkas po guzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mene pitas,ne pomaze nista.Kada prodje,proslo je i to je to.Sada je samo pitanje koliko cete imati srece po pitanju trajanja.Drzim vam fige da brzo prodju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nurse Harveys sirup ( engleski sirup), kako kaže Victoria, nama je samo ovo pomoglo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mene pitas,ne pomaze nista.Kada prodje,proslo je i to je to.Sada je samo pitanje koliko cete imati srece po pitanju trajanja.Drzim vam fige da brzo prodju. :)

Delim tvoje mišljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slažem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na savetu, kupili smo taj sirup i videcemo kako ce biti ubuduce,reci te nam za koliko moze da se primeti da je bebi bolje,da li ce joj biti malo bolje odmah po uzimanju ili tek nakon par dana,jos jednom vam se zahvaljujemo na pomoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Biće joj odmah bolje, odmah počne prduckati o podrigivati i samo zaspe..tako je bar Filip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je i radila danas ali videcemo veceras kada dodje ono vreme kada treba da spava,hvala jos jednom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ovog sirupa posle davanja 2 puta danas po pola supene kasicice je super,malo kenkavila mozda ukupno nekih pola sata ali to je sasvim super,nije plakala uopste,u apoteci su nam rekli da dajemo 3 puta na dan po pola supene kasike,a u uputstvu pise 1/4 od 1 puta do 4 puta na dan,pa nas samo zanima da li moze da joj smeta to sto smo joj danas dali po pola kasicice ili da joj ubuduce dajemo po 1/4 kao sto pise u uputstvu 3 puta dnevno,unapred ponovo zahvalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam kakvo je to uputstvo, znam da je kod nas pisalo 5 ml max.6 puta dnevno. Ja sam davala 3 ml na špricu, poslije obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se secam, prevod je malo nejasan sa originalnim tekstom. Ja sam davala 5-6 puta, nakon obroka po jednu supenu kasicicu i delovalo je tog istog dana kada smo poceli da ga koristimo. To je bilo dovoljno za mesec dana koliko se sirup moze koristiti nakon otvaranja. Ukoliko nekad primetis talog, samo promuckaj, to je bezopasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.....imamo poroblema sa nasom bebom koja je inace 4 meseca stara.Preterano place i kad je sita i kad je gladna...proveravamo joj i stolicu, i sve je ok (inace beba sisa redovno).Nocu posle kupanja i zaspi nekako,ali preko dana samo zeli u vertikalan polozaj da se drzi.

Pokusali smo da je kuliramo neko vreme da vidimo dali se navikla na ruke,ali ona ne prestaje tako da mi na kraju popustimo.

Vrlo iritirajuce place tako da neznamo sta da radimo...ako neko zna molim vas.....pomozite i hvala :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.....imamo poroblema sa nasom bebom koja je inace 4 meseca stara.Preterano place i kad je sita i kad je gladna...proveravamo joj i stolicu, i sve je ok (inace beba sisa redovno).Nocu posle kupanja i zaspi nekako,ali preko dana samo zeli u vertikalan polozaj da se drzi.

Pokusali smo da je kuliramo neko vreme da vidimo dali se navikla na ruke,ali ona ne prestaje tako da mi na kraju popustimo.

Vrlo iritirajuce place tako da neznamo sta da radimo...ako neko zna molim vas.....pomozite i hvala :lol::lol:

Moja beba je prosle nedelje pocela isto tako da se ponasa!Znam da nije gladna,zedna,ukakana,.....tako da ne znam sta da joj radim!A,sto je najgore,niko osim mene ne sme da joj pridje da je uzme :)Puno bali i drzi non-stop rukice u ustima,pa sve mislim da se to zubi spremaju.Sreca je,pa barem nocu spava bez budjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je pocela da ima stolicu od tog sirupa 3 puta na dan i malo je reda ali je boja stolie sasvim normalna i da li to moze biti uzrok sirupa,veceras je ista kao i ranije nista bolje iako je koristila sirup u toku dana 3 puta,mislili smo da ce pomoci ali kako nam se cini nema sanse,ipak je to ona fora kada samo bude proslo to ce biti to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima grceve vec nedelju dana Hipp caj od komoraca joj pomogne malo, mada ga ona malo i popije 30 ml joj jedva uvalim, em ne voli flasicu, em joj je gadnog ukusa...

A sad je hvataju svako jutro pred zoru, u minut... 6:15, pa do pola devet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh srecica mila :( ! Ja sam i Veci i Ogiju davala Espumisan kapi, ali sve to trenutno pomaze. Grej joj stomacic, daj joj cajic i brzo ce to proci.

Jubac veliki za obe t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh srecica mila :( ! Ja sam i Veci i Ogiju davala Espumisan kapi, ali sve to trenutno pomaze. Grej joj stomacic, daj joj cajic i brzo ce to proci.

Jubac veliki za obe t4801.gif

Ljubac i za vas...

Pedijatar mi je rekao da ne smem da joj dam Espumisan do korigovane dve nedelje (to mu dodje da mi je termin porodjaj najkasniji bio 16.4, pa na to dodam 2 nedelje, tako je to kod prevremeno rodjenih)... Grejem joj stomacic, stavim je na moj stomak i trljam joj njen, a pazim i sta jedem... Proci ce, sta da se radi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubac i za vas...

Pedijatar mi je rekao da ne smem da joj dam Espumisan do korigovane dve nedelje (to mu dodje da mi je termin porodjaj najkasniji bio 16.4, pa na to dodam 2 nedelje, tako je to kod prevremeno rodjenih)... Grejem joj stomacic, stavim je na moj stomak i trljam joj njen, a pazim i sta jedem... Proci ce, sta da se radi :(

E to za prevremeno rodjene bebe nisam znala :(! Samo ti njoj grej stomacic i procice brzo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам приметио да су грчеви били слабији ако успемо да добро подригне када једе. Све смо пробали чајеве, те еспомисан капи и сл. али ништа није помагало :(

СВе у свему, добро је да после неког времена прође...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to za prevremeno rodjene bebe nisam znala :(! Samo ti njoj grej stomacic i procice brzo ;)

Ma da... Ma sizim i ja od toga... Prvi put sam cula da si nedonosce u devetom mesecu i sa 3kg... :angry:

Sve joj se racuna tek od 16.4. do tada kao da nije rodjena... Znaci jos se nije rodila :lol:

Ali dobro... Sta da se radi, ja sam dala sve od sebe da ona sto duze ostane u tibi... Vise od onoga niti je moglo niti je smelo... Taj dan sam se dogovorila sa dr da me sutradan porodi, na ovaj ili onaj nacin, jer beba pocinje da pati, eto porodila sam se 8h, pre zakazanog porodjaja... Mada, Boze, cime se ja sad opterecujem.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da slozila bih se sa ZP, desava se da ukoliko je beba "alava", tj ukoliko brzo rucka da se u zeludcu stvori tzv baloncic koji podrigivanjem nestane, tako sam i ja Ogija cak i nekoliko puta tokom klope podizala da podrigne a onda nastavili da ruckamo. Pokusaj i to, mozda ce joj biti lakse a grcici se ublaziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам приметио да су грчеви били слабији ако успемо да добро подригне када једе. Све смо пробали чајеве, те еспомисан капи и сл. али ништа није помагало :(

СВе у свему, добро је да после неког времена прође...

Hvala, to i jeste problem i meni se cini... Nekad nece da podrigne, ma i po pola sata je nosim i sve i nece, pa nece :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мислим да сам баш овде негде на бебцу прочитао да ставим бебу преко колена и лагано масирам леђа у супротном правцу од смера казаљке на сату, лагано лупкам (то није ударање, скроз лагано) и он подригне, само мора да се пази да се притисне много на стомак, може да поврати... То је помагало...

Свако добро, само напред :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo samo polako i smireno ;), a evo i da te malo nasmejem, kada sam se porodila sa Ogijem i kada su krenuli grcevi, negde sam procitala iskustvo jedne majke koje kaze ovako: "kada vise nisam znala sta da radim sa bebom koja neprestano place zbog grceva, sela sam na loptu za pilates i pocela da cupkam :D i beba se momentalno smirila :D" ! Smejala sam se na ovo onoliko, ali sam probala i ja :D, do duse ne bas sa loptom za pilates nego da cupkam u mestu, npr sednem na krevet i mogu ti reci da je uspelo, tj i dan danas uspeva da Ogi brze podrigne :D! Zasto i kakve veze cupkanje ima sa podrigivanjem nemam pojma ali eto ;)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.