Trudnoca i epilepsija

odgovora

Objavljeno

Zanima me da li na ovulaciju utice ukoliko se piju odredjeni lekovi? Konkretno, pijem lek lamictal (lamotral), kao lek protiv epilepsije, po receptu lekara. Pokusavam da zatrudnim, pa me interesuje da li ovaj lek utice na ovulaciju.

I jos me zanima da li je neko koristio lamictal (lamotral) u trudnoci, da li ima posledica na plod i da li se epilepticni napadi pojacavaju u trudnoci?

Pozdrav i hvala unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da odgovorim moja sestra od ujakaka je rodila skoro trecu djevojcicu a ima epilepsiju,al nije bas pila previse tableta s vremena na vrijeme,hvala bogu dobro je prosla toliko mogu da kazem,al na svoju ruku je ostala trudna posto nije smjela kako su rekli doktori,pozdrav,pila je korjen od koprive mislim caj i nesto jos domace cajeve pozdrav srecno

Zanima me da li na ovulaciju utice ukoliko se piju odredjeni lekovi? Konkretno, pijem lek lamictal (lamotral), kao lek protiv epilepsije, po receptu lekara. Pokusavam da zatrudnim, pa me interesuje da li ovaj lek utice na ovulaciju.

I jos me zanima da li je neko koristio lamictal (lamotral) u trudnoci, da li ima posledica na plod i da li se epilepticni napadi pojacavaju u trudnoci?

Pozdrav i hvala unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da odgovorim moja sestra od ujakaka je rodila skoro trecu djevojcicu a ima epilepsiju,al nije bas pila previse tableta s vremena na vrijeme,hvala bogu dobro je prosla toliko mogu da kazem,al na svoju ruku je ostala trudna posto nije smjela kako su rekli doktori,pozdrav,pila je korjen od koprive mislim caj i nesto jos domace cajeve pozdrav srecno

Od srca VAm se zahvaljujem na odgovoru! Jako sam opterecena tim problemom, pogotovo sto bez lekova ne mogu. Od kad sam presla na lamictal, pogorsalo mi se stanje, ali to je izgleda jedini lek koji se sme piti u trudnoci. A vec neko vreme pokusavam da ostanem trudna, al to nikako da se desi.

Vasa poruka me je ohrabrila!

Od srca Va hvala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od srca VAm se zahvaljujem na odgovoru! Jako sam opterecena tim problemom, pogotovo sto bez lekova ne mogu. Od kad sam presla na lamictal, pogorsalo mi se stanje, ali to je izgleda jedini lek koji se sme piti u trudnoci. A vec neko vreme pokusavam da ostanem trudna, al to nikako da se desi.

Vasa poruka me je ohrabrila!

Od srca Va hvala!!!!

Prvo, dobrodošla nam :)

Biće bebe, biće, ne beri brigu. Ima samo da te iznenadi trudnoća :)

Reci mi, šta kaže dr. kako planirati i održavati trudnoću sa epilepsijom? Verujem da nije od onih što ne preporučuju trudnoću i sl. Napiši nam malo više informacija kako ide proces sa lekarima? Vidim post žene čija je rođaka na svoju tuku ostala trudna i bogu hvala rodila troje dece bez problema...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li na ovulaciju utice ukoliko se piju odredjeni lekovi? Konkretno, pijem lek lamictal (lamotral), kao lek protiv epilepsije, po receptu lekara. Pokusavam da zatrudnim, pa me interesuje da li ovaj lek utice na ovulaciju.

I jos me zanima da li je neko koristio lamictal (lamotral) u trudnoci, da li ima posledica na plod i da li se epilepticni napadi pojacavaju u trudnoci?

Pozdrav i hvala unapred!!!

pozz ja sam se porodila pre skoro 5 meseci a od svoje 8 godine bolujem od epilepsije i ja sam pila LAMICTAL od 100mg i tokom trudnoce su mi ukinuli terapiju jer mi eeg bio ok i nisam imala napade ali sam imala 2-3puta oseca da cu da dobijem napad tokom trudnoce i swe je bilo ok kao i na porodjaju i dan danas ja ne pijem lekove dr mi kaze da mi je bolest tokom trudnoce nestala,tako da to i tebi zelim,sve naj naj od srca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm trenutno radi istrazivanja na ovu temu i za poslednjih 10 godina, koliko je pokupio podatke, niko od trudnica sa epilepsijom ili beba nije bio ni ugrozen, niti su kasnije imali posledice. Dakle, to moze, uz redovno pracenje od strane lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ova tema gotova, ali da odgovorim na postavljeno pitanje. Ja imam epi od 4.godine zivota i pijem dve vrtse lekova dva puta na dan, Tegretol i Topamax, pre trudnoce sam pila folnu kiselinu 3 meseca i tokom cele trudnoce. Tegretol su smatrali prilicno rizicnim za plod pa sam isla na sve moguce pretrage i sve je bilo u redu, sa tim da mi je moj neurolog prepisao i Bensedin dva puta na dan posto nisam smela da pojacavam dozu antiepileptika, a napadi su bili malo ucestaliji, zbog absorbcije lekova i povecane telesne mase. Rodila sam lepog, zdravog i bezobraznog decaka koji nece da spava nocu, i sve je odlicno proslo! Zato nema brige, samo napred, epi nikako nije prepreka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me da li na ovulaciju utice ukoliko se piju odredjeni lekovi? Konkretno, pijem lek lamictal (lamotral), kao lek protiv epilepsije, po receptu lekara. Pokusavam da zatrudnim, pa me interesuje da li ovaj lek utice na ovulaciju.

I jos me zanima da li je neko koristio lamictal (lamotral) u trudnoci, da li ima posledica na plod i da li se epilepticni napadi pojacavaju u trudnoci?

Pozdrav i hvala unapred!!!

Raspitaj se kod svog lekara za lek Keppra, moja dobra drugarica je išla pre pola godine kod prof. Sokića koji joj je prepisao taj lek... Mislim da se tako zove i kažu da takođe može u trudnoći. Ona još nije zatrudnela, ali joj je dobro... Sa srećom!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ova tema gotova, ali da odgovorim na postavljeno pitanje. Ja imam epi od 4.godine zivota i pijem dve vrtse lekova dva puta na dan, Tegretol i Topamax, pre trudnoce sam pila folnu kiselinu 3 meseca i tokom cele trudnoce. Tegretol su smatrali prilicno rizicnim za plod pa sam isla na sve moguce pretrage i sve je bilo u redu, sa tim da mi je moj neurolog prepisao i Bensedin dva puta na dan posto nisam smela da pojacavam dozu antiepileptika, a napadi su bili malo ucestaliji, zbog absorbcije lekova i povecane telesne mase. Rodila sam lepog, zdravog i bezobraznog decaka koji nece da spava nocu, i sve je odlicno proslo! Zato nema brige, samo napred, epi nikako nije prepreka.

pozz ja sam se porodila pre skoro 5 meseci a od svoje 8 godine bolujem od epilepsije i ja sam pila LAMICTAL od 100mg i tokom trudnoce su mi ukinuli terapiju jer mi eeg bio ok i nisam imala napade ali sam imala 2-3puta oseca da cu da dobijem napad tokom trudnoce i swe je bilo ok kao i na porodjaju i dan danas ja ne pijem lekove dr mi kaze da mi je bolest tokom trudnoce nestala,tako da to i tebi zelim,sve naj naj od srca....

Divno, ženice naše :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksandra32, samo napred, želim ti dve crtice što pre :wub: :wub: :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspitaj se kod svog lekara za lek Keppra, moja dobra drugarica je išla pre pola godine kod prof. Sokića koji joj je prepisao taj lek... Mislim da se tako zove i kažu da takođe može u trudnoći. Ona još nije zatrudnela, ali joj je dobro... Sa srećom!!

Puno hvala, vec mi je doktorica preporucila taj lek, ali do tog leka je teze doci. Hvala bogu sada mi je dobro i na lamiktalu... Samo da jos bude bebe...Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da odgovorim moja sestra od ujakaka je rodila skoro trecu djevojcicu a ima epilepsiju,al nije bas pila previse tableta s vremena na vrijeme,hvala bogu dobro je prosla toliko mogu da kazem,al na svoju ruku je ostala trudna posto nije smjela kako su rekli doktori,pozdrav,pila je korjen od koprive mislim caj i nesto jos domace cajeve pozdrav srecno

Od srca ti se zahvaljujem na informacijama! Cim sam procitala tvoju poruku otisla sam i kupila caj od koprive. Procitala sam stosta o njemu, izgleda da izbacuje toksine iz organizma... Puno srece zelim i tebi i tvojoj sestri!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, dobrodošla nam :)

Biće bebe, biće, ne beri brigu. Ima samo da te iznenadi trudnoća :)

Reci mi, šta kaže dr. kako planirati i održavati trudnoću sa epilepsijom? Verujem da nije od onih što ne preporučuju trudnoću i sl. Napiši nam malo više informacija kako ide proces sa lekarima? Vidim post žene čija je rođaka na svoju tuku ostala trudna i bogu hvala rodila troje dece bez problema...

:)

Draga Ivancice!!! Ne snalazim se bas jos uvek na ovom forumu, pa se nadam da cu uspeti da postavim pravilno ovaj odgovor :)

Neophodno je planirati trudnocu kada je u pitanju epilepsija. Preporucuje se da se ne piju valproati , barbiturati i sl., vec da se postepeno predje na lekove lamiktal ili kepre Obavezna je folna kiselina bar 3 meseca pre zaceca.

A sto se tice procesa sa lekarima, to vec zavisi od lekara. Ja se lecim u Sremskoj Mitrovici i moja doktorica je predivna. Imam od nje apsolutnu podrsku.

Jos samo da stigne beba... Uh...

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz ja sam se porodila pre skoro 5 meseci a od svoje 8 godine bolujem od epilepsije i ja sam pila LAMICTAL od 100mg i tokom trudnoce su mi ukinuli terapiju jer mi eeg bio ok i nisam imala napade ali sam imala 2-3puta oseca da cu da dobijem napad tokom trudnoce i swe je bilo ok kao i na porodjaju i dan danas ja ne pijem lekove dr mi kaze da mi je bolest tokom trudnoce nestala,tako da to i tebi zelim,sve naj naj od srca....

Ivana, puno se zahvaljujem na odgovoru! Ja pijem malo vecu dozu lamiktala ukupno 350mg koje pijem u dve doze od po 175mg. Tako je moralo jer sam nazalost imala ucestale napade. Jako mi je drago zbog tebe sto ne pijes vise lekove. Mozda to zavisi i od tipa epilepsije. Moja se zove juvenilna epilepsija, a za tu vrstu se lekovi piju do kraja zivota. Nazalost. Mada, ko zna... Mozda i meni hormoni u trudnoci sve promene!!! Zelim ti svu srecu ovog sveta!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm trenutno radi istrazivanja na ovu temu i za poslednjih 10 godina, koliko je pokupio podatke, niko od trudnica sa epilepsijom ili beba nije bio ni ugrozen, niti su kasnije imali posledice. Dakle, to moze, uz redovno pracenje od strane lekara.

Stvarno sam dobila mnogo ohrabrujucih odgovora na moja pitanja, ali veruj mi ovo sto si mi napisala je bas ono sto sam zelela da cujem!!! Procitala sam i muzu tvoj odgovor i konacno mu videla osmeh na licu!!! Ljubim te i hvala ti sto si mi ulepsala dan!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je ova tema gotova, ali da odgovorim na postavljeno pitanje. Ja imam epi od 4.godine zivota i pijem dve vrtse lekova dva puta na dan, Tegretol i Topamax, pre trudnoce sam pila folnu kiselinu 3 meseca i tokom cele trudnoce. Tegretol su smatrali prilicno rizicnim za plod pa sam isla na sve moguce pretrage i sve je bilo u redu, sa tim da mi je moj neurolog prepisao i Bensedin dva puta na dan posto nisam smela da pojacavam dozu antiepileptika, a napadi su bili malo ucestaliji, zbog absorbcije lekova i povecane telesne mase. Rodila sam lepog, zdravog i bezobraznog decaka koji nece da spava nocu, i sve je odlicno proslo! Zato nema brige, samo napred, epi nikako nije prepreka.

I ti si jedna od onih sto su mi danas ulepsali dan!!! Dala si mi nadu da ce sve biti u redu! Od srca zelim sve najlepse u zivotu i tebi i tvom muzu, a najvise tom malom slatkom bezobraznom deckicu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksandra32, samo napred, želim ti dve crtice što pre :wub: :wub: :) :)

Ivancice!!!! Hvala ti... Pre par dana sam se ponadala da sam trudna, i onda sam prekjuce plakala kao luda jer se ispostavilo da nisam.... Uh.... Stvarno nisam znala da je tako tesko zatrudneti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice!!!! Hvala ti... Pre par dana sam se ponadala da sam trudna, i onda sam prekjuce plakala kao luda jer se ispostavilo da nisam.... Uh.... Stvarno nisam znala da je tako tesko zatrudneti....

pronadji temu "cekamo plusice" ... vjerujem da ces tamo naci jako puno podrske i razumjevanja, tamo se sastaju nase drage cekalice a koje imaju podrsku od svih nas ovde skupa ..... nacu ti ja pa postaviti link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivancice!!!! Hvala ti... Pre par dana sam se ponadala da sam trudna, i onda sam prekjuce plakala kao luda jer se ispostavilo da nisam.... Uh.... Stvarno nisam znala da je tako tesko zatrudneti....

Ja ti od srca želim dve crte što pre, ako nije ovog biće sledećeg meseca. :) <3 A i Nani ti je lepu temu dala, tamo je zabavno, puno podrške ćeš imati i mnogo što šta korisnog pročitati... Počela sam i da rimujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pronadji temu "cekamo plusice" ... vjerujem da ces tamo naci jako puno podrske i razumjevanja, tamo se sastaju nase drage cekalice a koje imaju podrsku od svih nas ovde skupa ..... nacu ti ja pa postaviti link

hvala Nani od srca!!!! cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti od srca želim dve crte što pre, ako nije ovog biće sledećeg meseca. :) <3 A i Nani ti je lepu temu dala, tamo je zabavno, puno podrške ćeš imati i mnogo što šta korisnog pročitati... Počela sam i da rimujem :)

Hvala, hvala!!! Vasa podrska mi puno znaci!!!! pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 21 mesec i hvala bogu je super. mene su plasili da zbog epilepsije necu moci da ostanem trudna, da cu da rodim bolesno dete... bilo mi je strasno, nisam znala sta da radim. kada sam ostala trudna smanjili su mi lek prvo po pola sam pila,pa cetvrtina i posle nisam pila do kraja trudnoce i dok sam dojila dete. ja nemam cesto napade, za 16 godina sam imala samo pet napada. pre trudnoce sam pila fenobarbiton a sad pijem lamictal 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.