Paketici od deda Mraza-ko ce da pojede decije slatkise?!?!?

odgovora

Objavljeno

Cure, pisete kao da se sad ja inatim na stetu svog deteta. Nije tako. Da mogu-platila bih i praznu kesu tih 950din -samo da bi i moje dete ucestovalo u dodeli tih poklona (kakvi god oni bili)-jer u suprotnom ne dozvoljavaju. Ali nije uredu sto nemamo izbora. A i kazu da sad ne moze da se naruci.

I sad samo cekam da mi vaspitacica kaze da je "izdejstvovala" kod nadleznih jos jedan paketic. Ukoliko tako bude, uzecu ga-ali u svakom slucaju-necu da im zaboravim ovo moje nerviranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, pisete kao da se sad ja inatim na stetu svog deteta. Nije tako. Da mogu-platila bih i praznu kesu tih 950din -samo da bi i moje dete ucestovalo u dodeli tih poklona (kakvi god oni bili)-jer u suprotnom ne dozvoljavaju. Ali nije uredu sto nemamo izbora. A i kazu da sad ne moze da se naruci.

I sad samo cekam da mi vaspitacica kaze da je "izdejstvovala" kod nadleznih jos jedan paketic. Ukoliko tako bude, uzecu ga-ali u svakom slucaju-necu da im zaboravim ovo moje nerviranje.

Ma ne mislim ja da ti teras inat svom detetu, normalno da ti je krivo zbog cele situacije, em treba da postupis ispravno em da dete bude srecno... tu su pogresili ostali roditelji, ako je vec pao dogovor niko nije trebao da uzme, a ne da se ide jedan po jedan u upravu ili gde vec i narucuje, sta da ti nisi imala pojma jos uvek ni o cemu, posle bi bilo kasno i da trazis paketic i da se zalis. Ako su svi rekli da nece - onda nece, ili da se opet svi obaveste da ce se ipak uzimati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas u vrticu traze da skupimo pare za tepih???!!!!

Bice OT ali moram da se nadovezem na ovo. Nasa seoska skola ima samo prva cetiri razreda, mi deci kupujemo krede, sundjere, drva za ogrev, jer dobiju nesto malo uglja. Uz kuhinju koju placamo mesecno daju se pare i za hemiju za kuhinju i wc. Moja deca vise ne idu u tu skolu ali je i dalje ovako. Ograda im je stavljena tek pre neku godinu i to su ocevi radili. Bunili smo se i isli u maticnu skolu na razgovor ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razgovarala sam ponovo sa vaspitacicom danas. Sutra ima sastanak sa nadleznima za paketice i pitace za ovaj problem. Vaspitacica je zaista super i ne bih zelala da ona ima problema zbog njihovih lopovskih pravila. Slozile smo se da cela situacija nije uredu i ja sam joj dala odresene ruke da resi problem sutra na sastanku. Na ovaj ili onaj nacin. Sacekacu da cujem odgovor a onda saljem mailove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam danas razmišljala o tvojoj situaciji... ja lično bi, ukoliko ne bi mogla da sad uplatim za taj paketić, taj dan kad bude bila predstava tj dodeljivanje poklona ne bi dovela dete u vrtić i kraj priče.

Ne znam šta će da bude sa dodelom paketića u našem vrtiću, jer evo i mian je potvrdila u novobeogradskim se roditelji dogovaraju. Ja sam za ova 3 meseca upoznala samo jednu majku, i to upočetku kad smo dolazili na privikavanje. Da li će neko od roditelja da pokrene inicijativu oko skupljanja para, kako i šta, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš sam danas razmišljala o tvojoj situaciji... ja lično bi, ukoliko ne bi mogla da sad uplatim za taj paketić, taj dan kad bude bila predstava tj dodeljivanje poklona ne bi dovela dete u vrtić i kraj priče.

Ma kakvi draga. Curica, paketic i ja sa sve ovim velikim stomakom pravac kod deda Mraza na dan dodele. Pa cik neka me izbace?!?!? Tad bi vec na veliko izaslo. Nego nece oni da dozvole da dodje do toga. Uvalice mi sutra njihov <_<

Ovo moje nerviranje je bilo-samo da mi se pokaze da im se moze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakvi draga. Curica, paketic i ja sa sve ovim velikim stomakom pravac kod deda Mraza na dan dodele. Pa cik neka me izbace?!?!? Tad bi vec na veliko izaslo. Nego nece oni da dozvole da dodje do toga. Uvalice mi sutra njihov <_<

Ovo moje nerviranje je bilo-samo da mi se pokaze da im se moze!

Ti samo gledaj da usrecis svoju malecku a oni su stvarno ispali stoke s tim. Ja sam se iznervirala samo sto sam procitala, a ne da mi se desilo, bas me pogadja to tako kad rade preko dece ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta će da bude sa dodelom paketića u našem vrtiću, jer evo i mian je potvrdila u novobeogradskim se roditelji dogovaraju. Ja sam za ova 3 meseca upoznala samo jednu majku, i to upočetku kad smo dolazili na privikavanje. Da li će neko od roditelja da pokrene inicijativu oko skupljanja para, kako i šta, nemam pojma.

Savet roditelja bi trebao to da pokrene. Koliko znam uskoro bi centralni savet trebao da ima sastanak, a zatim po vrticima, mada mozda i nebude. Ti svakako pitaj vaspitacice da li nesto znaju, ili ih zamoli da te spoje sa predstavnikom saveta tvoje grupe, pa pokrenite pricu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre desetak dana su vaspitacice okupile roditelje da bi se dogovorili oko paketica za Novu godinu. Ponudjen je paketic, koji vrtic nabavlja, u vrednosti od 950din. Sadrzaj paketica: 1. meda, 2. lopta, 3. flomasteri i bojanka, 4. napolitanke, 5. bombone, 6. smoki (ili neki druga slana grickalica) ...mislim da nista sem toga ne ide u paketic.

Kako nam se ponuda nije dopala-skoro svi su odustali od tog paketica i dali predlog da grupa (od 14 dece, u kojoj je i moja cera) napravi svoje paketice sa kvalitetnijim sadrzajem. Vecina je bila za to da sami sastavimo paketice. Medjutim, sutradan nam je vaspitacica rekla da uprava BRANI da donosimo druge paketice i da mozemo SAMO njihov da narucimo i jedino taj deda Mraz moze da im uruci <_< .

Kako smo se mi vec izjasnili da necemo, ostalo je samo da svakako odnesemo svoje paketice. ALI, roditelji su iz sazaljenja, jedan po jedan, odlazili u upravu I MOLILI DA upisu i njihovu decu kako dete ne bi ostalo bez paketica od deda Mraza :unsure: .

Juce sam tek saznala da su roditelji naknadno narucivali paketice, pod pretnjom da deda Mraz nece da im da paketic ako ne kupe taj njihov. Tako da jedino moja cerka i jedan decak nece da prime paketic. Idalje drze do toga da ne smemo da donosimo svoje. ZASTO??? Jedino da bi prodali veci broj svojih. I koliko taj paketic moze da kosta? Sumnjam da narucuju u Dexy co. I jos kad narucuju za ceo Nis??? Koliko Nis ima dece po drzavnim vrticima? Ne verujem da je iznad 400-500din vrednost njihovog paketica koji mi placamo 950din??? Ko uzima novac od toga???

Da se malo nasalim NOVAC UZIMA DEDA MRAZ :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre desetak dana su vaspitacice okupile roditelje da bi se dogovorili oko paketica za Novu godinu. Ponudjen je paketic, koji vrtic nabavlja, u vrednosti od 950din. Sadrzaj paketica: 1. meda, 2. lopta, 3. flomasteri i bojanka, 4. napolitanke, 5. bombone, 6. smoki (ili neki druga slana grickalica) ...mislim da nista sem toga ne ide u paketic.

Kako nam se ponuda nije dopala-skoro svi su odustali od tog paketica i dali predlog da grupa (od 14 dece, u kojoj je i moja cera) napravi svoje paketice sa kvalitetnijim sadrzajem. Vecina je bila za to da sami sastavimo paketice. Medjutim, sutradan nam je vaspitacica rekla da uprava BRANI da donosimo druge paketice i da mozemo SAMO njihov da narucimo i jedino taj deda Mraz moze da im uruci <_< .

Kako smo se mi vec izjasnili da necemo, ostalo je samo da svakako odnesemo svoje paketice. ALI, roditelji su iz sazaljenja, jedan po jedan, odlazili u upravu I MOLILI DA upisu i njihovu decu kako dete ne bi ostalo bez paketica od deda Mraza :unsure: .

Juce sam tek saznala da su roditelji naknadno narucivali paketice, pod pretnjom da deda Mraz nece da im da paketic ako ne kupe taj njihov. Tako da jedino moja cerka i jedan decak nece da prime paketic. Idalje drze do toga da ne smemo da donosimo svoje. ZASTO??? Jedino da bi prodali veci broj svojih. I koliko taj paketic moze da kosta? Sumnjam da narucuju u Dexy co. I jos kad narucuju za ceo Nis??? Koliko Nis ima dece po drzavnim vrticima? Ne verujem da je iznad 400-500din vrednost njihovog paketica koji mi placamo 950din??? Ko uzima novac od toga???

I moje dete ide u jedan od niskih vrtica i upoznata sam sa ovom situacijom.Donekle se i slazem sa njima.Tacno je da mozda taj paketic i ne vredi toliko,to cemo videti tek kad ga dobijemo.Ono sto je ovde bitno jeste da sva deca dobiju isti poklon,jer u tom slucaju nece postojati zavist izmedju njih,jedno je dobilo vecu,lepsu igracku drugo nije,svi isto dobijaju.A ko sta zeli i koliko je u mogucnosti neka kupi pa neka pokloni detetu kod kuce.Kod nas su se svi slozili za ovaj paketic niko se nije protivio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete ide u jedan od niskih vrtica i upoznata sam sa ovom situacijom.Donekle se i slazem sa njima.Tacno je da mozda taj paketic i ne vredi toliko,to cemo videti tek kad ga dobijemo.Ono sto je ovde bitno jeste da sva deca dobiju isti poklon,jer u tom slucaju nece postojati zavist izmedju njih,jedno je dobilo vecu,lepsu igracku drugo nije,svi isto dobijaju.A ko sta zeli i koliko je u mogucnosti neka kupi pa neka pokloni detetu kod kuce.Kod nas su se svi slozili za ovaj paketic niko se nije protivio.

E jeste i neka plati deda mraza pa nek kuci donosi sta god hoce.U kolektivu svi moraju biti ravnopravni,mozda nekome roditelji nemaju da kupe lepsi paketic.Nikada ne bih odvajala decu.I za 950 din se ne bi svadjala i uskracivala detetu zadovoljstvo da sa svom decom dobije paketic.Veca je car i uzbudjenje decije u deda mrazu i druzenju nego sta ce biti u paketicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne mislim ja da ti teras inat svom detetu, normalno da ti je krivo zbog cele situacije, em treba da postupis ispravno em da dete bude srecno... tu su pogresili ostali roditelji, ako je vec pao dogovor niko nije trebao da uzme, a ne da se ide jedan po jedan u upravu ili gde vec i narucuje, sta da ti nisi imala pojma jos uvek ni o cemu, posle bi bilo kasno i da trazis paketic i da se zalis. Ako su svi rekli da nece - onda nece, ili da se opet svi obaveste da ce se ipak uzimati...

ovo je najgore u svemu tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto je ovde bitno jeste da sva deca dobiju isti poklon,jer u tom slucaju nece postojati zavist izmedju njih,jedno je dobilo vecu,lepsu igracku drugo nije,svi isto dobijaju.A ko sta zeli i koliko je u mogucnosti neka kupi pa neka pokloni detetu kod kuce.Kod nas su se svi slozili za ovaj paketic niko se nije protivio.

Deca bi i dobila isti poklon-koji grupa napravi (kako smo se i dogovorili na roditeljskom) da nije bilo kasnije zabrane iz uprave. Tako da bi svakako paketici bili isti. Ranijih godina se to tako radilo, te je i vaspitacicu iznenadila njihova zabrana. Mogao si da biras-i onda bi njihova ponuda bila sasvim na mestu.

Drago mi je sto je vasoj grupi odgovarao paket i sto ste svi bez prigovora prihvatili sta vam se nudi. Grupi u kojoj je moje dete-nije odgovarao. Prihvatamo samo da bi deca nesto primila. I to je sustina problema, a ne sadrzaj i cena paketica (to je u drugi plan).

...ovo je ujedno i Cicani odgovor, koja je skontala da je problem u 950din. Nije u parama Cicana stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

95

Deca bi i dobila isti poklon-koji grupa napravi (kako smo se i dogovorili na roditeljskom) da nije bilo kasnije zabrane iz uprave. Tako da bi svakako paketici bili isti. Ranijih godina se to tako radilo, te je i vaspitacicu iznenadila njihova zabrana. Mogao si da biras-i onda bi njihova ponuda bila sasvim na mestu.

Drago mi je sto je vasoj grupi odgovarao paket i sto ste svi bez prigovora prihvatili sta vam se nudi. Grupi u kojoj je moje dete-nije odgovarao. Prihvatamo samo da bi deca nesto primila. I to je sustina problema, a ne sadrzaj i cena paketica (to je u drugi plan).

...ovo je ujedno i Cicani odgovor, koja je skontala da je problem u 950din. Nije u parama Cicana stvar.

Problem je u tome sto se roditeljima ne daje pravo izbora,razumem ja to.Ali ne razumem sta bi ste vi bolje i lepse kupili za 950 din i da vam je dato pravo da birate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovorili bismo se naknadno do koliko para da sastavimo paketice, ne bismo se drzali tih 950din-ukoliko se svi tako sloze. Tek je trebalo da razgledamo igracke i da se dogovaramo-ima jos mesec dana do dodele. Ali gledali bismo da kupimo igracke i slatkise koji ce vise da obraduju nasu decu. Grupa koja ima 20 meseci ne voli toliko napolitanke koliko voli Barni-a (dajem ti primer samo), bombone ne ruckaju jos uvek, flomasterima ne crtaju nego drvenim ili vostanim... Ali opet da se vratim na problem-na ruzan nacin su sve odigrali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se malo nasalim NOVAC UZIMA DEDA MRAZ :lol::lol::lol:

Možda tvoja šala i nije daleko od istine! :lol:

Kako god, razumem nezadovoljstvo roditelja. Slažem se da je paketić na prvom mestu neprimeren uzrastu, a na prvi pogled mi je i cena malo velika u odnosu na sadržaj. Ali pošto roditelji nisu ostali složni u svojoj nameri da sami naprave odabir sadržaja paketića, čisto sumnjam da bilo šta može da se uradi i ne verujem da bi razgovor sa nekim iz uprave bilo šta promenio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u paketic bi ulozili pola para, zato je doslo do te zabrane i ovde se ne radi o novcu vec o principu.

Mi smo na pocetku godine dali svako po 500 din i od tih para ce se platiti deda Mraz kao i kolektivni paketic, naravno od tih para kupuju se neke stvari koje su im potrebne u toku godine, VAspitacice cuvaju fix racune i ko zeli da pogleda gde ide novac moze da vidi.

Inace kao sto je Maki rekla u NS-u deca dobijaju paketice u Univeru i u Dugi, i meni je to skroz super imamo srece :rolleyes:

U NS-u je u januaru 2011 donet zakon o zabrani slatkisa u vrticima i ja sam odusevljena sa time. Deca imaju dorucak, uzinu i rucak i to je dovoljno...a slatkise su zabranili i cak i kada je detetu rodjendan, oni mu pevaju i slicno obeleze ali nema bombona, cokolada i ostalih gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...kazu da sad ne moze da se naruci.

I sad samo cekam da mi vaspitacica kaze da je "izdejstvovala" kod nadleznih jos jedan paketic. Ukoliko tako bude, uzecu ga-ali u svakom slucaju-necu da im zaboravim ovo moje nerviranje.

I bilo je kao sto smo pretpostavljali: vaspitacici je dozvoljeno da naruci jos jedan paketic, ali da se jos danas plati. Ovih dana su malo hteli da nas uplase-da znamo gde nam je mesto. Da naucimo lekciju! Mi smo narucili, platili, ja sam se vratila kuci, otkucala i prosledila mail na 3-4 adrese.

Procice ovo ove godine kako-tako, ali bar sledece nece ovo da nam rade! Naucili smo lekciju!

A vama cure veliko hvala na podrsci! t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vrticima na Novom Beogradu, roditelji ce davati pare za poklone, koliko je ko u mogucnosti, i u zavisnosti koliko se para skupi, bice kupljeni adekvatni pokloni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.